SkyscraperCity banner

8081 - 8100 of 20776 Posts

·
Registered
16,625 Posts
Dokończenie inwestycji (dwujezdniowa trasa Kraków-Nowy Targ) na którą dopiero co zdecydowano się wydać 2 mld zł (S7 Lubień-Rabka) nazywasz mirażami i wyrzucaniem pieniędzy w błoto, a ja nazywam konsekwencją, gospodarnością i ochroną już zainwestowanych środków, w tym również tych sprzed paru lat przeznaczonych na odcinek Myślenice-Lubień.
Budowa odcinka do Nowego Targu, z punktu widzenia tranzytu, nie jest dokończeniem inwestycji na S7. Dokończeniem inwestycji z S7, byłoby dociągnięcie jej do Chyżnego.

·
Banned
2,459 Posts
Budowa odcinka do Nowego Targu, z punktu widzenia tranzytu, nie jest dokończeniem inwestycji na S7. Dokończeniem inwestycji z S7, byłoby dociągnięcie jej do Chyżnego.
Na odcinku Zabornia - Chyzne spokojnie wystarczy to co jest jeszcze przez wiele lat. Natomiast odcinek do Nowego Targu wymaga rozbudowy do 2x2, dobrze by bylo aby prace ruszyly w perspektywie 5-7 lat. Rozprowadzenie ruchu od Nowego Targu po Podhalu to juz inna bajka. Niestety kazdy ciagnie w swoja strone i jest jak jest.

·
Registered
16,625 Posts
Na odcinku Zabornia - Chyzne spokojnie wystarczy to co jest jeszcze przez wiele lat. Natomiast odcinek do Nowego Targu wymaga rozbudowy do 2x2, dobrze by bylo aby prace ruszyly w perspektywie 5-7 lat. Rozprowadzenie ruchu od Nowego Targu po Podhalu to juz inna bajka. Niestety kazdy ciagnie w swoja strone i jest jak jest.
Ale ja nie mówię, by budować S do Chyżnego, ja tylko odpowiedziałem, że dokończenie inwestycji na S7, byłoby dociągnięcie jej do Chyżnego, jako docelowego miejsca tranzytowego, a nie na południe w góry. Jak widać, nikomu się nie pali, na rozbudowę drogi do NT, bo jak wiemy, rozbudowa jej sprawi, że będą jeszcze większe korki na odcinku NT - Zakopane. Tu trzeba zacząć od budowy obwodnicy NT i dobrych połączeń na południe od niej, by rozprowadzić ruch po tym Podhalu, a dopiero później dolewanie kolejnych fal samochodów, które dojadą szybciej, dzięki odcinkowi Rabka - NT.

·
Registered
858 Posts
Nie do końca wystarczy. Tzn. przepustowość drogi jest zapewne zadowalająca, ale trzeba też patrzeć na jakość życia mieszkańców, utrudnienia przy wyjeździe z dróg podporządkowanych, zagrożenie wypadkami (duży ruch pieszych, gęsta zabudowa) itp. Droga powinna być przebudowana, chociażby na G 1x2 - nie musi być bezkolizyjna, ale powinna być wyprowadzona z miejscowości, zwłaszcza z Jabłonki.

·
Registered
50 Posts
Rozumiem entuzjastyczne pobudki wszystkich na temat Zakopianki, szczególnie mieszkańców, dla których ta inwestycja jest najważniejsza z punktu widzenia rozwoju regionu czy kraju. Ale Kazusik napisał jak jest i tyle. Karty są już rozdane, pieniądze z UE przydzielone i to nie na dalszy odcinek Zakopianki. Dlatego nie ma co gdybać, że by się przydało (bo to na pewno)i może ruszy za kilka lat. Bez środków unijnych nie ma szans, nasz rząd tego nie sfinansuje.

·
d(*_*)b ~{|KR|)
5,498 Posts
Miałam dzisiaj jechać do Łańcuta i na budowę A4... ale nastąpiła korekta planów, gdyż zbliżał się wielkimi kro.. kołami, mój prywatny jubileusz dziesięciu okrążeń liczonych w kilometrach. :) Przy tej okazji nie mogło zabraknąć mojej, od zawsze, ulubionej drogi...

Myślenice, starego wiaduktu brak. :)

·
Rzeczpospolita Niedasie
5,480 Posts
Tu trzeba zacząć od budowy obwodnicy NT i dobrych połączeń na południe od niej, by rozprowadzić ruch po tym Podhalu, a dopiero później dolewanie kolejnych fal samochodów, które dojadą szybciej, dzięki odcinkowi Rabka - NT.
Genialne! Teraz korki w niedziele i przy powrotach z gór będą stać na nowej obwodnicy i na "dobrych połączeniach", bo auta z tych wszystkich dróg będą się zjeżdżać nadal w klikuszowskie wąskie gardło. :banana:

Zakopianka to nie jest droga jednokierunkowa i Ci, którzy tam dojadą, zazwyczaj także wracają.

Polecam zobaczyć na najnowszy GPR i na DK 49. Od NT ruch się już trochę rozlewa na kilka dróg i w korku do Zakopanego stoją Ci co lubią.

·
d(*_*)b ~{|KR|)
5,498 Posts
Pojechałam zatem moją ulubioną drogą..
Uczyniłam przy okazji kilka historycznych fotek.
1. Za Skomielną, gdzie nowa będzie przecinać starą.

