SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
241 - 260 of 7752 Posts

·
Robert
Joined
·
10,068 Posts
Budowa rozpoczęta !!

Z wielką pompą ruszyła budowa łącznika Konotopa-Powązkowska [AK]
Były wywiady,wygłoszony apel,wkopany akt z planami trasy już w 1982 roku:nuts: i na koniec wbicie słupka geodezyjnego w miejsce planowanej podpory jednej z estakad. Oczywiście był także symboliczny toast.
Odwiedził budowę również wysłannik Zielonego Mazowsza. Kontrowersyjne argumenty znanego ugrupowania niestety nie pomagają na rzecz budowy trasy:eek:hno:

no to kilka zdjęć moich

Jasioo udziela wywiadu red. Osowskiemu z wyborczej. Symboliczny młotek który trzyma w ręku to nie dar od sowietów a narzedzie do wbicia słupka geodezyjnego .
W późniejszym czasie było około 35 oób razem z dziennikarzami

wkopanie aktu erekcyjnego


na placu budowy pojaił sie nagle red. Marcin Włodarski [kamera] z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego.
Juz po wbiciu słupkaafter party


niestety na miejsce nie dotarła koparka która utkneła w korku;)


ale od jutra ma iść już zgodnie z planem:)
 

·
Banned
Joined
·
313 Posts
Ahh... łezka mi się w oku zakręciła...
 

·
Moderator
KACCCP
Joined
·
31,152 Posts
Dokonalem nie lada sztuki i nie zalapalem sie na zadne zdjecie :) Osob bylo wiecej niz wynika z tych zdjec, choc znowu nie tak duzo. Wlasnie ogladalem na Wocie "uroczystosc" i relacja sprawila bardzo fajne wrazenie. Apelu w relacji nie było (na miejscu tez nie bylo slychac z powodu samochodow). A w ogole gratuluje pomyslu i ciesze ze moglismy porobic "sztuczny tłok".

Oczywiscie wypadek, ktory mial miejsce zaraz obok (jest widoczny z tylu na jednym ze zdjec) tez sie przewinal skoro reporterzy pognali. Dwie pieczenie na jednym ogniu, to był udany dzien :)
 

·
Banned
Joined
·
223 Posts
Apel odczytany przed wbiciem pierwszej łopaty pod budowę TRASY AK

Warszawa, 02.09.2007 r.

APEL O PRZYSPIESZENIE PRAC PRZY BUDOWIE INFRASTRUKTURY KOMUNIKACYJNEJ


SISKOM - Stowarzyszenie Integracji Stołecznej Komunikacji oraz Forum Rozwoju Warszawy powstały celem promowania rozwoju nowoczesnego, funkcjonalnego systemu komunikacyjnego aglomeracji warszawskiej i rozwoju miasta stołecznego. Swoją działalnością wspieramy rozwój infrastruktury komunikacyjnej, m.in. obwodnic warszawskich, tras wysokich klas, a także integrację różnych środków komunikacji zbiorowej. Niestety jesteśmy coraz bardziej zaniepokojeni opóźnieniami w budowie Warszawskiego Węzła Transportowego.

Z roku na rok słyszymy kolejne obietnice i ogłaszane są nowe, późniejsze terminy rozpoczęcia prac przy poszczególnych inwestycjach. Mając na uwadze, że Polsce, w tym również Warszawie, przypadł zaszczyt i obowiązek współorganizowania Mistrzostw Europy w piłce nożnej EURO 2012 oraz stojąc przed możliwością wykorzystania środków pomocowych z budżetu UE na lata 2007 – 2013, uważamy, że dalsze opóźnienia w budowie warszawskiego systemu komunikacyjnego są niedopuszczalne. Dlatego postanowiliśmy wystosować ten apel.


