SkyscraperCity banner

6841 - 6860 of 6890 Posts

·
Registered
2,516 Posts
Panowie moderatorzy, może by tak dawać z automatu brigi za język hiszpański forum? Bo można mówić i mówić i mówić, a i tak co chwila kolejny Twardowski spadnie z księżyca i nie wie, jak ustawić polskie znaki na SSC.

Dostaną briga (zasłużonego, czy nie), to się nauczą.
Po pierwsze to nie musi być hiszpański tylko po prostu Polski. Wtedy też takie kwiatki wychodzą. Po drugie nie trzeba karać tylko można spokojnie wytłumaczyć. Mamy święta :)

Cos polskie znaki nie weszly :)
Wchodzą tylko jak przewiniesz to w lewym dolnym rogu jest ustawianie języka forum. Ustaw na English (US) i będzie dobrze.:)

Praca przy niskich temperaturach to większe koszty, nie spodziewałbym się fajerwerków w najbliższym czasie :) Trasa główna jest oddana więc nie ma już żadnej presji. Według kontraktu mają czas do dziewiątego maja 2020
No i to chyba jakoś im pójdzie. W końcu to Budimex a nie Salini i w kilka miesięcy ogarną.
Muszę przyznać, że nie wierzyłem w otwarcie tej obwodnicy w tym roku. Naprawdę duży szacunek do Budimexu :master: za sprawne działanie tak samo ładnie zasuwają na S3 w kierunku Świnoujścia.

·
Registered
61 Posts
To raczej nie to. W okolicy Grójca pokazuje trasę normalnie. To wygląda trochę tak jakby w nawigacji nie była dostępna wschodnia jezdnia obwodnicy. Jadąc od Warszawy poprowadziła mnie zgodnie z nowym przebiegiem trasy.

·
Registered
305 Posts
Wiem, że były już filmy z przejazdu obwodnicą, ale zgodnie z powiedzeniem, że lepiej późno niż wcale, wstawiam swój film z przejazdu. Wcześniej starałem się regularnie wstawiać filmy z przejazdów wzdłuż budowy, niestety ostatnio ich nie było bo przerzuciłem się z autobusów na pociąg. Film nie jest przyśpieszony, pogoda nie do końca sprzyjała, ale może komuś się przyda. Wstawiam go też z powodów osobistych bo dziwnie mi się jechało obwodnicą po tych wszystkich latach blokowania budowy przez ekologów, które śledziłem z zainteresowanie, później już nie tak długi czas budowy i nagle otwarte, jedzie się jakby obwodnica zawsze tam była... :)
Dziękuję za oglądanie wcześniejszych filmów i życzę bezpiecznej jazdy.

·
Registered
9,639 Posts
Jak miałem perspektywę stania w Skarżysku, to wybierałem opcję przez miasto. Przynajmniej się jechało. Tyle samo co stania na DK7 zwykle było, ale przynajmniej w ruchu :)
Jedno co, że teraz od Warszawy do Kielc odcinek bez gastro-benzo-MOPa zwiększył się do ponad 60km (od otwarcia obwodnicy Radomia nic się w tej kwestii nie ruszyło). W drugą stonę jest Barak, co skraca dziurę do bodaj 50km.
Patrząc na to, jak dużo było różnych stacji i barów na starej siódemce, aż dziwne, że nic się nie rusza na nowym odcinku.

·
Registered
1,410 Posts
Fakt. Gdy jadę do Krakowa brakuje mi nowych i nowoczesnych MOPów czy stacji paliw. Coś a'la A2-A1 do trójmiasta. Od obwodnicy Skarżyska do istniejącej ekspresówki do Grójca jeżeli coś jest to małe albo jakaś dziwna franczyza dużej sieci, która wygląda dziwnie.

·
Registered
307 Posts
Od południa jadąc jest masakra. Jeden malutki Orlen tuż za Kielcami, w którym jest mega ruch. Często stoją tam autokary z wycieczkami i zawsze kilka osób w kolejce do toalety.
Następny punkt to, jak dobrze kojarzę, Shell za Radomiem. I też tylko jedna mała toaleta.
Stop.
Jest jeszcze jeden MOPik z toaletą koło Radomia. Niby otwarty, ale tak jakby nie do końca. Niedokończony? Nie ma znaków. Gdzieniegdzie stoją bariery plastikowe.

