SkyscraperCity banner

1 - 20 of 749 Posts

·
Registered
1,105 Posts
Discussion Starter #1
Jak każdy człowiek, który przynajmniej raz na 2 miesiące pokonuje trasę Warszawa-Białystok po DK-8 postanowiłem poszukać jakiś zaktualizowanych informacji na temat tej inwestycji. Oto co znalazłem na portalu zamrow.org, datowane na 26.01.2006 r:

1. GDDKiA o/Białystok na rok 2006 i połowe 2007 r. planuje wykup gruntów,
2. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, inwestycja może ruszyć jesienią 2007 r.,
3. Obwodnica będzie się składać z 8 km obwodnicy Zambrowa i 3 km obwodnicy Wiśniewa. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 200 mln zł.

A tu mała wizualizacja:

·
Infrastrukturnik drogowy
12,012 Posts
^^ ze schematu wynika, że obecna DK8 będzie tutaj ślepa (czyli nie będzie tu żadnego skrzyzowania).

·
Moderator
70,760 Posts
Patryjota said:
Jak ja widze tam dwa węzły z DK 63 i chyba z jakąś DW
Faktycznie są dwa węzły z DK63-pełna koniczynka(o dziwo) i węzeł ze starą DK8 od strony wschodniej,a jeśli sie dokładnie przyjżysz na skrzyżowaniach z pozostałymi drogami są wiadukty:)

·
Banned
313 Posts
Jaka klasa drogi?

Droga ekspresowa, czy głowna przyspieszona?

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Luki_SL said:
Faktycznie są dwa węzły z DK63-pełna koniczynka(o dziwo) i węzeł ze starą DK8 od strony wschodniej,a jeśli sie dokładnie przyjżysz na skrzyżowaniach z pozostałymi drogami są wiadukty:)

Widze wiadukty - skoro ma to być S-ka to tak własnie powinno być - zero prowiorek -kolizyjnych skrzyżowań i jedno-jezdniowych e-S-ek

·
Infrastrukturnik drogowy
12,012 Posts
smar said:
ze schematu wynika, że obecna DK8 będzie tutaj ślepa (czyli nie będzie tu żadnego skrzyzowania).
marian1989 said:
Od strony Warszawy przypuszczam, że będzie coś takiego jak ma miejsce w Ostrowii Mazowieckiej.

^^no właśnie mi o coś takiego chodziło (w Ostrowii ślepa jest teraz Warszawska)

·
Registered
3,347 Posts
Przebieg obwodnicy od strony północnej jest pewny? Nie dalej jak tydzien temu czytałem artykuł, że mieszkańcy wsi Wola Zambrowska, która leży na południe od miasta protestują przeciwko rozdzieleniu ich wsi przez obwodnicę.

·
Registered
4,992 Posts
najwyższy czas zrobić coś z Zambrowem... przejazd przez praktycznie centrum miasta nie jest ciekawy (m.in. idiotyczne rondo)

·
Registered
1,105 Posts
Discussion Starter #13
Oto link z którego pobrałem informacje:

http://aktualnosci.zambrow.org/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=1626

Niestety nie można z niego kopiować, wiec nie mogłem wkleić całości.

Co do początku i końca obwodnicy, przypuszczam, że bedą to tzw. lejki. Na DK-8 coś takiego jest na końcu obwodnicy Radzymina w stronę Białegostoku. Tak samo to wygląda na obw. Ostrowa Mazowieckiego - dwa pasy zwężają sie do jednego etc..

No cóż, pozostaje czekać na to, co na tym forum jest lubiane najbardziej tj. fotorelacje. Dla użytkowników DK-8 najbardziej będą jednak pocieszające prace na odcinku Wyszków-Radzymin. W wątku dotyczącym obw. Wyszkowa już wkrótce powinno sie cos pojawic:)

·
Registered
302 Posts
Oktawiusz said:
Oto link z którego pobrałem informacje:

http://aktualnosci.zambrow.org/strona.php?strona=artykuly_pokaz&id=1626

Niestety nie można z niego kopiować, wiec nie mogłem wkleić całości.
A niby dlaczego nie można kopiować?

