SkyscraperCity banner

2401 - 2408 of 2408 Posts

·
Registered
Joined
·
274 Posts
Pokonuję 74 od Kielc do Woli Jachowej (zjazd na 753) średnio raz w miesiącu i nie narzekam na drogę a że jest odcinkowy pomiar - gdyby nie on to za rondem pewnie dla niektórych dalej była by S
 

·
Registered
Joined
·
15,176 Posts
^^
No właśnie w tym problem że tam przez 8 km się ciągnie obszar zabudowany. Na drodze krajowej o SDR przekraczającym 15 tysięcy. Ten odcinek jest do wybudowania na wczoraj.
 

·
Registered
Joined
·
4,867 Posts
Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z dnia 25 lutego 2020 r., znak DOOŚ-WDŚ/ZIL.420.103.2018.KCz.186,
w sprawie poinformowania stron o wyznaczeniu nowego terminu załatwienia sprawy w postępowaniu odwoławczym od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Kielcach z dnia 28 czerwca 2018 r., znak: WOO-I.4200.4.2015.MM.49, WOO-I.4200.5.2012.KT.94, ustalającej środowiskowe uwarunkowania dla inwestycji pn.: „Budowa drogi ekspresowej S-74 na odcinku Przełom/Mniów - węzeł "Kielce-Zachód" wg wariantu będącego połączeniem dwóch wariantów, tj. wariantu IIA1 - na odcinku Przełom/Mniów - Porzecze i wariantu II - na odcinku Porzecze - węzeł "Kielce-Zachód”
http://bip.gdos.gov.pl/zawiadomienie-generalnego-dyrektora-ochrony-srodowiska-z-dnia-25-lutego-2020-znak-doos-wds-zil-420-103-2018-kcz-186
 

·
Registered
Joined
·
7,313 Posts
Ogłoszenie nr 510049348-N-2020 z dnia 18-03-2020 r.
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi: Rozbudowa drogi krajowej nr 74 wraz z obiektami inżynierskimi w m. Kuźnica Strobińska
NAZWA I ADRES WYKONAWCY, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA:
INTOP Warszawa sp. z o.o., Warszawa
Cena wybranej oferty/wartość umowy 7484211.05 PLN
www.uzp.gov.pl
 

·
Piotrkowianin
Joined
·
5,455 Posts

Nad przejazdem kolejowym w Ruścu ma powstać wiadukt. Mieszkańcy sprzeciwiają się tej inwestycji
Adam Kieruzel
Adam Kieruzel
2 marca

Mieszkańcy uważają, że zmiany są niepotrzebne, bo na przejeździe nie dochodzi do żadnych niebezpiecznych zdarzeń
Mieszkańcy uważają, że zmiany są niepotrzebne, bo na przejeździe nie dochodzi do żadnych niebezpiecznych zdarzeń Ogólnopolska Baza Kolejowa / Jacek Dydak
Nad przejazdem kolejowym w Ruścu ma powstać wiadukt. Mieszkańcy sprzeciwiają się tej inwestycji
Nad przejazdem kolejowym w Ruścu ma powstać wiadukt. Mieszkańcy sprzeciwiają się tej inwestycji
Nad przejazdem kolejowym w Ruścu ma powstać wiadukt. Mieszkańcy sprzeciwiają się tej inwestycji
zobacz galerię (7 zdjęć)
Nad przejazdem kolejowym w Ruścu ma powstać wiadukt. Mieszkańcy sprzeciwiają się tej inwestycji


Nad linią kolejową 131 krzyżującą się z drogą krajową 74, która przebiega przez gminę Rusiec ma zostać wybudowany wiadukt kolejowy, którym będą się poruszać samochody i piesi. Mieszkańcy mają jednak zastrzeżenia, co przeprowadzenia inwestycji o której byli informowani już w 2018 roku.

