SkyscraperCity banner

10501 - 10520 of 10549 Posts

·
Registered
15,176 Posts
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/36177/Mozna-juz-zjechac-na-wezle-Marki-w-strone-Radzymina

Można już zjechać na węźle Marki w stronę Radzymina

Na węźle Marki w ciągu S8, dla kierowców jadących z kierunku Białegostoku, udostępniono relację skrętu w prawo w kierunku Radzymina. Jest to pierwszy z kilku etapów prac związanych z dokończeniem budowy S8 Marki – Kobyłka.

Łącznica na węźle Marki, węzeł Kobyłka, Obwód Utrzymania Autostrady

W celu udrożnienia całej łącznicy, czyli umożliwienia jazdy na wprost oraz skrętu w lewo w stronę Warszawy, niezbędne jest dokończenie m.in. ekranów, budowa/uzupełnienie infrastruktury podziemnej, montaż sygnalizatorów i aktualizacji oprogramowania.

W kolejnych etapach wykonawca będzie prowadził m.in. prace na węzłach: Kobyłka i Zielonka, przy wiadukcie w ciągu ul. Dworkowej, kładce w rejonie ul. Letniskowej oraz Obwodzie Utrzymania Drogi.

·
Registered
24 Posts
Witam, pytanie czy węzeł Zielonka dołem w osi 631 otrzyma oświetlenie?

W projekcie widać po słupie z dwiema oprawami (DDR <> jezdnia) na każdym rogu (przyjmując, że rondo ma rogi :nuts:) czterech łącznic i dwa słupy z każdej strony ronda wzdłuż osi trasy. Dalej wzdłuż DW631 też jest oświetlenie

·
Registered
庶民サンプル
11,896 Posts
Dobrze rozumiem, że na węźle Marki nie da się zjechać bezpośrednio na 629 w kierunku Warszawy?

·
Registered
2,516 Posts
Dobrze rozumiem, że na węźle Marki nie da się zjechać bezpośrednio na 629 w kierunku Warszawy?
Na razie niestety nie.
Właśnie wczoraj po południu dość mocno potrzebowałem właśnie tam zjechać w stronę Targówka/Łodygowej i musiałem po raz kolejny przedzierać się obok Ikei co zajmuje dodatkowe kilka ładnych minut a w soboty kilkadziesiąt bo tam wtedy wszystko stoi.

Trasa główna oddana 2 lata temu a tu jak zwykle 100 lat planowania i relacja ze zjazdu jest niepełna. Ciekawe czy teraz programowanie cyklu świateł zajmie kolejne 2 lata :nuts: No ale co sukces odbębniony, że niby węzeł dostępny tylko w relacji z której mało kto korzysta.

·
Registered
18,455 Posts
Właśnie wczoraj po południu dość mocno potrzebowałem właśnie tam zjechać w stronę Targówka/Łodygowej i musiałem po raz kolejny przedzierać się obok Ikei co zajmuje dodatkowe kilka ładnych minut a w soboty kilkadziesiąt bo tam wtedy wszystko stoi.
To może lepiej zawrócić w Markach?

·
Registered
2,516 Posts
To może lepiej zawrócić w Markach?
Tam przy Sosnowej/Szkolnej jest nie za długie zielone i nie raz też swoje trzeba odstać. No chyba, że coś się ostatnio zmieniło. Jak cos wiesz to daj cynk może się przydać ;)

Jeździłem ostatnio S8 późnym popołudniem już praktycznie po zmroku ale może ktoś ma wiedzę czy w okolicach węzła Kobyłka coś się dzieje ? W sumie pogoda to taka jak w listopadzie gdzie w wielu miejscach dość sprawnie na drogach sobie ekipy poczynają. Tak z drogi na szybko nic szczególnego nie zaobserwowałem ale za dnia to może coś widać ?

·
Registered
206 Posts
Z FB powiatu wołomińskiego (https://www.facebook.com/Powiat.Wolominski):
Dzisiaj w Starostwie odbyło się spotkanie Adam Lubiak - Starosta Wołomiński z przedstawicielami firmy Strabag Polska, która na zlecenie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] dokończy budowę obwodnicy Marek na trasie S8.
Wykonawca zapowiada rozpoczęcie prac budowlanych już 9 marca. Mają one potrwać do wiosny 2021 roku.
Z komentarza pod postem wynika również, że jutro otwarcie ofert na łącznik do s8 w ramach nowego przebiegu DW 635.

·
Registered
3 Posts
Z FB powiatu wołomińskiego (https://www.facebook.com/Powiat.Wolominski):
Dzisiaj w Starostwie odbyło się spotkanie Adam Lubiak - Starosta Wołomiński z przedstawicielami firmy Strabag Polska, która na zlecenie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad [GDDKiA] dokończy budowę obwodnicy Marek na trasie S8.
Wykonawca zapowiada rozpoczęcie prac budowlanych już 9 marca. Mają one potrwać do wiosny 2021 roku.
Z komentarza pod postem wynika również, że jutro otwarcie ofert na łącznik do s8 w ramach nowego przebiegu DW 635.
3.03 godzina 8:40, dwóch panów coś grzebie na wiadukcie (węzeł Kobyłka). Czyli jakiś ruch się zaczął 🙂

10501 - 10520 of 10549 Posts