SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1573 Posts

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Discussion Starter #1

·
Registered
248 Posts
Jeżeli Nowo-Janickiego traktować jako element TMP.... to tak.
Nowo-Janickiego będzie TMP od S7 do Nocznickiego :)
poźniej chyba w tej dekadzie nie planuje się przedłużania

tak po za temat, czy bocznice kolejową do huty dało by radę zmodernizować i zrobić kolej dojazdową dla mieszkańców, sorry za off top ale tak sie zastanawiam, taka alternatywa dla zakorkowanej arkuszowej
i na nową trasę puścić szynobusy :)

·
Registered
4,462 Posts
Dla mnie TMP nadal biegnie przez lotnisko, w kierunku Lazurowej. Po prostu TMP i S7 nie będą się łączyć i tyle. A ten durny łącznik TMP i S7 w postaci Nowo-Janickiego raczej nie powstanie.

Wracając do meritum

Tutaj jest strona SISKOM nt. wątkowej inwestycji: http://www.siskom.waw.pl/s7-bemowo-czosnow.htm. Można by podpiąć trochę linków i rysunków, lub po prostu dać linka do całości.

Poza tym kiedyś poświęciłem pół godziny i nałożyłem przebieg tego odcinka S7 na zdjęcia lotnicze. Efekty można podziwiać tutaj: http://www.siskom.waw.pl/mapy/mapa-standia.html

·
Registered
248 Posts
Dla mnie TMP nadal biegnie przez lotnisko, w kierunku Lazurowej. Po prostu TMP i S7 nie będą się łączyć i tyle. A ten durny łącznik TMP i S7 w postaci Nowo-Janickiego raczej nie powstanie.

Wracając do meritum

Tutaj jest strona SISKOM nt. wątkowej inwestycji: http://www.siskom.waw.pl/s7-bemowo-czosnow.htm. Można by podpiąć trochę linków i rysunków, lub po prostu dać linka do całości.

Poza tym kiedyś poświęciłem pół godziny i nałożyłem przebieg tego odcinka S7 na zdjęcia lotnicze. Efekty można podziwiać tutaj: http://www.siskom.waw.pl/mapy/mapa-standia.html

dla mnie obie trasy powinny łączyć się jak to miało mieć miejsce na chomiczówce (teraz już nie da rady, zbyt skurpultanie zabudowywane tereny)
węzły arkuszowa nowojanickiego w innej formie ten łącznik TMP zrobić jak alternatywa dla Arkuszowej, później węzeł TMP-CHOMICZÓWKA-MACZKA wpólny z węzłem przedłużoną wrocławska vel Żołnierzy Wykletych
I dalej tunel pod bemowem
węzeł TMP-S7 na chomiczówce można obniżyć np 5 poniżej poziomu terenu i szklane tunele i pół tunele jak na bródnie
taka moja wizja i chyba efektywniejsze
TMP przez lotnisko obniżone i z tramwajem i dalej do Nowolazurowej

najlepsze miejsce na wspolny wezeł

·
Wolę S niż A
2,139 Posts
A ten durny łącznik TMP i S7 w postaci Nowo-Janickiego raczej nie powstanie.
Tak, ale to Twoje "raczej" to na szczęście jakiś 1% ;)

ygorowski, piękne plany ale po co to wszystko? Przecież nic już w tej kwestii się nie zmieni tak więc po co płakać nad rozlanym mlekiem?

TMP przez lotnisko obniżone i z tramwajem i dalej do Nowolazurowej
Pod lotniskiem musi być tunel by mogło ono dalej funkcjonować, co mam nadzieję nastąpi.

PS.
Staraj się proszę używać dużych liter, przecinków i kropek bo ciężko się czyta Twoje posty.

·
Registered
248 Posts
Tak, ale to Twoje "raczej" to na szczęście jakiś 1% ;)

ygorowski, piękne plany ale po co to wszystko? Przecież nic już w tej kwestii się nie zmieni tak więc po co płakać nad rozlanym mlekiem?