Inwestycja w gminie Rusiec została zaplanowana jeszcze w pierwszej połowie 2018 roku. Wówczas na tablicach ogłoszeniowych pojawiły się obwieszczenia, które informowały o planach modernizacji linii kolejowej 131.
We wrześniu ubiegłego roku PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały, że zostanie zmodernizowane blisko 170 kilometrów torów, będzie wymienionych blisko 250 rozjazdów, ale powstaną także nowe obiekty inżynieryjne, takie jak mosty i wiadukty, które mają być przystosowane do przejazdu ciężkich składów towarowych. Wszystko to ma poprawić bezpieczeństwo w ruchu kolejowym oraz na skrzyżowaniach z drogami.
Trzy miesiące później do Urzędu Gminy w Ruścu wpłynęła wiadomość mailowa dotycząca kwestii umowy związanej z planowaną budową wiaduktu.
- Zdziwiłem się, bo po raz pierwszy zapoznałem się z informacją o budowie wiaduktu w listopadzie 2019 roku - mówi Damian Szczytowski, który wójtem w gminie Rusiec jest pierwszą kadencję. - W styczniu zorganizowałem spotkanie inwestora czyli PKP PLK SOLID RAIL I PORR z mieszkańcami, na którym po raz pierwszy przedstawiono nam projekt wiaduktu - dodaje. A ten ma przebiegać nad linią kolejową 131, gdzie aktualnie znajdują się zapory, które w przypadku przejazdu pociągu są zamykane. Szerokość jezdni zostałaby taka sama, powstałby chodnik, aby piesi mogli swobodnie się poruszać.

Osoby zamieszkujące w okolicach przejazdu kolejowego sprzeciwiają się jednak inwestycji. Jak mówią, nie zostali odpowiednio poinformowani o takich planach, a ich zdaniem budowa wiaduktu spowoduje same problemy.
- Na tym przejeździe nie dzieje się nic złego. Po co w takim razie budować wiadukt? - pyta jeden z mieszkańców ulicy Wieluńskiej w Ruścu. - Ponadto jest wiele czynników, które powodują wątpliwości. Kiedy powstanie wiadukt będzie jeszcze większy hałas niż dotychczas - uważa pan Sebastian, jeden z mieszkańców Ruśca.
Przed tygodniem odbyło się spotkanie z udziałem mieszkańców i wójta, podczas którego zbierano podpisy pod petycją, która wyraża sprzeciw wobec inwestycji. Solidarnie swoje poparcie wyraża większość mieszkańców Ruśca.
- Jeśli będzie taka potrzeba, to mamy już pomysł na to, aby wyjść na drogę i zacząć protestować - mówi jeden z mieszkańców.

Jak dodaje wójt Damian Szczytowski, obecnie trwa analiza dokumentów pod względem formalno-prawnym, które wpłynęły w tej sprawie do rusieckiego urzędu w okresie od 2016 do 2018 roku.
- Dołożymy wszelkich starań, by wyjaśnić powstałe niejasności związane z budową wiaduktu i pomóc mieszkańcom - zapewnia wójt Damian Szczytowski.
 

·
Registered
Joined
·
500 Posts
"brak potrzeby", nieuzasadniony wzmożony hałas.... I to są powody aby sprzeciwić się inwestycji za którą i tak nie płaci gmina i żeby robić problem na skalę protestów?
 

·
Registered
Joined
·
579 Posts
"brak potrzeby" Wiadukt nie jest budowany dla mieszkańców tej miejscowości, nawet nie dla pojazdów poruszających się drogą. Wiadukt ma usprawnić ruch kolejowy na uczęszczanej trasie, tak aby pociągi nie hamowały przed każdym przejazdem w, przepraszam za wyrażenie, byle pipidówce.
 

·
Registered
Joined
·
106 Posts
Nie do końca się z Tobą zgodzę. Jeżeli zdjęcia odzwierciedlają obecny stan przejazdu to tutaj pociagi nie muszą hamować, chyba że padną urządzenia sygnalizacji i rogatki (wówczas zazwyczaj pociąg musi zwolnić do 20 km/h na takim przejeździe). Wiadukt to przede wszystkim bezpieczeństwo i wyeliminowanie ryzyka że ktoś mimo opuszczonych rogatek, lub kiedy one nie działają wjedzie na przejazd nie zatrzymując się wcześniej, ewentualnie pieszy zlekceważy opuszczone rogatki i właduje sie wprost pod pociąg.
 
2401 - 2408 of 2408 Posts
Top