SkyscraperCity banner

8101 - 8120 of 20776 Posts

·
( ͡° ͜ʖ ͡°)
121 Posts

·
Registered
Kraków
8,426 Posts

·
Registered
2 Posts
Przy drodze krajowej nr 28 około km od skrzyżowania w skomielnej białej w kierunku Wadowic
W tym miejscu jest Salini - odcinek III, ja szukam Astald.
Wczoraj popołudniu dowiedziałem się że jeszcze się nie zorganizowali na budowie - nic trzeba poczekać :)

·
Registered
179 Posts
Na szczęście to co Ty byś chciał nie ma tu żadnego znaczenia :).
Powiedz mi stary bywalcze forum:
Jaką to merytoryczną treść wnoszą tego typu komentarze? Czy przy każdej możliwej okazji to właśnie Wertyder podgrzewa dyskusje o niczym aby później moderator musiał usuwać kilka stron śmieciowej polemiki?

·
Registered
4,393 Posts
Powiedz mi stary bywalcze forum:
Jaką to merytoryczną treść wnoszą tego typu komentarze? Czy przy każdej możliwej okazji to właśnie Wertyder podgrzewa dyskusje o niczym aby później moderator musiał usuwać kilka stron śmieciowej polemiki?
Jest taki znaczek przy każdym poście i możesz go zgłosić do moderacji jeśli masz zastrzeżenia. Póki co robisz dokładnie to z czego robisz mi zarzut. Także najpierw porządki na forum zacznij od siebie.

·
Registered
4,393 Posts
Dzisiaj przejeżdżałem przez przyszłe rondo w Szaflarach. Jest już jego zalążek - niestety nie mam zdjęć bo nie miałem czasu ich zrobić :(. Przejazd będzie stosunkowo ciasny i chyba spowalniający - czy na tyle że będzie to generować korki - ciężko ocenić.

Natomiast gorsze jest co innego. Spór z Panem Żarneckim - biznesmenem z Nowego Targu który ma tam działkę i który nie zgadza się na to żeby przez jego teren przebiegała droga. W skrócie blokuje to możliwość dokończenia inwestycji.

Dzisiaj była interwencja policji w sprawie rozbiórki płotu - ale nie doszli do żadnego rozwiązania - sprawa jest opisana tutaj:
http://24tp.pl/n/34026
i tu: http://24tp.pl/n/34021

·
Registered
אני חושב משמע אני קיים
3,688 Posts
Natomiast gorsze jest co innego. Spór z Panem Żarneckim - biznesmenem z Nowego Targu który ma tam działkę i który nie zgadza się na to żeby przez jego teren przebiegała droga. W skrócie blokuje to możliwość dokończenia inwestycji.

Dzisiaj była interwencja policji w sprawie rozbiórki płotu - ale nie doszli do żadnego rozwiązania - sprawa jest opisana tutaj:
http://24tp.pl/n/34026
i tu: http://24tp.pl/n/34021
Niespotykana sytuacja zważywszy, że to Podhale :nuts:

·
Registered
497 Posts
Dobra dobra pomijając znane kwestie to ja mam pytania w takim razie.

Jak wygląd kwestia od strony prawnej:
- jest ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności ?
- a jeżeli jest to jakie są możliwości jego wyegzekwowania ?
edit:
Doczytałem. Obowiązek wydania nieruchomości podlega egzekucji na podstawie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Czyżby w takim razie ktoś się nie przyłożył do postępowania egzekucyjnego, że mamy taki cyrk ?

·
Registered
179 Posts
Jest taki znaczek przy każdym poście i możesz go zgłosić do moderacji jeśli masz zastrzeżenia. Póki co robisz dokładnie to z czego robisz mi zarzut. Także najpierw porządki na forum zacznij od siebie.
Nie zacznę od siebie bo to Ty a nie ja bijesz tu pianę. Zacznę od Coebie bo to Ty robisz tu rynsztok.

·
Registered
4,393 Posts
Dobra dobra pomijając znane kwestie to ja mam pytania w takim razie.

Jak wygląd kwestia od strony prawnej:
- jest ZRID z rygorem natychmiastowej wykonalności ?
- a jeżeli jest to jakie są możliwości jego wyegzekwowania ?
edit:
Doczytałem. Obowiązek wydania nieruchomości podlega egzekucji na podstawie ustawy o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Czyżby w takim razie ktoś się nie przyłożył do postępowania egzekucyjnego, że mamy taki cyrk ?
Podejrzewam że jak zwykle nie dopełnili jakichś formalności.
Natomiast mnie szokuje co innego. Jak można rozpoczynać inwestycję drogową mając w tym miejscu ogrodzoną działkę :nuts:.

