SkyscraperCity banner

81 - 100 of 288 Posts

·
Registered
177 Posts

·
Registered
175 Posts
Na stronie pojawiła się informacja o planowanych spotkaniach w gminach https://dk8.pl/wp-content/uploads/2019/05/harmonogram_spotkan-1.jpg
To czy odbędą się w obecnej sytuacji jest dość wątpliwe ale to już się okaże.
Pytanie z innej beczki - obecny, nowy wiadukt na węźle w Kłodzku nad DK8 posiada pewną niewielką rezerwę(okiem laika). Czy to ewentualnie umożliwiałoby budowę dodatkowego pasa?

·
Registered
11 Posts
właśnie spojrzałem na to ponownie..... to mają tempo działania....
nie do końca rozumiem o co chodzi? przecież te spotkania się odbyły w 2019, tu jest raport z tych spotkań:
https://dk8.pl/wp-content/uploads/2020/04/Raport-ze-spotkań-informacyjnych.pdf

Pytanie z innej beczki - obecny, nowy wiadukt na węźle w Kłodzku nad DK8 posiada pewną niewielką rezerwę(okiem laika). Czy to ewentualnie umożliwiałoby budowę dodatkowego pasa?
w jakim celu ten dodatkowy pas i w którym kierunku?

·
Registered
11 Posts
Koledze chyba chodzi o nowy wiadukt na węźle dk8 i dk33 (nowa południowa obwodnica). Na oko to za wąsko. Poza tym dk8 w stronę Kudowy ma być rozwijana do 2+1 a z map wariantów s8 na stronie gdaki wynika że 2+2 zakończy się przed tym wiaduktem

·
Registered
175 Posts
dla wyjaśnienia - nie spojrzałem w pełni na datę i nie ogarnąłem że to starocie z 2019 ;)

co do wiaduktu - zastanawiałem się, ponieważ odcinek Kłodzko-Szalejów jest mocno ruchliwy - ponad 14 tys. pojazdów na dobę w 2015(ruch generowany głównie lokalnie), i zakładam, że klasyfikowałby się do 2x2 w standardzie GP a same warunki terenowe wydają się być dość łatwe na większości odcinka(poza fragmentem w Szalejowie). Tak czy inaczej, jaka byłaby konieczna szerokość wiaduktu żeby upchać tam kolejny pas? na oko wydaje mi się że można tam wcisnąć jeden pas ale bez żadnej rezerwy.

edit: tutaj zdjęcie pokazujące wiadukt wraz z "rezerwą":

edit 2: długość całkowita pomiędzy końcami skrzydeł - 53.5m( z tzw wyłączeniem LP. 9 - ckokolwiek to oznacza)

·
Registered
405 Posts
GDDKIA rekomenduje wariant A2 odcinka koło Kłodzka.

Telekonferencja z samorządowcami już się odbyła w tej sprawie. Więcej informacji pod linkiem:

·
Registered
490 Posts
GDDKIA rekomenduje wariant A2 odcinka koło Kłodzka.Edit

Telekonferencja z samorządowcami już się odbyła w tej sprawie. Więcej informacji pod linkiem:

Będzie możliwość kontynuacji S8 do Międzylesia i podłączenie S46/DK46.

mapa z października 2018 r.

·
Registered
4,267 Posts
🔼 🔼
Wydaje mi się, że 8 km to nie problem.
Ponadto, wg moich informacji potencjalna S46 jest bardzo poważnie rozważana do zatwierdzenia przez MI/GDDKiA, jako nowa eSka (z odległym terminem realizacji), właśnie na przebiegu Kłodzko-Nysa-Opole-Częstochowa-Chęciny/Kielce. Dlatego też wariant A2 w tym kontekście wydaje się logiczny i optymalny.

·
Registered
4,107 Posts
Oby ten wariant się utrzymał.
Nadal będzie można jeździć starą DK8 przez Bardo, jeżeli komuś te kilometry będą robiły różnicę. Zapewne lokalsom, dojeżdżającym do pracy codziennie. Szczęśliwie starej drogi nikt nie zaorze. A jeżeli ktoś policzyłby trasę Wrocław - Boboszów, to różnica między obecną obwodnicą Kłodzka, a wybranym wariantem byłaby niewielka.

Ciekawe, jak miałby wyglądać węzeł starej DK8 z końcówką projektowanej S8 przed estakadą w Kłodzku. To byłoby gdzieś w miejscu, w którym odchodziła od DK8 stara DK33 - ul. Warty?

·
Registered
405 Posts
Będzie możliwość kontynuacji S8 do Międzylesia i podłączenie S46.
mapa z października 2018 r.
Każdym wariantem byłaby możliwość kontynuacji. Na obecnej obwodnicy można do budowac drugą jednie i heja :)

🔼 🔼
Wydaje mi się, że 8 km to nie problem.
Ponadto, wg moich informacji potencjalna S46 jest bardzo poważnie rozważana do zatwierdzenia przez MI/GDDKiA, jako nowa eSka (z odległym terminem realizacji), właśnie na przebiegu Kłodzko-Nysa-Opole-Częstochowa-Chęciny/Kielce. Dlatego też wariant A2 w tym kontekście wydaje się logiczny i optymalny.
Wylot z Kłodzka na Nyse jest paskudny droga pełna zawijasów, bardzo niebezpieczna, może i dobrze, że najgorszy kawałek tej drogi będzie expresowy :) Obłożenie na pewno będzie miał

Jaki by wariant nie wybrali ważne, żeby jak najszybciej budowali.

·
Registered
1,395 Posts
Oby ten wariant się utrzymał.
Ciekawe, jak miałby wyglądać węzeł starej DK8 z końcówką projektowanej S8 przed estakadą w Kłodzku. To byłoby gdzieś w miejscu, w którym odchodziła od DK8 stara DK33 - ul. Warty?
Nie jest przewidziany węzeł dla połączenia z ul.Warty (tak wynika z ostatnich materiałów zamieszczonych na stronie projektu) w żadnym z wariantów. Dla dwóch wariantów trasy S8 węzeł jest w pobliżu stacji paliw Orlen i połączenia z DK8 (ale to nie te warianty preferowane wg opisu z artykułu).

81 - 100 of 288 Posts