SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 24053 Posts

·
1Marek1
Joined
·
1,467 Posts
Mapy i schematy odcinka drogi ekspresowej S7 Lubień-Rabka (z tunelem):

Dokładne mapy są u źródła na stronie GDAKiA Kraków:
http://www.gddkia.gov.pl/pl/d/f2fcd211aead1b5f028107a715275b61 (215Mb)

jest to cała paczka wybranych rysunków z dokumentacji, w tym plan orientacyjny na podkładzie 1:10tys.


Pobawiłem się trochę ozim i wydobyłem to co najciekawsze:
Ślad w osi: http://maratony.home.pl/mapy/drogi/S7/S7-Lubien-Rabka.plt
Ślad plus węzły: http://maratony.home.pl/mapy/drogi/S7/S7-Lubien-Rabka+wezly.plt
Skalibrowana mapa pod oziego: http://maratony.home.pl/mapy/drogi/S7/S7.zip
Plan orientacyjny: http://maratony.home.pl/mapy/drogi/S7/S-7-Orientacja-1.pdf
lub w png:http://maratony.home.pl/mapy/drogi/S7/S7.png

Niestety podkład, na którym jest wrysowana droga został nienajlepiej sklejony w jeden arkusz, stąd ślad może być przesunięty o kilka metrów.______________________________________________________________________________________________________
Schematy odcinka Rabka- Nowy Targ

Wrzucam całość dla DK47 Rabka -NT, PDF -> klik w obrazek (PW z 10.2013):
1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.


9.


10.


11.


12.


13.

_______________________________________________________________________________________________________

Pierwotna treść posta :

Nareszcie-poniżej cytat z "Dziennika Polskiego". jak widać nawet na tej najbardziej chyba medialnej w Polsce trasie cos się zacznie dziać. drzewa na tym odcinku (Myslenice-Lubień) zostały już wycięte rok temu...

"Wkrótce rozpocznie się budowa kolejnego odcinka zakopianki od Myślenic do Lubnia. 16 sierpnia zostaną otwarte oferty przetargowe. Natomiast droga na odcinku Lubień - Nowy Targ ma być modernizowana w 2007 roku, więc już nieco późno na zmiany. - Program rządowy zakłada, że droga do Zakopanego ma być gotowa do 2010 roku - wyjaśniał Zbigniew Rapciak. Podkreślił, że problemy z przebiegiem zakopianki GDDiA ma i w Szaflarach, gdzie już kilkakrotnie zmieniono koncepcje jej przebiegu. - Ostatnio była natomiast bardzo racjonalna debata w Białym Dunajcu; przedstawiliśmy tam nową koncepcję, została przyjęta z zainteresowaniem - mówił Zbigniew Rapciak, wyjaśniając, iż wkrótce zostanie ona przedstawiona Radzie Gminy, a potem pod dyskusję społeczeństwu.
 

·
Registered
Joined
·
655 Posts
Dziennik Polski 23.07.2004

ZAKOPIANKA OD PAŹDZIERNIKA
Według planów, w tym roku miała ruszyć rozbudowa zakopianki na odcinku Myślenice - Lubień. O wyjaśnienia, jak sprawa wygląda obecnie, poprosiliśmy Magdalenę Chacagę z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
- Inwestycja "Budowa zakopianki na odcinku Myślenice - Lubien wraz z obwodnicą Lubnia" została podzielona na II etapy: I - od Myślenic do granicy gmin Pcim i Lubień (12,5 km) oraz II - od granicy gmin Pcim i Lubień wraz z obwodnicą Lubnia do włączenia w stary przebieg na wysokości Witkówki (4 km). Rozpoczęcie rozbudowy zakopianki na odcinku Myślenice - granica gmin Pcim i Lubień było planowane na II połowę 2004 roku. Precyzyjne określenie terminu rozpoczęcia nigdy nie jest wcześniej możliwe z uwagi na konieczność przeprowadzenia przetargu międzynarodowego, którego wyniki muszą być zatwierdzone przez instytucje współfinansujące (inwestycja jest częściowo finansowana z kredytu EBI), na szybkość której nie mamy żadnego wpływu. Na początku roku została przeprowadzona prekwalifikacja; wyłoniła ona firmy mogące startować we właściwym przetargu, który obecnie trwa - otwarcie ofert wyznaczono na 16 sierpnia. Po sprawdzeniu ofert i wyłonieniu zwycięzcy wyniki przetargu zostaną wysłane do Brukseli. Zakładamy, że prace budowlane rozpoczną się w październiku. Rozpoczęcie budowy II etapu inwestycji jest planowane na wiosnę 2005 roku. Wszystkie prace budowlane (I i II etap) mają zakończyć się w 2006 roku. Wiosną tego roku zakończyła się wycinka drzew pod budowę inwestycji. Wycięcie porastających brzegi Raby samosiejek i chaszczy znacznie poprawiło widoczność i przyczyniło się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym odcinku.
 

