SkyscraperCity banner

1481 - 1500 of 1524 Posts

·
Registered
650 Posts
Chyba kilka dni temu na wyborczej była nieoficjalna informacja, że oferty "egzotycznych" firm zostaną odrzucone (brak odpowiedzi na pytania dotyczące oferty czy coś w tym rodzaju) na tych dwóch odcinkach.

·
Registered
671 Posts
^^
W przypadku odcinka I: Siedlin - Załuski, odwołanie złożyło konsorcjum na czele z Todini.
Natomiast w przypadku odcinka II: Załuski - Modlin, mieliśmy dwa odwołania, złożone przez konsorcjum na czele z SP Sine Midas Stroy oraz Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.

·
Registered
632 Posts
^^
W przypadku odcinka I: Siedlin - Załuski, odwołanie złożyło konsorcjum na czele z Todini.
Natomiast w przypadku odcinka II: Załuski - Modlin, mieliśmy dwa odwołania, złożone przez konsorcjum na czele z SP Sine Midas Stroy oraz Aldesa Construcciones Polska Sp. z o.o.
A wiesz może, kiedy były złożone te odwołania?

·
Registered
160 Posts
Chyba kilka dni temu na wyborczej była nieoficjalna informacja, że oferty "egzotycznych" firm zostaną odrzucone (brak odpowiedzi na pytania dotyczące oferty czy coś w tym rodzaju) na tych dwóch odcinkach.
Czy możesz podać link do tej treści? Niestety nic w Google nie znalazłem na ten temat.

Może jakieś materiały z KIO? Tak swoją drogą, to teraz chyba nie ma rozpraw.

·
Registered
82 Posts
Nie można wykluczyć że przy zapaści gospodarczej Todini będzie w stanie wybudować "swoje" odcinki w budżecie.

Jeśli chodzi o odcinek Budimexu to zaczałem się zastanawiać czy nie byłoby dobrym posunięciem ogłoszenie nowego przetargu. Myślę że wtedy nie trzeba by było już dorzucać.

·
Registered
361 Posts
Nie można wykluczyć że przy zapaści gospodarczej Todini będzie w stanie wybudować "swoje" odcinki w budżecie.

Jeśli chodzi o odcinek Budimexu to zaczałem się zastanawiać czy nie byłoby dobrym posunięciem ogłoszenie nowego przetargu. Myślę że wtedy nie trzeba by było już dorzucać.
Przetarg jest rozstrzygnięty, nie ma podstaw do anulowania (i tracenia min. półtora roku na skargi Budimexu i na nowy przetarg).

·
Registered
12,403 Posts
^^
Tylko od czego to są odwołania, skoro nie było jeszcze wyboru oferty?

·
Registered
15,176 Posts
Tylko od czego to są odwołania, skoro nie było jeszcze wyboru oferty?
Zapewne od wykluczenia oferty.

Przetarg jest rozstrzygnięty, nie ma podstaw do anulowania (i tracenia min. półtora roku na skargi Budimexu i na nowy przetarg).
Przed rozstrzygnięciem były podstawy - przekroczony budżet.

·
Registered
82 Posts
Zapewne od wykluczenia oferty.

Przed rozstrzygnięciem były podstawy - przekroczony budżet.

dokładnie. Była szansa na obniżenie kosztów budów i zrealizowanie większej ilości km za tę samą cenę.

Mogliby się z tym wyrobić w kilka miesięcy i akurat ZNRiD byłby na wiosnę 2021 (mam na myśli odcinek budimexu)

·
Registered
361 Posts
Dzięki. Czy możesz wkleić fragment o egzotycznych wykonawcach? Nie mam "konta premium" i póki co, nie chcę mieć.
Tez nie mam. Tutaj fragment:
https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7 said:
Drogowcy przygotowują się do przebudowy drogi krajowej nr 7 między Czosnowem za Łomiankami a Płońskiem. Częściowo istnieje już tam odcinek ekspresowy, który do 2024 r. ma zostać poszerzony do trzech pasów ruchu w każdym kierunku. Największym wezwaniem będzie rozbudowa mostu niedaleko ujścia Narwi do Wisły koło Twierdzy Modlin. Otwarta w 1990 r. przeprawa zyska dodatkowe miejsce na jezdniach, a także chodnik i drogę rowerową.

Jak pisaliśmy w „Stołecznej”, serię przetargów w tej sprawie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przed zeszłorocznymi wyborami parlamentarnymi. Po otwarciu ofert okazało się, że tylko w dwóch z trzech odcinków drogi nr 7 oferty firm mieszczą się w kosztorysie inwestora. W sumie to grubo ponad 1,3 mld zł za 12 i 13 km. Złożyli je jednak egzotyczni wykonawcy z Chin i Kazachstanu. Komisja przetargowa zażądała od nich dodatkowych wyjaśnień. Z naszych informacji wynika, że oferty ostatecznie zostały odrzucone, a protesty firm rozpatrzy Krajowa Izba Odwoławcza.

·
Registered
160 Posts
Dobrze, że udało się wykluczyć włosko-azjatyckie konsorcjum. Byłaby powtórka historii po Pizzarotti.

W takim razie na odcinek II na 99% będzie wybrany Intercor.

Zastanawia mnie jaki werdykt zapadnie na odcinku I, ponieważ na chwilę obecną cenowo najniżej oferuje Aldesa. Gdyby GDDKiA chciała wykluczyć hiszpańskiego oferenta również w tym postępowaniu, to pewnie tak by się już stało. Z tych bardziej "mainstreamowych" wykonawców najbliżej jest Strabag, ale po drodze jest jeszcze chiński Stecol, którego oferta też nie została odrzucona.

Podsumowując, obecna sytuacja potencjalnego wyboru oferty wygląda następująco:
- Odcinek I: Aldesa
- Odcinek II: Intercor

·
Registered
215 Posts
Dobrze, że udało się wykluczyć włosko-azjatyckie konsorcjum. Byłaby powtórka historii po Pizzarotti.

W takim razie na odcinek II na 99% będzie wybrany Intercor.

Zastanawia mnie jaki werdykt zapadnie na odcinku I, ponieważ na chwilę obecną cenowo najniżej oferuje Aldesa. Gdyby GDDKiA chciała wykluczyć hiszpańskiego oferenta również w tym postępowaniu, to pewnie tak by się już stało. Z tych bardziej "mainstreamowych" wykonawców najbliżej jest Strabag, ale po drodze jest jeszcze chiński Stecol, którego oferta też nie została odrzucona.

Podsumowując, obecna sytuacja potencjalnego wyboru oferty wygląda następująco:
- Odcinek I: Aldesa
- Odcinek II: Intercor
Aldesa dobrze sobie radzi na dwóch fragmentach przyszłej Via Carpatii. Chodzi dokładnie o odcinki S19 Lublin - Niedrzwica Duża oraz o obwodnicę Kraśnika. Nie ma się czego bać

1481 - 1500 of 1524 Posts