SkyscraperCity banner

1601 - 1620 of 1652 Posts

·
Registered
5,132 Posts
Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 22 czerwca 2020 r., znak DOOŚ-WDŚ/ZIL.420.30.2020.KM.1, w sprawie poinformowania stron postępowania o wszczęciu z urzędu postępowania w sprawie stwierdzenia nieważności postanowienia Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie, dalej RDOŚ w Warszawie, z dnia 6 sierpnia 2019 r., znak: WOOŚ-II.4222.20.2018.AG.11, prostującego z urzędu oczywiste omyłki pisarskie w postanowieniu RDOŚ w Warszawie z dnia 22 lipca 2019 r., znak: WOOŚ-II.4222.20.2018.AG.9, uzgadniającym warunki realizacji przedsięwzięcia pn.: „Budowa drogi S7 Olsztynek (S51) – Płońsk (S10) odc. Pieńki – Płońsk”, a także o poinformowaniu stron postępowania, że postanowieniem z dnia 19 czerwca 2020 r., znak: DOOŚ-WDŚ/ZIL.420.30.2020.KM.3, Generalny Dyrektor Ochrony Środowiska zawiesił ww. postępowanie do czasu rozpatrzenia zażalenia na postanowienie RDOŚ w Warszawie z dnia 6 sierpnia 2019 r.

Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 22 czerwca 2020 r., znak DOOŚ-WDŚ/ZIL.420.10.2020.KM.7, w sprawie przedłużenia terminu załatwienia sprawy dotyczącej zażalenia na postanowienie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 6 sierpnia 2019 r., znak: WOOŚ-II.4222.20.2018.AG.11, prostujące z urzędu oczywista omyłkę pisarską w postanowieniu Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 22 lip-ca 2019 r., znak: WOOŚ-II.4222.20.2018.AG.9, uzgadniającym warunki realizacji przedsięwzięcia pn. "Budowa drogi S7 Olsztynek (S51) - Płońsk (S10) ods. Pieńki - Płońsk"

·
Registered
100 Posts
Ciekawe informacje przekazane przez Rzecznika GDDKiA Olsztyn odnośnie terminu zakończenia prac.

Mława - Napierki - 1 kwartał 2022
Pozostałe 3 odcinki Mława - Płońsk - 3 kwartał 2021

·
Registered
3,004 Posts
miały być tu zdjęcia z drona - niestety wybrał on wolność (zaginął wczoraj wieczorem na odcinku między Płońskiem a Szymakami) i zamiast tego tylko kilka zdjęć szybowcowych

Odcinek 5 km przed Płońskiem

244338

244343

244347

244348

·
Registered
3,004 Posts
ostanią dużą relację robiłem tu 1 marca. Przyjechałem też na początku maja ale niestety wtedy lało i nie dało się drona odpalić. Wczoraj pogoda była ładna czekałem do wieczora by wiatr był mniejszy i dron miał większy zasięg ale niestety - straciłem z nim łaczność i pewnie skończy jako kruszywo na tej trasie - na dronie był podany kontakt tel - gdyby ktoś go znalazł to by pewnie zadzwonił

244357

244360

244364

244368

·
Registered
19,148 Posts
A bo jak się kupuje ubezpieczenie, to niestety trzeba czytać drobny druczek...

Następnym razem, może zamiast ubezpieczenia przykleić niezależny lokalizator GPS? Nie wiem, jaka jest nośność drona, ale typowy lokalizator dla psa to jest jakieś 65 gramów. I 300 złotych.

·
Registered
3,004 Posts
A bo jak się kupuje ubezpieczenie, to niestety trzeba czytać drobny druczek...

Następnym razem, może zamiast ubezpieczenia przykleić niezależny lokalizator GPS? Nie wiem, jaka jest nośność drona, ale typowy lokalizator dla psa to jest jakieś 65 gramów. I 300 złotych.
Kupując dodatkowe ubezpieczenie byłem w pełni świadomy jego ograniczeń i to co było tym "drobnym druczkiem" doskonale znałem. Dron ma wbudowany własny system lokalizacji który dośc dobrze działa w przypadku wypadku, ataku ptaka, zderzenia (pod warunkiem ze nie wpadnie przy tym do jakiejś rzeki czy jeziora) Ale przypadku rozsynchronizowania się aparatury z dronem raczej trudno przewidzieć - gdyby człowiek chciał się przed wszystkim zabezpieczyć, zdublować wszyskie systemy zabezpieczeń to pewnie już lepiej siedzieć w domu i latać tylko nad własnym podwórkiem.

