SkyscraperCity banner
6961 - 6980 of 7054 Posts

·
Registered
166 Posts
Najazd na WD57 północny w kruszywie połączony już z szosą do Sychowa. Ruch objazdem po koślawych płytach betonowych.
1803812

A tutaj podbudowa asfaltowa od szosy przy WD57 za PZM58.
1803816

Od PZM58 barierki. Na łukach stosują chyba inne niż na prostych odcinkach.
1803819

Wid. z ul. Leśnej w kier. Luzina.
1803827

A to w drugą str. Do barierek lewa jezd. podbudowa asfaltową, prawa w kruszywie. Dalej lewa wiążąca, prawa podbudowa asfaltowa do WD59, bez przerwy (Inf. dla Shadow do schematu).
1803829

1803834

Tutaj była kiedyś przerwa w asfalcie prawej jezdni.
1803831

ES60.

1803859
1803860

Attachments

·
Registered
33 Posts
I powiem szczerze, nie jestem zaskoczony.... nagle wyrasta bariera na środku, na której niby w ostatniej chwili widać, że należy z tego pasa jechać w prawo. Tak, wszyscy z prawego pasa jadą na nową ZRL. Serio, przydało by się to jakoś na dużym znaku wcześniej pokazać: z lewego pasa jadą na lewo, z prawego na prawo. Będą tu kraksy, oj będą.... TIR za mną trąbił jak oszalały
Dzisiaj koło południa przed tą barierą zatrzymał się zdezorientowany "południowiec". Stojąc na prawym pasie włączył lewy kierunek i koniecznie chciał się wbić na lewy pas. Pewnie myślał, że prawy to tylko zjazd. Zablokował prawy pas, a lewy zwolnił, żeby go wpuścić. Kilka klaksonów i pisków opon i natychmiastowy koreczek. Nie słyszałem huku za sobą więc odbyło się bezboleśnie, ale takie sytuacje będą się powtarzały i dzwony jak mówisz niemal gwarantowane.

·
Registered
7 Posts
Dzisiaj koło południa przed tą barierą zatrzymał się zdezorientowany "południowiec". Stojąc na prawym pasie włączył lewy kierunek i koniecznie chciał się wbić na lewy pas. Pewnie myślał, że prawy to tylko zjazd. Zablokował prawy pas, a lewy zwolnił, żeby go wpuścić. Kilka klaksonów i pisków opon i natychmiastowy koreczek. Nie słyszałem huku za sobą więc odbyło się bezboleśnie, ale takie sytuacje będą się powtarzały i dzwony jak mówisz niemal gwarantowane.
koło 21.30 byłem świadkiem takiej samej sytuacji - gość koniecznie nie chciał jechać dalej prawym pasem i wbił się w ostatnim momencie na lewy, tuż przed rozpędzonego dostawczaka - gdyby nie względnie niskie natężenie ruchu, niezły refleks kierowcy i dobre hamulce dostawczaka - bum! :)
znak informujący o możliwości jazdy prawym pasem dalej na OT stoi - może pomogłyby słupki pomiędzy pasami na ostatnie 50 m przed barierą tak żeby nie dało się zmienić pasa...

·
Registered
1,297 Posts
^^ Tak samo mają praktycznie wszędzie, po drugiej stronie, wzdłuż starego Tesco i po drugiej przy byłej ulicy Oliwkowej. Tu na kadrze filmu - swoją drogą film nagrany w ten poniedziałek - perspektywa przekłamuje, to przygotowanie jest dość krótkie w stosunku do tego, co jest potrzebne. Poszerzenie będzie długie, pod WD-106 nadal będą 4 pasy ruchu po tej stronie, całość poszerzenia będzie się kończyć tam, gdzie dziś stoi znak odwołujący utrudnienia związane z budową.

·
Registered
172 Posts
Ciekawe kiedy zrobią update mapek drogowych (Google maps i Msn w Edge)? W temacie poruszanym wcześniej kierowców, którzy w ostatniej chwili zmieniają pas lub zwalniają bo GPS wariuje. Zaczytują roboty drogowe ale już nowe odcinki nie za bardzo. Aktualne mapki poniżej. Grunt że na zielone o tej porze:)
1805483

1805484

·
Registered
9,071 Posts
Ile tam brakuje do otwarcia WD106?
2-3 tyg?
Wg mnie przełożenie ruchu na bypassy zaraz po wakacjach miałoby sens.

·
Registered
1,297 Posts
^^ O! No proszę, kładą wiążącą na L4N, zapewne też położą na L3N, bo wczoraj była spryskana emulsją. Może zjazd z OT od Chyloni do Nowowiczlińskiej też otworzą lada moment? :)

Ile tam brakuje do otwarcia WD106?
2-3 tyg to wg mnie nie możliwe. Nie ma zjazdów/najazdów. Wykończeniówka też potrwa. Obstawiam wrzesień, ale wykonawca już mnie nie raz zaskoczył.

·
Andrzej
1,947 Posts
Ciekawe kiedy zrobią update mapek drogowych (Google maps i Msn w Edge)? W temacie poruszanym wcześniej kierowców, którzy w ostatniej chwili zmieniają pas lub zwalniają bo GPS wariuje. Zaczytują roboty drogowe ale już nowe odcinki nie za bardzo. Aktualne mapki poniżej. Grunt że na zielone o tej porze:)
Zgłaszajcie przez problem z danymi, prawy klawisz na drodze :) Może w końcu się obudzą.

·
Registered
9,071 Posts
^^ O! No proszę, kładą wiążącą na L4N, zapewne też położą na L3N, bo wczoraj była spryskana emulsją. Może zjazd z OT od Chyloni do Nowowiczlińskiej też otworzą lada moment? :)

2-3 tyg to wg mnie nie możliwe. Nie ma zjazdów/najazdów. Wykończeniówka też potrwa. Obstawiam wrzesień, ale wykonawca już mnie nie raz zaskoczył.
Jeszcze jedna rzecz.
I może idą w tym kierunku.

Od Chyloni nie ma ciągłości po bypassie WS 105.
Żeby zrobić ciągłość muszą wyłączyć łącznicę Chylonia->Wlk Kack/Chwaszczyno.

Może lecą teraz z asfaltowaniem by otworzyć łącznicę na Chwaszczyno.
To by pozwoliło zamknąć starą łącznicę.

Tylko jak zjechać na Wlk Kack?
Rondo na Chwaszczyńskiej nie powstało.

PS
Dopiero teraz przypomniałem sobie, że nad Nowwiczlińską też muszą wyburzyć wiadukty

·
Registered
1,297 Posts
Zjazd z L4N który dziś asfaltują będzie w obie strony. Bez świateł tu się nie obędzie.
Do Chwaszczyna zjazd może być też przez L7 wprost do Chwaszczyńskiej po nowemu, tam tylko by-passa z OT brakuje, ale da się zrobić w jeden dzień.
Nic innego chyba nie wymyślą... tymczasowe rondo na Chwaszczyńskiej zawsze mogą z plastikowych separatorów ustawić.

Co do aktualizacji map, to na Google trzeba koło tygodnia minimum poczekać. Do Targeo zgłoszenie sam wysłałem, tam idzie szybciutko, łącznice do Nowiczlińskiej otworzyli po kilku godzinach od zgłoszenia :) Zmiany na Chwaszczyńskiej zgłaszałem dziś, zobaczymy..

·
Registered
9,071 Posts
Albo bypass uruchomią na wariata w sierpniu albo układ prawie "docelowy" we wrześniu.

Ja bym zrobił już układ docelowy

6961 - 6980 of 7054 Posts