SkyscraperCity banner

141 - 160 of 756 Posts

·
Registered
1,546 Posts
No i mamy potwierdzenie tego, kto wykona trasę.

Jesienią ruszy budowa obwodnicy Zambrowa

Firma Bilfinger Berger Polska S.A. ma zbudować obwodnicę Zambrowa. GDDKiA rozstrzygnęła właśnie przetarg na budowę obwodnicy tego miasta i pobliskiego Wiśniewa. Budowa ma kosztować 325,6 mln zł.

W przetargu startowało 13 firm i konsorcjów, a kolejna oferta były od tej wybranej o przeszło 24 mln zł droższa.
- Jeśli nie będzie odwołań od rozstrzygnięcia (biorący udział w przetargu mają na to 10 dni), to umowa z wykonawcą obwodnicy zostanie podpisana w ciągu miesiąca. Gdyby tak się stało, już w październiku na plac budowy mogliby wejść robotnicy – zapowiada Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku.

Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące. Obwodnica ma mieć 11,1 km. Będzie miała standard dwujezdniowej drogi ekspresowej. Ma być połączona blisko pięciokilometrowym odcinkiem z drogą krajową nr 63 na trasie Zambrów - Łomża. Na trasie obwodnicy powstanie 15 mostów i wiaduktów, infrastruktura wodociągowa, kanalizacyjna, a także ekrany akustyczne.

Zaproponowana przez firmę Bilfinger Berger Polska S.A kwota za wybudowanie obwodnicy Zambrowa jest znacznie niższa niż szacowany wcześniej koszt inwestycji. Drogowy oceniali, że na realizację tego zadnia potrzebne będzie około pół miliarda złotych.

Źródło: http://www.4lomza.pl/index.php?wiad=19567 (4 Łomża)

PS. Artykuł jest z 13 sierpnia.

·
Registered
1,546 Posts
Wystarczy czytać forum - było już o tym.
Na forum było tylko wspomniane, kto wybuduje. Nie podano wtedy źródła, ani jakiegoś artykułu.

Swoją drogą, czemu czekają aż tyle czasu na podpisanie umowy?
Mi się wydaje, że raczej podpisali, ale nie chcą się z tym afiszować. Chociaż to by było durne, bo w końcu Gdaka by miała kolejny sukces na swoim koncie.

·
Quasimodo
4,650 Posts
Na forum było tylko wspomniane, kto wybuduje. Nie podano wtedy źródła, ani jakiegoś artykułu.
źródło było w poście #132

Mi się wydaje, że raczej podpisali, ale nie chcą się z tym afiszować. Chociaż to by było durne, bo w końcu Gdaka by miała kolejny sukces na swoim koncie.
Podpisali, ale tajne służby z pomocą UFO zabroniły im publikacji

·
Registered
1,546 Posts
Skończcie dobra? Wasze ironie i docinki są nie na miejscu. Prowadzi to do bezsensownej kłotni. Dałem artykuł, bo link mało kto zauważył, a w statystykach nie ma nic wspomnianego o tym, że wybrano ofertę i podpisano umowę na budowę trasy. Nie wiem, dlaczego nie informują o podpisaniu umowy, ale jeśli nie było żadnych protestów, to jest pewne, że umowę podpisano. W końcu to tylko obwodnica, a nie trasa budowana w trybie PPP.

I teraz jeśli łaska, to skończcie swoje docinki.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,523 Posts
Skończcie dobra? Wasze ironie i docinki są nie na miejscu. Prowadzi to do bezsensownej kłotni. Dałem artykuł, bo link mało kto zauważył, a w statystykach nie ma nic wspomnianego o tym, że wybrano ofertę i podpisano umowę na budowę trasy. Nie wiem, dlaczego nie informują o podpisaniu umowy, ale jeśli nie było żadnych protestów, to jest pewne, że umowę podpisano. W końcu to tylko obwodnica, a nie trasa budowana w trybie PPP.

I teraz jeśli łaska, to skończcie swoje docinki.
Artykuł z sierpnia. Umowy jeszcze nie podpisano - skąd masz info że nie było protestów ? Domyślasz się ? Ja się mogę domyślać że było - to co kto ma rację ?

Zresztą tutaj mamy projekt dofinansowany z UE to mamy pełną kontrolę dokumentacji przetargowej.

·
Registered
1,546 Posts
Domyślam się, że brak protestów, bo na forum brak jakieś informacji na ten temat. W końcu zawsze jak były jakieś odwołania, czy coś, to czasem na forum SCC można było o tym przeczytać szybciej niż na stronie Gdaki. A i SCC i GDDKiA siedzi cicho na ten temat.

·
Wielokulturowe Podlasie
2,864 Posts
Ekspresowo do Warszawy Obwodnica Zambrowa. Skarga na przetarg zatrzymała budowę

Odwołanie złożyło polsko-portugalskie konsorcjum. To oznacza, że prace na pierwszym odcinku ekspresowej "ósemki" do Warszawy nie ruszą tak szybko, jak to wcześniej zakładano.

