SkyscraperCity banner

20321 - 20340 of 21074 Posts

·
Registered
2,460 Posts
Chciałem to napisać. Tam trzeba będzie 2 dodatkowe odpływy i po problemie.
Pytanie czy istniejące są drożne. Np. na Trasie Siekierkowskiej w Warszawie po burzy woda przelewała się przez kapy chodnikowe. W zasadzie wszystkie wpusty na estakadzie były zapchane piachem po samą kratkę (sprawdziłem kilka dni później z biegnącej obok jezdni DdR). A było to może 5 lat po otwarciu tej trasy. Poza tym przy zmianie przechyłki był ten sam problem co ten przez Was opisany. Z jednej strony drogi na drugą, po zwykłym deszczu, płynął strumień wody szeroki pewnie na 2m. Gdy wjechałem na to samochodem, efekt był taki jakby nagle na lód trafić. Być może spowodowane było to właśnie pozapychanymi wpustami, bo teraz nie kojarzę tego zjawiska w takiej skali.
Inny przykład to al. KEN przed wjazdem na most nad Potokiem Służewieckim. Droga skręca tam mocno w lewo i po chwili w prawo idąc cały czas pod górkę. Gołym okiem było widać, że odprowadzenie wody jest spartolone i to mimo tego, że miejsce jest jeszcze przed obiektem. Pierwsza kratka ściekowa po prawej (po zmianie przechyłki na 'do prawej') powinna być wcześniej o ok. 2m. Niby nie jest to dużo, ale przy krawężniku tworzy się kałuża (0,5-1m od krawężnika), z której nadmiar wody przelewa się na lewą stronę jezdni.

·
WUNGIEL
3,685 Posts
Nowy targ ma bardzo fajną rezerwę na wewnętrzną obwodnicę miejską.
Wystarczy przedłużyć Sikorskiego na południe, dociągnąć do Szaflarskiej zrobić rondo pod kościołem.
775241

Przy czym w SUIKZP trochę inaczej to wymyślono, przedłużając Sikorskiego na prosto do DK 49.
SUIKZP wygląda jakby był idealnie dopasowany do znanego wcześniej projektu węzła Nowy Targ Południe. Widać nawet południowe rondo.
Czyli radni wiedzieli lata temu.
775256

·
Registered
196 Posts
Plany na obecny tydzień

Tunel 1+3

Kalota: 23,5 mb

Tunel 2+4
Kalota: 24 mb
W 2+4 niby zrobiono 12 mb kaloty, ale na schemacie bez zmian.

16.11.2020 - 22.11.2020

Tunel 1+3
Kalota: 98,38% → 99,01% (12 mb + 0 mb) (plan: 23,5 mb) (zostało: 19 mb)

Tunel 2+4
Kalota: 70,33% → 70,33% (12 mb + 0 mb) (plan: 24 mb)

Plany na obecny tydzień

Tunel 1+3

Kalota: 19 mb

Tunel 2+4
Kalota: 23 mb

Nisze

·
Registered
8,290 Posts
Nadzór dodał zdjęcia z Odcinka II

Portal Północny Tunelu

Betonowanie ścian III segmentu budynku SW2

Widok na prace przed Portalem Północnym

Wykonanie zbrojenia płyty fundamentowej budynku ST2

Obiekt 17 - Tunel

Szalunek kaloty niszy sygnalizacyjnej

Wykonanie torkretu obudowy tymczasowej dla budynku ST3

Zbrojenie kaloty w tunelu lewym

Zbrojenie spągu w niszy sygnalizacyjnej

Zbrojenie wnęki hydrantowej

Portal Południowy Tunelu

Wykonanie zbrojenia ściany budynku ST1 - nitka lewa

źródło - http://www.s7-lubien-rabka.pl/foto/b-portal-s.html

·
Registered
936 Posts
^^
Termin na odwołanie od wyboru najkorzystniejszej oferty upłynął dopiero w czwartek, więc trochę za wcześnie na ponaglenie ;-)
Dowiemy się w przyszłym tygodniu, gdy KIO zaktualizuje listę wniesionych odwołań na swojej stronie.
Dokładnie. Ja obserwuję na bieżąco pojawiające się na stronie KIO odwołania i obecnie pojawiły się już wpisy z 26.11. Kiedy pojawią się pierwsze odwołania wniesione 27.11, będziemy mieli pewność. To powinno nastąpić w poniedziałek lub wtorek.

·
Registered
30 Posts
^^
Termin na odwołanie od wyboru najkorzystniejszej oferty upłynął dopiero w czwartek, więc trochę za wcześnie na ponaglenie ;-)
Dowiemy się w przyszłym tygodniu, gdy KIO zaktualizuje listę wniesionych odwołań na swojej stronie.
Proszę czytać ze zrozumieniem - ja pisałem o możliwym sposobie reakcji kolegi na brak odpowiedzi na jego zapytanie.
Nie odnosiłem się w ogóle do terminu wniesienia odwołania od decyzji w sprawie wyboru najkorzystniejszej oferty:)

·
Registered
33 Posts
Proszę czytać ze zrozumieniem - ja pisałem o możliwym sposobie reakcji kolegi na brak odpowiedzi na jego zapytanie.
Nie odnosiłem się w ogóle do terminu wniesienia odwołania od decyzji w sprawie wyboru najkorzystniejszej oferty:)
Wstrzymam się do jutra z tym ponagleniem Gdaki. Termin składania odwołań upłynął 26.11 a ja zapytałem już 24.11 . No może czekają jeszcze na pocztę? Nie wiem jak to jest, ale firma odwołująca się mogła pocztą wysłać ostatniego dnia, a przecież liczy się data stempla . Takie odwołanie praktycznie może jeszcze wpłynąć dziś a nawet jutro jeśli zostało nadane w czwartek i będzie w terminie. Może dlatego nie odpowiedzieli nie mając do końca pewności czy odwołanie jest lub nie ma.

·
Registered
936 Posts
Dokładnie. Ja obserwuję na bieżąco pojawiające się na stronie KIO odwołania i obecnie pojawiły się już wpisy z 26.11. Kiedy pojawią się pierwsze odwołania wniesione 27.11, będziemy mieli pewność. To powinno nastąpić w poniedziałek lub wtorek.
Na stronie KIO pojawily się odwołania wniesione 27.11.
Nie było żadnego odwołania w przetargu na dokończenie odcinka Zakopianki, a zatem wkrótce powinno nastąpić podpisanie umowy z firmą Strabag.

20321 - 20340 of 21074 Posts