·
...
Joined
·
310 Posts
A czy wiadmo cos o odcinku podrabczanskim (a wlasciwie nadrabczanskim)? Duzo mowilo sie sie o dlugich tunelach, zwazywszy na spore wniesienia. Poki co chyba ten odcinek nie bedzie modernizowany. No bo od kosztow wlos jezyl sie na glowie. Gorce nie Warszawa, tunele poczekaja.
 

·
I ♥ NY
Joined
·
191 Posts
Najwazniejsze ze prace ida do przodu,ale i tak trzeba bedzie jeszcze troche poczekac na to zeby odcinek z Krakowa do Zakopanego pokonywac szybko i bezpiecznie.
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
28,440 Posts
F i l o said:
Najwazniejsze ze prace ida do przodu,ale i tak trzeba bedzie jeszcze troche poczekac na to zeby odcinek z Krakowa do Zakopanego pokonywac szybko i bezpiecznie.
Z tm "szybko" nie przesadzalbym. Przynajmniej w sezonie. Dopoki nie zostanie wybudowana linia kolejowa do Zakopanego, ktora przejmie czesc ruchu w Tatry Zakopianka bedzie zakorkowana mimo dwoch pasow
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
28,440 Posts
A oto do czego doprowadzi budowa ekspresowki w Tatry bez rozwiazania komunikacji szynowej, podobnego jak to na Slowacji (TEZ):

GW Krakow
Korek na drodze do granicy i Morskiego Oka w Tatrach
PAP, lko 04-08-2004 , ostatnia aktualizacja 04-08-2004 13:20

Pogranicznicy apelują do zmotoryzowanych podróżnych, aby w środę po południu omijali polsko-słowackie przejście graniczne na Łysej Polanie w Tatrach. Droga do przejścia została zakorkowana przez samochody turystów zmierzających nad Morskie Oko.
- Korek ma ponad trzy kilometry długości. Funkcjonariusze Straży Granicznej wyszli na drogę i starają się jakoś rozładować zator, ale wygląda na to, że nie nastąpi to szybko, bo wciąż przybywa nowych samochodów - mówi rzecznik Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu, kapitan Marek Jarosiński.

Pogranicznicy radzą zmotoryzowanym podróżnym, aby korzystali z sąsiednich przejść granicznych w Chochołowie i Niedzicy lub trochę bardziej oddalonych w Chyżnem i w Winiarczykówce.

Do zablokowania drogi na Łysej Polanie dochodziło w tym roku wiele razy, ale na ogół działo się to w pogodne weekendy. Fakt, że doszło do tego także w środku tygodnia i mimo nie najlepszej pogody, może świadczyć o tym, że w te wakacje turystów w Tatrach jest wyjątkowo dużo.

Wspólny odcinek drogi, rozwidlającej się dopiero na Łysej Polanie ku granicy i Morskiemu Oku, blokuje się, gdy pobliski parking na Palenicy Białczańskiej przepełnia się. Na parkingu tym zostawiają samochody turyści udający się do Morskiego Oka, ale gdy miejsc parkingowych zaczyna brakować, kierowcy czekają na ich zwolnienie na głównej drodze. Ich pojazdy blokują innym dojazd do przejścia granicznego, gdzie nie ma już korków, a odprawy odbywają się na bieżąco. Problem w tym, że nie da się tam dojechać.
 