Apelujemy do Rządu i Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej o szybkie uchwalenie prawa, które przyspieszy proces inwestycyjny oraz w przypadku uzasadnionych protestów umożliwi uchylenie tylko fragmentu wadliwej decyzji, a nie jej całości, jak to ma miejsce obecnie. Należy wprowadzić możliwość korekt i uzupełnień dokumentacji bez potrzeby wszczynania ponownej długotrwałej i kosztownej procedury administracyjnej.

Apelujemy do urzędników o kierowanie się interesem społecznym, a nie prywatnym. Decyzje wydawane przez urzędników powinny być wydawane w oparciu o merytoryczne przesłanki, a nie naciski polityków lub innych grup interesów. Procedury i decyzje administracyjne związane z przygotowywanymi inwestycjami infrastrukturalnymi powinny być prowadzone sprawnie z zachowaniem jak najkrótszych dopuszczalnych prawem terminów.

Apelujemy do inwestorów o przeprowadzanie inwestycji zgodnie z prawem polskim i wspólnotowym oraz o prowadzenie szerokich konsultacji społecznych i udostępnianie społeczeństwu informacji o przygotowywanych inwestycjach komunikacyjnych. Obecnie brak takiej informacji prowadzi do niepotrzebnych napięć i protestów społecznych.
Apelujemy o doprowadzanie do rozstrzygania przetargów za pierwszym razem poprzez podwyższanie budżetu na daną inwestycję w sytuacji, gdy ceny oferentów przekraczają budżet inwestycji o nie więcej niż ok. 20%. Dotychczasowe doświadczenie pokazuje, że będzie to oszczędniejsze i szybsze rozwiązanie niż ponowne przeprowadzenie przetargu.
Apelujemy również, aby w postępowaniach przetargowych stosować inne kryteria niż tylko cenowe tj. premiujące terminowość oferenta, jakość wykonania poprzednich zleceń, możliwości skrócenia czasu trwania robót lub prowadzenia prac na 3 zmiany.

Apelujemy do inwestorów i projektantów o ścisłą współpracę z przyrodniczymi organizacjami pozarządowymi podczas procesu projektowego, co umożliwi uniknięcie protestów i konfliktów środowiskowych.

Apelujemy do wykonawców o zaprzestanie przeciągania postępowań przetargowych poprzez zgłaszanie dużej ilości pytań i uwag do SIWZ oraz o nie opóźniania rozstrzygnięć przez długotrwałe odwołania. „Tort” zamówień jest tak duży, że każdy ma możliwość wygrania dużego „kawałka”. Pozwólcie go tylko w spokoju pokroić!

Apelujemy do władz Warszawy i gmin tworzących aglomerację warszawską o uchwalanie MPZP oraz tworzenie w ramach tych planów tzw. stref buforowych przy rezerwach pod inwestycje komunikacyjne. Obszary bezpośrednio sąsiadujące z rezerwami na cele komunikacyjne powinny zostać wyłączone z zabudowy mieszkaniowej i przeznaczone na biura, usługi, handel lub działalność produkcyjną. Należy z wielką troską zachowywać rezerwy komunikacyjne zapisane w planach sprzed 20, 30 i 40 lat oraz przebiegi planowanych tras, gdyż jakakolwiek ich zmiana w obszarze tak silnie zurbanizowanym jak Warszawa zawsze ingeruje w prawa nabyte mieszkańców i wywołuje coraz to większe konflikty społeczne.

Apelujemy do spółdzielni mieszkaniowych i deweloperów o poszanowanie rezerw pod budowę ciągów komunikacyjnych oraz rzetelne informowanie osób zainteresowanych zakupem mieszkań o planowanych w okolicy inwestycjach komunikacyjnych. Jednocześnie apelujemy do mieszkańców aglomeracji warszawskiej pragnących zakupić ziemię lub mieszkanie o szukanie informacji na temat planowanych inwestycji komunikacyjnych.

