SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
9061 - 9080 of 9227 Posts

·
Registered
Joined
·
10,512 Posts
Jeszcze chyba za wcześnie jechaliśmy aby to ocenić ale jak jechałem do Sieradza to mniejszy niż jak jechałem z powrotem do Łodzi, więc rośnie. Nawierzchnia czasami bardzo równa, czasami trzęsie, najbardziej na moście na Warcie. Też mam film, tylko muszę go wgrać. Od razu przepraszam za drgania ale kręciłem z jednej ręki.
 

·
Registered
Joined
·
1,686 Posts
ruch na ul. Karsznickiej bardzo duży mówiłem kuźwa ze cała Zdunia i okolice będa cisnąć przez Kanzas, a wieczorem podjade zobaczyć czy jest oświetlony węzeł bo podobno zgubili prąd i wcozraj jeszcze kopali haha :lol:
 

·
Registered
Joined
·
1,112 Posts
Jeśli już, to od Zgierza nie do węzła Emilia, tak jak wyznaczyłeś (po jedynce), tylko na węzeł Piątek (teraz to chyba się nawet Zgierz nazywa), czyli po DW702 w kierunku na Kutno. Szybciej się dojedzie, no i taniej na samej A2 (od Piątku do bramek przed Strykowem to tylko 1,10 PLN).

Czy to ma sens? To zależy o której się jedzie, bo Konstantynów i Zgierz potrafią się czasem nieźle przykorkować. Np. w okolicach 16 to sam przejazd przez Konstantynów może zająć przeszło 20 min, a co dopiero Zgierz, gdzie trzeba się przebijać przez wąskie uliczki centrum. Poza tym ta trasa ma jeszcze jedną wadę: stan nawierzchni ulicy Szczecińskiej w Łodzi, w niektórych miejscach, żeby nie urwać zawieszenia trzeba jechać nie szybciej niż 60 km/h!
 

·
Registered
Joined
·
640 Posts
Aktualnie sikorki związane z Gdaką ćwierkają, że są duże naciski z góry na to, aby odcinek Sieradz-Łask oddać tuż przed wyborami w połowie listopada na zasadzie przejezdności + 1-2 mies. pozostałych prac budowlanych. Zadanie trudne i obstawiany jest raczej grudzień, ale podobno połowa listopada nadal nie jest nierealna
Tak, jak Wam mówiłem dwa miesiące temu...

...odcinek do Sieradza będzie na 1 listopada, otwarcie dzień wcześniej. A do Łasku na 1 stycznia, ale oddadzą na pewno przed świętami. A nawet może na przełomie listopada i grudnia.

formalne otwarcie GDDKIA szykuje na piątek 28 listopada. Pozdrawiam


Żegnam się z Wami i tym wątkiem, a na koniec po sprawdzonych do tej pory plotkach mam dla Was ostatnią z GDDKIA: szykujcie się na przejezdność A1 Stryków-Tuszyn na koniec przyszłego roku. Pozdrawiam i może kiedyś do zobaczenia :wave:
 

·
Registered
Joined
·
28,001 Posts
Można też polecieć od Zgierza na Stryków, wtedy za A2 nie płaci się w ogóle. Wada - w godzinach szczytu wylot DK71 pod Strykowem potrafi się lekko przykorkować.
 

·
Registered
Joined
·
129 Posts
4 spostrzezenia:

1 co do nawierzchni - troche jednak trzesie, nie wiem czy 40 lat to wytrzyma, zeby po 15 latach nie telepalo jak na nitce a4 do Olszyny:)

2 zjazd w Marzeninie - zakrawa o pomoste do nieba - 10 metrow asfaltu, zeby nie dolozyli przy wjezdzie do Marzenina? jak to wyglada w ogole...tu piekne wiadukty a tu szuter z dzura na dziurze....masakra...

