Skyscraper City Forum banner
11061 - 11080 of 11110 Posts

·
Registered
60 Posts
Jak najsensowniej pojechać z Marek rowerem do Radzymina i dalej w stronę B-stoku?
Niekoniecznie najkrócej, ale najbardziej komfortowo i najczęściej wybieram taki ślad - Z Marek na Białystok
(po przecięciu DW631 można spokojnie skrócić, wskoczyć na dawną ósemkę i przeskoczyć do Słupna, ten kawałek już bez świateł i skrzyżowań, więc szerokim poboczem nie powinno być problemu. Zresztą podobnie jak dalej ten kawałek po dawnej obwodnicy Radzymina). Potem już do samego Białegostoku można lecieć serwisówkami wzdłuż s8 :) (oprócz Wyszkowa, gdzie na stary most przez miasto trzeba się kierować)

Czy ukończenie obwodnicy Marek coś zmieniło (na plus)?
Głównym problemem jest brak ciągłości na rzeczce Czarnej, którą trzeba omijać pobliską drogą gruntową z fotki. Nie wiem jak to wygląda obecnie, ale podejrzewam że dosyć błotnista przeprawa po roztopach. (do tego przed węzłem Radzymin kończą się serwisówki i trzeba terenowo przeskoczyć na lokalną gruntową drogę w Ciemnem)

1187686

·
Registered
60 Posts
No fakt, to był mój ślad na powrót przed otwarciem węzła Kobyłka i przed dokończeniem prac. A jak wygląda to bliżej Marek, przejezdne wszystko? Na OSM pokazuje, że serwisówki w Markach nadal w budowie.

·
Registered
281 Posts
Discussion Starter · #11,065 ·
Potwierdzam, że przejazd nad S8 w ciągu ulicy Dworkowej jest już otwarty. Jechałem wczoraj wieczorem od strony DW631 w kierunku ronda Szeroka/Marecka/Dworkowa w Kobyłce. Pusto, równo, w miarę szeroko, ruch póki co bardzo niewielki. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze sygnalizacji świetlnej (lub ronda) na skrzyżowaniu DW631 i Dworkowej. Nawet nagrałem film z przejazdu, ale z racji później pory i ciemności, wiele na nim nie widać. Wrzucę go w wolnym czasie.

·
Registered
289 Posts
Wyjazd ranem (koło 6) z Dworkowej w kierunku węzła Zielonka wręcz niemożliwy. Potok aut nie pozwala wjechać.
Powrót do Kobyłki zjeżdżając na w. Zielonka bez problemu.

Do czasu zrobienia tymczasowej sygnalizacji odradzam jazdę tamtędy w kierunku Kbk-Wwa

·
Registered
2 Posts
Hej, takie pytanie odnośnie hałasu wokół S8 i ekranów akustycznych:
dzięki za tego linka:

Pytanie - czy ktoś wie, czy /w których miejscach będą podwyższane lub dodawane ekrany w tym drugim odcinku S8 tj. okolice Kobyłki, Wołomina, Radzymina? Ewentualnie, w których miejscach będą prowadzone analizy akustyczne?

Szczególnie chodzi mi o teren:
1204765

Na wiadukcie nad ul. Chrobrego są niewielkie ekrany z obu stron S8, ale one wg mnie bardzo słabo tłumią cokolwiek, gdyż największy hałas dociera od strony nadjeżdżających samochodów z kierunku Zielonki (czerwona strzałka) a tam jakichkolwiek ekranów brak. Tak sobie zmierzyłem w okolicach zakreślonego okręgu hałas miernikiem w komórce i tam spokojnie jest ponad 50 db, a właściwie bliżej 60 db (może to wina/zasługa dzisiejszej pogody - deszczu)

·
Registered
3,944 Posts
Czy zdjęte zostały znaki zakazu ruchu z serwisowki od w. Kobyłka do ul. Dworkowej?
Na fotkach widać tylko 30tkę.
Wybacz, jednak na to nie zwróciłem uwagi.

EDIT: Zamieszczam kilka zdjęć z budowy nowego odcinka DW635 do węzła Wołomin przy S8:

·
Registered
143 Posts
Jeszcze gorące fotki z łącznika DW635 do węzła Wołomin na S8:

Widok z budowanego łącznika (na wschód) na powstające rondo na DW635 [około KM 2,00]:
1548025

Widok w przeciwnym kierunku (na zachód) [około KM 2,00]:
1548038

Widok na Wołomin (na wschód) [około KM 1,50]:
1548043

Widok na Słupno (na zachód) [około 1,50]:
1548047

Widok na Wołomin (na wschód) - rejon skrzyżowania z drogą prowadzącą na mostek i na Nowy Janków [około KM 1,00]:
1548058

Widok na Słupno (na zachód) - rejon skrzyżowania z drogą prowadzącą na mostek i na Nowy Janków [około KM 1,00]:
1548061

Wyszło trochę niewyraźne, ale ciężko było się dopatrzyć w słońcu.

