SkyscraperCity banner

5401 - 5420 of 5430 Posts

·
Registered
292 Posts
Rozstrzygnięto przetarg na budowę kolejnego odcinka trasy S7 w kierunku Warszawy. Powstanie za prawie 753 mln zł

Krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozstrzygnął przetarg na kontynuację projektowania i budowy drogi ekspresowej S7 od granicy woj. świętokrzyskiego (Moczydło) do węzła Miechów (z węzłem). Drogę na tej części wybuduje firma Intercor za prawie 753 mln zł. Zlecenie zamówienia będzie możliwe dzięki dodatkowym ok. 68 mln zł, jakie na inwestycję przeznaczyło ministerstwo infrastruktury.

więcej na https://dziennikpolski24.pl/krakow-rozstrzygnieto-przetarg-na-budowe-kolejnego-odcinka-trasy-s7-w-kierunku-warszawy-powstanie-za-prawie-753-mln-zl/ar/c4-14862643?fbclid=IwAR23kJ3XA_9RF8WdjoTQStsZLjT23DLKLUiBsTRH-e8Jz5WltsVvYHGw6aM&utm_campaign=artykul&utm_medium=gazeta-krakowska&utm_source=facebook.com

·
Registered
15,176 Posts
Ciekawostka z pewnej budowy 30 km na wschód:

Wykonanie zamówienia dodatkowego polegającego na kompleksowej usłudze odłowu chomika europejskiego włącznie z jego przesiedleniem z terenu objętego budową obwodnicy Kazimierzy Wielkiej niezależnie od ilości koniecznych do wykonania mobilizacji
Jeśli dobrze patrzę to ta impreza kosztuje 38 tysięcy PLN

·
Registered
9 Posts
Czy obecna sytuacja w Polsce związana z koronawirusem może wpłynąć pozytywnie/negatywnie na wydanie ZRID'u dla naszych najważniejszych inwestycji wokół Krakowa?

·
Registered
16,279 Posts
Ja mam taki przypadek w moim lokalnym starostwie. Robiłem pomiar granic, na zgodne oświadczenie stron, ale że zmiana była na tyle duża, że stwierdzono, że lepiej będzie, jeżeli zmiana będzie zatwierdzona decyzją. No i tak się stało, że starostwo rozpoczęło procedurę od wysłania zawiadomień o wszczęciu postępowania oraz że został zgromadzony materiał dowodowy, z którym można będzie się zapoznać w terminie x dni od doręczenia zawiadomienia. I tu się zrobił problem, bo została podjęta decyzja o zamknięciu starostwa dla interesantów, zanim minął termin zapoznania się z dokumentacją. No i teraz nie wiedzą co zrobić, bo zgodnie z prawem strony nie miały możliwości zapoznania się z materiałem, więc wydanie takiej decyzji można by było łatwo podważyć. Jeżeli urzędy wojewódzkie są zamknięte dla interesantów, to sprawa będzie analogiczna.

·
Registered
5,643 Posts
Ja mam taki przypadek w moim lokalnym starostwie. Robiłem pomiar granic, na zgodne oświadczenie stron, ale że zmiana była na tyle duża, że stwierdzono, że lepiej będzie, jeżeli zmiana będzie zatwierdzona decyzją. No i tak się stało, że starostwo rozpoczęło procedurę od wysłania zawiadomień o wszczęciu postępowania oraz że został zgromadzony materiał dowodowy, z którym można będzie się zapoznać w terminie x dni od doręczenia zawiadomienia. I tu się zrobił problem, bo została podjęta decyzja o zamknięciu starostwa dla interesantów, zanim minął termin zapoznania się z dokumentacją. No i teraz nie wiedzą co zrobić, bo zgodnie z prawem strony nie miały możliwości zapoznania się z materiałem, więc wydanie takiej decyzji można by było łatwo podważyć. Jeżeli urzędy wojewódzkie są zamknięte dla interesantów, to sprawa będzie analogiczna.
To nie jest takie łatwe dla strony. Faktycznie jest to naruszenie praw strony, ale strona w odwołaniu - aby uchylić taką decyzję - musi niestety wykazać, że jakby się wypowiedziała, to decyzja byłaby inna.

·
Registered
450 Posts
2-3 miesiące temu donosiłem o wpływie chomika europejskiego na przebieg budowy. Wtedy z jego powodu 50% odcinka było nieodhumusowane, co stanowiło 7 km. Na dzień dzisiejszy, do odhumusowania zostało już mniej niż 2 km (14%). Bardzo duży postęp. W moich oczach odcinek Szczepanowice - Widoma jest już praktycznie niezagrożony.

Nieodhumusowany teren znajduje się wyłącznie pomiędzy wsiami Zagaje i Wymysłów, wkrótce i tam powinny rozpocząć się prace.

Pozdrawiam

·
Registered
31 Posts
2-3 miesiące temu donosiłem o wpływie chomika europejskiego na przebieg budowy. Wtedy z jego powodu 50% odcinka było nieodhumusowane, co stanowiło 7 km. Na dzień dzisiejszy, do odhumusowania zostało już mniej niż 2 km (14%). Bardzo duży postęp. W moich oczach odcinek Szczepanowice - Widoma jest już praktycznie niezagrożony.

Nieodhumusowany teren znajduje się wyłącznie pomiędzy wsiami Zagaje i Wymysłów, wkrótce i tam powinny rozpocząć się prace.

Pozdrawiam
To dobre wiadomości, bo byłem trochę załamany przejeżdżając obok dwóch węzłów i tam raczej spokój. W porównaniu nawet do okresu zimowego to mało ludzi, sprzętu. Dzisiaj Widoma jedną koparka coś tam dubala.

·
Registered
450 Posts
Wkrótce umowa na S7 koło Krakowa. Adamczyk: Dbamy, by nie zakłócić procesu inwestycyjnego

Na ostatniej prostej jest już umowa na realizację drogi ekspresowej S7 od granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego do Miechowa. Postępowanie przeszło już pozytywnie kontrolę Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i prowadzone są czynności zmierzające do zawarcie kontraktu. – Dbamy o to, by nie zakłócić procesu inwestycyjnego, bo to jest właśnie sposób na to, aby napędzić gospodarkę – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że zakończyła się już kontrola Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych związana z projektem i budową drogi ekspresowej S7 między granicą województw świętokrzyskiego i małopolskiego (Moczydło) i Miechowem. – Uzgadniamy treść gwarancji z wykonawcą, po czym podpisana zostanie umowa – poinformowała GDDKiA.

Zgodnie z rozstrzygnięciem, tę inwestycję ma realizować Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor, które złożyło ofertę wartą 752,9 mln zł. To była najtańsza oferta, przekraczała jednak o ok. 50 mln zł przygotowany budżet. Program inwestycyjny został jednak zwiększony i przetarg rozstrzygnięto.

Wkrótce umowa

Od wyboru oferty najkorzystniejszej nie było odwołań. W nieodległym terminie umowa będzie mogła dojść do skutku.

(...)
W dalszej części artykułu Adamczyk twierdzi, że epidemia nie zatrzyma realizacji programów infrastrukturalnych. Oby rzeczywiście tak było.

·
Registered
4,498 Posts
W dalszej części artykułu Adamczyk twierdzi, że epidemia nie zatrzyma realizacji programów infrastrukturalnych. Oby rzeczywiście tak było.
Raczej powinno tak być. Z tego co mi wiadomo dość silnie ładują dalej kasę w zamówienia publiczne. I jeśli to się uda i utrzyma to może i inne rzeczy nabiorą przyspieszenia.

5401 - 5420 of 5430 Posts