SkyscraperCity banner

5521 - 5540 of 5565 Posts

·
Registered
95 Posts
Węzeł Śniadowo. Póki co najwięcej dzieje się wokół. Dwa ronda z podbudową gotowe, drogi dojazdowe w trakcie (przy obu rondach ułożone krawężniki, przy rondzie południowym wyłożona już jakaś warstwa lepiszcza). Przed południowym rondem wetknięta w grunt tabliczka łunijna, żeby nie odebrali kasy :D

Co do reszty odcinka Polaquy to relacja z obserwowania s61 z dw677: nasyp gotowy na prawie całym odcinku, obiekty mostowe w podobnym stanie jak WS-1.

PS wahadło 100m od WS-1 jest drugi miesiąc i korkuje się coraz bardziej. Wymiana nawierzchni na tym łuku drogi trwa i trwa. Nawigacja podpowiada objazd Szumowo-Śniadowo.

·
Registered
London // Warsaw // Suwałki
1,753 Posts
Nowości ZE STRONY KONTRAKTU na odcinku S-ki Północ - Budzisko (LT):

Betonowanie fundamentu na podporze P2 (obiekt WS-2)

21. ws-2.jpg

Serwisówka na 3+000 km

22. 3+000.jpg

Wymiana gruntu idzie bardzo sprawnie

23. 8+700.jpg

24. 8+300.jpg

26. 8+250.jpg

Góra na 2+800 km powoli znika

25. 2+800.jpg

Stabilizacja podłoża 18+700

27. 18+700.jpg

·
Registered
939 Posts
wczoraj wracałem z Suwałk do Warszawy i odniosłem wrażenie, że jednak S61 powinna być budowana po śladzie DK 61, przez Łomżę-Ostrołękę-Serock.
Jedno jest pewne, skoro już teraz trasa S8 się zatyka pomiędzy Ostrów Mazowiecka a Wyszkowem, to w przyszłości lepiej nie będzie. A to nawet nie są przedmieścia Warszawy.
Inną opcją jest poszerzenie do 3 pasów S8 pomiędzy Radzyminem a Wyszkowem, ale chyba nie jest to nawet w dalszych planach.

·
Registered
983 Posts
wczoraj wracałem z Suwałk do Warszawy i odniosłem wrażenie,
Wczoraj była anomalia (koniec długiego, ciepłego weekendu), która ma miejsce kilka dni w roku i głupotą byłoby robić drogi tak "duże", aby nawet w takie dni dobrze się jechało. Kiedyś powstanie eska pomiędzy Ełkiem, a Grudziądzem i część ruchu, szczególnie tego codziennego, powinna pójść tamtędy.

·
WUNGIEL
1,221 Posts
Most w Wyszkowie nie ma rezerwy. Reszta odcinka chyba też nie ma.
Ten korek trochę wynika z tego że przez Długosiodło idzie ruch od strony Ostrołęki i Różana, a przez Ostrołękę z Mazur.
Jakość DK61 i bliskość S8 robi swoje.
Jak już było wspomniane odznacza się wytrasowanie S61 do Ostrowii zamiast przez Ostrołękę i Pułtusk.
To nie jest kilka specyficznych weekendów, w zeszłym roku S8 Radzymin-Wyszków stała regularnie w każdy weekend od ~maja do ~września.

·
Registered
2,065 Posts
Kolejno:
od Warszawy do Wyszkowa - brak rezerwy
od Wyszkowa do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej - rezerwa pod 2x3
obwodnica Ostrowi Mazowieckiej - brak rezerwy
od obwodnicy Ostrowi do obwodnicy Zambrowa - rezerwa pod 2x3
obwodnica Zambrowa - brak rezerwy
od obwodnicy Zambrowa do Jeżewa - rezerwa pod 2x3
od Jeżewa do Białegostoku - brak rezerwy

Ogólnie xD

·
Registered
9 Posts
wczoraj wracałem z Suwałk do Warszawy
To stalismy w tym korku razem :)
Nie wiem, czy zauwazyles gdzie ten korek sie konczyl ? A konczyl sie na na odwodnicy Radzymina, obok znaku ktory radosnie migal na poboczu: "Jedz ostroznie. Zachowaj odstep".
Nie wiem dlaczego, ale z jakiegos powodu czesc kierowcow widzac ten znak hamuje i powoduje utrudnienia w ruchu. Co przeklada sie na korek dlugosci kilkudziesieciu kilometrow.

Moim zdaniem, to nie brak 3 pasa byl problemem, tylko slabe umiejetnosci kierowcow.

·
WUNGIEL
1,221 Posts
Omijałem ten korek dojazdówkami.
On się kończył na węźle Radzymin-Północ, gdzie dało się zjechać z eski i pojechać przez miasto.
Wcześniej przy węźle Trojany to i na dojazdówce był korek.

·
Registered
71 Posts
Jedno jest pewne, skoro już teraz trasa S8 się zatyka pomiędzy Ostrów Mazowiecka a Wyszkowem, to w przyszłości lepiej nie będzie. A to nawet nie są przedmieścia Warszawy.
Inną opcją jest poszerzenie do 3 pasów S8 pomiędzy Radzyminem a Wyszkowem, ale chyba nie jest to nawet w dalszych planach.
Mam odmienne przemyślenia. Oddawanie do użytku kolejnych odcinków udrażnia te istniejące, nie zatyka bardziej.

