SkyscraperCity banner

5581 - 5600 of 5652 Posts

·
Registered
871 Posts
Kto mówił, że w maju? Aktualnie można składać uwagi i wnioski w zakresie oddziaływania inwestycji na środowisko do 23 czerwca 2020 r. Po tym czasie RDOŚ musi to rozpatrzyć i jeśli wyda zgodę to później już tylko oczekiwanie na wydanie ZRID. Jak nic nie stanie na przeszkodzie to w lipcu jest szansa na przekazanie terenu ;)

·
Registered
2,704 Posts
Jak w lipcu? Tego roku? Wydawanie Zridu to miesiąc w bardzo dobrych wiatrach, bez uzupełniania itp.
A Rdoś zanim rozpatrzy i wyda decyzję....

·
Registered
5,132 Posts
Różnie to bywa, na S19 Lublin-Rzeszów, dla odcinków lubelskich tamtejszy RDOŚ ogarniał temat w 60 dni i tyle też potrzebował UW na ZnRID. Na odcinkach podkarpackich RDOŚ wiecznie przesuwał terminy potrzebując średnio 130, a czasem ponad 200 dni, ale za to podkarpacki UW potrafił wydać ZnRID następnego dnia po decyzji RDOŚ, a najdalej w ciągu 14 dni. Jedno państwo, ale urzędy/urzędnicy różni.

·
Registered
871 Posts
Teraz sobie przypomniałem, jak to było na odcinku Szczepanowice - Widoma:

Uwagi i wnioski w zakresie oddziaływania inwestycji na środowisko do 11.06.2019
Uzgodnienie RDOŚ ?? (tego nie odnalazłem)
ZRID: 23.08.2019
Przekazanie terenu 28.08.2019

Tak więc, jak w sierpniu będzie ZRID to będzie dobrze :( btw. to może być combo: S7, S52, DK47 :D

·
Registered
88 Posts
Mam pytanie o fragment Kocmyrzowskiej. Widzę że zakres budowy S7 kończy się jakieś 600m od Nad Dłubnią. Co z brakującym odcinkiem? Nie słyszałem nic o rozbudowie tego fragmentu Kocmyrzowskiej do dwóch pasów.

·
Registered
439 Posts
Mam pytanie o fragment Kocmyrzowskiej. Widzę że zakres budowy S7 kończy się jakieś 600m od Nad Dłubnią. Co z brakującym odcinkiem? Nie słyszałem nic o rozbudowie tego fragmentu Kocmyrzowskiej do dwóch pasów.
Żeby była jasność:
  • "S7-mkę" buduje Państwo
  • ul. Kocmyrzowską rozbudowuje o dwa dodatkowe pasy miasto Kraków, a wygląda to dokładnie tak:
S7 - węzeł Grębałów
S7-wezel_Grebalow.jpg

ul. Kocmyrzowska

Kocmyrzowska-plan.jpg

·
Registered
88 Posts
Wiem że to zadanie miasta. Tylko się zastanawiam czy cokolwiek w tym temacie się dzieje? Słyszałem tylko o rozbudowie Kocmyrzowskiej po drugiej stronie S7.

·
Registered
21 Posts
Ale o czym my w ogóle dyskutujemy. Tendencją w Krakowie jest zwężanie planowanych 40 lat temu arterii dwupasmowych do jednego pasa. Sądząc po opieszałości rozbudowy Kocmyrzowskiej, Al 29 Listopada, oraz planowanej ulicy Iwaszki, skomunikowanie z S7, S52 północnej części Krakowa wygląda na chwilę obecną słabo, bardzo słabo....

·
Registered
439 Posts
Popytałem gdzie mogłem i dostałem taką oto odpowiedź -> "Dokładny" fragment o który pytasz znajduje się pod tym adresem -> http://mobilnykrakow.pl/wp-content/uploads/2019/09/PB_D_RY_001-02-0022_DI_REW-00-audyt-rowerowy-22_841x1830.pdf
Pojawiły się w związku z tą mapką 2 pytania:
  • dlaczego ul. Kocmyrzowska zamienia się wg tego opracowania w 1x2?
  • drogi rowerowe znikają i tworzą pętle?:oops:
    :none139:
    :unsure:

·
Registered
382 Posts
Wiem że to zadanie miasta. Tylko się zastanawiam czy cokolwiek w tym temacie się dzieje? Słyszałem tylko o rozbudowie Kocmyrzowskiej po drugiej stronie S7.
Na ten moment nic się nie dzieje, bo nie ma pieniędzy na cześć miasto - S7 (umowa z Budimeksem obejmuje tylko odcinek Darwina - granice Miasta).

·
Registered
3 Posts
Tak samo nic nie dzieje się w temacie rozbudowy Okulickiego, która już dzisiaj potrafi bardzo mocno dwustronnie się przytkać w godzinach szczytu. Rezerwa terenowa jest, konsultacje były, woli politycznej chyba nie ma? Jednakże po ukończeniu S7 właśnie tamtędy będzie szedł cały ruch z Warszawy w kierunku północno wschodniego centrum miasta.

·
Registered
2,364 Posts
W okolicy węzła grębałowskiego można zrobić sprytny P&R. Jest linia tramwajowa, biegnąca wydzielonym torowiskiem aż do ronda czyżyńskiego i dalej szybkie połączenia w inne kierunki.
Mozna ją łatwo dostosować do parametrów szybkiej linii tramwajowej dzieki temu zachęta do zostawienia auta na P&R i jazdy dalej do centrum KZ.
Za pół darmo można mieć pakiet o jaki gdzie indziej trzeba starać się latami.

5581 - 5600 of 5652 Posts