SkyscraperCity Forum banner
1 - 20 of 9618 Posts

·
Inwestor
Joined
·
2,636 Posts
lukasc said:
Ależ ta obwodnica już teraz jest "dwujezdniowa".
Słowo daję, że takie podejście do budowy drogi dwujezdniowej mnie po prostu rozwala... - pas wewnętrzny nagle znika. :bash:
Zauważcie, że na wiadukcie jest miejsce na ten 2-gi pas.


A tutaj fotka z tego kolizyjnego skrzyżowania. Widok z wjazdu od strony Jędrzejowa ( DK78 od Chmielnika). W lewo - Kielce, w Prawo - Kraków.
Nie wydaje się wam dziwne, że znaleziono kasę na budowę wiaduktu nad DK78 a węzeł zbudowano jako ćwierć "koniczynki" ? Przecież takie rozwiązanie jest bardzo niebezpieczne.Zdjęcia zrobiono w piątek 01 lipca.
Mam wrażenie,że to lekki off-topic. Proszę o sugestię, do którego wątku możnaby przrzucić ten post.
:)
 

·
Registered
Joined
·
1,040 Posts
Można już jeździć obwodnicą Jędrzejowa

Marcin Sztandera 03-07-2005 , ostatnia aktualizacja 03-07-2005 20:16

Nadeszła historyczna chwila. Po kilkunastu latach zakończyła się najważniejsza i najbardziej oprotestowana inwestycja drogowa w regionie. W sobotni wieczór pierwsze samochody przejechały trasę Kielce-Kraków, omijając Jędrzejów.

- Aż miło popatrzeć - komentował dumny Włodzimierz Stępień, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Obwodnicę Jędrzejowa włączono do ruchu w sobotę o godz. 21.30.

- To najbezpieczniejsza pora, kiedy jest najmniejsze natężenie ruchu - uzasadniał dyrektor Stępień.

Otwarcie obwodnicy to historyczna chwila. Inwestycja realizowana bowiem była przez kilkanaście lat.

Drogowcy podkreślają, że było to wyjątkowo trudne zadanie.

- Nie chodzi tu o względy technologiczne, bo obwodnica, chociaż rozległa, nie jest zbyt skomplikowana. Przeszkadzała męcząca atmosfera ciągłych protestów - podkreśla Andrzej Pająk z kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, inżynier kontraktu, który wcześniej budował drogi m.in. w Iraku. Chodzi przede wszystkim o protesty części mieszkańców, którzy nie zgadzali się na wywłaszczenie, lub żądali bardzo wysokich sum za sprzedaż swoich nieruchomości. Przez blisko trzynaście lat sądy musiały rozpatrzyć ponad 250 protestów.

- Budowa obwodnicy to kawałek historii regionu - przyznaje Włodzimierz Wójcik, wojewoda świętokrzyski. To właśnie w Jędrzejowie po raz pierwszy użyto siły, żeby usunąć lokatorów domu przeznaczonego do rozbiórki. Mieszkańcy nie chcieli go opuścić, mimo że inwestorzy mieli prawomocne decyzje sądowe i proponowali 360 tys. zł za niewielki 30-letni dom. To właśnie ten protest wpłynął na przesunięcie terminu zakończenia inwestycji o ponad pół roku. Drogowcy nie zdążyli przed zimą wybudować jednego z wiaduktów.

- Za kilka miesięcy pewnie nikt nie będzie o tym pamiętał, ale chyba wszyscy docenią, jak ważna jest to inwestycja nie tylko dla Jędrzejowa, ale i całego regionu - podkreśla Włodzimierz Stępień.

Nowa obwodnica ma blisko 6 km długości i 5 wiaduktów, a jej budowa, współfinansowana przez Bank Światowy, kosztowała 50 mln zł.

Na razie nie zaplanowano uroczystego otwarcia. - Na pewno do niego dojdzie. Przecież taki jest zwyczaj, a powody do radości są wyjątkowo duże - zaznacza wojewoda świętokrzyski.