Zwiększa się bowiem przepustowość całej sieci i wzrasta średnia "globalna" czy raczej "polska" prędkość na wszystkich trasach. Konsekwencją tego jest, że każdy przejeżdża szybciej to co ma do przejechania - kumulacji ruchu i zatorów jest mniej. Oczywiście w ekstremalnych sytuacjach będą powstawać, ale na to i cztery pasy nie pomogą, te kilka razy w roku się przytka/odetka.

·
Registered
1,242 Posts
Mam odmienne przemyślenia. Oddawanie do użytku kolejnych odcinków udrażnia te istniejące, nie zatyka bardziej.

Zwiększa się bowiem przepustowość całej sieci i wzrasta średnia "globalna" czy raczej "polska" prędkość na wszystkich trasach. Konsekwencją tego jest, że każdy przejeżdża szybciej to co ma do przejechania - kumulacji ruchu i zatorów jest mniej. Oczywiście w ekstremalnych sytuacjach będą powstawać, ale na to i cztery pasy nie pomogą, te kilka razy w roku się przytka/odetka.
Do pewnego stopnia tak jest. Jednak nowe, bezpieczne i szybkie połączenia drogowe powodują, że ruch rośnie (bo łatwiej się przemieścić, więc więcej osób zaczyna z tego korzystać), a zatem w pewnych miejscach nowe odcinki generują nowy ruch, którego by nie było. Generalnie taka analiza jest wielowątkowa.

·
Registered
412 Posts

jezusie nazareński, co ty dziermolisz?! Na wysokości Ostrowi od strony Białego s8 i Litwy S61 (za 2-3 lata w tym przypadku niczym nie stopowane) będą łacznie wpadać 2 potoki ruchu 2x2 i będą dalej, aż do Radzymina jechać po dwóch pasach starej ekspresówki. Bez poszerzenia trasy Ostrów-Radzymin do 3 pasów będzie wielka kupa. Dużo dałaby S16, bo część ruchu w Ełku poszłaby na Olsztyn, ale na razie ta trasa to mżonka. Tu naprawdę nie ma alternatywy i niestety skończy się na tym, że trzeba będzie burzyć 20 letnie wiadukty w poprzek drogi, bo nie ma rezerwy (w przypadku Wyszków - Radzymin). najtaniej będzie poszerzenie do 3 pasów Ostrów - Wyszków, bo jest rezerwa no bo potem będzie przecież s50:) na wysokości Wyszkowa. śmiechłem

·
Registered
71 Posts
Na wysokości Ostrowi od strony Białego s8 i Litwy S61 (za 2-3 lata w tym przypadku niczym nie stopowane) będą łacznie wpadać 2 potoki ruchu 2x2 i będą dalej, aż do Radzymina jechać po dwóch pasach starej ekspresówki. Bez poszerzenia trasy Ostrów-Radzymin do 3 pasów będzie wielka kupa.
Teraz to ja śmiechłem;-) Zapewniam Cię, że jest wiele szlaków drogowych w Polsce, które chciałyby mieć takie problemy. 2 potoki ruchu? Matko bosko, trzeba natychmiast poszerzyć istniejącą ekspresówkę! Tym tokiem rozumowania idąc, każde połączenia ekspresówek na węzłach powinno skutkować natychmiastową rozbudową wszystkiego do trzech pasów.

·
Registered
412 Posts
nie do końca jest tak jak piszesz, bo w każdej innej częsci kraju (może za wyjątkiem podkarpacia) i Pomorza Środkowego (ale to się niedługo zmieni) masz alternatywę w postaci innej trasy szybkiego ruchu

·
Registered
983 Posts
Przecież po oddaniu S61 nie pojawią się nagle jakieś nowe duże potoki. Może ewentualnie przybędzie troszkę tych co jechali z Łomży na Ostrołękę. Od lat ruch ze strony Białegostoku jak i Łomży łączy się w Ostrowi Mazowieckiej.

Odkąd wybudowano obwodnicę Augustowa to mnóstwo ludzi narzeka, że jest ona (Aug. - Raczki) za wąska i nie nadaje się do wygodnego ruchu. Ot, "drogowcy znów zrobili bubel za nasze pieniądze". Tylko, że ona była projektowana z myślą, że za jakąś dekadę część ruchu z niej zniknie, bo powstanie S61.
Pełną S8 na tym odcinku mamy dopiero ok 3 lat. Za ok dekadę powstanie alternatywa dla części tranzytu przez Olsztyn. Nie chcę, aby marnowano pieniądze na przeskalowane drogi. Tę różnicę przeznaczmy jako ekstra kasa dla kolei, bo ona powinna mieć priorytet.

·
...
6,895 Posts
Obecnie ruch z przyszłej S61 jedzie S8 aż do Jeżewa Starego (a nawet Białegostoku) i dalej DK 8 na Augustów. Te potoki nie zwiększą się po budowie S61. Po prostu duża część przerzuci się z S8 na S61, ale suma na odcinku od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Warszawy będzie niezmienna.

Wody w rzece nie przybywa od poszerzenia jednego z jej dopływów, jeśli źródło tego ostatniego pozostaje to samo.

5521 - 5540 of 5565 Posts