SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 322 Posts

·
Registered
Joined
·
17,886 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Foty zrobione przez :pilot99

widok na wiadukt na obwodnica na drodze do Sokolowic to juz za Olesnica miejscowoasc Cieslewidok na wiadukt nad torami Olesnica Rataje

wiadukt nad obwodnica Olesnic doroga do Wegrowawidok od strony grogi na Wegrów w strone Smardzowa

widok od Olesnicy w strone Smardzowa
 

·
.........................
Joined
·
1,147 Posts
No widac, ze pracę idą pełną parą :), nie moge się doczekać tej obwodnicy, bo zawsze jak jedzie się do wawy, to przejazd przez Olesnicę zabiera nawet ponad godzinę...
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,584 Posts
Dzięki za zdjęcia! Cieszy każdy widoczny postęp w takich inwestycjach, których przeciez brakuje!
Załączam mapkę:


I mam pytania do znawców tematu :)
- czy jej przebieg, widoczny na mapce, jest aktualny?
- czy aktualne są węzły (bo środkowy to przyszłość )?
- obwodnica zaczyna się za Smardzowem; co z tym odcinkiem od dwujezdniówki do obwodnicy?
- czy obwodnica będzie siegać za Cieśle?
 

·
Registered
Joined
·
174 Posts
ad1. nie wiem :)
ad2.Wezle na Dobroszyce bedzie na 100% widac na fotkach juz zebrany humus pod wezel
ad3. nie wiem :)
ad4.obwodnica wchodzi w 8 przed stacja benzynowa za Cieslami
 

·
Registered
Joined
·
137 Posts
ad.3 Z powodu protestów mieszkańców w Smardzowie nadal będzie zwężenie do jednej jezdni :-(
i to już chyba będzie na stałe, bo obwodnicy tylko tej jednej wsi nie ma w planach.
 

·
Inwestor
Joined
·
2,636 Posts
Andrzej4001 said:
No widac, ze pracę idą pełną parą :), nie moge się doczekać tej obwodnicy, bo zawsze jak jedzie się do wawy, to przejazd przez Olesnicę zabiera nawet ponad godzinę...
Dlatego ja nauczyłem się objeżdżać ten koszmarny korek w Oleśnicy przez Smardzów - do lini kolejowej Wrocław - Oleśnica na drugą stronę przejazdem przez Nieciszów i wjazd do Oleśnicy od Lucienia . Zyskujesz co najmniej 30 min .

Dobrze , że pracę ida tak szybko .
 

·
Infrastrukturnik drogowy
Joined
·
12,584 Posts
S-8 wrocławska wylotówka

2005-09-06 16:10
Źródło: GDDKiA O/Wrocław; mojeauto.pl


"Kierowcy stojący w korkach na trasie wylotowej z Wrocławia w kierunku Warszawy muszą uzbroić się w cierpliwość. Budowa obwodnicy Oleśnicy oraz dalsza przebudowa "wąskich gardeł" na krajowej ósemce zakończy się w przyszłym roku.

Korki paraliżujące niemal we wszystkie dni tygodnia trasę wylotową z Wrocławia w kierunku Warszawy (szczególnie odcinki prowadzące przez Smardzów i Oleśnicę ) już za rok powinny przejść do historii. Działania podjęte przez GDDKiA O/Wrocław mające na celu udrożnienie drogi krajowej nr 8 oraz wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrum Oleśnicy będą skutkowały powstaniem drogi ekspresowej S-8.

Dotychczas oddany został zmodernizowany odcinek Wrocław - Oleśnica o długości 12,4 km, na którym wzmocniono konstrukcje jezdni do nośności 100 kN/oś oraz przebudowano miejsca szczególnie niebezpieczne. Analogiczne przedsięwzięcie realizowane jest na odcinku Syców - Oleśnica (17,6 km).

Przebudowany będzie także 1,6 km odcinek przechodzący przez miejscowość Smardzów. Kierowcy mogą wreszcie odetchnąć z ulgą ponieważ oprócz remontu istniejącej jezdni zaplanowana jest dobudowa drugiej. Takie rozwiązanie wynika właśnie z konieczności zlikwidowania "wąskiego gardła" na połączeniu z przyszłą obwodnicą Oleśnicy.

Ale to właściwie budowa obwodnicy Oleśnicy jest pierwszym etapem realizacji drogi ekspresowej S-8 na odcinku Wrocław - Syców. Budowę trasy o długości 12,75 km podzielono na dwa zadania realizowane równocześnie:

Etap I odcinek Polanka - Węzeł Dąbrowa od km 0+000 do km 4+800. Wykonawcą jest firma Skanska, która wykona prace o wartości ponad 74,9 mln zł netto.
Etap II odcinek Węzeł Dąbrowa - Cieśle od km 4+800 do km 12+750. Kontrakt o wartości ponad 88,8 mln zł netto został podpisany z firmą Budimex-Dromex.
Kontrakt finansowany jest z programu AFI ze środków Krajowego Funduszu Drogowego oraz Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Zakres inwestycji rozpoczętej w listopadzie 2004 roku, obejmuje budowę od km 0+000 przypadającego za miejscowością Smardzów do km 3+600 drogi ruchu pośpiesznego klasy Gp i łącznicy bezpośredniej jednokierunkowej nad obwodnicą w kierunku Wrocławia oraz drogi ekspresowej dwujezdniowej na odcinku od km 3+600 do km 11+100 wraz z węzłami "Dąbrowa" i "Gęsia Górka" , a na odcinku od km 11+100 do km12+750 drogi klasy Gp o przekroju jednojezdniowym do włączenia do drogi krajowej nr 8 za miejscowością Cieśle.

