SkyscraperCity banner

1 - 20 of 209 Posts

·
Registered
392 Posts
szok

excellent, nie wierzę , myslalem ze juz nigdy sie nie zdecyduja na budowe obwodnicy Opatowa co tydzien wlokę się tam za tirami ihaaaa! tylko co dalej S74 nie intersuje mnie tak bardzo jak DK 9 , dzięki za info

·
Registered
5,890 Posts
http://www.gddkia.gov.pl/article/od...&pr25_przetargi_id=9679&futix=-53544000#trjmp

Opracowanie dokumentacji budowlanej - stadium Projektu Budowlanego - dla zadania: Budowa drogi ekspresowej S-74 na odcinku południowej obwodnicy Opatowa i dwujezdniowej drogi krajowej Nr 9 klasy GP na odcinku zachodniej obwodnicy Opatowa wraz z uzyskaniem - w imieniu inwestora - decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID)

·
inżynier macgyver
85 Posts
Przy okazji obwodnic i planowanej s74:
Wracając do Opatowa od strony Staszowa widziałem już pierwsze (a może i nie) wiercenia geologiczne w okolicach planowanej obwodnicy. Czy ktoś mi może na jakim etapie jest obwodnica Opatowa?
Jako część s74 znalazłem tylko informacje o DŚU

·
inżynier macgyver
85 Posts
Czy ktoś może mi powiedzieć co jest z projektem obwodnicy Opatowa w ciągu S74. Od kilku miesięcy śledze uważnie aktualne informacje standii, i jeszcze w marcu projekt mial być gotowy w czerwcu, teraz (akt 20 05 2010) standia podaje gotowy projekt budowlany na listopad 2010.
Od DŚU minęło prawie 2 lata i żadnych nowych wieści.
Zaczynam myśleć że przez Euro 2012 Opatów poczeka na obwodnice jeszcze klika ciemnych lat...

·
Registered
16,653 Posts
Opatów będzie zapewne tak długo przeciągany, aż przynajmnie minie ten rok, bo już kasy, zwłaszcza po powodzi nie będzie.

·
Registered
392 Posts
Opatów

pytanko, nie wiecie, jaki w końcu wariant wybrano na obwodnicy Opatowa i kiedy ruszą przetargi, bo to chyba będzie kolejny odcinek S74 w budowie po kieleckim

·
Registered
10 Posts
Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum mimo, że odwiedzam je od 6 lat. Chciałbym zamieścić kilka zdjęć z ulicy Kilińskiego w Opatowie ( wspólny przebieg DK74 i DK9) i rozpocząć dyskusję o jakże potrzebnej obwodnicy. Zdjęcia z dnia wczorajszego - 10.11.2011. Według GPR 2010: 13872 pojazdy w tym 3190 samochodów ciężarowych.

Niestety to co widać na powyższych zdjęciach, to coraz częstszy widok w godzinach szczytu...
Jeśli zdjęcia bardziej pasują do wątku o DK74 Opatów - Zamość - Hrubieszów, proszę o przeniesienie.

·
Registered
2,968 Posts
Witam serdecznie. To mój pierwszy post na forum mimo, że odwiedzam je od 6 lat. Chciałbym zamieścić kilka zdjęć z ulicy Kilińskiego w Opatowie ( wspólny przebieg DK74 i DK9) i rozpocząć dyskusję o jakże potrzebnej obwodnicy. Zdjęcia z dnia wczorajszego - 10.11.2011. Według GPR 2010: 13872 pojazdy w tym 3190 samochodów ciężarowych.
^^Zgadzam sie z tobą - znam tą drogę, bo sam tym ,,skrótem,, jeżdżę od czasu do czasu do Warszawy, zamiast pchać się przez Kielce i na S7. Dlatego uważam RÓWNIEŻ, że Opatów potrzebuje obwodnicy I NA DK9 I NA DK74.

·
Moderator
76,721 Posts
^^Poza godzinami szczytu bardzo często zdarzają się sytuacje, polegające na tym że kierowcy ciężarówek gnają na tym odcinku na złamanie karku, oby tylko zdąrzyć na zielonym... Obwodnica w Opatowie powinna powstać w pierwszej kolejności !!!

·
Registered
10 Posts
^^Poza godzinami szczytu bardzo często zdarzają się sytuacje, polegające na tym że kierowcy ciężarówek gnają na tym odcinku na złamanie karku, oby tylko zdąrzyć na zielonym...

