SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 1825 Posts

·
Registered
Joined
·
537 Posts
Discussion Starter · #1 ·
Witam

Duzo jezdze samochodem równiez ta trasa. Jezdzac w marcu 2005r zauwazyłem wycinke lasu tuz za Wyszkowem - przygotowania do budowy trasy ekspresowej. Mam pytanie do przejezdzających ta trasa czy juz sie tam cos dzieje? Czy maszyny wyszły w ruch? W ostrowii jest piekna obwodnica w Wyszkowie tez by sie przydała :)

Pozdrawiam Tomasz

PS to moj 1 post tutaj.
 

·
senior assistant designer
Joined
·
1,423 Posts
Witamy na forum SSC :) Niestety wygląda na to, że w tej chwili nic nie wiadomo na temat obwodnicy Wyszkowa w ciągu S8 poza tym, że ma być. Pozdrawiam
 

·
Registered
Joined
·
6,280 Posts
GDDKiA oglosiła zamówienie na budowę obwodnicy Wyszkowa
08:36

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) ogłosiła zamówienie na budowę odcinka drogi ekspresowej S-8 Radzymin-Wyszków, obwodnicy Wyszkowa. Wartość zamówienia przekracza 10 mln EUR. Jest ono finansowane z unijnego Funduszu Spójności.

Zamówienie obejmuje budowę m.in. dwujezdniowej drogi ekspresowej, mostu dwujezdniowego nad rzeką Bug o długości , 11 wiaduktów – w tym 7 w ciągu budowanej drogi ekspresowej i 4 w ciągu dróg lokalnych nad budowaną drogą ekspresową.

Firmy, które chcą zdobyć zamówienie GDDKiA, muszą wykazać się co najmniej 300 mln zł przychodów w każdym z ostatnich trzech lat obrotowych. Muszą również wykazać, że w ciągu ostatnich pięciu lat zrealizowały co najmniej 2 zadania budownictwa drogowego lub mostowego o wartości nie niższej niż 100 mln zł każde. Oferty można składać do 29 września 2005 roku do godz. 12.00. Otwarcie ofert odbędzie się w tym samym dniu o 12.30.

źródło Puls Biznesu
 

·
Registered
Joined
·
3,027 Posts
Czyli miałem rację - Via Baltica nie powstanie nigdy - zanim zaczną budowę nowego odcinka będą musieli remontować te już zbudowane.
No i niezłe tempo budowy mają - obwodnica Radzymina powstawała chyba od 1997r (może nawet od 1996? ). Dziś powinni zaczynać kończyć (przetargi na ostatnie odcinki ) już całą S8 od Warszawy do granicy z Litwą, tak aby całość była gotowa ok. 2008r. ...
To już nawet nie jest tragiczne - to zaczyna robić się śmieszne.

Tak sobie myślę, że jak zbudują odcinek Radzymin-Wyszków wraz z obwodnicą, to w niedzielne popołudnia ładnie zakorkuje się przejazd przez Marki oraz DW631 - obstawiam, że S8 "stanie" kawałek za zjazdem na Radzymin od strony Wyszkowa. Obecnie na DK8 korek zaczyna się sporo przed Wyszkowem a później pojawia się kawałek za przejazdem przez tory kolejowe i ciągnie się aż do obwodnicy Radzymina.
 

·
Registered
Joined
·
1,760 Posts
Tekst z tygodnika "Wyszkowiak"
Nr 29 z 19.07.2005


Protest ekologów odrzucony
Elwira Kosewska


Siedem miesięcy ministerstwo środowiska zwlekało z wydaniem decyzji otwierającej drogę do uzyskania pozwolenia na budowę pierwszego odcinka obwodnicy Wyszkowa. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad liczy, że niebawem uzyska zgodę wojewody na rozpoczęcie prac.