·
Registered
1,410 Posts
To się zawsze dzieje w opóźnieniu.
Odcinek Radom-Grójec to już jednak ma spore opóźnienie a brakuje mocno MOPów z prawdziwego zdarzenia. Jakieś punktowe miejsca odbiegające mocno od MOPów przez duże M. Będzie chyba BP przed Białobrzegami, Lotos z MCD i tyle.... Żadna z tych lokalizacji nawet nie zbliża się do MOPów na A2, czy A1.

Od południa jadąc jest masakra. Jeden malutki Orlen tuż za Kielcami, w którym jest mega ruch. Często stoją tam autokary z wycieczkami i zawsze kilka osób w kolejce do toalety.
Następny punkt to, jak dobrze kojarzę, Shell za Radomiem. I też tylko jedna mała toaleta.
Stop.
Jest jeszcze jeden MOPik z toaletą koło Radomia. Niby otwarty, ale tak jakby nie do końca. Niedokończony? Nie ma znaków. Gdzieniegdzie stoją bariery plastikowe.
Patrząc od południa gdy wjedziemy na drogę z samochodzikiem. Jest specyficzne BP - Potok Mały. Sama stacja (franczyza). Brak parkingów, toalet, prysznicy (oddzielnych) itp. itd. Potem przez 60km nic nie ma. Występa, mały Orlen, jakiś zajazd, mały parking. Dalej Barak z Lotosem, hotelem. I dalej to już pustki na obwodnicy Radomia.

Na S7 nie ma takiego ruchu jak na A2 czy A1 latem a gdyby był to nie wiem gdzie by się Ci ludzie i samochody podziali bo na wspomnianych A2 i A1 w sezonie letnim często i gęsto jest problem by wjechać, zjeść czy się wysikać...

·
Registered
64 Posts
Stop.
Jest jeszcze Lotos w Baraku przed Szydłowcem.

·
Registered
498 Posts
Zapraszam na relację z dzisiejszego przejazdu:

1. Początek obwodnicy:

2. Niedawny wjazd do Skarżyska za barierą energochłonną i ekranami:

3.

4. Wiadukt WD-24 nad ul. Paryską:

5. Wiadukt WD-23:

6. Węzeł Skarżysko-Kamienna Zachód, zjazd do ronda Krakowska/Piłsudskiego i centrum miasta:

7.

8.

9.

10.

11. Zakryta tablica Skarżysko-Kamienna Północ:

Cdn...

·
Registered
498 Posts
12. W tle obiekt PG-22A nad drogą dojazdową i prace wokół obwodnicy:

13. Wiadukt WD-22 w ciągu drogi gminnej:

14.

15. MD-21A, przejście dla średnich zwierząt:

16. PG-21 nad ul. Turystyczną:

17. Nieczynny zjazd do węzła Skarżysko-Kamienna Północ:

18. WD-20:

19. MD-19 most nad rz. Oleśnicą:

20. PZ-2 przejście dla małych zwierząt:

21. PZ-1 przejście dla małych zwierząt, tędy jeszcze w grudniu 2019 prowadził północny wjazd do Skarżyska:

22. Korków na trasie nie stwierdzono :):

Czas przejazdu: 4 min. :cheers:

·
Registered
579 Posts
5. Wiadukt WD-23:
Problemy z rozpoczęciem budowy tego odcinka drogi spowodowały najpewniej, że tablice na bramownicach są zaprojektowane jeszcze według starego systemu. Szkoda, że nikt się na czas nie zorientował i nie ujednolicono ich wysokości.

·
Registered
113 Posts
Jeśli chodzi o MOP-y to dobrze, że nie wyburzyli tych stacji i zajazdów przy okazji budowy nowej S7, bo do tej pory pewnie nie doczekalibyśmy się niczego w ich miejsce widząc w jakim tempie te stacje powstają. A te stare jednak mają swój niepowtarzalny klimat ze starej DK7. Powinny zostać, ale na innych MOP-ach już dawno powinny powstać stacje z prawdziwego zdarzenia przystosowane do obecnych potrzeb i natężenia ruchu.

Co do obwodnicy Skarżyska, to zastanawia mnie to ograniczenie do 100 km/h w okolicach węzła S-K Południe. Czy ono jest docelowe ze względu na tę szykanę na łączeniu starej S7 i nowego odcinka czy może jest to też jeszcze sprawa tymczasowa?

6841 - 6860 of 6890 Posts