Zambrów said:
Czy budowa obwodnicy Zambrowa ruszy w 2007 roku?
inwestycje
26.01.2006 r., godz. 06.00

Po licznych informacjach medialnych o wstrzymaniu przez ministra środowiska budowy obwodnic Wasilkowa i Jurowiec, wiele osób zwracało się z prośbą do naszego Portalu o podjęcie tematu budowy obwodnicy Zambrowa.

19 stycznia dotarła do nas optymistyczna wiadomość - premier ogłosił, że m.in. dzięki kilkunastu tysiącom podpisów mieszkańców woj. podlaskiego w ramach akcji Kuriera Porannego „Droga Życia”, rząd włączył do swoich najważniejszych zadań budową szosy ekspresowej „S-8” Warszawa – Białystok. Z informacji tych wynika, że do 2009 roku zbudowane będą pierwsze dwujezdniowe odcinki na trasie, a od 2009 do 2013 roku zbudowana ma zostać reszta. Czyli pod koniec 2013 roku powinniśmy przejechać dwujezdniową szosą ekspresową z Białegostoku do Warszawy.

Białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad już teraz cały 2006 rok i połowę 2007 rezerwuje na uzupełnianie dokumentacji, zdobywanie pozwoleń i wykup gruntów. Drogowcy wystąpili już o decyzję środowiskową dla dwujezdniowej szosy Białystok-Jeżewo, a już wkrótce o taką samą decyzję będą występowali dla obwodnicy Zambrowa. Z najnowszych informacji wynika, że budowa obwodnicy Zambrowa ruszyć może nawet jesienią 2007 roku.

Obecne projekty zakładają poprowadzenie budowy jednocześnie dużej i małej obwodnicy Zambrowa. Duża - to główna część wchodząca w ciąg drogi krajowej nr 8 Warszawa – Białystok. Mała - to zjazd z głównej trasy, w kierunku na Czyżew - Siedlce oraz na Wysokie Maz. - Bielsk Podlaski.

Główna obwodnica Zambrowa będzie obiegała nasze miasto od strony zachodniej. Jadąc z Warszawy w kierunku Białegostoku, droga odbije w lewo przed młynem. Po około trzech kilometrach zlokalizowany będzie największy węzeł komunikacyjny. Znajdą się na nim zjazdy bezkolizyjne we wszystkich kierunkach: na Siedlce i Bielsk Podlaski oraz na Łomżę. Będzie to węzeł takiej klasy, jakie obecnie powstają na największych autostradach: potężna „koniczyna”, w której każda z pętli może mieć do pół kilometra średnicy.

Dalej główna część obwodnicy ominie cały Zambrów i przetnie obecną ul. Białostocką tuż przed samym Wiśniewem. Tam będzie usytuowany mały węzeł komunikacyjny, ze zjazdem na Zambrów i Wiśniewo. Docelowo ruch na Białystok nie będzie jednak prowadzony przez Wiśniewo obecną trasą, ponieważ planowane jest poprowadzenie jednocześnie obwodnicy Wiśniewa, po stronie wschodniej - omijając zabudowania i przecinając (wiaduktem) drogę w kierunku na Ćwikły. Długość obwodnicy miasta Zambrowa wyniesie około 8 km, a jej przedłużeniem będzie 3 kilometrowa obwodnica Wiśniewa.

Aby odciążyć ruch tranzytowy przez centrum Zambrowa, oprócz głównej 11-o kilometrowej część obwodnicy wzdłuż trasy nr 8, wybudowana zostanie droga o długości około 4 km. „Mała obwodnica” będzie prowadziła z dużego węzła do dróg krajowych Nr 63 - Siedlce (Czyżew) i Nr 66 - Bielsk Podlaski (Wysokie Maz.). Droga ta zostanie poprowadzona od obwodnicy w stronę ul. Ostrowskiej, gdzie powstanie małe rondo i dalej gruntami po starym torowisku zostanie wybudowana aż do Al. Woj. Polskiego. Tam będzie kolejne rondo, na którym ruch rozdzieli się: w prawo - na Czyżew i Siedlce oraz prosto - na Bielsk Podlaski i Wysokie Maz.