W sumie ten dron wylatał już bezpiecznie ponad 70 godzin i gdyby to były loty komercyjne to już dawno by się zamortyzował i zarabiał na następnego. A tak drona już nie ma ale dzięki nieocenionej pomocy forumowiczów, którzy sami zaproponowali zrzutkę na jego zakup (po utracie poprzedniego w listopadzie 2019r), zostało mi tylko 5 rat po 650 zł do jego pełnego spłacenia.

Wczoraj 6 osób przez kilka godzin brało udział w przeczesywaniu terenu ale to raczej syzyfowa praca wykonana bardziej dla uspokojenia sumienia niż w nadzieji jego znalezienia na takim obszarze. Po ostatnich deszczach krzaki wyrosły do wysokości kolan a nawet pasa i szukanie w tym w sumie niewielkiego drona przypomina szukanie igły w stogu siana. W miarę odkryte tereny od km 3.2 do 5.3 z linijki widocznej na pierwszym zdjęciu zostały przeszukane z wyjątkiem pola za zbożem wysokim na metr i ogrodzonego terenu cegielni).

Dodatkowo pozostawiałem ogłoszenia o zgubie wśród miejscowej ludności i na placu budowy Strabaga i pozostaje liczenie na cud (podobno czasami się zdarzają)

249581

ponieważ w poszukiwania zaangażował się kolega z małym dronem to przy okazji robienia zdjęć z terenu poszukiwań udało się zrobić kilka zdjęć z budowy S7 w okolicach Płońska

249706

249707

249708

249709

·
Registered
19,148 Posts
Kupując dodatkowe ubezpieczenie byłem w pełni świadomy jego ograniczeń i to co było tym "drobnym druczkiem" doskonale znałem.
Może ja dziwny jestem, ale jak czytam:
Wykupione za 550 zł ubezpieczenie nic nie pomogło.
to rozumiem, że oczekiwałeś, że pomoże.
Dron ma wbudowany własny system lokalizacji który dośc dobrze działa w przypadku wypadku, ataku ptaka, zderzenia (pod warunkiem ze nie wpadnie przy tym do jakiejś rzeki czy jeziora) Ale przypadku rozsynchronizowania się aparatury z dronem raczej trudno przewidzieć - gdyby człowiek chciał się przed wszystkim zabezpieczyć, zdublować wszyskie systemy zabezpieczeń to pewnie już lepiej siedzieć w domu i latać tylko nad własnym podwórkiem.

W sumie ten dron wylatał już bezpiecznie ponad 70 godzin i gdyby to były loty komercyjne to już dawno by się zamortyzował i zarabiał na następnego. A tak drona już nie ma ale dzięki nieocenionej pomocy forumowiczów, którzy sami zaproponowali zrzutkę na jego zakup (po utracie poprzedniego w listopadzie 2019r), zostało mi tylko 5 rat po 650 zł do jego pełnego spłacenia.
Pozostaje mi tylko ponowić propozycję zamontowania całkowicie niezależnego lokalizatora, który przy tym kosztuje fistaszki.