Minister środowiska utrzymał w mocy decyzję wojewódzkiego konserwatora przyrody na prowadzenie robót budowlanych w obszarze Natura 2000, od której odwołała się jedna z organizacji ekologicznych. Wojewoda mimo to nie może nadal wydać pozwolenia na budowę obwodnicy Wyszkowa. W czasie, gdy GDDKiA oczekiwała na rozstrzygnięcie ministerstwa, weszły bowiem w życie nowe przepisy odnośnie obszarów chronionych. Wojewoda musiał zatem rozpocząć nowe postępowanie dotyczące oceny środowiskowej projektu obwodnicy. Dopóki postępowanie to nie zakończy się, nie można wydać pozwolenia na budowę. Nie powinno to jednak potrwać dłużej niż dwa miesiące. Projekt obwodnicy uzyskał wszelkie niezbędne uzgodnienia. Formalnością będzie wydanie zgody na budowę - uważają przedstawiciele GDDKiA.
Ostatnio w sprawie obwodnicy Wyszkowa interweniował w GDDKiA prof. Zbigniew Religa, który ma działkę letniskową na terenie gminy Brańszczyk.
- Mogliśmy jedynie poinformować, że jest opóźnienie, ale nie wynika ono z naszej winy - przyznaje Radosław Pietrak z GDDKiA.
GDDKiA na razie ubiega się o pozwolenie na budowę odcinka obwodnicy obejmującego most i kawałek drogi w kierunku Ostrowi Maz. W tym tygodniu powinna jednak wystąpić o pozwolenie na budowę kolejnego etapu - od Lucynowa do mostu, gdzie uzyskała już prawo własności 100 proc. gruntów. Obwodnica Wyszkowa (wraz z drugą "nitką" do Radzymina) wpisana jest w plan inwestycji przewidzianych do realizacji w latach 2005-2008.
Pozdrawiam z Wyszkowa :)
 

·
Registered
Joined
·
1,760 Posts
Kto zbuduje obwodnicę?

troche nieswieże, ale zawsze coś :)
"Nowy wyszkowiak"

Kto zbuduje obwodnicę?

27 października Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty w przetargu na budowę obwodnicy Wyszkowa. Wpłynęło 8 ofert (dokumenty przetargowe wykupiło 16 firm), w tym od zagranicznych przedsiębiorstw, m.in. z Portugalii, które posiadają przedstawicielstwa w Polsce. Rozstrzyganie przetargu potrwa około miesiąca.

Pozwolenie na budowę obwodnicy zostało wydane 28 września. Otwarcie ofert przekładano trzy razy z powodu dużej liczy zapytań skierowanych przez potencjalnych oferentów.

Szacowany koszt realizacji projektu wynosi blisko 173 mln euro.

Oferty złożyli m.in. Konsorcjum Kirchner, Konsorcjum MOTA ENGIL (kapitał portugalski), Strabag Sp. z o.o., Budownictwo Drogowe ALTKOM Sp. z o.o., konsorcjum: WPRD S.A., HYDROBUDOWA S.A., PPRM S.A., konsorcjum: BUDIMEX DROMEX S.A., MOSTY Łódź S.A.

Natomiast 17 października otwarto oferty w przetargu na nadzór budowlany. Wpłynęło również 8 ofert. Przetarg zostanie rozstrzygnięty najprawdopodobniej do końca listopada.

Jeżeli wynik przetargu nie zostanie oprotestowany prace budowlane ruszą już w pierwszym kwartale 2006 roku i potrwają 2 lata.

Iza Czajkowska
Pozdrawiam :)
 

·
Inwestor
Joined
·
2,636 Posts
Przewiduje , że niestety będa protesty i cała sprawa przedłuży się o pół roku . Ostatnio w Polsce nie było takj dużej sprawy bez oprotestownia wyników przetargu , gdyby ich nie było , bedę niewzykle zaskoczony .... przepraszam za tego posta , który nic nie wnosi do sprawy ale musze się trochę wyżalić :(
 

·
Registered
Joined
·
1,102 Posts
Za jakieś 2 tygodnie będę przejeżdzał tą trasą, więc biorę ze sobą aparat i obiecuje fotorelacje. Jedyny problem jest taki, że sama budowa obw. Wyszkowa miała zacząć się już w październiku, a gdy przejeżdzałem tamtędy w okolicach Wszystkich Świętych nie widziałem, aby jakiekolwiek roboty były rozpoczęte. Nie wiem jak jest obecnie. Jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat, to zapraszam do pisania:).
 