Historia protestów

Koncecja obwodnicy Jędrzejowa powstała już w 1993 roku. Jednak decyzję o warunkach zabudowy udało się zdobyć dopiero cztery lata później. Kolejne cztery lata trwało pozyskiwanie potrzebnego terenu. Trzeba było wykupić około 300 nieruchomości, a wiele z nich nie miało uregulowanych praw własności. Różnorodne protesty rozpatrywano równocześnie w kilku instancjach nadzoru budowlanego i sądach administracyjnych w Krakowie i Warszawie. Jeden z nich, który stał się już anegdotą, dotyczył braku w wycenie... rosnącego przed domem krzewu ozdobnego.

Zdarzyło się też, że protestujący mieszkańcy zaatakowali geodetów, którzy mierzyli teren pod jeden z planowanych nasypów, a innym razem rozpuścili plotkę, że na placu budowy znaleziono starożytne monety i kości prehistorycznych zwierząt.

Jak było bez obwodnicy

Na rynku Jędrzejowa "siódemka" krzyżowała się z drogą krajową nr 78 do Katowic. Według badań z 2005 roku w ciągu doby przejeżdżały przez miasto średnio 22 tysiące samochodów. Najgorzej było na ulicy Kieleckiej, gdzie budynki podczas przejazdu tirów drżały, a skutkiem dużego ruchu są widoczne pęknięcia na ścianach.

Źródło: http://miasta.gazeta.pl/kielce/1,35255,2801917.html - jest tam też zdjęcie
 

·
Registered
Joined
·
475 Posts
Fotorelacja z obwodnicy.

Witam wszystkich. Postanowiłem po raz pierwszy zrobić coś pożytecznego :) i przygotowałem mini-fotorelację z obwodnicy - przedstawia ona właściwie jeden węzeł, w którym DK 7 (S 7 ??) krzyżuje się z DK 78 do Chmielnika.Zaczynamy - jedziemy od strony Chmielnika do Jędrzejowa - widoczne drogowskazy z nowym przebiegiem drogi nr 78.


Tutaj wjazd z DK 78 na obwodnicę - jeszcze zamknięte (zdjęcia zrobiono w piątek 01 lipca ok. godz. 18:30)


Jak widać chłopaki jeszcze nie skończyli roboty


Obwodnica miała niby być częścią S-7 i być bezkolizyjna. Tymczasem wjechaliśmy na kolizyjne skrzyżowanie :bash: Skręcając w stronę Kielc musimy przeciąć ekspresówkę. Także ci co jadą z Kielc, muszą przeciąć drogę tym co jadą do Krakowa.


Widok na północ - w stronę Kielc - zwróćcie uwagę na nowy wymysł GDDKiA: droga o przekroju 2 jezdnie x 1 pas (w głębii fotki widać jak jezdnia z 2 pasów kurczy się do 1). Pas dla zjeżdżających jest częścią pobocza.


To samo miejsce, ta sama jezdnia, widok w kier. Krakowa.


A to zbliżenie tego nieszczęsnego kolizyjnego skrzyżowania


Tak przy okazji: czy to normalne, że bariera energochłonna jest mocowana przy co 3-cim słupku.


Pozdrowienia !
 
  • Like
Reactions: jarfi

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,580 Posts
Fajna ta obwodnica, szczególnie jej dwujezdniowa część.

Tylko kiedy zlikwidują to kolizyjne skrzyżowanie (czyli kiedy obwodnica w ciągu DK78)?
 

·
S19 na wschodzie
Joined
·
3,307 Posts
[S7] Budowa odcinka Radom-Kielce-Jędrzejów

Witam

Zakładam nowy wątek ponieważ moja relacja nie tyczy się ściśle modernizacji DK7 do standardu S-ki na odcinku Kielce - Kraków

Pierwsza relacja obejmuje odcinek od Jędzrejowa po Suchedniów

Jedziemy


Oto ulica w Jędrzejowie, która była kiedyś fragmentem krajowej 7-ki. To się zmieniło gdy otwarto obwodnicę
Jedziemy do węzła z obwodnicą
Jesteśmy już na S7 :)


Ech :sleepy:


