SkyscraperCity banner

6081 - 6100 of 6308 Posts

·
Registered
150 Posts
Nie pamiętam, żeby ten zakaz latania dronami stał tam wcześniej i sam znak wygląda na świeży. Może postawili tylko na czas przyjazdu premiera?

·
Registered
99 Posts
No dobra, jak obstawiacie.
kiedy pierwsze wyburzenia wiaduktow?
Gwiazda ex106 pierwsza?
W temacie wyburzeń to nie śpieszy się z ex106bo nadal się sprawdza i obstawiam że zniknie jako ostatni (może nawet po wakacjach). W pierwszej kolejności pójdą te wiadukty które trzeba stawiać od podstaw czyli całkiem nowe. Czasu jest już mało i wszystko zależy od wyłączenia OT (ruch równoległy). Moja prognoza wyburzeń to czerwiec i zaczną od stawiania 3 wiaduktów pomiędzy Chwaszczyńską a Nowowiczlińską bo tam jeszcze trzeba spory wykop zrobić i nie koliduje to z ruchem samochodowym. Potem zapewne równolegle Nowowiczlińska i Chwaszczyńska. Ciekawe jak będzie wyglądał ruch podczas wyburzenia wiaduktu nad Chwaszczyńską?

·
Registered
29 Posts
Nie pamiętam, żeby ten zakaz latania dronami stał tam wcześniej i sam znak wygląda na świeży. Może postawili tylko na czas przyjazdu premiera?
Na pewno chodziło o względy bezpieczeństwa VIPów, myślę że to standardowa procedura która może nie zawsze jest dochowywana.

·
Registered
78 Posts
A to dałem się nabrać, rzeczywiście najtrudniejsze, długo się zastanawiałem. To Budimex już nieźle pociągnął i to było nie do poznania.

·
Registered
150 Posts
Kilka fot. z odcinka PORR.

Ok. 6,5 km. Ponad rok po ZRiD i archeolodzy ciągle grzebią. Tego się nawet nie chce komentować. Coś jest kompletnie nie tak z tym systemem. Wg mnie takie badania powinny uzyskać zgodę rządu, czy samorządu w przypadku mniejszych inwestycji, a nie jakiś konserwator zabytków podejmuje decyzję wg własnego widzimisię. To tak jakby jakiś klub kolarski zamykał drogi publiczne i urządzał sobie wyścig na tychże wg własnego uznania i kazał sobie za to płacić przez właściciela czy zarządcę drogi. W Strzebielinie takie rzeczy dzieją się również na prywatnych działkach - inwestor musi wezwać archeologów i zapłacić im za badania nim rozpocznie budowę.
1374525

1374526

1374528

MS39. Sceny jak za komuny. Wypompowują wodę z wykopu a te leci do niego z powrotem przez dziury w szlauchu.
1374539

Ok. 10,7 km. Wymiana gruntu. Zastanawiam się jak rozwiążą problem zdrojów w tym miejscu. Będą wbijać palę/wiercić i betonować kolumny?
1374572

PZD53. W końcu rozpoczynają się prace przy ostatnim wiadukcie, który nie jest jeszcze w budowie. Przygotowania do wiercenia i betonowania kolumn żelbetowych.
1374578

1374599

Poza tym przybywa miejscami bodbudowy i asfaltu (dla purystów terminologicznych - mieszanki mineralno-asfaltowej), także po następnym przelocie drona Shadow będzie miał co aktualizować na schematach.

·
TANNED
5,139 Posts
Ponad rok po ZRiD i archeolodzy ciągle grzebią. Tego się nawet nie chce komentować. Coś jest kompletnie nie tak z tym systemem. Wg mnie takie badania powinny uzyskać zgodę rządu, czy samorządu w przypadku mniejszych inwestycji, a nie jakiś konserwator zabytków podejmuje decyzję wg własnego widzimisię.
No sorry, ale tak działa każda większa budowa - na etapie projektowania nie można przewidzieć wszystkiego. Jak się trafi na jakiś niezewidencjonowany na mapie gazociąg, to się przerywa prace i wzywa gazowników. Jak się wykryje wodociąg to wodociągowców. A jak się trafi na wazę z epoki Ming to się wzywa archeologów na prace interwencyjne.

·
Registered
1,077 Posts
Wczoraj przejechałem cały odcinek Chwaszczno - Szemud. Nie będę powielał zdjęć kolegów sprzed tygodnia, wrzucę tylko kilka coś wnoszących. Najciekawsze wrzuciłem wczoraj, wiele nowości wyszło już na filmie z przelotu dronem Trojmiasto.pl.

W sobotę po 16tej pracowali tylko na PZDS-90, nigdzie indziej żywej duszy nie było.

