SkyscraperCity banner

1541 - 1560 of 11107 Posts

·
Registered
90 Posts
Faktycznie nie było zbyt merytorycznie, ale proszę postawić się w miejscu tych ludzi. Oni będą musieli znosić ten hałas 24/h. Wcale im się nie dziwię.
Projekty zawsze można zmienić, budujemy przecież dla ludzi, a nie dla samego budowania.

Wracając do tematu projektów budowlanych dla odcinka w. Marki - w. Zielonka to faktycznie są, ale bez w. Zielonka. Będzie on procedowany odrębnym postępowaniem.

·
Registered
1,042 Posts
"Realizacja", a "budowa" ?

Na stronach GDDKiA jest status tej inwestycji określony jako "w realizacji"
http://www.gddkia.gov.pl/pl/a/7977/s8-marki-radzymin
Ale okazuje się, że to wcale nie musi oznaczać rozpoczęcie budowy ?
Bo tej relacji ze spotkania jest napisane, że faza PROJEKTOWANIE potrwa do 28 listopada ? Ale widzę, że przecież są zdjęcia ... jakby ... z budowy ?
Czas na harmonogram. Będą dwie fazy: projektowanie – potrwa do 28 listopada tego roku. Odcinek A (Marki-Drewnica): luty-marzec – to już zostało zrobione (wycinka i wyburzenia). Do maja zostanie usunięty humus. Potem idzie na warsztat przebudowa gazociągów i wodociągów – rozpoczęcie pracy nastąpi w czerwcu. Trzeci etap mógłby ruszyć na przełomie sierpnia i września.
Mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ?
Są "DWIE fazy" potem nagle mowa o "TRZECIM etapie" (chyba chodzi o to, że faza to co innego niż etap ;) ) Tyle, że trzeci etap sierpień/wrzesień czyli przed listopadem czyli przed projektowaniem ?

To kiedy ma ruszyć budowa (czy z tego tekstu wynika jakiś termin, w którym ma się rozpocząć budowa) ?

·
Registered
2,604 Posts
Przetarg na Obwodnicę Marek został rozstrzygnięty w systemie ZiZ. Skoro Umowa została podpisana, to oznacza rozpoczęcie realizacji kontraktu. Lecz faktyczne rozpoczęcie robót budowlanych może nastąpić dopiero po uzyskaniu ZnRIDu.
Ale na odc. Marki-Drewnica ZnRID jest już wydany, ponieważ swego czasu, był on częścią S17 (WOW). Tak więc na tym odcinku, roboty mogły się rozpocząć wcześniej. Inna sprawa, że mówi się o tym, że nawet ten odcinek ma zostać przeprojektowany (i zostanie wydany ZRID zastępczy?), stąd takie a nie inne tempo robót.

·
Premium Member
4,426 Posts
Panie i Panowie, w odpowiedzi na powyższe i w ogóle, przedstawiam pierwszą w tym wątku powietrzną fotorleację z budowy vel projektowania S8. Zdjęć sztuk 1.

Ponieważ szczegóły mają znaczenie, pozostawiam zdjęcie w rozmiarze HD, mam nadzieję iż posiadacze tam-tamów jako nośnika sieci i ekranów VGA jako displejów mi wybaczą.

1.

Fotorelacja wstawiona automatycznie.

·
Registered
236 Posts
pytanie do jeżdzących często.
Ile trwa przeciętnie przejechanie Marek?

Ostatnio jechałem tam 2 maja i przejazd był bezproblemowy ale chyba akurat nie był to zbyt reprezentatywny dzień ze względu na trwający długi weekend.

·
Registered
1,334 Posts

Ostatnio jechałem tam 2 maja i przejazd był bezproblemowy ale chyba akurat nie był to zbyt reprezentatywny dzień ze względu na trwający długi weekend.
Wszystko zależy od dnia i godziny. Dwa dni wcześniej 30.04 wieczorem to chyba z 1h, ale wtedy to wszystko stało, nawet Ząbkowska ;) .