Za Jędrzejowem wieś Podchojny zdarta nawierchnia


Będą kładli nową


Tu już ta nowa nawierzchnia jest
Wieś Mnichów


Tam gdzie zmodernizowano nawierzchnię są też wysepki, lewoskręty i inne elementy bezpieczeństwa
Pasy jeszcze niedokończone
1x3


Tu lekki korek


Końcówka prac


Bardzo dziwny krótki odcinek 2x2


Kolejny raz 1x3
znowu zakręt


Wieś Tokarnia


Za Tokarnią


Zwróćcie uwagę na te wypukłe krótkie paski między pasami wysepek. Mają zapobiegać wyprzedzaniu


Skrzyżowanie z DW763


Przekrój 1x4
Chęciny, węzeł z DW762


Początek S7 (jednojezdniowej jak na razie obwodnicy Kielc) wybudowanej w latach 1974-1984


Krótki odcinek 1x3 na S7


Węzeł z DW761


Druga jezdnia zostanie wybudowana po lewej czyli będzie to jezdnia zachodnia
Nawierzchnia obwodnicy Kielc wygląda na dopiero zmodernizowaną. Przy dobudowie drugiej jezdni trzeba będzie przemalowywać pasy na jezdni istniejącej. Jak zatem na istniejącej jezdni pozbędą się tych namalowanych pasów?


Węzeł z DK74 przyszłą S74


Tu gdzieś powinna ruszyć wkrótce budowa węzła "Kielce - północ"


koniec ekspresówki. Oryginalny pomysł na koleiny


Wiśniówka skrzyżowanie z DK73
Kajetanów na horyzoncie
1x3
Skrzyżowanie z DW750


Wiadukt nad linią kolejową


Występa


W Świętokrzyskiem też mają Psary :)
Dwa ostre zakręty :runaway:


Gratuluje temu kto przy ruchu jaki tu panuje przejdzie przez jezdnię


Miejscowość Gózd


Przed miejscowością Łączna skręcamy w lewo


w drogę powiatową w kierunku wsi Zalezianka na szczycie widocznej na zdjęciu górki powstanie węzeł z przyszłą S7


W oddali Ostojów i Suchedniów, widok na wschód S7 pójedzie bardziej na lewo kierunek widok na północny wschód


zbliżenie


widok na południowy zachód S7 będzie biegła wykopem bardziej na prawo od tego najwyższego krzaka :)


Owa droga powiatowa w kierunku obecnej 7-ki. W przyszłości pójdzie wiaduktem


No wieczór nas goni lecimy dalej
Ostojów


Suchedniów


Po prawej bar Magda. Od 10 lat dobre i tanie jedzenie


Skrzyżowanie w Suchedniowie, po prawej DW751 w kierunku Bodzentyna, po lewej ulica Zagórska

Zainteresowanym zacytuję artykuł z wątku o S7
gbas said:
Kilometry dwujezdniówki

Zaakceptowali przebieg odcinka "siódemki" Skarżysko - Występa

Już wiadomo jak będzie wyglądał przebieg najdłuższego dwujezdniowego odcinka trasy nr 7 Warszawa - Kielce - Kraków w regionie świętokrzyskim. Budowa fragmentu drogi łączącego węzeł Skarżysko z planowanym węzłem Kielce-Północ w Występie może ruszyć już pod koniec przyszłego roku.

