SkyscraperCity banner

6861 - 6880 of 6909 Posts

·
Registered
256 Posts
Co do obwodnicy Skarżyska, to zastanawia mnie to ograniczenie do 100 km/h w okolicach węzła S-K Południe. Czy ono jest docelowe ze względu na tę szykanę na łączeniu starej S7 i nowego odcinka czy może jest to też jeszcze sprawa tymczasowa?
Raczej jest to tymczasowe, do momentu zakończenia prac nad wspomnianym przez Ciebie węzłem.

Czas mają do maja 2020.

·
Registered
17 Posts
Miejsce o którym piszecie o ograniczeniu do 100 km/h, zaczyna się przed wiaduktem który jest w ciagu ul. Ponurego, a kończy się za łukiem na nowym odcinku S7 - jadąc od strony Kielc, pośrodku tego ograniczenia był zjazd na drogę tymczasową (na czas budowy) do ronda. Czasami tym miejscu (zablokowanym "starym" zjeździe) na pasie w kierunku Warszawy trwają prace (np. dzisiaj podczas przejazdu ok 16:00)
Ale zastanawia mnie czemu to ograniczenie (do 100) jest w obydwóch kierunkach ?

·
Registered
256 Posts
A czy rzeczywiście ten odcinek jest tak niebezpieczny ?

Skoro jest to
1. zjazd z S7 - powinieneś raczej zwalniać a nie leciał ile fabryka dała
2. wjazd na S7 - będziesz raczej dopiero nabierał prędkości a nie leciał ile fabryka dała

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo - to jasne barierki nie zaszkodzą, ale myślę, że w tamtym miejscu nie są niezbędne - to nie łuk drogi na autostradzie czy ekspresówce

·
Registered
246 Posts
Tak się składa, że od czasu oddania tego odcinka czekam kiedy pierwszy miszczu wyleci w tamtym miejscu.

Jak na razie, o niczym takim nie doniesiono, więc wygląda, że jest w porządku.

·
Registered
637 Posts
Barierki nie są potrzebne, lepiej zasypać obniżenie i nawet gdy samochód wpadnie w poślizg, wyjedzie wtedy bezpiecznie na trawnik, przy barierkach nie obędzie się bez uszkodzeń.

·
Użytkownik chory na głowe
4,566 Posts
Szybko się te przepisy zmieniają, tutaj mamy znacznie łagodniejszy łuk bez obniżenia terenu i barierki z jakiegoś dziwnego powodu tam jednak stoją
https://www.google.com/maps/@50.2574533,18.7186787,3a,48.9y,34.64h,86.58t/data=!3m6!1e1!3m4!1swYVe-6kET7NWsTTXy6gn7w!2e0!7i13312!8i6656

Albo tutaj, też jakieś niepotrzebne bariery
https://www.google.com/maps/@54.287948,18.5854064,3a,25.3y,127.47h,85.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa_SStwqUFRykznTFUn5JJg!2e0!7i16384!8i8192

Nie wiem jak wy ale jedyne węzły bez barier jakie widziałem to te poniemieckie między Wrocławiem a Krzyżową, nigdy bym nie pomyślał że na nowej drodze, do tego ekspresowej, może powstać węzeł bez barier które mają uniemożliwić wypadnięcie auta z drogi, losowych sytuacji przy których bariery mogą się przydać jest serio dużo, wystarczy żeby kierowca jadący głównym ciągiem stracił panowanie i wleciał swoim autem w tą łącznicę, w obecnym przypadku auto wyląduje w dole a przy zasypaniu tej dziury istnieje szansa że kierowca ustrzeli przy okazji jakieś auto wjeżdżające na ekspresówkę. Być może to serio skrajne przypadki, ale czy serio najpierw coś musi się stać aby ktoś poszedł po rozum do głowy?

·
Registered
525 Posts
Tak się składa, że od czasu oddania tego odcinka czekam kiedy pierwszy miszczu wyleci w tamtym miejscu.

Jak na razie, o niczym takim nie doniesiono, więc wygląda, że jest w porządku.
2 lutego zjeżdżając z S-ki do Skarzyska widziałem vectrę w tym zagłębieniu między łącznicami tak więc pierwszy miszcz już zaliczył wyjście z progu.

·
Registered
256 Posts
Szybko się te przepisy zmieniają, tutaj mamy znacznie łagodniejszy łuk bez obniżenia terenu i barierki z jakiegoś dziwnego powodu tam jednak stoją
https://www.google.com/maps/@50.2574533,18.7186787,3a,48.9y,34.64h,86.58t/data=!3m6!1e1!3m4!1swYVe-6kET7NWsTTXy6gn7w!2e0!7i13312!8i6656

Albo tutaj, też jakieś niepotrzebne bariery
https://www.google.com/maps/@54.287948,18.5854064,3a,25.3y,127.47h,85.74t/data=!3m6!1e1!3m4!1sa_SStwqUFRykznTFUn5JJg!2e0!7i16384!8i8192
Zdajesz sobie sprawę, że te drogi nie zostały wybudowane wczoraj ??

Kiedyś może były inne przepisy regulujące stawianie takich barier i po ich zmianie mamy wydać kasę, aby ktoś zdemontował te niepotrzebne bariery ??

Komuś one przeszkadzają ??

Nie obraź się, ale wydaje mi się (może błędnie) że czepiasz się bez powodu.

·
4,566 Posts
Wiem że nie zostały zbudowane wczoraj, z racji tego że Google nie jest polski to ciężko znaleźć jakiś świeży przykład, bardziej chodziło o sarkastyczne podejście do tematu.
Poza tym hej, ja chciałem tylko pokazać że montuje się bariery bo świetnie wiadomo że na drodze może zdarzyć się wszystko i kiedyś na pewno uratuje komuś życie, natomiast niestawianie tych barier jest zwykłą głupotą, i w tym celu napisałem tego posta. Notabene nie chce mi się wierzyć że przepisy dotyczące barier zmieniły się tak diametralnie że łuk na którym dozwolone jest 40 km/h za którym znajduje się całkiem pokaźne obniżenie terenu nie kwalifikuje się do zamontowania barier.

·
4,566 Posts
To nie jest podobny przypadek, tutaj nie ma szans by znalazło się auto jadące 120 km/h które wpadło w poślizg, a na tej łącznicy w Skarżysku taka możliwość już jest.

·
Piotrkowianin
5,552 Posts
Nie widać tego za dobrze na zdjęciu, ale to rondo jest ze 3-3,5 metra wyżej niż pole za rondem. Nie chciałbym wypaść z tego ronda.

·
Registered
5,410 Posts
Zdajesz sobie sprawę, że te drogi nie zostały wybudowane wczoraj ??

Kiedyś może były inne przepisy regulujące stawianie takich barier i po ich zmianie mamy wydać kasę, aby ktoś zdemontował te niepotrzebne bariery ??

Komuś one przeszkadzają ??
Pięknie przeszkadzają, gdy trzeba ustąpić miejsce karetce, a zwłaszcza wozom Straży Pożarnej jak jedzie do jakiegos zdarzenia

GN

6861 - 6880 of 6909 Posts