SkyscraperCity Forum banner

[S7] Warszawa - Grójec

5473210 Views 11906 Replies 1124 Participants Last post by  alle996
W Gazecie Wyborczej znalazl sie taki oto tekst:

Dwupasmówka do Warszawy za trzy lata

Malgorzata Rusek 20-07-2005 , ostatnia aktualizacja 20-07-2005 09:59

W przyszlym roku rozpocznie sie budowa brakujacych odcinków drugiej jezdni "siódemki". A za trzy lata pomkniemy z Radomia do Warszawy dwupasmówka

Aby cala "siódemka" od Radomia do stolicy byla dwupasmowa, konieczne jest zbudowanie drugiej jezdni miedzy Grójcem a Bialobrzegami, co polaczy obwodnice obu miast oraz wybudowanie drugiej nitki miedzy Bialobrzegami a Jedlinskiem, w sumie prace prowadzone beda na 43 kilometrach.

- Prace nad przygotowaniem inwestycji sa mocno zaawansowane - zapewnia Andrzej Maciejewski, rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie. - Grunty pod nowy pas drogi sa juz wykupione, wlasnie konczone sa projekty budowlane. Czeka nas jeszcze uzyskanie od wojewody pozwolenia na budowe, przetarg i wylonienie wykonawców. Jezeli nie napotkamy jakichs nieprzewidzianych przeszkód, powinnismy rozpoczac budowe juz w przyszlym roku.

Inwestycja podzielona na trzy czesci weszla do Sektorowego Programu Operacyjnego "Transport", który jest elementem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniadze wylozy tez Krajowy Fundusz Drogowy. Remont obwodnicy Grójca ma kosztowac 220 mln zl, druga nitka miedzy Grójcem a Bialobrzegami 290 mln, miedzy Bialobrzegami a Jedlinskiem 294 mln zl. Przygotowania do budowy na tym ostatnim odcinku sa najbardziej zaawansowane, za kilka tygodni powinien byc juz gotowy projekt.

Maciejewski zapewnia, ze budowa drugiego pasa na siódemce nie powinna utrudniac ruchu na juz istniejacej szosie.

- Po oddaniu jej do uzytku, takze i stara jezdnia otrzyma nowa nawierzchnie, wiec w 2008 roku powinno sie gladko jezdzic na trasie Warszawa-Radom w obu kierunkach - podkresla.

Zwlaszcza ze w ubieglych latach drogowcy wymieniali zniszczona nawierzchnie na dwupasmówce miedzy Grójcem a Warszawa. Prace sfinansowano z pieniedzy Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Ale zbudowanie w calosci drugiej jezdni do Warszawy, to nie koniec inwestowania na tej trasie. "Siódemka" ma byc droga ekspresowa - tak zapisano w Narodowym Planie Rozwoju na lata 2007-2013.

- Zmiana rangi tej trasy z dwupasmowej na ekspresowa nie bedzie juz wymagala przebudowy czy dobudowy jezdni, bo odcinki, które teraz wyremontujemy czy wybudujemy, juz beda mialy status drogi ekspresowej. Pozostana nam do wybudowania jedynie bezkolizyjne skrzyzowania. Pozostale elementy, jak dostawienie plotków zabezpieczajacych wzdluz trasy, to juz drobiazgi. I wtedy bedzie mozna mknac do stolicy z predkoscia 110 kilometrów na godzine - zachwala Maciejewski.


Byloby naprawde przyjemnie gdyby trasa Radom-Wawa miala parametry drogi ekspresowej. Jeszcze tylko porzadny wjazd do stolicy i bedzie mozna powiedziec, ze Radom znalazl sie w obrebie aglomeracji warszawskiej.
Obecnie do Janek z Radomia jedzie sié 1h (80km) i z Janek do Centrum 1h (20km). A gdyby kolej dojezdzala w 40minut (takie sa plany) toby dopiero bylo...

------------

Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowe południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S-7 w kierunku Grójca:

http://www.eurostrada.pl/content/s-7-warszawa-grójec
See less See more
5641 - 5660 of 11907 Posts
Pracuje ze mną kolega z Kozienic i jeździ obecnie do S7, żeby nie stać w korku. Podobno wszyscy jego znajomi tak jeżdżą zamiast jakimiś polnymi drogami objeżdżać Górę, bo tak szybciej.

Zresztą, wracając do trzech pasów, czy nie jest tak, że korki na siódemce robią się głównie na światłach?

W Raszynie też się kiedyś stało niewyobrażalnie długo a teraz się śmiga aż miło.
Zapytaj, go czy na pewno ma na myśli tylko korek w Górze.

gałson;157728564 said:
Ruch ciężarówek faktycznie był, Rubau kilkaset metrów od węzła zrobiło sobie plac składowy dla swoich materiałów.
Nic więcej nie mogą robić bo nie mają ZnRIDów.

