SkyscraperCity banner

6181 - 6200 of 6311 Posts

·
lalilulelo
855 Posts
Brakuje zdjęcia z miejsca, gdzie jest wjazd z Chwaszczyńskiej na OT w kierunku Gdańska, rondo chyba gdzieś tam powinno być.
Chyba, ze zmienili koncepcję i od strony Gdyni tylko Nowowiczlińską będzie można wjechać na OT, a Chwaszczyńska tylko do Chwaszczyna zostanie - jeśli brak śladów ronda to jest taka możliwość.
Objazdy były przygotowywane za czasów innej rzeczywistości ;)

·
Registered
1,078 Posts
Na początku mają będą utrudnienia na OT:

- wprowadzanie zmian w organizacji ruchu w ciągu S6 na obu jezdniach w tym samym czasie na odc. od km 318+700 do km 319+800. Wprowadzenie przedmiotowego TOR związane:
1. Z ustawieniem tymczasowych barier oddzielających przeciwne kierunki ruchu na jezdni w kierunku Gdyni – zajecie pasa wewnętrznego, prace prowadzone w nocy z 06/07.05.2021 w godz. 21:00 – 5:00 (*)
2. Frezowaniem pasa zewnętrznego na jezdni w kierunku Gdańska – zajęcie pasa zewnętrznego, prace prowadzone w nocy z 06/07.05.2021 w godz. 21:00 – 6:00
(*) – po ustawieniu barier oraz ustawieniu oznakowania pionowego i urządzeń brd nastąpi wdrożenie innej Tymczasowej organizacji ruchu wg odrębnego zawiadomienia, w wyniku której ruch dwukierunkowo zostanie przełożony na jezdnię w kierunku Gdyni.
oraz

- wprowadzanie zmian w organizacji ruchu w ciągu S6 tj. zamknięcie jezdni w kierunku Gdańska na odc. od km 318+800 do km 319+600 i przełożenie ruchu dwukierunkowo na jezdnię w kierunku Gdyni. Wprowadzenie TOR nastąpi w dniu 07.05.2021 o godz. 06:00, a przywrócenie ruchu dwoma pasami ruchu po każdej jezdni planowane jest na 11.05.2021. na godz. 06:00. Wykonawca robót deklaruje, że dołoży wszelkich starań, aby te utrudnienia zminimalizować i w miarę postępu robót przerzucać ruch na właściwą jezdnię i pasy ruchu.

·
Registered
6 Posts
jak myślicie, kiedy jest realny termin zakończenia robót na Zad.2 i Zad.3?
O Zad.1 nie pytam, bo tam chyba skończą razem z nowymi S6 w 2025 😈

·
Registered
1,078 Posts
Zad 1 PORR - ponoć się nie poddają tam i chcą mieć przejezdność na koniec tego roku, chociaż na chwilę obecną nie wygląda to optymistycznie. Zakończenie prac oficjalnie jest na kwiecień 2022.
Zad 2 Budimex - zdąży wg kontraktu na koniec listopada.
Zad 3 Polaqua - przebudowa starej obwodnicy Trójmiasta przeciągnie się nawet do połowy 2022, ale trasa na Szemud ma szansę być gotowa na koniec tego roku.

Jak oficjele mówili, nadal są szanse na przejezdność samej do Bożegopola na koniec roku. Na razie nie ma jakiś krytycznych elementów, obiektów, których czasowo nie da się nadgonić. Cały sezon przed nami, a wszędzie pracują z dużym zaangażowaniem.

·
Registered
65 Posts
Zad 1 PORR - ponoć się nie poddają tam i chcą mieć przejezdność na koniec tego roku, chociaż na chwilę obecną nie wygląda to optymistycznie. Zakończenie prac oficjalnie jest na kwiecień 2022.
Zad 2 Budimex - zdąży wg kontraktu na koniec listopada.
Zad 3 Polaqua - przebudowa starej obwodnicy Trójmiasta przeciągnie się nawet do połowy 2022, ale trasa na Szemud ma szansę być gotowa na koniec tego roku.

