SkyscraperCity banner

20681 - 20700 of 21008 Posts

·
WUNGIEL
3,581 Posts
^^ Krzyszkowice. W tym roku może będzie DŚU.
Projekt przebudowy skrzyżowania będzie jeszcze podlegał licznym uzgodnieniom, dlatego jego ostateczny kształt może się różnić od przedstawionej w załączniku koncepcji.

Zadanie jest realizowane na podstawie porozumienia zawartego 5 października 2020 r. pomiędzy GDDKiA, burmistrzem Miasta i Gminy Myślenice oraz Zarządem Powiatu w Myślenicach. Zgodnie z tym porozumieniem GDDKiA zleciła opracowanie kompleksowej dokumentacji i zapewniła udział przedstawicielom gminy i powiatu w projektowaniu i wyborze najkorzystniejszego wariantu przebudowy skrzyżowania. W ramach zobowiązań finansowych powiat zapewnia 2 mln zł a gmina 500 tys. zł na realizację robót budowlanych. Ponad 31 mln zł szacunkowych kosztów inwestycji pokryje GDDKiA.

Harmonogram inwestycji:
· przygotowanie materiałów do decyzji środowiskowej i jej uzyskanie – 2021 r.
· uzyskanie zgody na realizację (ZRID) – 2022 r.
· realizacja robót budowlanych – lata 2023-2024
971853

·
Registered
78 Posts
Delikatny OT. Pytanie-na ile zwiększyła by się się suburbanizacja na południe od Krakowa, gdyby w śladzie Zakopianki szła ekspresówka. Mam na myśli na południe od Mogilan. Zapewne wiele osób chciałoby zamieszkać np. w Myślenicach, ale znając koszmar tej drogi, dali sobie siana.

·
Registered
276 Posts
Delikatny OT. Pytanie-na ile zwiększyła by się się suburbanizacja na południe od Krakowa, gdyby w śladzie Zakopianki szła ekspresówka. Mam na myśli na południe od Mogilan. Zapewne wiele osób chciałoby zamieszkać np. w Myślenicach, ale znając koszmar tej drogi, dali sobie siana.
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz po wschodniej stronie Krakowa (Niepołomice, Bochnia, Brzesko).

·
Registered
192 Posts
Budowa węzła drogowego w miejscowości Jawornik w ciągu DK7 - dokumentacja, ZRID, nadzór

Wybrano najkorzystniejszą ofertę.
Z czego wynika różnica w kwotach oferty złożonej, a wybranej?

Podobna drobna różnica (615 PLN) była w przypadku przetargu dla Krzyszkowic.

·
Registered
975 Posts
Budowa węzła drogowego w miejscowości Jawornik w ciągu DK7 - dokumentacja, ZRID, nadzór

Często spotkałem się z przetargiem dwuetapowym gdzie w drugim etapie są "negocjacje" czyli obniżasz o jakąś kwotę swoją ofertę.
Widocznie stwierdzili, że 615 zł im nie robi różnicy

·
Registered
192 Posts
Wiele osób już zamieszkało i tworzy koszmar tej drogi.

·
Epticscay Userway
מיטלאייראָפּעער
3,596 Posts
Wiele osób już zamieszkało i tworzy koszmar tej drogi.
Zarabie to de facto dzielnica Krakowa obecnie (choć nie od wczoraj). S7 na południe od Myślenic otworzyło za to proces "domkoletniskowania" rejonu Stróży w stronę Pcimia.

·
Registered
7,917 Posts
Fakt, coś mnie "poniosło".
Wypadków tygodniowo jest około 582, a ofiar około 55 (dane policji za 2019)
Dla pełniejszego obrazu dopisałbym około 700 rannych. Ja też bym ich do ofiar zaliczał, bo te wypadki powodują często wyłączenie na jakiś czas tych ludzi z życia, a część z nich zostaje kalekami do końca życia.

·
Registered
515 Posts
Jak zatem będzie wykonywana jezdnia w tunelu? Będą przywozić gotowe płyty betonowe i na układać je na słupkach a potem na nich wykonywać nawierzchnię docelową? No bo odpada układanie nawierzchni betonowej tak jak ma to miejsce w tunelu na S2

·
Registered
5,767 Posts
Pisał o tym kolega @zibiwenzl na poprzedniej stronie. Pyta nośna, wykonywana na szalunku w 12m odcinkach, z dylatacją co kilka/kilkanaście odcinków. Na to 10cm warstwa betonu nawierzchniowego.

·
Registered
1,569 Posts
Odpowiedź na to pytanie znajdziesz po wschodniej stronie Krakowa (Niepołomice, Bochnia, Brzesko).
Znam ludzi, którzy z Krakowa wyemigrowali do Niepołomic głównie z powodu cen domów/działek i to przed powstaniem węzła Niepołomice na A4.
Ale co do Bochni i dalej to powstanie autostrady spowolniło/zatrzymało proces migracji z Bochni do Krakowa.

@klisdis
Tu masz podpowiedź: źródło: [Małopolskie] Inwestycje kolejowe

·
Registered
78 Posts
Ciekawe te mapki, np. relacje z Andrychowa do Kęt i Wadowic...i tu się zastanawiam czy ludzie dojeżdżają do pracy do Andrychowa, czy z Andrychowa do pracy do Kęt i Wadowic. Raczej chyba ta pierwsza opcja, ale nie wiem, no bo tam nie mieszkam.

·
Registered
1 Posts
Witam wszystkich bardzo serdecznie. Od kilu lat śledzę wpisy na tym forum ( szczególnie wpisy o s7). W związku z tym mam pytanie pewnie do najbardziej zorientowanego Zibiwenzi ale i do wszystkich. Czy brak aktualizacji na stronie kontraktu jest spowodowane tym, że kontrakt miał się skończyć z końcem grudnia i zapomniano przedłużyć umowę? Czy może postęp prac w ostatnich czasach na tyle zmalał, że postanowiono nie aktualizować strony? Z góry dziękuję za wyjaśnienie Pozdrawiam wszystkich dzięki którym czyta się to forum z przyjemnością.

·
Registered
1,569 Posts
Ciekawe te mapki, np. relacje z Andrychowa do Kęt i Wadowic...i tu się zastanawiam czy ludzie dojeżdżają do pracy do Andrychowa, czy z Andrychowa do pracy do Kęt i Wadowic. Raczej chyba ta pierwsza opcja, ale nie wiem, no bo tam nie mieszkam.
Masz linka do autorki to możesz zapytać.
Z tego co znam Podbeskidzie to jeżdżą do pracy tam gdzie jest praca. Część do Bielska, czasem do Tychów, a pewnie do Wadowic również.
Jedyny problem to granica województwa. Bo z okolic Kęt w obecnym śląskim nie da się do Kęt dojechać.

·
Registered
59 Posts

Oferty po złożeniu są weryfikowane. Czasem zdarzają się omyłki rachunkowe w ofercie (kosztorysach), które Zamawiający poprawia i przez to cała kwota się zmienia.

20681 - 20700 of 21008 Posts