SkyscraperCity banner

981 - 1000 of 1192 Posts

·
Registered
28 Posts
Witam. Do zakończenia robót zostało 10 dni. Jakie są szanse na zakończenie budowy i możliwe otwarcie. Ostatnio na jezdni północnej widziałem wymalowane pasy w okolicy węźła S-ki Zachód.

·
Registered
73 Posts
Discussion Starter #984
Witam. Do zakończenia robót zostało 10 dni. Jakie są szanse na zakończenie budowy i możliwe otwarcie. Ostatnio na jezdni północnej widziałem wymalowane pasy w okolicy węźła S-ki Zachód.
te pasy były wymalowane już w tamtym roku. Po czym malarze przenieśli się na pewien odcinek obwodnicy Olsztyna. Ponoć u nas było już za zimno na dalsze malowanie pasów:eek:hno:

·
lucas
160 Posts
W marcu nie ma szans. Z tego co wiem, wykonawca odda w terminie ale jest jeszcze kwestia odbiorów przez GDDKiA. Otwarcie dla ruchu w kwietniu ale czy to będzie jego początek, czy koniec, nie jestem w stanie powiedzieć...

·
Registered
2,144 Posts
Rzecznik prasowy GDDKiA O/Białystok Rafał Malinowski potwierdza kwietniowy termin oddania obwodnicy Suwałk
Obwodnica Suwałk ma być oddana do użytku w kwietniu.
W kwietniu, a nie w marcu, jak planowała Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zostanie oddana do użytku obwodnica Suwałk. Drogowcy mają jeszcze do wykonania niewielką część prac, które wymagają wyższej temperatury.
Obwodnica Suwałk. Prawie trzynaście kilometrów dwujezdniowej drogi ekspresowej. W Suwałkach wszyscy z niecierpliwością czekają na oddanie obwodnicy do użytku. Czas wielkiej zmiany jest blisko. Chociaż nie tak blisko jak mówiło się jeszcze niedawno. Jak tłumaczy Rafał Malinowski z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Białymstoku - Termin oddania do użytku obwodnicy Suwałk zgodnie z umową to był 17 marca, natomiast wszystko wskazuje na to, że zostanie on zmieniony i przesunięty na kwiecień. Podstawowym powodem są warunki atmosferyczne, które nie pozwalają na wykonanie pewnych elementów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Chodzi przede wszystkim o namalowanie oznakowania na jezdni. Jak dodaje Rafał Malinowski - Grubowarstwowego, które wymaga po prostu dobrych warunków atmosferycznych, to jest 9- 10 dni z temperaturą powyżej 5 stopni, w nocy bez przymrozków, natomiast ten warunek jeszcze nie został spełniony.

Czekając na wyższą temperaturę drogowcy uzupełniają na obwodnicy bariery energochłonne i siatki ogrodzeniowe, które chronią przed wtargnięciem zwierząt na jezdnię.

Prawie gotowa obwodnica z przystosowaną do najcięższego ruchu cementową nawierzchnią robi wrażenie.

Samorządowcy myślą już o tym, jak naprawić to co zniszczyły tiry w Suwałkach. Jak mówi Zdzisław Przełomiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suwałkach - Jako miasto zastanawiamy się przede wszystkim nad tym, jak pozyskać pieniądze na przebudowę ulicy Utrata, bo to jest bardzo istotna kwestia, bo gdzieś około 60 procent nawierzchni będzie musiało być zmienione.

Koszt obwodnicy Suwałk to około 300 mln zł. Trasa omija miasto od zachodu oraz północy i łączy się z drogą krajową prowadzącą do Budziska.
Źródło:
Obiektyw TVP3 Białystok
https://bialystok.tvp.pl/41681877/obwodnica-suwalk-ma-byc-oddana-do-uzytku-w-kwietniu

·
Registered
456 Posts
W marcu nie ma szans. Z tego co wiem, wykonawca odda w terminie ale jest jeszcze kwestia odbiorów przez GDDKiA. Otwarcie dla ruchu w kwietniu ale czy to będzie jego początek, czy koniec, nie jestem w stanie powiedzieć...
A to dobre. Wykonawca odda w terminie. Taa.