·
Registered
Joined
·
3,875 Posts
http://www.mazowieckie.pl/news.php?id=6155
Zawiadomienie o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji dla inwestycji: rozbudowa drogi krajowej nr 62 na odcinku od granic miasta Wyszków do skrzyżowania z drogą krajową nr 8.

Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego informuje o wydaniu decyzji o ustaleniu lokalizacji dla inwestycji: rozbudowa drogi krajowej nr 62 na odcinku od granic miasta Wyszków do skrzyżowania z drogą krajową nr 8 wraz z przebudową urządzeń infrastruktury technicznej w tym urządzeń, których przebudowa wymaga wyjścia poza teren niezbędny dla obiektów budowlanych.
Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Wydział Rozwoju Regionalnego informuje, że w dniu 29 listopada 2005 r. została wydana decyzja o ustaleniu lokalizacji dla inwestycji: rozbudowa drogi krajowej nr 62 na odcinku od granic miasta Wyszków do skrzyżowania z drogą krajową nr 8 wraz z przebudową urządzeń infrastruktury technicznej w tym urządzeń, których przebudowa wymaga wyjścia poza teren niezbędny dla obiektów budowlanych.

http://www.mazowieckie.pl/pdf.php?id=3336
 

·
Registered
Joined
·
453 Posts
Oktawiusz said:
Za jakieś 2 tygodnie będę przejeżdzał tą trasą, więc biorę ze sobą aparat i obiecuje fotorelacje. Jedyny problem jest taki, że sama budowa obw. Wyszkowa miała zacząć się już w październiku, a gdy przejeżdzałem tamtędy w okolicach Wszystkich Świętych nie widziałem, aby jakiekolwiek roboty były rozpoczęte. Nie wiem jak jest obecnie. Jeśli ktoś ma jakieś info na ten temat, to zapraszam do pisania:).
Ciągle nie rozstrzygnięto przetargu a to oznacza, że nieznany jest wykonawca robót.
Czyli rozpoczęcie prac na budowie (jak dobrze pójdzie) na wiosnę.
 

·
Registered
Joined
·
1,102 Posts
Czyli fotorelacja bedzie musiała poczekać:D Tak czy siak, cieszę się ogromnie, że ten newralgiczny odcinek przejdzie w końcu do historii. Jadąc z Warszawy w strone Wyszkowa straciłem już kilka dni mego życia:) Po prostu złapałem się kilka razy na korki przed Wyszkowem, w ktorych niejednokrotnie stałem do 4 godzin!
 

·
Registered
Joined
·
724 Posts
BTW. Jest dosyć pozyteczny skrót, jeśli jedzie się do Ostrowi Maz. lub dalej. Sam z niego korzystam. W Warszawie należy z Radzymińskiej skręcić w prawo w Łodygową do Ząbek, Wołomina i Tłuszcza (DW 634), potem 636 i dojeżdżamy do DK 50 przed Łochowem. Tą ostatnią dojedziemy do obwodnicy Ostrowi.
Nie pamiętam ile czasu trwa przejazd, ale jadąc tamtędy ostatnio w sierpniowe piątkowe popołudnie (przed długim weekendem sierpniowym) nie napotkałem żadnych uciazliwych korków (ot, takie przedzieranie się przez miasteczka typu Kobyłka, Wołomin), tak że średnia prędkość oscyluje około 40-50 km/h.
Inny wariant to zjazd z ósemki zaraz za obwodnicą Radzymina na 636 (drogowskaz jest na Jadów, o ile pamiętam)

Pozdrawiam
Piotrek
-------
"To wielka rzecz być znowu w drodze."
Fridtjof Nansen
 

·
Registered
Joined
·
1,760 Posts
Tekst z tygodnika "Nowy Wyszkowiak"
13.12.2005


Przetarg na obwodnicę Wyszkowa oprotestowanyGeneralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła oferty na budowę obwodnicy Wyszkowa. Do przetargu stanęło 8 firm. Wybrano konsorcjum BUDIMEX – DROMEX – Mosty Łódź S.A. Rozstrzygnięcie przetargu zostało oprote-stowane przez jednego z oferentów. Komisja przetargowa, która zebrała się w poniedziałek, oddaliła protest. Oferent ma 5 dni na odwołanie od daty otrzymania decyzji.

