SkyscraperCity banner

1321 - 1340 of 6920 Posts

·
Registered
Joined
·
929 Posts
Czy ktoś wie, czy GDDKiA ma zamiar wykonać wyrok i kontynuować przetarg na S7 od Krogulczej do granicy woj. maz?
 

·
Registered
Joined
·
221 Posts
Niewiele to mówi jak będą pieniądze.. Wiele osób czeka na tą drogę
zwróć się z zapytaniem w trybie administracyjnym do GDDKiA lub do Ministerstwa. Ja bym doprecyował pytanie w ten sposób, żeby wskazali na jakim są etapie i kiedy rozpocznie się budowa, gdyż to się tak naprawdę wydaje kluczowe. Sama budowa to już nie jest do przewidzenia ( warunki pogodowe chociażby) a ponadto nie jest ważna, bo zwykle jak już pójdzie budowa to nie jest jak za komuny i nikt nie porzuca niegotowych wiaduktów. Sam często zwracam się z takimi pismami, żeby nie polegać na plotkach i nierzetelnych dziennikarzach lub 'entuzjastycznych' forumowiczach np. tego forum. Ponadto takie zapytanie powoduje, że jest jakiś nacisk psychiczny lub po prostu w resorcie może ktoś poczuje, że jest zainteresowanie lub potrzeba budowy drogi.
 

·
Registered
Joined
·
393 Posts
Z przeglądu prasy. Dokończenie S7 ma być priorytetem

Pod koniec roku minister transportu Sławomir Nowak ma ogłosić plany inwestycji drogowych na lata 2014-2020. Priorytetem w budowie dróg ekspresowych ma być dokończenie przebiegającej m.in. przez region świętokrzyski "siódemki"


Tekst na temat przygotowań programu rządowego opublikowała w elektronicznym wydaniu "Gazeta Prawna". - Intencją ministra jest domknięcie w pierwszej kolejności sieci autostrad A1 i A2 oraz dróg ekspresowych, z priorytetem dla trasy S7 - zapowiada w tekście Mikołaj Karpiński, rzecznik resortu transportu.

Z tekstu wynika, że w sprawie tras ekspresowych potrzeby są także większe niż możliwości. "Tylko ekspresówki S2, S7 i S17 w rejonie węzła warszawskiego zjadłyby całą dotację UE. Ministerstwo Transportu dało priorytet S7: z Krakowa do Warszawy i Gdańska, dzięki czemu wznowione zostaną anulowane z powodu braku pieniędzy przetargi na obwodnicę Radomia, odcinek Olsztynek - Nidzica i obwodnicę Ostródy. Na liście priorytetów ministra Nowaka jest też druga obwodnica jego rodzinnego Gdańska. Do inwestycji branych pod uwagę została dorzucona w ostatniej chwili trasa S6 wzdłuż Bałtyku: z Gdańska do Szczecina i Berlina" - donosi "Gazeta Prawna".

To nie pierwsze sygnały w tej sprawie. Kilka tygodni temu "Gazeta" informowała, że w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej trwają prace nad "Programem budowy dróg krajowych na lata 2014-2020". Sławomir Nowak, szef resortu, zapowiedział wtedy, że będzie on przedstawiony jesienią, a jednym z priorytetów będzie m.in. budowa przebiegającej również przez nasz region drogi S7. W informacjach z różnych źródeł nikt nie wspomina jednak o drodze 73 z Kielc do Morawicy.

marc
Gazeta Kielce
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,35...prasy__Dokonczenie_S7_ma_byc_priorytetem.html
 

·
czekajac na S7
Joined
·
4,741 Posts
Wszystko fajnie ale nie liczyłbym na nowe przetargi na obwodnicę Skarżyska-Kamiennej oraz odcinka od S-K do Radomia i obwodnicy Radomia na najwcześniej 4 kwartał przyszłego roku (listopad lub grudzień 2013).

Skoro priorytetem jest S7 to kasa będzie - a z 85 % dotacją od UE to kasa się znajdzie.

Na obwodnicę Skarżyska-Kamiennej potrzeba około 350 mln zł, na odcinek pomiędzy Skarżyskiem-Kamienną a Radomiem Dragados dał 650 mln zł a na obwodnicę Radomia kosztorys inwestorski wynosił coś około 900 mln - 1 mld zł. Więc łącznie wychodzi to 2,1 mld zł - 85 % od UE = 315 mln zł.
Tak wiem, że na początku kasę wykłada Polska i później UE zwraca 85 %.
 

·
Registered
Joined
·
221 Posts
Ile może trwać przetarg na budowę drogi ? Czy czasem nie ma przepisów, które ograniczają to w czasie w jakiś sposób ? Żółty kolor przy obwodnicy Radomia już tak zdaje się ze 2 lata widnieje...
 