Apelujemy również do organizacji pozarządowych o zaprzestanie protestów przeciwko rozwojowi infrastruktury komunikacyjnej i tym samym przeciwko rozwojowi Warszawy, jaki jest zapisany w Strategii Rozwoju Warszawy do 2020 roku.
Jest dla nas niezrozumiałym, że na jednym polu organizacje te prowadzą konstruktywną działalność w zakresie rozwoju infrastruktury rowerowej i szynowej, a jednocześnie z drugiej strony paraliżują rozwój infrastruktury drogowej. Apelujemy o działanie z poszanowaniem zasad demokracji i współżycia społecznego oraz działanie w interesie szeroko pojętego dobra wspólnego, jakim jest zrównoważony rozwój Warszawy. Grupka kilkudziesięciu osób nie może blokować inwestycji, na które czekają i z których codziennie będą korzystać dziesiątki, a nawet setki tysięcy mieszkańców aglomeracji warszawskiej.
Każdy stracony sezon budowlany oznacza zmarnowanie kolejnych szans na rozwój Warszawy, na poprawę jakości życia jej mieszkańców oraz zmarnotrawienie milionów złotych publicznych pieniędzy, gdyż inwestycje z roku na rok stają się coraz droższe. Każdy zmarnowany sezon budowlany oznacza rok dłużej stania w korkach dla setek tysięcy mieszkańców aglomeracji warszawskiej. To przekłada się na wymierne straty czasu
i pieniędzy zarówno w budżetach rodzin, jak i podmiotów gospodarczych stolicy, a także na wzrost poziomu hałasu i zanieczyszczenia powietrza w aglomeracji.
Fotorelacja

Przygotowanie placu budowy


Kierownik budowy


Ludzie się schodzą...


... niektórzy przyjechali rowerami


Przybyła też ochrona imprezy...


... którą musieliśmy zapewnić, że jesteśmy nastawieni pokojwo i nie zamierzamy blokować jezdni na połączeniu Al.Prymasa Tysiąclecia i Trasy AK


Po czym Władza okazała zainteresowanie projektem węzła Trasa AK/Al.Prymasa Tysiąclecia i układem tras w rejonie Bemowa, Żoliborza i Bielan.


Budowlańcy udzielają wywiadu panu Osowskiemu z Gazety WyborczejRodzinne zdjęcie dla prasy


Odczytanie apelu (odczytuje kierownik budowy)


Kamień Węgielny do którego trafiła kopia apelu


Wbicie pierwszej łopaty


Włożenie Kamienia Węgielnego


Wbicie pikiety
Otwieramy szampana (bezalkoholowy)


Goście się częstują


Pamiątkowe zdjęcia...


... i dyskusje z przybyłym na uroczystość przedstawicielem Zielonego Mazowsza (który nie wiedzieć czemu nie chciał pozować do rodzinnego zdjęcia z TAK-iem)

Dziękujemy wszystkim przybyłym za poświecenie kilkudziesięciu minut.
Dziękujemy też policji za zabezpieczenie imprezy.
W sumie było nas 40 osób (tyle zostało zużytych kubków do szampana).
Po imprezie miejsce placu budowy zostało doprowadzone do stanu pierwotnego, a wszelkie śmieci zostały zabrane.
Pozostała jedynie pikieta.

Niestety pomimo zaproszenia nie przybył nikt z Ministerstwa Transportu, Ministerstwa Środowiska, Urzędu Wojewódzkiego, GDDKiA, ZDM, Ratusza.
 

·
FatBack
Joined
·
2,919 Posts
podoba mi się ta akcja. żenujący wręcz dla mnie jest brak zainteresowania którejkolwiek z wyżej wymienionych instytucji - w sumie widać, że takie kluczowe projekty mają chyba w D.
 

·
Registered
Joined
·
1,557 Posts
^^ pogratulować, fajna akcja, nic w tym dziwnego, że nie było nikogo z oficjeli w końcu nie lubią wychodzić na idiotów, jednak w przypadku niektórych był już czas przywyknąć
 

·
Registered
Joined
·
961 Posts
Red. Konrad Majszyk powiedział nam, że imprezą przejął się Wojewoda Mazowiecki i zamierza się do nas wybrać.
Niestety Pan Konrad pomylił dni w swoim artykule. Potem starał się to odkręcać, ale nie dało rady.
Dla pewności zjawiłem się o 14:00 w umówionym miejscu dzień wcześniej. Nikt jednak nie przyjechał.