Na węźle Chwaszczyno wdrapałem się na pozostałą górkę od ul. Polnej. Ta droga jest już definitywnie zamknięta i rozkopana, żadne auto nie przejedzie. Widoki z górki są przednie:
1374712

Jadąc dalej, WD-91 widziany z nasypu do niego prowadzącego od Gdyni (a raczej z nasypu DL_13+930L_TK):
1374717

Z tego miejsca w stronę Nowej Rdestowej. Tu widać ile słupów tymczasowych musieli postawić, by podciągnąć sobie zasilanie na budowę obiektu:
1374725

Trasa główna w tym miejscu zdobywa codziennie podbudowę. Na wprost pod WD-91:
1374746

Dalej odcinek nudny. Między km 11+800 do 12+300 jezdnia lewa ma warstwę wiążącą, prawa ma podbudowę - to tak na tyle co mogę wypatrzyć ze zdjęć. Stacjonuje tam karawana, będą kontynuować pewnie w tym tygodniu:
1374872

Bojano, miejsce po ul. Czynu Tysiąclecia ma ładne postępy:
1374881

Niestety, nie ma w tym roku (jeszcze?) naszych bocianów :(
1374882

·
Registered
150 Posts
A jak się trafi na wazę z epoki Ming to się wzy
Problem w tym, że tam nie natrafiono na wazę z epoki Ming, tylko badają każdy osmolony kamień, ślad po ognisku i Bóg raczy wiedzieć co. To jest wiedza, która interesuje tylko grupkę archeologicznych pasjonatów i społeczeństwo jako takie nie będzie miało z tego żadnego pożytku. Powinna być zewnętrzna kontrola, tak żeby badane były rzeczywiście tylko jakieś cenne znaleziska i takie badania były prowadzone sprawnie i ekonomicznie. A tak mam wrażenie, że archeolodzy robią wszystko, żeby ciągnąć temat jak najdłużej i wyciągnąć z tego jak najwięcej kasy. Opóźniają i zwiększają przez to koszty ważnej i bardzo potrzebnej inwestycji z której społeczeństwo odniesie duże korzyści.

·
Registered
1,077 Posts
Skaczę daleko dalej. Rondo północne węzła Koleczkowo bez postępów. Są postępy w podbudowie oraz w instalacjach między WD-82 a MS-81:
1374925

Jedno zdjęcie na MS-81, WS-80 i dalej - ujęcie z okolicy ul. Bema w Koleczkowie:
1374916

Dalej, pod WD-78 jest wiążąca na obu jezdniach aż od km 5+800, widok w kier Chwaszczyna:
1374930

W drugą mamy bardzo duże postępy w TG, jest podbudowa i trochę kruszywa aż do ES-77, zdjęcie nr 4 we wczorajszej zagadce.

Dalej teleportuję się na MOP. Tam wjechałem sprawnie na jeden z nasypów oddzielających trasę od pobliskich zabudowań. Wczorajsze zdjęcie nr 1 w kierunku WD-75. To zdjęcie pozwoliłem sobie z edytować i zaznaczyć co gdzie jest, bo chyba po raz pierwszy to widać. Widok na MOP lewy, na zielono nasypy go oddzielające od TG, poniżej początek zjazdu na MOP prawy:
1374956

Czerwoną strzałką zaznaczyłem punkt i kierunek robienia zdjęcia z nasypu:
1374969

·
Registered
1,077 Posts
Skaczę do Szemudu, WD-72 i jego nowy bypass. Stara ul. Myśliwska jeszcze nie rozebrana, bypass kieruje w dół na TG, a kształt bypassu jeszcze nie jest ostateczny, będzie chyba bardziej na prawo co tu widać:
1374996

Widok na TG i bypass od drugiej strony, w tle PZGd-73:
1374999

Wokół WD-70 sporo zmian. Zlikwidowali całe zaplecze budowy. Robią najazd od północy:
1375005

1375006

Co tu mam przed sobą: kawałek TG, potem jest chyba przyszły bypass, a tuż poniżej stara obecna ul. Obrońców Sz. która zaraz pójdzie do rozbiórki:
1375007

W drugą stronę jest już styk kontraktów, zdjęcie nr 2 z wczoraj. W narożniku jest tam kawałek PZŁ-43 w km 0+055.

Ostatnie zdjęcia to węzeł Szemud. Rondo prawe, w tle łącznice:
1375023

WS-68:
1375028

I to tyle, więcej zdjęć nie będę powielał. Wyjazd bardzo udany, chociaż wiedziałem gdzie się czego spodziewać. W następnym może trochę dalej pojadę :)

·
TANNED
5,139 Posts
Problem w tym, że tam nie natrafiono na wazę z epoki Ming, tylko badają każdy osmolony kamień, ślad po ognisku i Bóg raczy wiedzieć co.
Jęśli chcesz kiedykolwiek znaleźć odpowienik wazy z epoki Ming, to niestety musisz zbadać okolice każdego osmolonego kamienia. Life is brutal.

Powinna być zewnętrzna kontrola, tak żeby badane były rzeczywiście tylko jakieś cenne znaleziska i takie badania były prowadzone sprawnie i ekonomicznie.
Kontrola robiona przez kogo? Przez bezrobotne madki na 500+? A może lepiej jednak pozwolić specjalistom zajmować się tym, czym się specjalizują.

6081 - 6100 of 6308 Posts