Na skrzyżowaniach projektowanej drogi z istniejącymi drogami przewiduje się budowę dwupoziomowych ,bezkolizyjnych przejazdów bez dostępności do drogi ekspresowej poprzez wybudowanie obiektów nad lub w ciągu drogi. Do układu dróg podłączono sieci dróg dojazdowych zapewniających obsługę terenu przeciętego drogą ekspresową. Ponadto w ciągu obwodnicy powstanie pięć wiaduktów drogowych, dwa mosty i estakada. Zakończenie robót planowane jest na październik 2006 roku.

Projektowana droga ekspresowa S-8 na terenie województwa dolnośląskiego (odcinek Wrocław - Syców o długości 45 km) jest jednym z etapów budowy drogi ekspresowej na kierunku Wrocław - Warszawa i poprzez autostradę A-4 połączy południowo-zachodni obszar przygraniczny ze stolicą."


Dwie rzeczy:
- wygląda na to, że protesty odrzucono i dobudują drugą jezdnię przez Smardzów,
- obwodnica bedzie kombinowana (GP+S+GPjednojezdniowa); wynika to chyba z przebiegu S8
 

·
CAMPIONS 2006
Joined
·
803 Posts
Jechałem ostatnio w strone warszawy przez olesnice, szkoda ze nie udalo mi sie sfocic budowanego tam wiaduktu, ale nie o tym chcialem :) Przez Olesnice jechalo sie fatalnie, ale zajelo mi to gora pol godziny jesli nie mniej, moze po prostu mialem szczescie :)
 

·
Registered
Joined
·
14,636 Posts
Smar napisał:

- wygląda na to, że protesty odrzucono i dobudują drugą jezdnię przez Smardzów,--->...mam nadzieję
 
G

·
strzelec said:
Jechałem ostatnio w strone warszawy przez olesnice, szkoda ze nie udalo mi sie sfocic budowanego tam wiaduktu, ale nie o tym chcialem :) Przez Olesnice jechalo sie fatalnie, ale zajelo mi to gora pol godziny jesli nie mniej, moze po prostu mialem szczescie :)
Oj tam jest dramat. Od pewnego czasu co roku jestem na wakacjach tuż koło Oleśnicy. DK 8 jest tam zawsze zakorokowana w dzień, dlatego co rok mam kilka dłuuugich sesji postojowych na niej:) Najgorzej było kiedy remontowali coś na ósemce. Wtedy przejechanie na drugi koniec Oleśnicy zajęło ponad 2 h.
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,622 Posts
Co z Obwodnicą Oleśnicy (S8?)

Może i był wcześniej wątek, ale nie mogę znaleźć, ewentualnie proszę o połączenie.

Ostatnio przejeżdzałem przez Oleśnicę i widziałem imponującą budowę obwodnicy Oleśnicy. Wiadukt nad linią kolejową Wrocław-Kalisz jest w zaawansowanej fazie budowy, a roboty ziemne chyba idą sprawnie.

Mam pytanie czy ta obwodnica, będzie S?

Wysłałem zapytanie do nowedrogi.pl, dlaczego w spisie budowanych dróg samochodowych nie widnieje obwodnica Oleśnicy, a dostałem...


Szanowny Panie

Nie mamy pewności, że obwodnica Oleśnicy zostanie oznakowana jako droga ekspresowa a w Liście budowanych i Liście czynnych wymieniamy tylko te drogi, które służą wyłącznie pojazdom samochodowym. Łączę wyrazy szacunku

Maciej Oksień
"Nowe Drogi"

:sleepy: , czyżby kicha, tak jak Jędrzejów i Piaski :(?
 
G

·
Ja pier****le!!!!!!!!!!!!!!!!!! Niech wogóle pobudują jakieś ścieżki gruntowe zamiast dróg w tym kraju!!!!! Sory za mało twórczy post ale najpierw sie musze odstresować. :/ Jakby nie mogli całej drogi zbudować jako S. Miało być A8, potem S8 a teraz jest S8 budowane nie wiadomo w jakich ratach i jakich terminach. No przeciez ręce opadają....
 

·
Registered
Joined
·
1,073 Posts
A ja całe forum zapraszam na strony ilustrujące ostatnie osiągnięcia w drogownictwie Chińczyków, kopara opada,

I pomyśleć że Chiny są od Polski kilku krotnie biedniejsze,

Wstyd panowie, wstyd.
 
1 - 20 of 322 Posts
Status
Not open for further replies.
Top