Budowa obwodnicy Wyszkowa wraz z nową przeprawą mostową na Bugu jest elementem budowy drogi ekspresowej S-8 na odcinku Radzymin - Wyszków po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 8 na odcinku od Radzymina (koniec obwodnicy Radzymina) do Wyszkowa. Składa się z trzech oddzielnych zadań:

• Budowa dwujezdniowej obwodnicy Wyszkowa (ok.12,8 km) po nowym śladzie z budową nowego mostu na Bugu (ok. 600m).

• Przebudowa istniejącej drogi krajowej nr 8 na odcinku od końca obwodnicy Radzymina do początku projektowanej obwodnicy Wyszkowa na drogę ekspresową wraz z dobudową nowej, drugiej jezdni (17,3 km), budowa nowego dwujezdniowego mostu na rzece Fiszor.

• Rehabilitacja nawierzchni istniejącej dwujezdniowej obwodnicy Radzymina (m.in. wymiana warstw bitumicznych nawierzchni i ułożenie nowej górnej podbudowy, warstwy wiążącej i warstwy ścieralnej).

Projekt przewiduje m.in. budowę 6 wiaduktów, 7 przejazdów nad drogą ekspresową, 10 przejść pod drogą ekspresową dla dróg lokalnych i dzikich zwierząt, 2 kładki dla pieszych na terenie wsi, budowę/przebudowę sąsiadujących dróg krajowych, lokalnych i gminnych, budowę dróg dojazdowych wzdłuż drogi ekspresowej, przebudowę istniejących urządzeń infrastruktury technicznej, budowę urządzeń ochrony środowiska.

Obwodnica w 2 lata

Jak informuje GDDKiA, harmonogram prac przedstawia wybrany wykonawca robót w czasie podpisywania umowy. Oferty w przetargu na wykonawstwo otwarto 24 listopada. Jeden z oferentów oprotestował rozstrzygnięcie przetargu, ale komisja, 12 grudnia oddaliła jego protest. Oferent ma prawo do odwołania.

Planowany czas realizacji obwodnicy Wyszkowa wynosi 26 miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą. W ramach projektu planowane są następujące kontrakty: wzmocnienie drogi S-8 na odcinku Radzymin - Wyszków (planowane ogłoszenie przetargu – styczeń 2006); wzmocnienie nawierzchni obwodnicy Radzymina (grudzień 2005), zarządzanie i nadzór nad projektem - otwarcie ofert nastąpiło 17 października 2005 r. - trwają prace komisji, prawdopodobnie zakończą się 17 grudnia.

Trudno przewidzieć datę rozpoczęcia budowy obwodnicy. Przepisy mówią o obowiązku rozpoczęcia robót w ciągu 30 dni od daty podpisania umowy między GDDKiA a wykonawcą. GDDKiA zakłada, że prace budowlane mogą się rozpocząć z początkiem sezonu budowlanego w 2006, jeśli firmy starające się o kontrakt nie przeciągną postępowania przetargowego. Budowa będzie finansowana z Europejskiego Funduszu Spójności. Zgodnie z Decyzją Komisji Europejskiej, środki na ten projekt można wykorzystać do końca 2008 roku. Ponieważ budowa obwodnicy rozpocznie się na początku 2006 roku i potrwa 2 lata, nie ma, jak twierdzi GDDKiA, zagrożenia utraty dofinansowania z UE.