·
Registered
3,004 Posts
wiedzę że nie bardzo rozumiesz specyfiki dronowych ubezpieczeń - DJI Care doskonale się sprawdza, naprawiają bez problemu lub z ryczałtową opłatą wymieniają na nowy. Jedynym warunkiem jest dostarczenie uszkodzonego drona. Jeśli dron utonie w Wiśle jub jeziorze to żaden dodatkowy lokalizator nic ci nie pomoże - chyba że brygadę nurków do tego celu wynajmiesz. Przy katastrofach naziemnych w 95% doskonale sprawdza się lokalizator wbudowany w system. Może gdyby nim przewoził organy do przeszczepy, brylanty albo koks to taki dodatkowy lokalizator miałby sens. Ale czy do komórki, nawet takiego wypasionego Iphona za 8kpl, ktoś przykleja lokalizator który mógłby pomóc w razie jej zgubienia ? Dla większego bezpieczeństaw można by kupić drona w wersji Enterprice za 12 kpln który ma dodatkowe gniazdo zasilania do którego można by podłączyć dla pewności ten fistaszkowy lokalizator albo np. dodatkowy głośnik przez który można odstraszać zbliżające się niebezpiecznie ptaki. Ja po zakupieniu tego drona dokupiłem sobie specjalny malutki telefonik wielkości karty kredytowej - miałem go na grzbiecie przyklejać - by ew moc na niego dzwonić w przypadku zaginiecie jako że latam głownie nad budowanymi drogami to taki dzwonek może by bardziej skłonił budowlańca które go ew znajdzie do oddania jak do schowania do torby. Ale po kilkudziesięciu lotach dałem sobie z tym spokój. Przed wszystkim i tak się nie da zabezpieczyć - jedynym podobno skuteczny rozwiązaniem jest różaniec odmówiony przed każdym lotem :) To trochę jak z wypadkami lotniczymi - najpewniejszym sposobem ich uniknięcia jest uziemienie samolotów. Na tym forum jest wielu użytkowników dronów robiących relacje - jak ktoś ma sprawdzony w praktyce i na co dzień stosowany sposób dodatkowego zabezpieczenia drona to chętnie skorzystam z porad.

wracając do naszych baranów jeszcze kilka zdjęć z S7 zrobionych w sobotę przy okazji poszukiwań

252159

252162

252164

252166

na ostatnim zdjęciu jest droga do nieczynnej cegielni i dom właściciela pola kukurydzy na którym prowdziiśmy poszukiwania

·
Registered
19,148 Posts
wiedzę że nie bardzo rozumiesz specyfiki dronowych ubezpieczeń - DJI Care doskonale się sprawdza, naprawiają bez problemu lub z ryczałtową opłatą wymieniają na nowy. Jedynym warunkiem jest dostarczenie uszkodzonego drona.
No wlaśnie rozumiem, i dlatego nigdy bym nie napisał "niestety ubezpieczenie nie pomogło", bo wiem z góry, że pomóc nie mogło.
Ale czy do komórki, nawet takiego wypasionego Iphona za 8kpl, ktoś przykleja lokalizator który mógłby pomóc w razie jej zgubienia ?
Wypuszczasz iphona na kilometry w powietrze? :)
Dla większego bezpieczeństaw można by kupić drona w wersji Enterprice za 12 kpln który ma dodatkowe gniazdo zasilania do którego można by podłączyć dla pewności ten fistaszkowy lokalizator albo np. dodatkowy głośnik przez który można odstraszać zbliżające się niebezpiecznie ptaki. Ja po zakupieniu tego drona dokupiłem sobie specjalny malutki telefonik wielkości karty kredytowej - miałem go na grzbiecie przyklejać - by ew moc na niego dzwonić w przypadku zaginiecie
Lokalizator dla psa nie wymaga gniazda zasilania i w razie zagubienia drona nie musisz liczyć na to, że ktoś usłyszy dzwonek telefonu, tylko sobie w minutę obiekt lokalizujesz. No chyba że się utopił.

Ale zrobisz jak zechcesz.

·
Registered
3,004 Posts
chętnie się zapoznam z urządzeniami sprawdzonymi w praktyce dronowej (ile wytrzymuje bateria, jakiej aplikacji używa do ustalania lokalizacji, czy umożliwia ciągły płynny podgląd położenia drona etc ) Przydało by się też ubezpieczenie OC bo jak spadnie i uszkodzi koparkę za setki kpln to przy naklejonym nr tel człowieka z torbami puszczą

253220

253223

253224

253225

·
Registered
13 Posts
Zależy co kolega bronco posiadał.
Obstawiam,że posiadał Mavica 2 Pro. Nowy golas z pilotem około 6 tysi.
Jeżeli posiadał Phantoma 4 pro to cena zbliżona.

·
Registered
13 Posts
A tak przy okazji jeżeli ktoś ktoś z okolicznych forumowiczów (Mława +/-10 km) środa/czwartek ma czas to zapraszam na priv. Też zakupiłem ostatnio drona i wspólnymi siłami można wybrać się w teren i porobić fotki trasy.

·
Zgierzątko z Pawianic
Kinga, przeproś za ojca!
2,140 Posts

1601 - 1620 of 1652 Posts