·
Registered
792 Posts
A to dobre. Wykonawca odda w terminie. Taa.
Zaglądam to tego wątku od czasu do czasu, ale zwróciłem uwagę na Twoje komentarze. Coś wiesz, ale nie chcesz/nie możesz powiedzieć od kogo posiadasz tę wiedzę, nie precyzujesz gdzie leży problem w oddaniu drogi do użytku, a Twoje wypowiedzi sugerują jakoby obsuwa miała wynosić co najmniej kilka miesięcy. Odpowiadasz na pytania jednym krótkim zdaniem lub jednym słowem, bez żadnego rozwinięcia myśli. Nie rozumiem jaki jest cel Twoich wypowiedzi.

·
Registered
456 Posts
Tak owszem, wiem więcej od innych ale nie mogę pisać. Po prostu. Ale wkurza mnie to co dzieje się w całej Polsce i w każdej dziedzinie - czyli nadmuchiwanie bańki, a potem coś jest nie tak i klapa, jedno wielkie gó...no. Pisanie, że "Przejezdność dałoby radę uzyskać do końca listopada, wszystkie obiekty są praktycznie gotowe, najwięcej do zrobienia jest w okół drogi","Z tego co wiem wykonawca odda w terminie", lub "GDDKiA po prostu nie chciała odbierać drogi przed terminem i płacić za zimowe utrzymanie", "wystarczy 4-5 dniowe okienko pogodowe", "już za chwileczkę już za momencik..." itd. doprowadza mnie do zgrzytania zębami. Ale są również tacy, których opinie są wyważone i tych nie komentuję. Od tej chwili przestaję komentować - zaczekam.

·
...
7,067 Posts
To zluzuj i przyjmij datę zakończenia kontraktu jako orientacyjną z dokładnością do roku, a nie dnia. Będzie lżej. Spinanie się o tygodnie czy miesiące w przypadku inwestycji wyczekiwanej od 30 lat nie ma sensu. Tym bardziej, że w tym przypadku zapowiada się obsuwa na poziomie dosłownie dni.

·
lucas
160 Posts
Tak owszem, wiem więcej od innych ale nie mogę pisać. Po prostu. Ale wkurza mnie to co dzieje się w całej Polsce i w każdej dziedzinie - czyli nadmuchiwanie bańki, a potem coś jest nie tak i klapa, jedno wielkie gó...no. Pisanie, że "Przejezdność dałoby radę uzyskać do końca listopada, wszystkie obiekty są praktycznie gotowe, najwięcej do zrobienia jest w okół drogi","Z tego co wiem wykonawca odda w terminie", lub "GDDKiA po prostu nie chciała odbierać drogi przed terminem i płacić za zimowe utrzymanie", "wystarczy 4-5 dniowe okienko pogodowe", "już za chwileczkę już za momencik..." itd. doprowadza mnie do zgrzytania zębami. Ale są również tacy, których opinie są wyważone i tych nie komentuję. Od tej chwili przestaję komentować - zaczekam.
Ajajaj, Pan wszystkowiedzący ale powiedzieć nie mogący. Właśnie najlepiej nie komentuj, bo zęby poniszczysz od tego zgrzytania. Informację posiadam od człowieka z Gdaki, może wie od Ciebie więcej, a może mniej. Forum jest od wymieniania się informacjami. Skoro nie chcesz pisać, to daj sobie siana i się w ogóle nie odzywaj.

·
Registered
485 Posts
Na razie nie ma czym się podniecać, bo spadło trochę śniegu.
Naprawdę, perspektywa kilkudziesięciu dni poślizgu na tej inwestycji jakoś nie budzi we mnie szczególnych emocji. Nie widzę powodów do rozpaczania

·
Registered
6,389 Posts

·
Registered
6,389 Posts
Budimex by chciał, ale zima nie odpuszcza w tamtym regionie ;)
Finisz jednak trochę potrwa ze względu na pogodę - jak widać na zdj. z 13.03 - mamy tam zimę. Stąd puszczenie ruchu na obw. Suwałk planujemy w kwietniu, może przed Wielkanocą. Samo malowanie oznak. poziomego, to min. 10 dni z temp. +5 stopni, bez przymrozków w nocy i bez opadów.

https://twitter.com/GDDKiA_B_stok/status/1106146400763547648

981 - 1000 of 1192 Posts