Widać urzędnicy w niedzielę tylko i wyłącznie odpoczywają.
Jednak drogi buduje sie też w dni wolne od pracy (a przynajmniej powinno się budować jesli nie chcemy dać plamy przed Euro 2012).

I jeszcze jedno.
Z wielkim zdziwieniem słyszymy i czytamy w mediach, że tą imprezą mielismy kogoś ośmieszyć (np. drogowców lub GDDKiA).
Takie opinie są prywatnymi opiniami dzienikarzy i nie mają nic wspólnego z działalnością SISKOM.
Happening miał na celu pokazać, że warszawiacy oczekują inwestycji drogowych w stolicy, a w apelu jaki napisaliśmy z tej okazji staralismy się pokazać przyczyny opóźnień i zaapelowac o ich usunięcie.
Nie jest winą GDDKiA, że trasa AK nie może ruszyć. Winne jest prawo, które pozwala na uwalanie ważnych inwestycji z bardzo błachych powodów.
Winni są politycy, kórzy takie prawo stworzyli.
Winni są urzędnicy, którzy pozwalają na obudowanie rezerw blokami mieszkalnymi. Winne są niektóre organizacje pozarządowe, które za pieniadze otrzymywane od Państwa blokują państwowe inwestycje.

Do GDDKiA i ZDM jako inwestorów można mieć tylko zastrzezenie, że wciąż zbyt słaba jest informacja o planowanych inwestycjach drogowych.
Gdzie znajdziecie plany przebiegu tras w Warszawie? - Tylko na stronie internetowej SISKOM.
Tak być nie powinno. To inwestor powinien zadbać o szeroka informację na temat planowanych inwestycji, a nie stowarzyszenie działające non-profit.

I jeszcze jedno
Myślę, że w dobie kampanii wyborczej obecnie rządzący politycy staną na głowie, by się pokazać i by budowa Trasy AK ruszyła jeszcze przed wyborami.
Przypominamy więc, że budowa już ruszyła 2 września 2007 o 14:00.
Jeśli ktoś będzie chciał zrobić sobie później fetę przedwyborczą, to wtedy dopiero się ośmieszy.
 

·
consultant - free lancer
Joined
·
442 Posts
był Sasin, nie było Sasina i tak było fajnie! Dzięki Wszystkim za wspaniałą zabawę :cheers:
 

·
Moderator
KACCCP
Joined
·
31,152 Posts
Popędzają urzędników: budujcie obwodnice!
Jarosław Osowski2007-09-02, ostatnia aktualizacja 2007-09-02 21:28

Dotąd najgłośniej protestowali przeciwnicy nowych dróg w Warszawie. W niedzielę z transparentami wyszli ci, którzy uważają, że ważne trasy powstają za wolno
Nietypowy happening na tyłach Cmentarza Wojskowego na Powązkach. Kiedyś będzie tu olbrzymie skrzyżowanie z jezdniami w trzech poziomach: al. Prymasa Tysiąclecia, Trasy AK i nowej dwupasmówki przez Bemowo w stronę autostrady do Łodzi i Poznania. Tylko kiedy?

- Jesteśmy coraz bardziej zaniepokojeni opóźnieniami w rozbudowie warszawskiego systemu komunikacyjnego - mówił Jan Jakiel, prezes stowarzyszenia SISKOM. Założyli je forowicze z portalu Gazeta.pl. Najmłodszy ma 18 lat, najstarszy ponad 70 - studenci, inżynierowie, informatycy, historyk. Początkowo zajmowali się odpowiadaniem na komentarze osób, które krytykowały plany drogowców. Z czasem stwierdzili, że protesty powstają z niewiedzy. Zaczęli zdobywać materiały w urzędach. I tak na stronie www.siskom.waw.pl powstał ogólnodostępny serwis z bardzo dokładnymi mapami planowanych dróg. - Im ludzie mają więcej informacji, tym spokojniej podchodzą do inwestycji - uważają w SISKOM.