Widok na Wołomin (na wschód) [około KM 0,50]:
1548070

Widok na Słupno (na zachód) [około 0,50]:
1548076

Dowiązanie do węzła Wołomin na S8, widok na Wołomin (na wschód) [około 0,00]:
1548081

Widok z budowanego łącznika (na zachód) na węzeł Wołomin na S8 [około KM 0,00]:
1548093

Węzeł Wołomin jest solidnie zdewastowany. Od kradzieży oznakowania pionowego, przez powalone latarnie i potłuczone ekrany akustyczne, a na pościeranym oznakowaniu poziomym i potłuczonym szkle na chodniku i jezdni kończąc. Żal było fotografować.

Bonusowo, widok z zachodniej strony węzła S8 widok na pola w kierunku Słupna, gdzie miał/ma powstać łącznik do DW629/DW631:
1548115

Koniec relacji :cool:

·
Registered
143 Posts
Dzisiaj także odwiedziłem budowę tego łącznika. O ile na odcinku od ekspresówki do wojewódzkiej się sporo zmieniło, tak mam wrażenie, że samo rondo z DW635 jest bez żadnej zmiany od długiego czasu. Od ostatniej wizyty bitum został przykryty wiążącą i większość odcinka (trasy głównej) czeka na ścieralną. Poza jezdnią główną trwają prace przy obsadzaniu obrzeży od ciągów dla pieszych i rowerów. Zostały wyprofilowane także skarpy rowów i wyglądają jakby czekały tylko na humus.

Widać duże postępy na budowie, ale to rozgrzebane rondo nie napawa optymizmem...

Dzisiejsza fotorelacja ( Zdzisie ;) )

Około KM 2,000 na Wołomin (na wschód)
1604722

Około KM 2,000 na Słupno (na zachód)
1604728

Około KM 1,500 na Wołomin (na wschód)
1604732

Około KM 1,500 na Słupno (na zachód)
1604736

Około KM 1,000 widok na skrzyżowanie od strony Wołomina
1604751

Około KM 1,000 na skrzyżowaniu - widok na Wołomin (na wschód)
1604752

Około KM 1,000 na skrzyżowaniu - widok na Kobyłkę (na południe)
1604753

Około KM 1,000 na skrzyżowaniu - widok na Słupno (na zachód)
1604754

Około KM 1,000 na skrzyżowaniu - widok na Nowy Janków/Radzymin (na północ)
1604758

Około KM 1,000 widok na skrzyżowanie od strony Słupna
1604760

Około KM 0,500 na Wołomin (na wschód)
1604764

Około KM 0,500 na Słupno (na zachód)
1604766

Około KM 0,000 na Wołomin (na wschód)
1604768

Zbliżenie na frezowanie
1604773

·
Registered
6,573 Posts
Trzy i pół roku po otwarciu trasy GDOŚ nadal proceduje odwołania od DŚU z 2011 roku i znów przesuwa termin zakończenia postępowania.
Zawiadomienie Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska z 25 maja 2021 r., znak: DOOŚ-WDŚ ZOO.4200.26.2016.AL.AB.JSz.3, w sprawie odwołania od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Warszawie z dnia 2 grudnia 2011 r., znak: WOOŚ-II.4200.15.2011.MW, o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie północnego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S-8 w kierunku Białegostoku na odcinku od projektowanej Wschodniej Obwodnicy Warszawy (droga S-17) do obwodnicy Radzymina, nie mogły być rozpatrzone w ustawowym terminie oraz o wyznaczeniu nowego terminu zakończenia postępowania drugoinstancyjnego na dzień 31 sierpnia 2021 r.

• Like
Reactions: SSC Fan

·
Happy Scrappy Hero Pup
1,511 Posts
Może rzucili wszystkie siły na dowołanie od DŚU dot. północnego wylotu S7 na Gdańsk <joke>

·
Registered
143 Posts
Świeże fotki z łącznika Wołomin. Patrząc na postęp prac to zejdzie się do młodych kartofli jak się nie otrząsną z pracą na tej inwestycji. Po prawie miesięcznej nieobecności ruch został przeniesiony na wschodnią część obwiedni ronda z jego środka, stary zjazd ze skrzyżowania na Helenów został sfrezowany i ruch został puszczony już nowym śladem do ronda. Całość jest mocno improwizowana - zdjęcia brak ze względu na to, że w z pozycji ziemi niewiele widać w tym bałaganie. Na samym łączniku nic się nie zmieniło. Z drobnych zmian (jak na taki kawał czasu) to północno-zachodnia serwisówka pokryta została masą, a po przeciwnej stronie jezdni głównej zostały obsadzone krawężniki dla DDR i chodnika. Im bliżej węzła Wołomin tym postęp prac wydaje się być większy.

1711407

1711411

1711414

Został też usypany wał z ziemi (wysoki do kolana) na zjeździe z węzła na łącznik.

11061 - 11080 of 11110 Posts