Rozstrzygnie Krajowa Izba Odwoławcza

W sierpniu rozstrzygnięto przetarg na budowę obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa. A we wrześniu Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad miała podpisać umowę z wykonawcą. Tak się jednak nie stanie. Bo jedna z firm, która startowała w przetargu, złożyła odwołanie. A to oznacza, że budowa obwodnicy może ruszyć o wiele później niż zakładano.

Do przetargu stanęło 13 konsorcjów z Polski i zagranicy. Najkorzystniejszą cenowo ofertę złożyła firma Bilfinger Berger Polska S.A. Opiewa ona na ponad 325 milionów złotych. Ta firma zwyciężyła. Wynik przetargu zakwestionowało jednak polsko-portugalskie konsorcjum, które zaproponowało cenę wyższą o 24 miliony złotych.

- Otrzymaliśmy odwołanie, ale je odrzuciliśmy - wyjaśnia - Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA. - Sprawa trafiła do Krajowej Izby Odwoławczej. I to wszystko trochę potrwa. Nie ma jeszcze terminu rozprawy.

Prace ruszą jesienią

Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa to dwie jezdnie, po dwa pasy ruchu. Ma to być pierwszy odcinek ekspresowej “ósemki”, na którym ruszą prace.

Budowa 11-kilometrowej trasy miała rozpocząć się jeszcze jesienią tego roku. A planowane zakończenie to rok 2012.

Jednak póki trwa sprawa odwoławcza, nie można podpisać umowy ze zwycięzcą przetargu. Drogowcy nie tracą jednak nadziei, że wkrótce wszystko się wyjaśni.

- Liczymy na to, że jeszcze w październiku będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą. A wtedy budowa ruszy w listopadzie - uspokaja Malinowski.

http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090923/REGION99/260690576

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,523 Posts
A oni jeszcze żyją ?
Żyja żyja - i jak kiedyś startowali w przetargach z MSF to teraz utworzono taki twór jak MSF Polska i o to takie mamy polsko - portugalskie konsorcjum MSF Polska & MSF. Szczerze wole żeby tutaj budował BB niż MSF wiec licze na dobre rozstrzygniecie tego przetargu.

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,523 Posts
S8 . Obwodnica Zambrowa. Protest odrzucony.

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła (5 października 2009) odwołanie konsorcjum MSF i Unibep S.A. na rozstrzygnięcie przetargu na budowę obwodnicy Zambrowa. Wcześniej protest oddalił białostocki oddział GDDKiA. Protestujące konsorcjum może jeszcze złożyć skargę do sądu, ale nie wstrzymuje to podpisania umowy z wykonawcą.

Podpisanie umowy będzie możliwe pod koniec października, po przeprowadzeniu - zgodnie z obowiązującymi procedurami - tzw. kontroli uprzedniej dokumentacji przetargowej. Budowa powinna ruszyć jeszcze w listopadzie tego roku.

Przetarg na budowę obwodnicy Zambrowa, jako dwujezdniowego odcinka drogi ekspresowej S8, został rozstrzygnięty 11 sierpnia. Najtańszą ofertę - 325 mln zł. - złożyła firma Bilfinger Berger. Wynik oprotestowało konsorcjum MSF i Unibep S.A., którego oferta była o 24 mln zł. droższa.

Budowa obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa ma potrwać 22 miesiące (z wyłączeniem okresów zimowych od 15 grudnia do 15 marca). Obwodnica ma mieć 11,1 km w standardzie dwujezdniowej drogi ekspresowej. Będzie też połączona blisko pięciokilometrowym odcinkiem (klasy GP) z drogą krajową nr 63 (kierunek Zambrów - Łomża).

Inwestycja ma być współfinansowana z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko.

Źródlo:www.gddkia.gov.pl

·
czekajac na S7
4,741 Posts
Pozostaje mi pogratulować tego, że rozpocznie się następna budowa Sek na Podlasiu - niby Jeżewo - Białystok już się "buduje" - tylko na razie robią projekt - a faktyczna budowa ruszy dopiero w przyszłym roku.
Liczę na obszerne fotorelacje z budowy tego odcinka bo jest ciekawy - 2 węzły w ciągu S8 i jeszcze GP 1x2, która poważnie ułatwi ruch w tamtym rejonie. :banana:

PS Czy pierwszy węzeł S8 z DK 63 - pełna koniczynka - będzie oczywiście miał nazwę Zambrów ? A drugi węzeł - zmodyfikowana trąbka - nazwę Wiśniewo ?

·
Registered
1,546 Posts
No i super, że budowa ruszy.

Co do nazwy, to się jakoś o to nie boję. Zambrów i Wiśniewo, akurat byłoby dobrze. Nazwa węzła Wiśniewo by wskazywała, że tylko z tego węzła idzie dojechać do Wiśniewa. A jak się zjedzie do Zambrowa węzłem Zambrów (koniczynka) to i łatwiejszy dojazd do centrum i szybszy.

A DK63 na odcinku węzła ma być dwujezdniowa ponoć. Ale tylko na węźle.

EDIT: To chyba dobry moment, żeby pokazać co zawiera link w mojej sygnaturze, która dedykowana jest trasie ekspresowej do Zambrowa. Wiem, niektórzy pomyślą, że szpanuje, czy coś, trudno xP

141 - 160 of 756 Posts