SkyscraperCity banner

18901 - 18920 of 19037 Posts

·
Registered
Joined
·
351 Posts
Myśle że to nie pomyłka, tylko dalsze drażenie to już przebicie tunelu a przecież betonowanie przyczółka tunelu 4 wciąż trwa i póki sie nie skonczy to przebicie musi poczekać.
Dokładnie, jak wzmocnią dostatecznie wylot z tunelu wtedy będa przebijac :)
 

·
Registered
Joined
·
7,458 Posts
Kilka zdjęć od Nadzoru

Odcinek I

Roboty ziemne, drogowe
Odcinek BOk. km 714+500 Przepust P7


Ok. km 715+300 Trasa główna

Roboty ziemne, drogowe
Odcinek CSkarpa SWP7, ok. km 716+350

Odcinek II

Obiekt 15+16


Montaż zbrojenia ścianki zaplecznej przyczółka 6P-6L


Portal Północny Tunelu


Zbrojenie płyty fundamentowej budynku SW2

Obiekt 17 - Tunel


Szalunek niszy w tunelu prawymZbrojenie spągu w tunelu lewym

Portal Południowy Tunelu


Montaż wież pod szalunek stropu budynku ST1 (nitka prawa)Wykop wlotu do tunelu lewego pod budynkiem ST1


źródło - S7 - Odcinek II
 

·
Registered
Joined
·
237 Posts
O co chodzi z tym, ze ta sciana jest tak "doklejona" a nie ma ciaglosci do gruntu?
Tak jak napisał Sesek, będzie przedłużona, a czemu jest osobną konstrukcją i nie obetonowano pali tak jak w przypadku ściany po lewej?, to już pytanie do konstruktora, zapewne napierające zbocze jest aż tak wymagające, licząc z palami to będzie ponad 2m grubości żelbetu.

Po odkopaniu do spodu budynek pokazuje swoją wielkość.
128435
 

·
Registered
Joined
·
534 Posts
W tym roku poznamy przebieg nowej DK-7 Rabka – Chyżne?

W południowej części kraju największa uwaga skoncentrowana jest obecnie na drogowym połączeniu do Zakopanego. Od ubiegłego roku jeździmy dwoma nowymi odcinkami S7 między Lubniem a Rabką, trzeci ma być gotowy w przyszłym roku, a na pozwolenie budowlane oczekuje dwujezdniowy odcinek od Rabki do Nowego Targu, z którego będą korzystać jadący w stronę stolicy Tatr. W przyszłości z Rabki dwujezdniowa droga ma prowadzić także w kierunku granicy Polski ze Słowacją. Według harmonogramu, w tym roku powinniśmy poznać wstępny przebieg i klasę drogi.
Dwujezdniowa droga łącząca Rabkę Zdrój i Chyżne nie jest przewidziana w obecnym Programie Budowy Dróg Krajowych. Plany dotyczące lepszego połączenia do polsko-słowackiej granicy nabrały bardziej konkretnego kształtu w październiku ub. roku. Przy okazji listu intencyjnego w sprawie Programu rozwoju systemu transportowego obszaru Podtatrza podpisanego przez ministra infrastruktury oraz samorządowców z południowej Małopolski, minister dał zielone światło do rozpoczęcia przygotowań dla tej trasy.O to na jakim etapie jest inwestycja i czy należy się spodziewać opóźnień w jej realizacji w związku z COVID-19 zapytali w interpelacji poseł Hanna Gil-Piątek oraz grupa posłów Lewicy.

Wiceminister Rafał Weber potwierdził, że proces przygotowawczy dla tej trasy został rozpoczęty. Droga wstępnie została zaplanowana w przekroju trasy dwujezdniowej klasy GP, na parametrach klasy S.

Droga będzie miała nie tylko znaczenie w skali kraju. Ma to być szlak tranzytowy wiodący poprzez S7 z północy Polski na Słowację. Nasi południowi sąsiedzi – jak zwraca uwagę Rafał Weber – po swojej stronie planują budowę drogi R3 o parametrach odpowiadającym naszej klasie S. Droga dwujezdniowa na parametrach ekspresowej pozwoli na podróż drogą o podobnym standardzie po obu stronach granicy.

„W ramach aktualnie prowadzonych działań planowane jest opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie studium korytarzowego z określeniem klasy technicznej planowanej drogi, a następnie zlecenie studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej wraz z materiałami do decyzji środowiskowej oraz uzyskanie decyzji środowiskowej – poinformował wiceminister infrastruktury.