Pod lotniskiem musi być tunel by mogło ono dalej funkcjonować, co mam nadzieję nastąpi.

PS.
Staraj się proszę używać dużych liter, przecinków i kropek bo ciężko się czyta Twoje posty.
dobrze :)

Zabrakło chyba odwagi, by zrobić ciekawe połączenie obu tras, z wiadomych przyczyn obie bardzo ważne, po TMP na chcącego można pociągać DK 79 przedłużenie DK 79 po trasie NS później wspólnie z S7 jako S79 i na tym węźle by się rozchodziły w swoje strony :)

Na lotnisko kilku deweloperów ma ochotę :)
kiedyś widziałem rysunki podziału na kwartały :) po pasie miała biec główna aleja? nowego osiedla
S7 w tunelu na całej długości bez węzła Maczka, a obecnie tam gdzie są imprezy sportowe miały być tereny Wystawowe z możliwością organizacji koncertów/imprez pod gołym niebem. Zabudowa od 30 do 40 takie Miasteczko "Bemowo".

Oby Wólczyńską/Broniewskiego przebudowali przynajmniej do 2x3 lub 2x2

Na żołto kolej dojazdowa do Metra z Arkuszowej po bocznicy do Huty (koszt z taborem ok 60 000 000 PLN)

Na czerwono ważniejsze drogi S7 i TMP, Łącznica Nowo-Janickiego i Pomysł przebudowy Wólczynskiej

·
Registered
5 Posts
Patrzac na mapke SISKOM to wg mnie nie jest to w ogole konieczne. Droga przechodzi przez nieuzywana czesc pasa (to z namalowanymi X-ami) i na oko jest w wystarczajacej odleglosci od progu a juz na pewno wpuszczenie jej w lekkie zaglebienie (a nie tunel) rozwialoby wszelkie watpliwosci co do jej wplywu na ladujace samoloty.

·
Wolę S niż A
2,139 Posts
:eek:kay:

Na lotnisko kilku deweloperów ma ochotę :)
kiedyś widziałem rysunki podziału na kwartały :) po pasie miała biec główna aleja nowego osiedla. Zabudowa od 30 do 40 takie Miasteczko "Bemowo".
Nie wątpię, że deweloperzy ślinią się na teren lotniska ale mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie i lotnisko będzie jeszcze długo służyło dla LPR i General Aviation.

Oby Wólczyńską/Broniewskiego przebudowali przynajmniej do 2x3 lub 2x2
Takie są plany :)

Patrzac na mapke SISKOM to wg mnie nie jest to w ogole konieczne. Droga przechodzi przez nieuzywana czesc pasa (to z namalowanymi X-ami) i na oko jest w wystarczajacej odleglosci od progu a juz na pewno wpuszczenie jej w lekkie zaglebienie (a nie tunel) rozwialoby wszelkie watpliwosci co do jej wplywu na ladujace samoloty.
Zobacz czego dotyczy cytowany przez Ciebie tekst bo chyba pomyliłeś S7 z TMP. S7 faktycznie idzie bokiem i GDDKiA potwierdziła na spotkaniu, że lotnisko nie zostanie zlikwidowane z powodu tej trasy. TMP natomiast będzie przecinało lotnisko dokładnie na pół i mam nadzieję, że trasa będzie schowana w tunelu. Droga wchodzić będzie na teren lotniska dokładnie w miejscu tego hangaru (z literką H):
http://www.zumi.pl/namapie.html?&loc=Warszawa&Submit=Szukaj&long=20.9092754&lat=52.273122&type=2&scale=1&svActive=false

PS.
Wczoraj byłem na rowerku i przejeżdżając obok lotniska ustrzeliłem takie oto foty:

Szkoda by było by takie widoki zamieniły się w zagrodzone blokowiska...