BTW: z nieoficjalnych źródeł słyszałem, że Żarnecki ma na pieńku z Burmistrzem NT, chodzi o konflikt interesów - nową targowice oraz Leclerca.

·
Registered
3,080 Posts
Oficjalnie jeszcze nie, ale węzeł Zabornia będzie posiadał rezerwę na wyprowadzenie S7 dalej w kierunku Chyżnego.

Oczywiste wydaje się, że w mniej lub bardziej odległej przyszłości zacznie się o połączeniu S7 i R3 mówić i działać. Jeśli spojrzymy na mapę planowanych transgranicznych połączeń autostradowych Polska - Słowacja, to znajdziemy tylko dwa: S1/D3 i S19/R4. A pomiędzy nimi dwustukilometrowa dziura. Aby ją załatać potrzebne będzie połączenie S7/R3 i jeszcze jedno na południe od Nowego Sącza (po DK75 albo DK87).
Screen ze strony http://ndsas.sk/stavby-v-priprave/44364s jak wyglądają przygotowania za południową granicą

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

·
Registered
306 Posts
Pojawił się przetarg w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych:

Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim
na DK 7 i DK 47 w ramach PBDK – Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych,
w podziale na 4 części

Część 1 – opracowanie Koncepcji programowej dla zadania: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 7 w miejscowości Gaj, w km 677+750 – 678+150;
Część 1 zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej w stadium Koncepcji Programowej dla przebudowy skrzyżowania DK 7 (Zakopianka) w miejscowości Gaj. W ramach inwestycji planowana jest budowa bezkolizyjnego połączenia drogi powiatowej z drogą gminną i drogą krajową.
Część 2 - opracowanie Koncepcji programowej dla zadania: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 7 w miejscowości Myślenice, km 693+650 – 694+100;
Część 2 zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej w stadium Koncepcji Programowej dla wykonania bezkolizyjnego włączenia drogi powiatowej nr K1967 (ul. Sobieskiego) w Myślenicach do DK 7 w kierunku Myślenice – Kraków.
Część 3 - opracowanie Koncepcji programowej dla zadania: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 7 w miejscowości Libertów, ok. km 675+500;
Część 3 zamówienia obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej w stadium Koncepcji Programowej dla budowy bezkolizyjnego przejścia dla pieszych, jako kładki nad drogą lub tunelu pod drogą krajową nr 7 w miejscowości Libertów.

Część 4 - opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w województwie małopolskim na DK 47 w miejscowości Szaflary, Bańska Niżna wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych zezwalających na realizację robót budowlanych.
I jeszcze z racji nowelizacji PZP kryteria wyboru ofert:

Dla części 1,2,3
Cena (C) - o wadze 80 %
Termin realizacji (T) - o wadze 20 %
Dla części 4
Cena (C) - o wadze 80 %
Termin uzyskania decyzji zezwalających
na realizację robót (D) - o wadze 20 %
Szczegóły

·
Registered
12,101 Posts
Umowa na kładkę w Głogoczowie
W poniedziałek 1 sierpnia 2016 r. podpisano umowę na budowę kładki dla pieszych w Głogoczowie, na DK 7 ( „Zakopiance” ). Kładka budowana będzie w ramach programu „ Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w woj. małopolskim „. Wykonawcą jest czeska firma FIRESTA – Fiser z Brna. Koszt budowy wynosi 3 mln 797 566,32 zł. Termin wykonania wynosi 360 dni.

Kładka w Głogoczowie, w km 684+720, o rozpiętości teoretycznej ( odległości pomiędzy podporami ) 43,34 m będzie miała 71,25 m długości i 10,50 m szerokości całkowitej. Konstrukcję nośną stanowi łuk stalowy. Do łuku w dwóch miejscach, w części środkowej podwieszony zostanie pomost. Oprócz schodów zaprojektowano po obydwu stronach windy, które umożliwią wszystkim osobom przejście kładką na drugą stronę drogi.

Oprócz budowy kładki inwestycja obejmuje:
- budowę dojść do kładki wraz z poboczami; odwodnienia liniowego; umocnienia skarpy; bariery ochronnej; kanalizacji deszczowej w zakresie: odwodnienie kładki oraz terenu przyległego; sieci elektroenergetycznych; stacji transformatorowej i instalację monitoringu
- rozbiórkę sieci elektroenergetyczne;
- przebudowę sieci teletechnicznej (linia napowietrzna, linia kablowa, zabezpieczenie rurą ochronną).
źródło: GDDKiA o/Kraków

8101 - 8120 of 20776 Posts