Jak oficjele mówili, nadal są szanse na przejezdność samej do Bożegopola na koniec roku. Na razie nie ma jakiś krytycznych elementów, obiektów, których czasowo nie da się nadgonić. Cały sezon przed nami, a wszędzie pracują z dużym zaangażowaniem.
Jakieś 2 miesiące temu wykonywałem zlecenie u inżyniera pracującego w PORR który realizuje odcinek Luzino - Bożepole. Widzę że auto służbowe z logo PORR na podwórku stoi, i go zagadałem "a wie pan bo ja się interesuję budowa s6 , a widzę że auto firmy PORR u pana stoi i gościu mówi że właśnie pracuje przy s6. I gadaliśmy o tym forum,o archeologach na ich odcinku i opóźnieniach i ogólnie o trasie s6.I informacje jaką od niego otrzymałem to że do końca roku muszą mieć przejezdny odcinek do Strzebielina.

·
Registered
1,078 Posts
Jakieś 2 miesiące temu wykonywałem zlecenie u inżyniera pracującego w PORR który realizuje odcinek Luzino - Bożepole. Widzę że auto służbowe z logo PORR na podwórku stoi, i go zagadałem "a wie pan bo ja się interesuję budowa s6 , a widzę że auto firmy PORR u pana stoi i gościu mówi że właśnie pracuje przy s6. I gadaliśmy o tym forum,o archeologach na ich odcinku i opóźnieniach i ogólnie o trasie s6.I informacje jaką od niego otrzymałem to że do końca roku muszą mieć przejezdny odcinek do Strzebielina.
Takie rozwiązanie jest bardzo prawdopodobne. W Strzebielinie jest najbardziej zaawansowany węzeł i łącznica z DK6, . To czego tam brakuje to WD nad linią kolejową, ale cisną go:

1435353

To pozwoli na spokojnie skończyć archeologię i węzeł Bożepole Wielkie. Minusem będzie przejazd kolejowy - nadal będzie wstrzymywał ruch na 6tce w Bożympolu.

·
Registered
126 Posts
To pozwoli na spokojnie skończyć archeologię i węzeł Bożepole Wielkie. Minusem będzie przejazd kolejowy - nadal będzie wstrzymywał ruch na 6tce w Bożympolu.
[/QUOTE]
Ale przynajmniej nie będę dostawał już bólu zębów, gdy będę potrzebował pojechać z obwodnicy do Lęborka i dalej. Żegnaj Morska w Gdyni, Małe Trójmiasto, Gościcino i Kębłowo.

·
TANNED
5,139 Posts
Za to bólu zębów dostaniesz na węźle Gdynia Wielki Kack, z którym jeszcze pewnie z rok się będą pierdzielić. Budowa nowych wiaduktów w ciągu obwodnicy zajmie im z 6 miesięcy, a nawet nie wiadomo kiedy będą wyburzać te stare.

·
Registered
28 Posts
Będzie , ale jak zbudują węzeł Bożepole.
shadow95 pisał o sytuacji gdy zostanie oddany odcinek do Strzebielina - a Strz. - Bożepole dalej będzie w budowie.

·
Registered
1,078 Posts
Pierwsza w tym roku aktualizacja schematu postępów robót na zadaniu 1 - Bożepole Wielkie - Luzino:

1442437

Mimo czterech miesięcy i wysilonych prac zmian nie ma wiele. Najwięcej przybyło kruszywa w rejonie węzła Strzebielino oraz na 13tym km, trochę podbudowy bitumicznej. Zaznaczyłem rejon prac archeologicznych, tak na oko na 7mym kilometrze. Węzeł Luzino nadal w pracach ziemnych, nie ma tam nic co by można malować. Wszystko co zrobiłem to na podstawie zdjęć, filmu z przelotu oraz opisu na stronie kontraktu.

6181 - 6200 of 6311 Posts