Kielecki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przedłożył do zaopiniowania w Ministerstwie Ochrony Środowiska trzy warianty przebiegu nowego odcinka "siódemki" od Skarżyska do Występy. Każdy wariant zakładał inną odległość nowej trasy od już istniejącej. Wybrano propozycję wypośrodkowaną, co oznacza, że uznania nie znalazł przebieg najbardziej przybliżony do obecnej "siódemki", ani ten najbardziej oddalony.
- Na podstawie dokumentów z ministerstwa wojewoda świętokrzyski będzie mógł wydać decyzję środowiskową, jest ona niezbędna do rozpoczęcia procedury wykupów gruntów - mówi Ewa Sayor, dyrektor kieleckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Najpierw wyznaczymy pas drogowy i dokonamy podziału działek pod wykupy. Wtedy wystąpimy do wojewody o wydanie decyzji lokalizacyjnej. Przedtem odbędzie się publiczna debata, podczas której będą mogli się wypowiedzieć właściciele działek. W tym roku mamy na przygotowania do rozbudowy "siódemki" 20 milionów złotych. Szacujemy, że wykupimy trzecią część terenu pod drogę, choć nie mamy jeszcze wyceny. Wykupy powinny się zakończyć w drugiej połowie przyszłego roku. Inwestycja mogłaby ruszać na przełomie 2007 i 2008 roku.
Wykupy mogą się opóźnić, bo proponowany przebieg drogi nie podoba się części właścicieli działek. Największe zastrzeżenia mają mieszkańcy ulicy Żeromskiego w Suchedniowie, którą przetnie nowa "siódemka". Tam jak i również przy ulicy Zagórskiej będzie trzeba wyburzać domy. Właściciele tych działek chcieli, aby nowy odcinek Skarżysko - Występa był maksymalnie oddalony od posesji i całkowicie biegł przez las. Niestety, ten ostatni stanowi fragment parku krajobrazowego. Obecny przebieg drogi ekspresowej zaakceptowała gmina Suchedniów, która uznała iż jej zbytnie oddalenie będzie niekorzystne ze względów gospodarczych.
Ponad 16-kilometrowy dwujedzniowy odcinek drogi nr 7 połączy nowy węzeł Skarżysko z węzłem Kielce-Północ, którego budowa rozpocznie się w tym roku. Od Skarżyska do Baranowskiej Góry dobudowana zostanie jedynie druga jezdnia do istniejącej "siódemki". Potem nowa trasa odbije na zachód. Najbardziej, bo o pół kilometra oddalona ona będzie od istniejącej drogi na wysokości Suchedniowa. Na skrzyżowaniu z ulicą Zagórską w Suchedniowie planowany jest węzeł, drugi powstanie na skrzyżowaniu z drogą powiatową do miejscowości Zalezianka. - Poza tym planujemy budowę wielu przejazdów nad lub pod nową drogą, aby ruch lokalny nie był utrudniony - mówi Elżbieta Halaba z generalnej dyrekcji. Na rzece Kamiennej w Skarżysku wybudowany zostanie nowy most.
Na razie na świętokrzyskim odcinku "siódemki" znajdują się tylko krótkie dwujezdniowe fragmenty takie jak ten w Skarżysku i czy na obwodnicy Jędrzejowa. Budowa odcinka Skarżysko - Występa i węzła Kielce-Północ sprawi, że będziemy mieć w regionie pierwszy nieprzerwany blisko 30-kilometrowy odcinek dwujezdniówki.

Małgorzata PAWELEC
http://www.echo-dnia.com.pl/?news=2...tacja=1&dzial=3
Czekam na komentarze i uwagi jak zwykle

w najbliższych dniach kolejna relacja z DK7

Pozdrawiam
 

·
Registered
Joined
·
1,040 Posts
Fotorelacja I klasa. Ostatni raz cały odcinek 7 Kraków - Wawa przejechałem na wiosnę 2003 i po zdjęciach widzę, że ta droga jednak przeszła sporą przemianę w ciągu ostatnich 3 lat. Dobrze, że udało się obwodnicę Kielc naprawić, tam było wstrząsająco (i jeszcze była to ekspresówka!).
 

·
Moderator
Joined
·
83,092 Posts
Dzięki za zdjęcia:) Odcinek do Kielc(do węzła z DK74) to już znam na pamięć,ale jeszcze nigdy nie jechałem dalej ,widzę ,że tam już jest znacznie gorsza droga....gdybym dziś nie miał egzaminu to zapewne też zapewne bym tam jechał ;)
 

·
Registered
Joined
·
732 Posts
Gratuluje kolejnych zdjęć!
Przy szybkim przewijaniu zdjęć mam wrażenie, że oglądam film;)

Ale czy nie lepiej wrzucić te zdjęcia do pierwszego wątku o S7? Tam też są zdjęcia z obecnej DK7 i S7.

Ja mam pare fotek z odcinka DK7 Mława - Płońsk - to gdzie je wrzucić?
 
1 - 20 of 9618 Posts
Top