·
Registered
917 Posts
Czy ktoś orientuje się już, tudzież zna na tyle dobrze szczegóły projektu wykonawczego, żeby powiedzieć jaką metodą budowane będą tunele przez Bemowo i Chomiczówkę.
Albo może ktoś znający się na rzeczy wskaże jaką metodę najpewniej wybiorą?

·
Registered
219 Posts
Czy ktoś orientuje się już, tudzież zna na tyle dobrze szczegóły projektu wykonawczego, żeby powiedzieć jaką metodą budowane będą tunele przez Bemowo i Chomiczówkę.
Albo może ktoś znający się na rzeczy wskaże jaką metodę najpewniej wybiorą?
Z tego co zapamiętałem ze spotkania z projektantami to tunele konstruowane będą metodą odkrywkową. Nie jestem oczywiście ekspertem w tej dziedzinie, ale powiedziane było, że najpierw tworzone będą szczelinówki. W tym czasie sztucznie obniżony będzie poziom okolicznych wód gruntowych. Kolejnym etapem będzie wykopanie ziemi z pomiędzy gotowych już ścian, a na koniec stworzenie "sufitu". Teren po zakończeniu prac ma być przywrócony do stanu poprzedzającego ich rozpoczęcia.

Jeśli chodzi o przejezdność ulic, a głównie Powstańców Śląskich to ma być ona zachowana przez cały okres budowy. Będzie jedynie na jakiś czas zbudowany bypass dla jezdni i tramwajów.

·
Registered
917 Posts
powiedziane było, że najpierw tworzone będą szczelinówki. W tym czasie sztucznie obniżony będzie poziom okolicznych wód gruntowych. Kolejnym etapem będzie wykopanie ziemi z pomiędzy gotowych już ścian, a na koniec stworzenie "sufitu"
Czyli można powiedzieć, że wyglądać to bedzie podobnie jak przy budowie stacji metra wzdłóż Kasprowicza. Tylko, że tam najpierw zbudowano ściany szczelinowe i następnie strop a dopiero potem wybrano z wnętrza stacji ziemię. I tak pewnie będzie i tu. Inaczej musieliby wbijać kotwy jak na konotopa-powązkowska żeby ściany nie zpadły się do środka. Albo stosować rozpory z rur jak przy tunelach wzdłóż kasprowicza. Ale trochę by to było kosztowne w przypadku S-7 ze względu na szerokość i długość tych tuneli.
Wiec pewnie kolejność będzie inna niż napisałeś ale ogólnie metoda się zgadza, już wiem o co chodzi :) Sęk U

No chyba, że sie mylę i kolejność podałeś dobrą.
Techniczne szczgóły mnie interesują ;)

·
Registered
219 Posts
^^
Cóż wiem tyle, ile usłyszałem na konsultacjach :). Wydawało mi się, że miało być w tej kolejności, ale głowy sobie uciąć nie dam. Tam i tak głównie przeważył krzyk, że będzie to robione metodą odkrywkową i będzie głośno.

·
Registered
2,171 Posts
Kolejność jest taka
- szczelinówki
- stabilizacja szczelinówek,
- zrobienie membrany izolacyjnej z nastrzykiwanie gruntu polimerami metoda jet grounting. W tej fazie zostanie wytworzony duży lej depresyjny, do czasu zakończenia prac nam membraną.
Potem zbudowanie stropu i wybranie ziemi, zrobienie dna wykopu i wykończenie

Można to zobaczyć pod koniec tej prezentacji. Ok setny slajd

http://public.siskom.waw.pl/S7_B_Cz/Prezentacja_Bemowo.swf

·
Registered
917 Posts
^^Piękne dzięki :)

W zasadzie podobna metoda jak na konotopa-powązkowska, ale tylko do momentu wylania stropu.
No i trudno nie zauważyć, że będzie drogo kosztować...

Taki projekt mieć do wglądu, łakomy kąsek :)

1 - 20 of 1573 Posts