SkyscraperCity banner

5961 - 5980 of 6281 Posts

·
Registered
1,069 Posts
Na podstawie zdjęć, relacji i filmów z przelotu nad zadaniem 3, przygotowałem aktualizację schematów postępu budowy S6 Kaszubska, od Szemuda do węzła Gdynia Wielki Kack. Dołożyłem niemałych starań, by aktualizacja była poprawna, ale błędów raczej nie uniknąłem. Przyjąłem kilka założeń, nadal mam problemy z odróżnieniem gotowego nasypu/wykopu, czyli uzyskania odpowiedniej niwelety (kolor pomarańczowy) od warstwy ulepszonego podłoża (kolor jasno-niebieski). Jest jak jest, będzie więcej warstw, będzie mniej problemów ;)

1314163

1314164

·
Registered
1,069 Posts
^^^ Świetne wieści, do tego rzeźbią Krzemową, od jutra skrzyżowanie Rdestowej i Chwaszczyńskiej, może wkrótce trolejbusy pojadą nową drogą :)

W sobotę podczas wyprawy min do Koleczkowa byłem przy WD-78, obok którego jeden z przyszłych wyjazdów awaryjnych jest odcinkiem próbnym, gdzie kładą asfalt twardolany - który to kładzie się na wiaduktach. Zdjęcia chyba nie wstawiałem, a pojawił się właśnie na nim wspomniany asfalt:
1319047

Dziś na stronie nadzoru pojawiła się mini relacja z tego miejsca. Specjalistami od układania asfaltu twardolanego jest Tarcopol, obecny na wielu innych budowach:
1319053

1319066

1319067

1319068

1319069

1319070

1319071

Można mieć nadzieję, że już wkrótce Tarcopol zawita na nasze obiekty jak WD-100, WD-101 i inne, na które da się wjechać.

·
Registered
1,069 Posts
W nocy z czwartku na piątek:

- w związku z betonowaniem obiektu WD-106 ( w ciągu ul.Lipowej) w dniu 08-09.04.2021r. w godz. 21:15-05:00 nastąpi zmiana w organizacji ruchu polegająca na zawężeniu jezdni S6 do jednego pasa ruchu (tymczasowe zamknięcie lewych pasów ruchu) oraz kilkuminutowe wstrzymania ruchu.

Edit, jednak dzień później:
! Aktualizacja! ze względu na występujące niekorzystne warunki atmosferyczne w ostatnich dniach tj. przelotne opady śniegu, śniegu z deszczem, silny wiatr oraz w nocy niskie temperatury nastąpiło opóźnienie przygotowania elementu przez Wykonawcę. W związku powyższym informujemy, że prace związane z betonowaniem ustroju nośnego WD-106 zostają przesunięte na noc 9/10.04.2021r.

·
lalilulelo
848 Posts
Byłoby śmiesznie, gdyby było to... szambo, bo może ktoś tam jakąś prywatną inwestycję stawia, parę lat temu np. tego budynku strzelnicy też nie było, a nie wiem czy tam taka cywilizacja jak rura ściekowa dochodzi.

·
lalilulelo
848 Posts
Ktoś chyba się władował w barierki przy WD-106
Patrząc na ślad opon z drugiego pasa, to ktoś go zepchnął (w ogóle tam są nawet dwa ślady jadących prosto zamiast zgodnie z pasami). Jak można nie zauważyć, że droga zmienia bieg w tym miejscu - nie mam pojęcia. Wynika to i ze znaków, i z profilu barier i w ogóle powinno się zachować ostrożność bo przecież dobrze z kilometr jedzie się już na zmienionej organizacji... musiało się tam wydarzyć coś naprawdę głupiego.

·
Registered
8,857 Posts
Dzisiejsza noc jest lepsza i przyjaźniejsza niż ta jutrzejsza...

·
lalilulelo
848 Posts
I słupki dostały nowe oświetlenie, żeby nikt nie przegapił:

1330673

Myślałem, że to betonowanie odpuszczą, ale niby w nocy wichura ma drastycznie osłabnąć, więc jest szansa, że się uda.

5961 - 5980 of 6281 Posts