Teraz biorą się za urzędników, którzy w nieskończoność przeciągają przygotowania do budowy ważnych ulic. Np. już kilkanaście miesięcy trwa wydawanie decyzji środowiskowej dla odcinka Tras AK i Toruńskiej między Powązkami a Markami.

Przy Trasie AK SISK-omowcy wkopali więc symboliczny kamień węgielny pod nową drogę. W małej puszce znalazły się plany dróg z 1982 r. (większość wciąż na papierze) i apel. Do urzędników - żeby nie przekraczali terminów. Do rządu - żeby stworzył przepisy eliminujące nieuzasadnione protesty. Do deweloperów - żeby nie stawiać bloków koło projektowanych dróg albo przynajmniej uprzedzać o tym mieszkańców. Bo "grupka kilkudziesięciu osób nie może blokować inwestycji, z której będą korzystać dziesiątki, a nawet setki tysięcy osób".


Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna
 

·
Registered
Joined
·
961 Posts
Zaczęli zdobywać materiały w urzędach. I tak na stronie www.siskom.waw.pl powstał ogólnodostępny serwis z bardzo dokładnymi mapami planowanych dróg.
No ładnie... To jutro siądzie nam transfer....

Redaktor Osowski dokładnie napisał po co byl ten happening.

Robert napisz kilka zdań o tej tyczce (pikiecie)
bo niestety na fotkach nie za bardzo widać co jest tam napisane.
Na pikiecie byla literka Ł5 jak łącznica i cyferki 0+270 ozbaczające 270 metr łącznicy w weźle Trasa AK z Al.Prymasa Tysiąclecia.
Pikieta została wbita dokładnie w tym miejscu.
 

·
Registered
Joined
·
3,036 Posts
Kilka fot ode mnie :) Z przyczyn technicznych dopiero teraz.

A już myślałem, że to po mnie, a to tylko zabezpieczenie zgromadzenia publicznego.


Odczyt


Wspomniany wypadek. Trochę to dziwne, bo tu spokojnie można jechać 100km/h, przy 110km/h troszkę zaczyna się odczuwać siłę odśrodkową. Być może przyczyną popularności kontaktu z barierką na tym odcinku jest ograniczenie prędkości? Jest 60km/h, czyli jak dla samochodu na łysych oponach i bez amortyzatorów a w dodatku przejazd w czasie deszczu. A może chodzi o fatalne wyszkolenie kierowców – bo przecież najważniejsze jest zaparkowanie z dokładnością do 2cm, a nie realna jazda i wpajanie podstawowych zasad takich jak np. ta, że na zakręcie nie dotyka się hamulca?


Zgromadzenie.


Wkopanie kamienia węgielnego, a ściśle rzecz biorąc puszki metalowej.


Pikieta


Tu jest Polska – tu się pije.


Na razie SISKOM wziął się za informowanie o trasach i wyręcza w tym instytucje publiczne. Kolejnym etapem zapewne będzie wyręczanie w projektowaniu, a później... Nie – to byłoby zbyt piękne.
 

·
Registered
Joined
·
961 Posts
Na razie SISKOM wziął się za informowanie o trasach i wyręcza w tym instytucje publiczne. Kolejnym etapem zapewne będzie wyręczanie w projektowaniu, a później... Nie – to byłoby zbyt piękne.
Mała poprawka - etap wyręczania w projektowaniu już jest od dłuższego czasu...
 

·
Poor Leno
Joined
·
7,622 Posts
:applause: Gratulacje, to teraz zacznijmy ją budować w czynie społecznym;)
Ja niestety nie mogłem wpaść bo nie jestem w W-wie. Pozdrowienia dla wszystkich obecnych.
 
241 - 260 of 7752 Posts
Status
Not open for further replies.
Top