Efektem tych prac uwzględniających m.in. analizy ruchu, ma być przybliżony przebieg drogi, jej klasa techniczna, a także najbardziej optymalny przekrój. „Zgodnie z aktualnym harmonogramem prac opracowanie studium korytarzowego planowane jest na 2020 rok zaś studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego w latach 2021 – 2024” – podał przedstawiciel resortu.

Według wstępnych założeń, droga z Rabki do Chyżnego będzie miała ok.35 km długości. Wraz z trasą główną zakłada się budowę dróg dojazdowych, obiektów inżynierskich, zabezpieczeń akustycznych i urządzeń ochrony środowiska.

Podczas niedawnej videokonferencji prasowej minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że podchodząc z „umiarkowanym optymizmem” oddania tego odcinka drogi można się spodziewać około roku 2026 – 2027. – To pozwoli uznać „siódemkę” za równoległy korytarz komunikacyjny dla drogi autostradowej A1, dla Via Carpatii oraz S3, z pełnym dostępem do sieci dróg na południu Europy – stwierdził Andrzej Adamczyk.

Wcześniej, w okolicach roku 2025 powinien być gotowy kompletny ciąg drogowy ekspresowej S7 od Warszawy do Gdańska oraz na południe od stolicy, na tych odcinkach, dla których obecnie prowadzone są prace.

Na całej długości siódemka z północy na południe kraju ma ponad 750 km długości. Do tej pory zrealizowanych zostało ponad 430 km w standardzie drogi ekspresowej, w budowie jest 171 km, a kolejnych 30 km jest na etapie postępowania przetargowego.
 

·
Registered
Joined
·
56 Posts
Jestem bardzo ciekawy przyszłości Węzła Zabornia jak to zaplanują z przyszłą (S7) na Chyżne , tym bardziej teraz gdy coraz więcej się mówi o nowej drodze do granicy ze Słowacją , a jeszcze równo rok temu o tej drodze można było pomarzyć i na forum bardziej mówiono że jak powstanie to za 20 lat albo czy w ogóle powstanie bo cały tranzyt miał iść na Zwardoń , na szczęście stanie się inaczej

Węzeł Zabornia na etapie projektowania S7 Lubień-Rabka został przygotowany do rozbudowy węzła pozostawiając łącznice pod przyszłe rozjazdy na chwilę obecną zaślepione
Związku z tym przywiduje się przebudowę głównego ciągu S7 w stronę granicy Chyżne a łącznicami poprowadzić DK47 w stronę Zakopanego
Bardziej zastanawia brak relacji wjazdu od Rabki na nową drogę do Chyżnego i zjazdu do Rabki , wygląda na to że tranzyt pójdzie nową drogą a ruch lokalny po starej DK7
Prawdopodobnie na potrzeby nowej (S7) Rabka-Chyżne przebudują ten węzeł na nowo


Aktualnie tak wygląda przyszłość węzła Zabornia

138987


138988
 

·
Registered
Joined
·
6,414 Posts
Jak o Zabornię chodzi, to nie łapię idei przebudowy tego węzła. Przecież głównym ciągiem będzie DK47 - nie wiem co by się musiało stać, by na Chyżne poszedł większy ruch niż na Podhale.
W takim układzie zostawić węzeł jaki jest, dorobić łącznice w stronę Chyżnego (dwie w miarę tanie estakady) i na samej Zaborni tyle. Kawałek dalej - gdzieś między Zabornią a Spytkowicami - tam, gdzie nowa droga zbliży się do starej zrobić prosty, tani węzeł do obsługi ruchu lokalnego w stronę Chyżnego.
W takim układzie:
  • ruch Kraków-Zakopane - jak obecnie (nic nie ruszamy)
  • ruch Zakopianka-drogi lokalne - jak obecnie (nic nie ruszamy)
  • ruch Kraków-Chyżne - po łącznicy
  • ruch Chyżne-Zakopane - zjazd z S7 na starą drogę i zjazd na Zaborni na DK47 po istniejącym węźle (nie ma co oczekiwać wielkiego ruchu w tej relacji).
Całość do zrobienia w miarę szybko i bez zbędnych komplikacji.
 
18901 - 18920 of 19037 Posts
Top