A to nie jest materiał wywożony z kopanego tunelu na S2 na Urysnowie?
A to nie jest materiał wywożony z kopanego tunelu na S2 na Urysnowie?
Bardzo możliwe. Jedni sprzedają inni kupują...interes kwitnie!!
  • Like
Reactions: 1
Wciąż nie uzgodnienia dla odcinka A i B ze strony RDOŚ?
Zapytaj, go czy na pewno ma na myśli tylko korek w Górze.
A to nie jest materiał wywożony z kopanego tunelu na S2 na Urysnowie?
ja się przesiadłem na pociąg, ponieważ oprócz korka w Górze jest jeszcze korek w Konstancinie lub w Piasecznie. W zależności, którą drogę się wybierze...
Jeśli jadę autem to S7 przez Grójec bo jest znacznie szybciej.

pozdrawiam
gałson;157742300 said:
Bardzo możliwe. Jedni sprzedają inni kupują...interes kwitnie!!
Właśnie z pociągu widzę jak kolejne wywrotki przywożą ziemię, pewnie z tunelu s2. Formują całkiem dużą górę ziemi.
^^
...bo rano korek w jedną stronę, a popołudniem w drugą...
Widziałem na Filipinach w Manilii jak taka dynamiczna zamiana kierunków środowego pasa była robiona spontanicznie przez samych kierowców, bez zbędnego zippera ;)
  • Like
Reactions: 1
Kolejny film z przejazdu na trasie Worów - Rembertów. Po prawej stronie do wycinki drzew dołączyły pierwsze prace ziemne.

  • Like
Reactions: 5
Przesunięcie terminu (26.07.2019) :eek:hno:
Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 29 marca 2019 r., znak WOOŚ-II.4222.16.2018.MP.14,
w sprawie zmiany terminu wydania postanowienia w przedmiocie uzgodnienia warunków realizacji przedsięwzięcia pn.: Budowa południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S-7 na odcinku od węzła Lotnisko na Południowej Obwodnicy Warszawy do obwodnicy Grójca - odcinek A od węzła "Lotnisko" (bez węzła) do węzła "Lesznowola" (z węzłem) o długości odcinka 6,64 km.
http://bip.warszawa.rdos.gov.pl/files/obwieszczenia/135850/Obwieszczenie_RDOS_Warszawa_WOOS-II.4222.16.2018.MP.14.pdf
  • Like
Reactions: 3
Tym samym termin na oddanie w marcu 2021 staje się nierealny :/ a ja naiwnie liczyłem, że oddadzą (przejezdność) nawet w grudniu 2020 bo termin umowny przypadał tylko 2 dni po przerwie zimowej...
Czemu zawsze taki syf jest na Mazowszu?Z S8 w okolicach Mszczonowa też chyba rok nie mogli jej oddać ostatecznie do użytku i policja miała używanie ze względu na ograniczenie prędkości. To musi być jakiś problem kadrowy
Jaka jest szansa (z innych inwestycji), że to "do 26 lipca" będzie np. 15 kwietnia albo 10 maja, a nie 25 lipca?
Jest niezerowa?
Będzie opóźnienie całego kontraktu?
Na to wychodzi, że terminy nie zostaną dotrzymane. Teraz tylko trzeba znaleźć kozła ofiarnego
Zacznę od tego, że na temacie się nie znam, ale, w uzasadnieniu czytam, że opóźnienie jest spowodowane oczekiwaniem na opinię dyrektora Zakładu Gospodarki Wodnej.

No więc teraz pytania:
1) Co ten dyrektor robi, że nie może wydać tej decyzji żwawiej?
2) Coś go mogło zaskoczyć?
a przede wszystkim:
3) Zanim rozpisano przetarg, to sporo czasu zajęło przygotowanie decyzji środowiskowej. Czy w tej decyzji nie uwzględniano opinii ZGW? Po co teraz jest potrzebna kolejna opinia tych od wód?
4) W czym dokładnie jest problem, żeby wydać ZRiD?
1) Co ten dyrektor robi, że nie może wydać tej decyzji żwawiej?
Zapewne pracownik wykonujący swoje obowiązki "z up. dyr. ZGW" ma też inne obowiązki, nie przeanalizował dokumentacji albo są jakieś braki/błędy. Problemów może być tysiąc, a powodów - dwa tysiące. Na wszystko są terminy zapisane w KPA albo ustawach szczególnych.
Niemniej jednak pytanie o datę wydania tej decyzji pozostaje aktualne - czy zdarzają się sytuację, by nie zwlekano do tego dnia? Tutaj nawet nie poszło o jeden czy dwa miesiące... :/
Witam

Podejrzewam, że sprawa jest związana z syfem, jaki aktualnie panuje w Wodach Polskich. Od pracownika ww. spółki wiem, że od 01.01.2018 tj. od czasu przekształcenia przez PIS Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej na Wody Polskie, koło 20% pracowników zostało zwolnionych a główni dyrektorzy zmieniają się, co kilka miesięcy.

Czy może wiadomo co z odcinkiem B?
Na stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Warszawie jest tylko przedłużenie dla odcinka A
  • Like
Reactions: 1
Witam


Czy może wiadomo co z odcinkiem B?
Na stronie Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska Warszawie jest tylko przedłużenie dla odcinka A
No właśnie, nie ma nic info dla odcinka B, może ktoś ma jakieś dodatkowe info?
5641 - 5660 of 11907 Posts
Top