SkyscraperCity banner

2361 - 2380 of 2408 Posts

·
Registered
Joined
·
827 Posts
^^ Domki przy Traugutta nie przeszkadzają w realizacji tej inwestycji. Najważniejsze jeśli dojdzie do budowy tej drogi musi być to zrobione z głową.
 

·
Registered
Joined
·
112 Posts
Domki nie, z domkami niema problemu własności... ale działki już tak.
 

·
Registered
Joined
·
113 Posts
Ekspresowa droga 74 przez Kielce wypadła z planu na ten rok. Czy do niego wróci?

Budowa najbardziej oprotestowanej inwestycji drogowej w Kielcach, ekspresowej 74 przez ulicę Jesionową, opóźni się. Właśnie wypadła z tegorocznych planów przetargowych.

Komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest wręcz entuzjastyczny: w 2020 r. ogłoszone zostaną postępowania na realizację 353 km nowych dróg.

„To w sumie 25 odcinków obwodnic, dróg ekspresowych i autostrad” – podkreśla GDDKiA, szacując wartość tych inwestycji na ok. 12,2 mld zł. Chwali się przy tym, że to „przemyślany portfel zamówień”, i informuje, że „średni czas trwania przetargu to blisko rok”.

Na tej liście jest tylko jedna świętokrzyska inwestycja. To budowa obwodnicy Opatowa na drogach S74 i drodze krajowej nr 9 o długości 14,9 km. Poinformowano też, że na rozstrzygnięcie czeka przetarg na obwodnicę Ostrowca Świętokrzyskiego.

(...)
https://kielce.wyborcza.pl/kielce/7,47262,25626355,ekspresowa-droga-74-przez-kielce-wypadla-z-planu-czy-do-niego.html#s=BoxLoKiMT

Reszta tekstu niedostępna bez prenumeraty.
 

·
Registered
Joined
·
70 Posts
Niby ma być w przyszłym roku. Ale nic pewnego.
Teraz, w innym dokumencie na stronie GDDKiA o zaawansowaniu inwestycji drogowych, jest już nowy harmonogram budowy miejskiej S74.

Wynika z niego, że terminy przesunięto o co najmniej kilka miesięcy. I tak decyzję środowiskową drogowcy chcą uzyskać w październiku 2020 r., a przetarg na wykonanie w systemie „zaprojektuj i zbuduj” ogłosić w kwietniu 2021 r. Otrzymanie zgody na realizację inwestycji zaplanowano na kwiecień 2023 r.
 

·
Registered
Joined
·
803 Posts
To znaczy,że przetargi są później względem dat z dokumentu,czy wczesniej,czy różnie?
 

·
Registered
Joined
·
12,404 Posts
Różnie. Zazwyczaj później.
Daty ogłaszania przetargów dla odcinków, które znajdują się na liście rezerwowej PBDK są natomiast tylko terminami, w których GDDKiA będzie gotowa do ogłoszenia przetargu, a nie datami ogłoszenia postępowań.
 

·
Registered
Joined
·
803 Posts
Pytam,bo nie wiedziałem jak odnieść możliwą datę wydania ZRID dla odcinka Opatów-Nisko z dokumenu, względem rzeczywistości.
 

·
Registered
Joined
·
112 Posts
Jak mają budować? warianty są w opracowaniu.
 

·
aka Lynx21
Joined
·
205 Posts
^^ Jeżeli nie zauważyłeś to GDDKiA woli robić długie - czasem przerywane - ciągi autostrad i dróg ekspresowych niż nadawać kolejne numery (jak np. Austria). Przykładami mogą być S5, S11, czy S19...
 

·
Banned
Joined
·
139 Posts
4km rozbudowy (ul. Jesionowa i Łódzka) do parametrów drogi ekspresowej (pomiędzy węzłami Kielce Bocianek i Kielce Zachód) budowa węzła Skrzetle i np. połączenie ul. 1 Maja z Kongresową.... to chyba nie wiele jak na stolicę województwa...
jest tam sporo miejsca do zamiany DK na S.
Serio tam nic z tym się nie robi, temat leży odłogiem? Co jest problemem, co stoi na przeszkodzie?
 

·
Registered
Joined
·
12,404 Posts
To zadanie należy do GDDKiA, a nie do miasta wojewódzkiego Kielce.
W tym roku ma być złożony wniosek o wydanie decyzji środowiskowej dla przejścia przez Kielce. Droga jest w limicie finansowym Programu Budowy Dróg Krajowych.
 

·
Registered
Joined
·
112 Posts
Na który wariant ta decyzja? już wiadomo?
 

·
Registered
Joined
·
112 Posts
Na stronie GDDKiA cały czas jest napisane "Pierwsze podstawowe warianty przebiegu drogi - pozostałe w trakcie opracowania" mnie interesuje (a właśnie jest opracowywany - wiem po wizycie w oddziale Kieleckim) sposób włączenia Robotniczej - albo do Skrzetlewskiej ( przez tereny gdzie trwa spór sądowy), albo bezpośrednio do zjazdu na Łódzką (tzw. wariant ekologiczny z mniejszym zajęciem terenu).
 

·
Registered
Joined
·
213 Posts
Uprzejmie proszę o informacje, czy GDDKiA podała oficjalne (lub chociaż inne) stanowisko dlaczego S74 nie może omijać Kielce od Płn-Wsch poprzez połączenie Cedzyna Dąbrowa i potem łączyć się z obwodnica S7?
 

·
Registered
Joined
·
251 Posts

·
Registered
Joined
·
213 Posts
Pytałem, w ogóle nie rozpatrywali takiego wariantu... :bash:
zarząd dróg i miejski i generalny w Kielcach to najgorsze co mogło się przytrafić mieszkańcom naszej pięknej ziemi.
Tam pracują bardzo krótkowzroczne osoby, do których nic nie dociera.
 
2361 - 2380 of 2408 Posts
Top