·
Registered
Joined
·
1,231 Posts
qlka said:
Arek said:
Na pocieszenie dwa zdjęcia z już zakończonego odcinka "Zakopianki" /
Zdjecia??!!!
ciekawe kiedy oni je zrobili: ani zywej duszy, ani samochodu, a kolory ... fotomontaz ;)
oby faktycznie tak to sie prezentowal :)
Zdjęcia ze strony SKANSKi, więc zrobione pewnie przed otwarciem.
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
28,440 Posts
Arek said:
Zdjęcia ze strony SKANSKi, więc zrobione pewnie przed otwarciem.
Nie bylo czegos takiego jak "przed otwarciem".
Ruch na Zakopiance byl caly czas-najpierw na starych pasach, potem przezucili go na dwa nowe a stare remontowali.
 

·
Registered
Joined
·
118 Posts
behemot said:
Nie bylo czegos takiego jak "przed otwarciem".
Ruch na Zakopiance byl caly czas-najpierw na starych pasach, potem przezucili go na dwa nowe a stare remontowali.

z tym fotomontazem to troszke zazartowalam, ale okazuje sie ze to moze byprawda???!!!
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
28,440 Posts
Eldorrado said:
A jak wyglada ta komunikacja szynowa na slowacji?
Na slowacji dziala TEZ (Tatranska Elektricka Zeleznica) -laczaca Poprad (dwupoziomowy dworzec Poprad Tatry) ze Starym Smokowcem i stamtad z Strbskim Plesem i Tatranska Lomnica. Ostatnio kupuja nowe sklady (chyba bombardiery w kazdym razie podobne do krakowskich niskopodlogowcow). Pociag jezdzi bodaj co godzine i zwykle jest pelny. Kiedys ponoc byly plany zrobienia takiej petli wkolo Tatr.
 

·
Future expert
Joined
·
1,012 Posts
W zimie bylem wlasnie w Starym Smokovcu i bardzo sobie cenilem ta Elektricke. Z ta petla wokol Tatr to jest juz mowa od dawna, ale polska strona nie ma pieniedzy.
 

·
1Marek1
Joined
·
1,467 Posts
Discussion Starter · #17 ·
Kubster said:
W zimie bylem wlasnie w Starym Smokovcu i bardzo sobie cenilem ta Elektricke. Z ta petla wokol Tatr to jest juz mowa od dawna, ale polska strona nie ma pieniedzy.
Niestety nie pieniądze są problemem (bo od czego dotacje?) ale milczący brak zgody górali. sam nie moge patrzeć na wozy okryte folią jeżdżące za ciężkie pieniadze do Morskiego Oka i ten cały zachód żeby dotrzeć do atrakcyjnych miejsc w rejonie Zakopca (np. kalatówki). otóż górale właśnie z takiej obsługi turystów czerpia olbrzymie profity. słyszałem od znajomego górala z Bukowiny tatrz. o np losie koni, zajeżdżanych na śmierć przy wożeniu turystów do morskiego oka, byleby zgarnąć kasę za przejazd. To woła o pomstę do nieba! dlatego długo jeszcze nie będzie w Zakopcu kolejki bo wtedy górale nie mieliby kogo wozić. Lubię górali ale ta ich wręcz pazerność na kasę aż razi.
 