W październiku miały tutaj miejsce trzy zdarzenia - w tym dwa śmiertelne. Ciężarówka wjeżdżająca do Opatowa od strony Kielc uderzyła w dom jednorodzinny - zginął kierowca ( prawie identyczne zdarzenie miało miejsce kilka lat temu - również samochód ciężarowy uderzył w posesję - dwa, może trzy domy dalej... ). Natomiast co do pozostałych dwóch październikowych wypadków - w obu uczestniczyły samochody ciężarowe. I tak potrącono pieszą przechodzącą przez pasy oraz śmiertelnie potrącono rowerzystę.

·
Moderator
76,721 Posts
^^Czyli jak na kierowcę, który jeździ tam średnio kilkanaście razy do roku - moje spostrzeżenia niestety nie były błędne.

·
Registered
169 Posts
Bardzo duże znaczenie ma tutaj ukształtowanie terenu, wjeżdżając do Opatowa z każdego kierunku mamy z górki. Kierowcy nieświadomi zagrożenia rozpędząją się i często kończy się to ostrym hamowaniem, wpadnięciem w poślizg utratą, kontroli nad pojazdem. Wypadki z udziałem poj. ciężarowych mają tam miejsce bardzo często, raz na miesiąc lub dwa. Do tego dochodzi ciasna zabudowa duży ruch pieszych, rowerzystów i poj rolniczych. Kolejny rodzaj wypadków to wyprzedzanie jadących wolno pod górkę załadowanych poj. cieżarowych przez osóbówki... jak wcześniej napisałem ma to miejsce w każdym z kierunków.
W na ul. Kilińskiego są 3 syganlizacje świetlne, które strasznie korkują + brak wydzielonego lewoskrętu na Kraśnik i mamy tragedię. Jadąc w kier Rzeszowa możesz mieć zielone, ale pojazd przed Tobą skręca na Kraśnik i musi przepuścić jadący z przeciwka peleton. Zmiana światel i bah... jeden przeszedł i tak do następnego.
Dodam tylko że miejsca na wydzielony lewoskręt raczej nie ma, rondko też się nie zmieści.
Ostatni wypadek i tak zakończył się szczęśliwie, ciężarówka uderzyła w niezamieszkały,opuszczony dom przeznaczony do rozbiórki... strop zawałił się na ok. 3/4 powierzchni domu.
Koszt obwodnicy będzie niemały dużow róbót ziemnych choć brak jest WD na liniami kolejowymi, dużych mostów. W projekcie obwodnicy było chyba DK9 jako GP2x2 pożniej węzeł z Dk74 i wspólna część do Oficjałowa jako S74 2x2. Projekt jak najbardziej logiczny choć brak obwodnicy w kierunku Kraśnika ale akurat tam jest ruch najmniejszy.

·
Registered
2,059 Posts
Projekt obwodnicy Opatowa robił zespół hiszpańskiej firmy Ayesa oddział w Rudzie Śląskiej - nawet kilku moich znajomych maczało palce w projektach obiektów mostowych.

·
inżynier macgyver
85 Posts
Mam pytanie: Kiedy mija i czy mija termin ważności DŚU na obwodnice Opatowa w ciągu s74??

·
Registered
10 Posts
DŚU dla obwodnicy Opatowa ( w ciągu S74 oraz DK 9 ) została wydana w październiku 2008. Jej ważność wynosi zasadniczo 4 lata czyli do października 2012. Jest też możliwość przedłużenia ważności o kolejne 2 lata w przypadku etapowej realizacji inwestycji.

Podstawa prawna: Ustawa z dnia 3 października 2008r. o udostępnieniu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz ocenach oddziaływania na środowisko (Dz. U. z 2008r., Nr 199, poz. 1227 z późn. zm.) - (art. 59 - 87), konkretnie art. 72.2

·
Registered
10 Posts
A tej ważności to nie liczy się czasem od uzyskania ostateczności?

Tak. Dokładnie tak. Decyzja została wydana 23.10.2008r. natomiast nie pamiętam czy były jakieś odwołania czy nie? Jeśli nie - stała się ostateczna po bodajże 28 dniach ( nie dam głowy uciąć więc ktoś mógłby potwierdzić lub zdementować ).

,,Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dołącza się do wniosku o wydanie decyzji, o których mowa w ust. 1. Złożenie wniosku powinno nastąpić w terminie 4 lat od dnia, w którym decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach stała się ostateczna, z zastrzeżeniem ust. 4 i 4b.,,

·
Registered
16,653 Posts
Każda decyzja staje się ostateczna po 14 dniach od jej wydania w przypadku braku odwołania a w przypadku odwołań po ich odrzuceniu przez np. GDOŚ.

1 - 20 of 209 Posts