SkyscraperCity banner

6521 - 6540 of 6555 Posts

·
Registered
1,147 Posts
Dziś i jutro popołudniu może być kongo w Gdyni na Karwinach, jezdnia w kierunku centrum Gdyni:

- na czas oznakowania prac związanych z budową sieci wodociągowej (przejście poprzeczne) w ul.Chwaszczyńskiej (jezdnia w kierunku Centrum Gdyni, rejon skrzyżowania z ul.Górniczą) w Gdyni planowana jest zmiana organizacji ruchu w nocy z 09/10.06.2021 o godz. 18.00 oraz w nocy z 10/11.06.2021 o godz. 18.00. Ruch będzie się odbywał po jednym pasie, a utrudnienia będą występowały w godz. 18:00 – 5:00.

·
Registered
8,952 Posts
Budowa zwolniła czy urlopy forumowiczów? :)
Fotorelacje na poziomie 10 zdjęć tygodniowo są nie do przyjęcia :p

·
Registered
1,147 Posts
Budowa zwolniła czy urlopy forumowiczów? :)
Fotorelacje na poziomie 10 zdjęć tygodniowo są nie do przyjęcia :p
Oj tam oj tam, byłem oglądać postępy na S5 w zeszłym tygodniu :p

Ale faktycznie, wczoraj jeździłem i zdjęcia robiłem po mojej okolicy, ale finalnie żadnych zmian, to nie wstawiam. U mnie przy Nowowiczlińskiej pracują przy zasypkach WS-104 - to już końcówka oraz chyba jeszcze coś przy ekranach robili. Podobnie robią przy WD-103 od strony Górniczej. Między WD-103 a WD-106 biegała sarna, nic jej nie oddzielało od OT... lepiej uważać.

W najbliższych dniach nie bardzo mam czas na jeżdżenie gdzieś dalej, może w weekend uda się schematy zrobić za maj.

·
lalilulelo
885 Posts
W tym miejscu jest akurat bardzo szczęśliwe ułożenie terenu, dzięki któremu kładka będzie bez schodów, więc to chyba jeden z niewielu wyjątków, gdy tak duża budowa wprowadza najlepsze możliwe udogodnienie dla pieszych. Zwłaszcza, że ona nie zastępuje czegoś co w tym miejscu istniało, bowiem tutaj nigdy nie było przejścia dla pieszych czy jakiejś szczególnie wydeptanej ścieżki (za strome zejścia po skarpach) - to jest zupełny bonus :)

·
Registered
148 Posts
W tym miejscu jest akurat bardzo szczęśliwe ułożenie terenu, dzięki któremu kładka będzie bez schodów, więc to chyba jeden z niewielu wyjątków, gdy tak duża budowa wprowadza najlepsze możliwe udogodnienie dla pieszych. Zwłaszcza, że ona nie zastępuje czegoś co w tym miejscu istniało, bowiem tutaj nigdy nie było przejścia dla pieszych czy jakiejś szczególnie wydeptanej ścieżki (za strome zejścia po skarpach) - to jest zupełny bonus :)
Na leśnym odcinku Trasy Kwiatkowskiego też jest podobna kładka wykorzystująca naturalny układ i w dodatku w osi jakiegoś historycznego traktu pieszego.

·
Registered
332 Posts
Ja nie mam nic przeciwko tej nowej kłądce. Pytam tylko, co oprócz niej samej dobudują na jej końcach. Kładka nad Trasą Kwiatkowskiego jest częścią szlaku rowerowego i pieszego. Czy tu taż planują taki dorobić?

·
lalilulelo
885 Posts
Z jednej strony masz drogi osiedlowe, więc pewnie kilka metrów chodnika wystarczy, a z drugiej jest las, to co tu dorabiać, są naturalne ścieżki.

·
Registered
1,147 Posts
Ja nie mam nic przeciwko tej nowej kłądce. Pytam tylko, co oprócz niej samej dobudują na jej końcach. Kładka nad Trasą Kwiatkowskiego jest częścią szlaku rowerowego i pieszego. Czy tu taż planują taki dorobić?
Od strony osiedla wjedzie się na nią wprost z ulicy. Ścieżka rowerowa na Dąbrowie w tym miejscu akurat nie przechodzi, jest po drugiej stronie Rdestowej, ewentualnie można łatwo dojechać ul. Szafranową.

W lesie po drugiej stronie kładki jest (nowa?) ścieżka łącząca z innymi starymi tworząc sieć, można będzie dostać się do Źródła Marii, do Osowy lub na Kacze Buki. Biegaczy, spacerowiczów i rowerzystów tam na codzień bardzo dużo. Kładka bardzo się przyda.

Wiele lat temu w okolicach węzła OT było zejście schodami z osiedla i przejście dla pieszych na druga stronę Chwaszczyńskiej do lasu. Ale już od dawna schody były na tyle zdewastowane, że nie dało się tam chodzić, przez to przejscie dla pieszych też zlikwidowano.

=========================================

Z nowości na stronie kontraktu Polaquy, dodali dwa ogłoszenia:

• w zwiazku z uruchomieniem by-passu w ciagu ul.Wczasowej w m.Koleczkowo w dniu 11.06.2021 o godz. 9:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.Planowany okres obowiazywania zmian - 02.11.2021 (termin może ulec zmianie).
  • w związku z przełożeniem ruchu na by-pass w ciągu ul. Obrońców Szemuda w Szemudzie w dniu 11.06.2021r. o godz. 8:00. zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu. Planowany okres obowiazywania zmian - 02.11.2021 (termin może ulec zmianie).
Najciekawsze jest w tym "termin może ulec zmianie", gdzie obecnie wskazany jest oficjalny termin zakończenia kontraktu, a sugeruje, że są jakieś ruchy przy jego przesunięciu. To nie dziwi, ale pierwszy raz jest to ujęte na stronie kontraktu.

W raporcie tygodniowym kilka ciekawostek, min:
- Trasa Kielnieńska - wykonano podbudowę zasadniczą w km 0+180-0+620
To fragment między WD-91 a WD-92 przecinający u. Polną. Czyli tu przyjechały rozściełacze i walce.

·
Registered
33 Posts
Z jednej strony masz drogi osiedlowe, więc pewnie kilka metrów chodnika wystarczy, a z drugiej jest las, to co tu dorabiać, są naturalne ścieżki.
Od strony lasu ostatnie 50-100m jest bez naturalnych ścieżek nie mówiąc o drodze. Obecnie tam to niemalże z maczetą trzeba się przebijać. Mam nadzieję, że leśnicy jakoś ten dojazd przygotują. Sam pomysł zbudowania tam kładki jest oczywiście rewelacyjny.(y)

6521 - 6540 of 6555 Posts