·
Registered
1,468 Posts

A to zalezy skąd jedziesz - z jeśli Bielan, Tarchomina, Łomianek, Jabłonnej, Legionowa to najszybciej jedzie się przez Rembelszczyznę dorgą nr 632 (Strużańska, Legionów) i wtedy wyjeżdżasz prawie na końcu Marek zostawiając dziesiątki mareckich świateł i tabuny kierowców za sobą. Do wjazdu (ronda) na 632 można dobić się albo Płochocińską, albo ciągiem Modlinska - Klasyków - Włauszewska - Płochocińkska. Ja z Tarchomina jeżdzę tylko ta drugą trasą, bo ruch jest znikomy i w ok 20 min. już jestem za Markami. Fakt, że trzeba wcześniej ogarnąć co i jak na mapie albo po prostu nastawić nawigację :)

Dopóki nie zbuduja obwodnicy Marek moje koła tam sie krecić nie będą. Kiedyś jadąc "tradycjnie" (S8 i przez miasto ) spędziłem w korku prawie póltora godziny, więc obiecałem sobie "nigdy więcej"

·
Registered
8 Posts

Mnie zwykle przejazd zajmuje 10-15 min, gdy jadę przed 5:45, potem czas się tylko wydłuża

·
Registered
417 Posts
Faktycznie nie było zbyt merytorycznie, ale proszę postawić się w miejscu tych ludzi. Oni będą musieli znosić ten hałas 24/h. Wcale im się nie dziwię.
Projekty zawsze można zmienić, budujemy przecież dla ludzi, a nie dla samego budowania.

Wracając do tematu projektów budowlanych dla odcinka w. Marki - w. Zielonka to faktycznie są, ale bez w. Zielonka. Będzie on procedowany odrębnym postępowaniem.
Ja też się ludziom nie dziwie jak mieli cisze i święty spokój a teraz koło domów będzie ekspresówka miejscami nie wiadomo czemu bez ekranów. I jeśli tak będzie to to jest skandal i prywata że w jednych miejscach robią kilometry ekranów w szczerym polu (np. A2) a nie chcą zrobić ekranów wszędzie w terenie zabudowanym. :picard:

·
Registered
6 Posts
spotkania z głównym projektantem

10 marca w UM Radzymin było spotkanie z głównym projektantem, w celu ustalenia zjazdów z nieruchomości.
Spotkanie dotyczyło tylko osób zainteresowanych, czyli posiadających grunt pod planowaną obwodnicę. Przybyła oczywiście chmara ludzi, a najwięksi krzykacze to byli ci, których nie dotyczyło spotkanie. Jakieś dziwne pretensje i zarzuty wobec projektanta. Żal było słuchać.

Chciałbym zwrócić uwagę na jedną ze spraw, która mnie martwi.
Podczas tego spotkania, przedstawiono koncepcję zjazdów z nieruchomości, planowane dojazdówki i każdy mógł zobaczyć w którym miejscu inwestor wstępnie to zaplanował, a właściciele mogli ewentualnie to zmienić.

Zaskoczyło mnie, że projektanci trasy, dość dużej i oczekiwanej inwestycji, projektowali drogę na starych mapach geodezyjnych (bo takie otrzymali od inwestora). Okazało się, że na tych mapach nie były naniesione podziały nieruchomości dokonane kilka lat temu. Projektanci, dość słabo orientowali się, które drogi są publiczne a które prywatne.

Ponieważ znam okolicę i właścicieli, dodatkowo mam podstawową wiedzę na temat nieruchomości, potrafię czytać mapy - zwróciłem na to uwagę.
W moim przypadku projektanci musieli poprowadzić kilkaset metrów dojazdówki, która wcześniej nie była planowana.
Do dziś nie wiem, czy udało im się zmieścić w pasach rozgraniczających, czy przypadkiem nie będą musieli przesuwać właściwej trasy, aby zmieścić dojazdówkę.

Ten mój przypadek może nie być jedyny przy tak dużej inwestycji. Jeśli jest ktoś na forum, kto ma kontakt z inwestorem, niech zwróci uwagę na to, że projektanci muszą pracować na aktualnych mapach. Takie sytuacje powodują opóźnienie w inwestycji, a może nawet odszkodowania. Nie każdy z właścicieli przychodzi na takie spotkania, nie każdy umie czytać mapy.

Na koniec dodam, że już w marcu geodeci wbili kołki rozgraniczające.
Dziś znalazłem na stronie UM Radzymin ogłoszenie:

W związku z tym, że prace nad obwodnicą Marek są już mocno zaawansowane i kończy się etap projektowania, serdecznie zapraszam na spotkania informacyjne dla mieszkańców.