·
przestrzeń-ludzie-miasto
Joined
·
28,440 Posts
1Marek1 said:
Niestety nie pieniądze są problemem (bo od czego dotacje?) ale milczący brak zgody górali. sam nie moge patrzeć na wozy okryte folią jeżdżące za ciężkie pieniadze do Morskiego Oka i ten cały zachód żeby dotrzeć do atrakcyjnych miejsc w rejonie Zakopca (np. kalatówki). otóż górale właśnie z takiej obsługi turystów czerpia olbrzymie profity. słyszałem od znajomego górala z Bukowiny tatrz. o np losie koni, zajeżdżanych na śmierć przy wożeniu turystów do morskiego oka, byleby zgarnąć kasę za przejazd. To woła o pomstę do nieba! dlatego długo jeszcze nie będzie w Zakopcu kolejki bo wtedy górale nie mieliby kogo wozić. Lubię górali ale ta ich wręcz pazerność na kasę aż razi.
Mysle ze to nie do konca tak. Nie zapominaj ze rownie pazerni Gorale zyja w Bukowinie Tatrz. czy Koscielisku - a im akurat kolejka bardzo by pomogla. Prawda jest taka ze nie ma woli po stronie wladz Zakopanego (bo wola koncentrowac caly ruch turystyczny u siebie) jak i nie ma funduszy na -nawet niekoniecznie petle -ale nawet na sama linie kolejowa do Zakopanego. Jak dotad koleja jezdzi sie kilkoma polaczonymi, dosc przypadkowymi liniami kolejowymi (kawalkiem linii do Tarnowa, kawalkiem linii do Suchej, kawalkiem transwersalnej-i dopiero linia Nowy Chabowka -Zakopane), jezdzac z Krakowa raz na zachod raz na wschod. A plany nowej linii sa juz od dziesiecioleci. Tymczasem ruch samochodowy wzrasta, Zakopane w sezonie tonie w smogu i niedlugo Gorale beda jezdzic na Slask pooddychac swiezym powietrzem...;)
 

·
Registered
Joined
·
4,241 Posts
Kolejny etap odnowy "zakopianki"
(PAP, tm/17.08.2004, godz. 14:19)

Ponad 20 mln zł będzie kosztował rozpoczynający się właśnie kolejny etap odnowy nawierzchni drogi krajowej nr 7, czyli popularnej "zakopianki" na dwupasmowym odcinku pomiędzy Krakowem a Myślenicami.

Magdalena Chacaga z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) poinformowała we wtorek, że na wykonawcę inwestycji, która jest współfinansowana z pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) wybrano konsorcjum utworzone przez Krakowskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych SA oraz Przedsiębiorstwo Budowy Mostów w Lubartowie sp. z o.o.

Roboty będą prowadzone na dwóch odcinkach jezdni prawej (kierunek Kraków-Myślenice) o łącznej długości 7,9 km, między Libertowem a Gajem (2,7 km) oraz między Jawornikiem a Myślenicami (5,2 km). Odnowa jezdni lewej na analogicznych odcinkach będzie - poza robotami mostowymi - zlecona odrębnym kontraktem.

Po modernizacji odcinek zostanie przystosowany do unijnych norm obciążeń wynoszących 115 kN/oś. Ponadto drogowcy wyremontują drogi dojazdowe, dwa wiadukty w Myślenicach oraz kilkanaście przepustów. Zakończone tych prac zapowiadane jest na październik przyszłego roku.

Naprawa nawierzchni "zakopianki" na dwujezdniowym odcinku Kraków-Myślenice, polegająca na remoncie nawierzchni i podniesieniu jej nośności, trwa od trzech lat. Do tej pory wyremontowano odcinki pomiędzy Gajem i Jawornikiem, a zakończenie modernizacji całego odcinka Kraków-Myślenice zaplanowano w 2006 roku.

Ciąg drogowy Kraków - Zakopane zwany "zakopianką" ma 94,5 km długości (od węzła autostradowego w Opatkowicach do Zakopanego). W jego skład wchodzi 54,8 km drogi krajowej nr 7 (od Krakowa do skrzyżowania w Rabce Zaborni) oraz 39,7 km drogi krajowej nr 47 od Zaborni do Zakopanego.
 

·
Iroquois of Europe
Joined
·
10,185 Posts
To jest zrobione 2 lata temu w Starym Smokovcu zdjęcie słowackiej kolejki tatrzańskiej. Składy zostały wyprodukowane, o ile dobrze pamiętam, przez Alstom.
 
1 - 20 of 24053 Posts
Top