Pozwolenia ciągle nieprawomocne

Pozwolenie na budowę I etapu, na docinku Turzyn – Skuszew wraz z mostem na Bugu, zostało wydane 28 września. Odwołanie od tej decyzji - do Ministra Ochrony Środowiska - złożyło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków. Odwołanie dotyczy prowadzenia robót na terenach potencjalnie chronionych, jakimi są tereny Doliny Nadbużańskiej, a konkretnie budowy mostu tymczasowego. Ministerstwo uwzględniło odwołanie i skierowało decyzję do ponownego rozpatrzenia. Wojewoda nie podjął jeszcze decyzji.3 listopada zostało wydane pozwolenie na budowę odcinka II. tj. Skuszew - Mostówka. Decyzja nie jest jeszcze prawomocna. Poza tym konieczne jest wywłaszczenie trzech posiadłości na tym terenie.Zapytaliśmy włodarzy powiatu i gminy Wyszków, jakie działania podejmują na rzecz obwodnicy Wyszkowa.

Rzecznik starostwa powiatowego Agnieszka Sadowska: Niemal wszystkie miasta w regionie czekają na obwodnicę. Przede wszystkim dlatego, że obwodnica odciąża miasto od zbyt dużego natężenia ruchu a ponadto zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo podróżnych. Budowa obwodnicy polepszy połączenie komunikacyjne z Warszawą i zapobiegnie powstawaniu korków tworzących się na rondzie z ul. Serocką.

Starostwo wielokrotnie zabiegało o jak najszybsze rozpoczęcie budowy ze względu na powstające, szczególnie w weekendy, utrudnienia i korki wynikające ze zwiększenia ruchu na drodze krajowej Nr E-8. Blisko pół roku w Ministerstwie Środowiska leżało odwołanie jednej z organizacji ekologicznych wstrzymujące budowę. To dzięki naszym staraniom minister środowiska zainteresował się tą sprawą. Jednakże termin rozpoczęcia inwestycji czy jej realizacji nie wynika z wpływu osób zaangażowanych i ją popierających lecz tylko i wyłącznie z procedur, uzgodnień, dokumentacji technicznej, otrzymanych pozwoleń, jak również przepisów prawnych w zakresie planowania i realizacji inwestycji.

Burmistrz Grzegorz Nowosielski: Gmina Wyszków podejmowała i podejmuje szereg działań, które miały za zadanie przyspieszenie inwestycji (działania te miały również poważny wymiar finansowy). M.in. przeprowadziła na własny koszt (w sumie 60 tys. zł) postępowanie rozgraniczeniowe ok. 200 nieruchomości gruntowych, usytuowanych wzdłuż projektowanej obwodnicy, w Deskurowie, Lucynowie, Tumanku. Należy nadmienić, że gmina nie miała obowiązku ponoszenia tych kosztów (powinni je ponieść właściciele gruntów lub starostwo powiatowe w ramach modernizacji ewidencji gruntów – trwałoby to zapewne dużo dłużej i opóźniłoby proces wykupu gruntów).

Ponadto gmina przekazała nieodpłatnie na rzecz Skarbu Państwa (dla GDDKiA) grunty położone w projektowanym pasie obwodnicy o łącznej pow. 1,30 ha i wartości 145.993 zł, a także wykupiła od osób fizycznych na kwotę ponad 30 tys. zł grunty o pow. ok. 3.000 m2 w Turzynie przeznaczone pod bazę budowy, które następnie przekazała Skarbowi Państwa w trybie zamiany.

Pracownicy urzędu miejskiego udzielali też merytorycznej pomocy firmie, przygotowującej na zlecenie GDDKiA podziały geodezyjne i wykupy nieruchomości, a urząd wielokrotnie udostępniał salę konferencyjną w celu przeprowadzenia negocjacji z właścicielami.

Reasumując należy stwierdzić, że gmina w sposób znaczący przyczyniła się do przyspieszenia procesu budowy obwodnicy.

Należy mieć nadzieję, że budowa obwodnicy (wraz z budową drugiej jezdni od Radzymina) przyczyni się w poważnym stopniu do podniesienia atrakcyjności naszego miasta. Wpływ na to będzie miało polepszenie połączeń komunikacyjnych w samym mieście, zwłaszcza poprzez budowę przez gminę małej obwodnicy śródmiejskiej, która otworzy dla inwestorów dzielnicę przemysłową.

(i)


Iza Czajkowska
Powoli do przodu :)
Jak zaczną budować, to zrobie jakieś fotki.

Pozdrawiam :)
 
1 - 20 of 1825 Posts
Status
Not open for further replies.
Top