2. Przed przyszłym MOPem Zbójecka Góra.

3.

4.

5.

6. Tutaj, w miejscu, w którym będzie przyszły MOP oraz na dojeździe do niego, dopełnił się jublileusz dziesięciu okrążeń. Od tej pory ilekroć będę zatrzymywać się na Zbójeckiej Górze będę wspominać ten czas. :)

Cdn ...

·
d(*_*)b ~{|KR|)
5,498 Posts
7.

8.

9. Tutaj już jesteśmy po odbiciu na Chyżne i widać przygotowania do przełożenia ruchu na drogę tymczasową.

10.

11. To samo miejsce, ale w drodze powrotnej.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

:)

·
Registered
468 Posts
Genialne! Teraz korki w niedziele i przy powrotach z gór będą stać na nowej obwodnicy i na "dobrych połączeniach", bo auta z tych wszystkich dróg będą się zjeżdżać nadal w klikuszowskie wąskie gardło. :banana:

Zakopianka to nie jest droga jednokierunkowa i Ci, którzy tam dojadą, zazwyczaj także wracają.

Polecam zobaczyć na najnowszy GPR i na DK 49. Od NT ruch się już trochę rozlewa na kilka dróg i w korku do Zakopanego stoją Ci co lubią.
No chyba lepiej żeby stały gdzieś poza miastem. Teraz jak jest wyjazd z Podhala to cale miasto jest zakorkowane. Stoi dwupasmowa DK47, stoi cala DK49, a do tego masę obcych próbuje znalesc jakiś magiczny skrót i blokuje resztę miasta.

Obecnie Klikuszowa ratuje NT przed korkami w czasie najazdu na Podhale, bo skutecznie tamuje nadmiar aut. Jak jej nie będzie to NT bez odpowiednich rozpowadzen ruchu na DK47,DK49 utonie w korkach.

·
Registered
3,080 Posts
Nie do końca wystarczy. Tzn. przepustowość drogi jest zapewne zadowalająca, ale trzeba też patrzeć na jakość życia mieszkańców, utrudnienia przy wyjeździe z dróg podporządkowanych, zagrożenie wypadkami (duży ruch pieszych, gęsta zabudowa) itp. Droga powinna być przebudowana, chociażby na G 1x2 - nie musi być bezkolizyjna, ale powinna być wyprowadzona z miejscowości, zwłaszcza z Jabłonki.
O obwodnicy Jabłonki powinno się już pomyśleć zawczasu, w kontekście oddawania kolejnych odcinków S7. Najlepiej jakby była oddana na równo z otwarciem odc. granica MŁP - w. Igołomska.

·
Moderator
17,917 Posts
Mam pytanie, czy w przyszłości planowane jest ekspresowe połączenie S7 z drogą ekspresową R3 na Słowacji ?
Oficjalnie jeszcze nie, ale węzeł Zabornia będzie posiadał rezerwę na wyprowadzenie S7 dalej w kierunku Chyżnego.

Oczywiste wydaje się, że w mniej lub bardziej odległej przyszłości zacznie się o połączeniu S7 i R3 mówić i działać. Jeśli spojrzymy na mapę planowanych transgranicznych połączeń autostradowych Polska - Słowacja, to znajdziemy tylko dwa: S1/D3 i S19/R4. A pomiędzy nimi dwustukilometrowa dziura. Aby ją załatać potrzebne będzie połączenie S7/R3 i jeszcze jedno na południe od Nowego Sącza (po DK75 albo DK87).

·
Registered
12,101 Posts
Sorry za glupie pytanie bo pewnie bylo to juz gdzies w watku ale gdzie mozna znalezc w miare dokladne mapy budowanuch odcnikow?
Tak zeby bylo widac ksztalt wezlow itp.

Postami tutaj ostatnio wysypalo i ciezko cos znalezc ;)
W zasadzie to przytaczana była jedynie mapka sytuacyjna, którą podawała krakowska GDKiA:

http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/22526/Realizacja-S7-od-Lubnia-do-Rabki-Zdroju-stala-sie-faktem

Jest mozliwość pozyskania typowego planu orientacyjnego, z wyrysowanym przebiegiem i kształtem węzłow oraz wszystkimi obiektami, ale trzeba by pofatygować się fizycznie do krakowskiego oddziału GDDKiA. Plik ma objętość jak pamiętam 80 Mb, a oni nie mają ponoć takcih możliwosci przesyłowych by możliwa była opcja przesłąniem e-mailem. Deklarowali, że mogą wypalić na płytce, tylko ktoś musiłby przyjśc po nią. Jak ktoś jest chętny, to proszę o ifno na pw, zaaranżuję taką wizytę ;)

·
d(*_*)b ~{|KR|)
5,498 Posts
10 okrążeń Ziemi na równiku licząc po 40 tys. km* czyli 400 tys. km za kierownicą. :)
Taki jubileusz mi wskoczył.

* Obwód równikowy: 40 075,014 km, reszta czyli 75,014 (x10) to są km, które przejechałam innymi samochodami (np. znajomych).

Teraz już wszyscy będą wspominać ten jubileusz na Zbójeckiej Górze... :nuts: :lol:

8081 - 8100 of 20776 Posts