SkyscraperCity banner

19481 - 19492 of 19492 Posts

·
Registered
1,939 Posts
Ciągnąc dalej offtop największym kuriozum Alpine było złożenie najniższej ceny w ponowionym przetargu i od razu próba udowodnienia, że tego mostu nie da się zbudować...
Z ciekawostek: wiecie, że "sukcesy" Alpine na A1 i Salini na S7 Chęciny Jędrzejów (
zaraz będą 3 lata po terminie) łączy osoba dyrektora kontraktu?

·
Registered
1,958 Posts
Ciągnąc dalej offtop największym kuriozum Alpine było złożenie najniższej ceny w ponowionym przetargu i od razu próba udowodnienia, że tego mostu nie da się zbudować...
Z ciekawostek: wiecie, że "sukcesy" Alpine na A1 i Salini na S7 Chęciny Jędrzejów (
zaraz będą 3 lata po terminie) łączy osoba dyrektora kontraktu?
I może tak być... Pamiętam firmę Polimex i budowę s69 Bielsko-Żywiec. Dyrektorowi się zmarło i budową stanęła na dobre. A powiadają że niema ludzi niezastąpionych. Są tylko geniusze I nieudacznicy...

·
Registered
119 Posts
Zdjęcia z dzisiaj DK47 Rdzawka-Nowy Targ

Miejsce gdzie będzie węzeł Nowy Targ Południe
Widać wiertnicę prawdopodobnie jakieś odwierty będą robić , w tle wycinka lasu

373336

373339

Przy planowanym węźle Klikuszowa baza firmy się powiększa , jest coraz więcej maszyn i stoi już betoniarnia

373434

Miejsce w którym będzie Obiekt-102/103 i wycinka lasu
Estakada w tym miejscu pójdzie na wprost nad obecną DK47 , jeszcze nie wycięto wszystkich drzew

373363

W tym momencie jestem pod planowanym Obiektem-102/103
Estakada w tym miejscu będzie prawie 40m. nad terenem

373384

373388

373413

Jeśli w następnych dniach teren pod drogę się zmieni z przyjemnością zobrazuję ;)

·
Registered
141 Posts
Postęp prac w tunelu 27.07.2020 - 02.08.2020
W liczbach znowu jakiś bałagan. Wg postępu spągu nie wykonano nic, a na schemacie przybyło 24 mb.
Przez 4 tygodnie wykonano 14 mb kaloty. :sleep:

Tunel 1+3
Kalota: 88,50% → 88,50% (0 mb + 0 mb) (plan: 0 mb + 12 mb)

Tunel 2+4
Spąg: 90,69% → 91,94% (0 mb + 24 mb) (plan: 0+7/2 mb + 36 mb) - 24 mb wg schematu
Kalota: 62,45% → 62,45% (0 mb + 0 mb) (plan: 0 mb + 4,35 mb)

Plany na obecny tydzień

Tunel 1+3

Kalota: 0 mb + 12 mb

Tunel 2+4
Spąg: 0+7/2 mb + 36 mb
Kalota: 0 mb + 4,35 mb

·
Registered
422 Posts
Tunel stoi, bo wykańczają wyloty. Są jakieś nowe zdjęcia jak wyglądają prace na wylotach tunelu?

·
Użytkownik chory na głowe
4,999 Posts
A to nie było czasem tak, że tam była rzeczka o szerokości pół metra i można było tanio zrobić mostek lub nasyp, ale jakiś inżynier miał megalomanie i wymyślił sobie mega most podwieszany. Potem podczas budowy most zaczął pekac bo projekt był wadliwy. Powinno się go wyburzyc i zbudować od nowa, ale zamiast tego projektant wymyślił aby pospinać go kablami i teraz zamiast ładnego mostu jest obrzydliwy Frankenstein. Do tego wytrzymałość mostów to jakieś 100 lat, ale ten wytrzyma 20.

Dokładnie nie pamietalem sprawy więc doczytałem teraz w necie.
Wybaczcie powrót do tej kwestii, notabene rozmów na forum na temat tego konkretnego obiektu "gdzieś" jest masa (Być może w dedykowanym wątku). W każdym razie gdzieś na forum trafiłem na ten artykuł

A w nim przede wszystkim jest to zdjęcie:

Nawet połasiłem się swego czasu do napisania wiadomości do redakcji Absurdów Drogowych którzy byli tego samego zdania co @SmartHunt, ale stwierdzili że to absurd bo tak i pewnie nawet nie chcieli zapoznać się z tym co im wysłałem.

Wiem że wyskoczyłem jak Filip z konopii, dlatego proponowałbym ewentualnie dalsze dyskusje w wątku o A1

19481 - 19492 of 19492 Posts