Na spotkaniach obecnie będą:
- przedstawiciele inwestora – GDDKiA
- projektanci trasy
- wykonawcy

Spotkania odbędą się:
- w NADMIE – 14 maja (czwartek) o godz. 17:30 w szkole
- w CIEMNEM – 21 maja (czwartek) o godz. 17:30 w szkole
Tak szczerze mówiąc, to zanim pojawiłem się na spotkaniu z projektantami, sądziłem że nie ma sensu tam się pojawiać, bo przecież inwestor nie jest idiotą, żeby uniemożliwić mi dojazd do działki. Bo skoro dziś mam dostęp do drogi publicznej, to nie ma możliwości abym po budowie trasy, miał ten dostęp niemożliwy. A jednak mogło tak się stać.

·
Registered
284 Posts
Tak.

Projekt przewiduje skrzyżowanie ze światłami pod trasą i drogi rozjazdowe - 3 relacje juz są dostępne, czwarta będzie jak wyburza ten wiadukt

·
Registered
674 Posts
Tak.

Projekt przewiduje skrzyżowanie ze światłami pod trasą i drogi rozjazdowe - 3 relacje juz są dostępne, czwarta będzie jak wyburza ten wiadukt
bez sensu. mogli by wykorzystać to co jest. do bani z taką oszczędnością...;(

okazuje się, że jedyne bezkolizyjne węzły na trasie to te, które obecnie są w remoncie (Modlińska - Maczka). czyli "po staremu" lepiej projektowali

·
Registered
2,181 Posts
niby jak wykorzystać, skoro S8 idzie prosto? Była relacja wjazd i wyjazd w lewo, a teraz będzie pełna gwiazda, to raczej ciężko było takie coś posklejać.

·
Registered
674 Posts
niby jak wykorzystać, skoro S8 idzie prosto? Była relacja wjazd i wyjazd w lewo, a teraz będzie pełna gwiazda, to raczej ciężko było takie coś posklejać.
Przerobić na wjazd z Piłsudskiego w stronę Centrum. Do tego mądre głowy powinny dorobić też bezpośredni zjazd, ale to już za późno.

·
Registered
2,604 Posts
A takie info:
Wykonawca robót – Konsorcjum firm: Salini Polska Sp. z o.o., Salini Impregilo S.p.A., Todini Costruzioni Generali S.p.A., Pribex Sp. z o.o. na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Warszawie, opracowuje dokumentację projektową dla zadania „Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 od węzła „Marki” (bez węzła) do węzła „Radzymin Płd.” w podziale na zadania: Zadania I – Projekt i budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku I węzeł „Marki” (bez węzła) – węzeł „Kobyłka”.

Przedmiotem przedsięwzięcia jest budowa nowej drogi ekspresowej wraz z drogami dojazdowymi na odcinku od węzła „Marki” bez węzła do węzła „Kobyłka”. W ramach planowanej inwestycji nastąpi przebudowa zjazdów dotychczas istniejących
i budowa nowych zjazdów do nieruchomości, które zostały odcięte od drogi publicznej.

W ramach realizacji zadania, w imieniu Zamawiającego Wykonawca ma obowiązek uzgodnić lokalizację zjazdu w Właścicielami posesji.
W związku z powyższym, Biuro projektowe – Promost Consulting Sp. z o.o. oraz Miasto Radzymin zapraszają na spotkanie, na którym Projektanci będą omawiać i uzgadniać lokalizacje zjazdów z właścicielami nieruchomości.

Spotkanie odbędzie się w dniu 25 maja 2015r o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej w Nadmie, adres ul. Szkolna 7 Nadma.

W celu zapoznania się z proponowaną lokalizacją projektowanego zjazdu do posesji, szczegółową lokalizację zjazdu/zjazdów pokazano na Planie sytuacyjnym, który został udostępniony na stronie internetowej Urzędu Miasta Radzymin, adres:
http://bip.radzymin.pl/index.php?id=295&a=300&n_id=11252
Polecam zwłaszcza załącznik nr3: http://bip.radzymin.pl/upload/ra_20150518_zaolacznik_03.pdf
To już chyba docelowe rozwiązania węzłów, a przy okazji, ujawnił się projektant odc. Marki-Kobyłka, którym jest rzeszowski Promost Consulting.

1541 - 1560 of 11107 Posts