3 ekranow od wezla lask do Marzenina od cholery - juz mogli dach postawic nie trzeba byloby odsniezac:)

4 jednak komfort autostrady przy duzych szybkosciach jest wiekszy - po prostu te 25cm na pas przy wyprzedzaniu tira na duzej szybkosci jednak robi roznice. mimo to optowalbym za zwiekszenie dopuszczalnej predkosci na eSkach do 130km/h

pozdro 600
 

·
Registered
Joined
·
2,604 Posts
@karol.ldz, trzymałeś kamerę w ręku? :)
Parę razy miało się wrażenie, że wpadłeś w poślizg i wylecisz z trasy
odcinek wygląda świetnie!
 

·
Registered
Joined
·
80 Posts
Jechałeś może od strony (w kierunku) Pruszkowa (Widawy)? Jeśli tak to czy warto omijać Łask przez Marzenin i S8 czy lepiej zostać przy starej trasie DW 481?
[...]
2 zjazd w Marzeninie - zakrawa o pomoste do nieba - 10 metrow asfaltu, zeby nie dolozyli przy wjezdzie do Marzenina? jak to wyglada w ogole...tu piekne wiadukty a tu szuter z dzura na dziurze....masakra...
[...]
 

·
Registered
Joined
·
129 Posts
[email protected] - nie lap mnie za slowka, wiemy o co chodzi; zastanawia mnie po prostu czy za 10 lat nie bedzie trzeslo tak bardzo ze bedzie malo komfortowe; i daruj sobie pesonalne wycieczki co do zawieszenia;

lepiej jechac chyba jednak na Marzenin - 3km i jestes na S - nie ma tych zakretow najgorszych do Lasku i "Łasku" jako takiego

[email protected] - w Rzgowie sie jeszcze nie swieca a ty bys chcial zeby na Kanzasie bylo od razu?
Jak patrzy sie jak trzeba dojechac od centrum Z Woli do tej drogi zeby dalej jechac do LDZ to sie odechciewa;
Tam powinny byc 2 osobne wezly - jeden gdzies od Swedzieniejewic albo Paprotni dla Zd-Woli i jeden laczacy jakos przebieg 481 i 483 dla Łasku; droga do Marzenina od Pruszkowa chyba niedawno byla robiona, most na pewno - ale jej szerokosc i stan techniczny.....

no ale najlepsze jest te 10m przy samym wezle Marzenin od strony wioski - wstydziliby sie tak oddwac ta droga - przychodzi mi na mysl ten most co Chinczycy zbudowali teraz do Korei Pln do ktorego nie ma dojazdu....

pozdro600
 

·
Registered
Joined
·
2 Posts
Gratuluje pięknej trasy S8 i pozdrowienia dla wszystkich z Kwidzyna!!!

Na święta z Grudziądza A1 + A2 niestety + S8 i odwiedzę swoje rodzinne miasto Sieradz. Może doczekamy się też brakującego fragmentu S14.

Czy w Strykowie nadal trzeba stać ponad godzinę, aby zjechać z A2 w miasto Łódź - takie mam doświadczenia z lipca i sierpnia?
 

·
Registered
Joined
·
136 Posts
- Ruch na trasie spory w obie strony.
- Odc. Sieradz-Port Łódź 35min jadąc przepisowo, bez szaleństw (oczywiście można dojechać szybciej) ;)
- Trasa miejscami nierówna, ale ogólne wrażenie meeega pozytyw!

@fazi jak wracałam z Łodzi akurat zapalały się światła na węźle Sieradz Wschod. Pewnie poświęcą tylko dziś a później wyłączą jak na węźle Sieradz Płd.
 

·
Registered
Joined
·
31 Posts
Witam serdecznie :) Mam do Was ogromną prośbę, czy macie może jakieś zdjęcia z łódzkiej części S8 na których widać wyraźnie pikietaż na słupku pikietażowym. Potrzebuję coś sprawdzić :) Jak macie to wrzućcie i napiszcie, w którym to miejscu lub na jakim odcinku :) Dzięki wielkie :)
 
9061 - 9080 of 9227 Posts
Status
Not open for further replies.
Top