·
Registered
Joined
·
3,496 Posts
I po ponad trzech latach już prawie jest komplet pozwoleń (ZRID na etapy I i II)...
 

·
Registered
Joined
·
3,496 Posts
prawie? wiemy co brakuje i kiedy mozemy sie spodziewac kompletu?
Brakuje ZRID-u na etap II (od km 22+350.00 do 24+650.00). GDDKiA złożyła wniosek i Wojewoda wszczął 15 października 2012 postępowanie:

http://bip.mazowieckie.pl/cmsws/pag...a_w_ciagu_drogi_krajowej_nr_1_-_etap_ii_.html

Jest szansa na ostateczność decyzji przed czwartą rocznicą ogłoszenia przetargu. ;)

Edit: jeszcze ciekawostka w sprawie dalszego przebiegu S7 na południe od Radomia - tu jest obwieszczenie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania ZRID-u na kolejne ~2,3 km (decyzja środowiskowa z 9 lutego 2009 określała przebieg dla 4,6 km - jak rozumiem 2,3 km z tego to etap II OR, a tu właśnie mamy kolejne 2,3 km);
dalej od km 487+104,15 do 506+802,18 (granica województw) ZRID został wydany 13 września 2010
 

·
czekajac na S7
Joined
·
4,741 Posts

·
Registered
Joined
·
11 Posts
Artykuł napisany przez dziennikarzynę jakich pełno.

Z kolei droga ekspresowa S7 miała być remontowana na odcinku Młodocin - Skarżysko Kamienna.

Nie wiedziałem, że wybudowano ten odcinek - chyba mi coś umknęło.
Jakbyś umiał czytać, to w artykule tej "dziennikarzyny" nie pisze "remontowana" tylko "wybudowana".
 

·
Registered
Joined
·
2,059 Posts
Poniższy fragment z postu nr 1245 z dnia 01.06.2012r. (strona 63)

Sąd buduje nam drogi. GDDKiA anulowała przetarg, teraz ma go wznowić
Andrzej Kublik 01.06.2012 , aktualizacja: 31.05.2012 21:15 A A A Drukuj

GDDKiA ma wznowić i dokończyć przetarg na budowę drogi ekspresowej S7 za Radomiem, unieważniony po nagłym wstrzymaniu przez rząd inwestycji drogowych.Więcej... http://radom.gazeta.pl/radom/1,3521..._anulowala_przetarg__teraz.html#ixzz1wWouI6P0
Jakoś nie widać dalszego ciągu tej sprawy, odwołała się GDDKiA od wyroku i będzie dalszy ciąg procesu? Nie bardzo sobie wyobrażam jak powrócić do anulowanego przetargu - realia rynkowe się zmieniły i oferty cenowe z 2010r. trudno uznać obecnie za wiążące - czyżby teoretyczny wykonawca (Dragados?) miał szansę na odszkodowanie, ale chyba wtedy trzeba by anulować anulowanie przetargu :) , wybrać najkorzystniejszą ofertę, poczekać aż się wybór uprawomocni i zamiast podpisać umowę wypłacić wykonawcy odszkodowanie.
 

·
Registered
Joined
·
55 Posts
08-01-2013
Podsumowanie 2012 roku na Mazowszu i plan na 2013 rok.

...

Ponadto w prowadzone są trzy postępowania przetargowe na wybór wykonawcy robót dla:
- S7 obwodnica Radomia
- S8 Salomea-Wolica odcinek poza granicami m.st.Warszawy
- S8 Powązkowska-Modlińska (wraz z remontem mostu Grota-Roweckiego).

Wiecej: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/11946/Podsumowanie-2012-roku-na-Mazowszu-i-plan-na-2013-rok


Chociaż to nic nowego nie wnosi bo ten przetarg chyba trwa od 2 - 3 lat. Bardziej niepokojące zniknięcie ze strony Gddkia informacji o planowanych latach rozpoczęcia i zakończenia robót budowlanych: I kw.2014r. - II kw.2016r. i zastąpienie ich Kategoria inwestycji: w przygotowaniu.

Link do tej strony: http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7970/s7-obwodnica-radomia
 

·
Registered
Joined
·
289 Posts
czy odcinek od obwodnicy Radomia do Granicy województwa będzie drogą dwujezdniową z po jednym pasem ruchu czy dwujezdniową z dwoma pasami ruchu i pasem rozdziału? bo chodzą słuchy iż celem ograniczenia kosztów i "zamknięcia sieci" pewne odcinki będą w standardzie 1x 1 z dostępem ograniczonym w węzłach . To samo ma dotyczyć odcinka Chęciny - Jędrzejów. Patrząc na obecne natężenie ruchu szczególnie na 1 odcinku byłoby to bezsensowne.
 
1321 - 1340 of 6920 Posts
Top