SkyscraperCity banner

18881 - 18900 of 19307 Posts

·
Registered
791 Posts
Chyba nie wiesz jak na południu małopolski wygląda budowa jakichkolwiek większych inwestycji które nie mają ułatwienia w postaci ZRID ;)
W skrócie:
-wodociąg jak najbardziej ale tylko do mnie bo do tego sąsiada *** nie puszczę
-wodociąg jak najbardziej ale żeby kopane było tam za płotem u sąsiada, a nie u mnie
-Panie pradziad krwawicą wywalczył te 2 metry krzaków, ale jak mi zapłacicie 10000 złotych miesięcznie to się zgodzę
I jak to bywa przy takich inwestycjach jak inwestorem nie jest gmina której bardzo zależy albo inwestor prywatny który wychodzi i załatwi zgody od wszystkich, to stwierdzono, że na siłę uszczęśliwiać nie będą i robią po najmniejszej linii oporu :)

·
Registered
1,587 Posts
Chyba nie wiesz jak na południu małopolski wygląda budowa jakichkolwiek większych inwestycji które nie mają ułatwienia w postaci ZRID ;)
W skrócie:
-wodociąg jak najbardziej ale tylko do mnie bo do tego sąsiada *** nie puszczę
-wodociąg jak najbardziej ale żeby kopane było tam za płotem u sąsiada, a nie u mnie
-Panie pradziad krwawicą wywalczył te 2 metry krzaków, ale jak mi zapłacicie 10000 złotych miesięcznie to się zgodzę
I jak to bywa przy takich inwestycjach jak inwestorem nie jest gmina której bardzo zależy albo inwestor prywatny który wychodzi i załatwi zgody od wszystkich, to stwierdzono, że na siłę uszczęśliwiać nie będą i robią po najmniejszej linii oporu :)
Wiem jak wygląda, ale z mediacją gminy dało by radę. Lubień to jeszcze nie jest Podhale i łatwiej takie sprawy załatwić.

·
Registered
Kraków
5,106 Posts
tylko że Gddkia nie ma ochoty na kontakty z gminą, mediacje, dopłacanie, itp
robią to co muszą, co zostało zaprojektowane i uzgodnione
w sumie gmina też miała czas żeby się wypowiedzieć na etapie projektowania, tak samo urzędy od środowiska i wody pod/nad ziemnej

·
Registered
3,481 Posts
w sumie gmina też miała czas żeby się wypowiedzieć na etapie projektowania,
ale jak w tym wypadku miała się wypowiedzieć? Wójt miał przedstawić opinię wróżbity Jacka?
Bo nie bardzo rozumiem w jaki inny sposób miała przewidywać możliwe uboczne podziemne skutki inwestycji.
A co do państwowych urzędów wszelkiej maści to niespecjalnie przejmują się obywatelem po szkodzie, a co tu mówić o prewencyjnej trosce.

·
Registered
Kraków
5,106 Posts
no to skoro tak, to wracamy do punktu pierwszego, czyli gddkia nie wyda ani złotówki jak nie musi, więc żadnego wodociągu robić nie będę jak nie muszą

·
Registered
59 Posts
no to skoro tak, to wracamy do punktu pierwszego, czyli gddkia nie wyda ani złotówki jak nie musi, więc żadnego wodociągu robić nie będę jak nie muszą
W tym przypadku wola GDDKiA była, Wodociągów w Rabce też ale z gminami to już gorzej. Więc skończyło się na "nic na siłę".
Pewnie za x lat powstanie wodociąg za większe pieniądze.

·
Budowlaniec
1,940 Posts
Obowiązek zapewnienia wody ciąży na gminie, podobnie jak odbiór ścieków. Jeśli podczas robót gdzieś występują szkody to określa się sposób naprawy, z reguły najtańszy. Następnie wycenia i te koszty mogą być rekompensatą dla gminy jeśli wybuduje wodociąg.
Nie zapominajmy, że poszkodowani do tej pory mieli studnie kopane, więc głębinowa to mimo wszystko wygoda dla nich.

·
Registered
22 Posts
Polecam parę odcinków z tej serii...
oraz chociaż do przejżenia poniższa publikacja:

Widać, że przy tym projekcie częściowo zwracali na to uwagę. Jednak podstawowy błąd to dobieranie przepustowości do średnich przepływów, gdzie skrajne wartości przy ulewnych opadach są znacznie większe. Walcowate przepusty raczej nie zdają egzaminu

·
Registered
615 Posts
Do Chyżnego dojedziemy dwujezdniową drogą GP o parametrach S, przygotowywany jest przetarg na dokumentację.
Czym się różni "dwujezdniowa droga GP o parametrach S" od drogi ekspresowej? Czy to tylko kwestia wpisania drogi do PBDKiA i postawienia znaku z samochodzikiem?

·
Registered
744 Posts
Jak mi tu małżonka moja siedząca w teamcie mówi i o ile dobrze ją zrozumiałem ;) to np. mogą być nie spełnione wszystkie parametry dla drogi S. Np nie musi być budowana droga serwisowa, która może być dobudowana później. GP ma też trochę luźniejsze parametry jeśli chodzi o dostępność.
Ale jak twierdzi może to być też tylko i wyłącznie wybieg formalny.

·
Registered
136 Posts
Przełożony na obecny tydzień początek kaloty w tunelu 4.

04.05.2020 - 10.05.2020

Tunel 1+3
Kalota: 81,51% → 82,77% (12 mb + 12 mb)

Tunel 2+4
Drążenie: 99,11% → 99,62% (9,8 mb) (zostało: 8 mb)
Spąg: 74,25% → 75,92% (12 mb + 20 mb)
Kalota: 56,65% → 57,02% (7 mb + 0 mb)

Plany na obecny tydzień

Tunel 1+3

Kalota: 24 mb + 12 mb

Tunel 2+4
Drążenie: 0 mb (pomyłka?)
Spąg: 19 mb + 24 mb
Kalota: 8 mb + 6,3 mb

·
Budowlaniec
1,940 Posts
Nazwą się różni, niczym więcej.
To taki polska specjalność komplikowania prostych spraw.
Nie tylko tym. Polecam ustawę i rozporządzenie dotyczące warunków technicznych dla dróg publicznych.
Bez wchodzenia w szczegóły to Kemo ma rację. Dla kierowcy nie będzie różnicy, ale są różnice przy projektowaniu.

·
Registered
408 Posts
Czym się różni "dwujezdniowa droga GP o parametrach S" od drogi ekspresowej? Czy to tylko kwestia wpisania drogi do PBDKiA i postawienia znaku z samochodzikiem?
Przy drodze S więcej papierologii, pozatym musi być wpisana do planu budowy dróg szybkiego ruchu.

18881 - 18900 of 19307 Posts