Przewidywany koszt inwestycji wyniesie ponad 200 mln zł, rozpoczęcie zaplanowano na 2007 rok, a zakończenie budowy trasy na 2009 rok.

O konieczności budowy dużej i małej obwodnicy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Z prowadzonych w 2005 roku badań natężenia ruchu wynika, że obecnie przez Zambrów trasą nr 8 przejeżdża ponad 15 tys. samochodów, w tym ponad 4 tys. ciężarówek. Daje to średnio 623 samochody na godzinę. Z długofalowych prognoz wynika, że ruch będzie jeszcze większy. Np. w 2020 roku przez Zambrów trasą nr 8 będzie przejeżdżało ok. 26,5 tys. samochodów, w tym niemal 6 tys. TIRÓW. Da to średnią ponad 1100 samochodów na godzinę.

Droga nr 8 nazywana jest przez mieszkańców regionu „drogą śmierci”. Statystyki mówią same za siebie. Tylko w ubiegłym roku na odcinku „ósemki” z Białegostoku do Warszawy doszło do 135 wypadków. Zginęło w nich 67 osób, a rannych zostało 191. Wiele wypadków powodują kierowcy TIR-ów, którzy często przemęczeni i niewyspani prowadzą wielotonowe maszyny. W czerwcu 2004 roku zaśnięcie kierowcy TIRa doprowadziło do tragicznego wypadku w centrum Zambrowa, gdy wjechał w kolumnę samochodów osobowych stojących przed światłami. Zginęły wtedy dwie rodziny.

·
Registered
190 Posts
nie wiem czy ta mapka jest aktualna.... tam jest jeszcze oznaczenie "E12"..... z drugiej strony nie ma juz DK18 , tylko DK8 .

·
Registered
2,203 Posts
Informacja ze strony GDDKiA w Białymstoku:

Droga S-8:
Obwodnica Zambrowa i Wiśniewa z przełożeniem odcinka dk Nr 63 do S-8, dalej do połączenia z dk Nr 66 (łącznik)

11,1 (kl. S)
5,5 (kl. GP)

Budowa nowego przebiegu drogi 2-jezdniowej wraz z węzłami, wiaduktami, przejazdami gosp. itp.

Projekt Budowlany + Projekt Wykonawczy – w opracowaniu

- złożono o Decyzję o Środowiskowych Uwarunkowaniach Zgody – 10.04.2006

Termin złożenia wniosku o:

- Decyzję U. L. (Lokalizacji Drogi) – X 2006

- pozw. na budowę - IV kw. 2007

Czas realizacji:
2008 - 2010

Koszt:
296 mln

Pozdrawiam
Krzysiek

·
Registered
1,547 Posts
Na początku witam wszystkich na tym forum, ja jestem tutaj nowym ;)

Informacje na temat Obwodnicy Zambrowa i Wiśniewa:

Kilka miesięcy temu wojewoda podlaski wydał decyzje środowiskowe, czy coś w tym stylu. Ale ta decyzja została wydana narazie na tą długą obwodnicę (w ciągu drogi ekspresowej S8), nie wiadomo co w sprawie drugiej obwodnicy.
Na mapie nie ma tez jednego szczególu - jest zaznaczone skrzyżowanie drogi dojazdowej do koniczynki na S8 z drogą na Zambrów i Siedlce (na dole mapy). Nie ma zaznaczonego dociągnięcia do DK 66 (Wysokie Mazowieckie, Bielsk Podlaski). A przecież mieszkańcy Woli Zambrowskiej strajkowali i pisali petycje do burmistrza Zambrowa, by obwodnica omijała tę wieś.

1 - 20 of 749 Posts