SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
81 - 100 of 7752 Posts

·
Banned
313 Posts
Skoro mamy chwilowy OT na narzekanie, to sie przylacze:

Czlowiek wyjezdza na chwile za granica, wykupuje za koszmarne pieniadze dostep do Internetu, chce poczytac ulubione forum a tu takie cos...

Nad drogami w Warszawie ciazy jakies fatum.

Pozdrawiam wakacyjnie cieplo,
JA

·
Rah'ma'dul
14,244 Posts
Skoro mamy chwilowy OT na narzekanie, to sie przylacze:

Czlowiek wyjezdza na chwile za granica, wykupuje za koszmarne pieniadze dostep do Internetu, chce poczytac ulubione forum a tu takie cos...

Pozdrawiam wakacyjnie cieplo,
JA

To nie fatum, to polityka w ratuszu, niechęć urzędników do zmian, bo zmiany mogą pociągnąć rewolucje w urzędach.

·
prostownik
3,095 Posts
Sławek;14131594 said:
To nie fatum, to polityka w ratuszu, niechęć urzędników do zmian, bo zmiany mogą pociągnąć rewolucje w urzędach.
To nie fatum, to miłościwie nam panujący Wojciech Dąbrowski z GDDKiA. Akurat ta droga nie ma nic wspólnego z ratuszem.

A co do ratusza - wszystko zależy od głowy w ratuszu. Jak był Kaczor, to badał i rozliczał inwestycje Piskorskiego, a nie myślał o nowych - jeszcze by się okazało, że te nowe też by się dało potem zbadać i rozliczyć :eek:hno: Teraz jest HGW i jakoś te inwestycje rozkręca...

·
Registered
1,262 Posts
Panie (są tu jakieś?) i Panowie - jest ponowny przetarg na budowę S8 Konotopa-Powązkowska :banana: Z datą 5 lipca! Mówię co widzę na stronie GDDKiA!

Data otwarcia kopert - 6 sierpnia 2007. Hmm.. śpieszyć się nam powoli zaczyna? Sssuperr..

·
Registered
2,180 Posts
Przetarg Reaktywacja

Drugie podejście

BUDOWA DROGI EKSPRESOWEJ S-8 TRASA ARMII KRAJOWEJ OD WĘZŁA KONOTOPA DO WĘZŁA PRYMASA TYSIĄCLECIA od km 1+099,00 do km 11+477,07. PROJEKT FUNDUSZU SPÓJNOŚCI

Ogłoszenie

SIWZ

Zamówienie obejmuje:
- budowę odcinka 6 pasowej (2 jezdnie po 3 pasy ruchu) drogi ekspresowej o długości 10378,07m o nawierzchni odpowiadającej kategorii ruchu KR6, w tym 3 odcinki zagłębione poniżej poziomu wód gruntowych prowadzone w ścianach szczelinowych z płytą denną,
- przebudowę istniejących ulic w związku z adaptacją do nowego układu zdeterminowanego powstaniem drogi ekspresowej (nawierzchnie KR2, KR3, KR4 oraz KR5),
- budowę dróg dojazdowych dla zapewnienia połączeń sieci istniejących ulic oraz dojazdu do posesji o łącznej długości 9 415,17 m (nawierzchnie KR2 oraz KR1),
- budowę następujących węzłów:
....
jak w załączonym ogłoszeniu

Numer przetargu: 43/2007/us
Termin realizacji: Okres w miesiącach: 27 licząc od daty rozpoczęcia robót (do czasu realizacji nie wlicza się okresu między 15 grudnia a 15 marca)

Kryteria wyboru ofert i ich znaczenie: Najniższa cena

Miejsce i termin składania ofert: 06.08.2007 Godzina: 12:00

·
FatBack
2,919 Posts
już w tym momencie dam sobie obciąć ręke że będzie oprotestowany i że sprawa pójdzie do sądu. jak co 0,5 przetarg zresztą :=)

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,577 Posts
Droga ekspresowa S-8; zarządzanie i nadzór - otwarcie ofert​

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że w dniu 25 lipca br., otwarto oferty w przetargu na zarządzanie projektem Funduszu Spójności „Budowa drogi ekspresowej S 8 – Trasa Armii krajowej od węzła Konotopa do węzła Prymasa Tysiąclecia” w tym pełnienie nadzoru nad realizacją robót. Kwota jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie inwestycji wynosi 37 501 043,20 (brutto). Lista złożonych ofert !

1. TPF Plange & E&L Architects - 20 866 267,19 -100,0%
2. WS Atkins Polska - 24 652 466,80 - 118,1%
3. Mott MacDonald Limited - 25 453 158,90 - 121,9%
4. Halcrow Group Limited & Lafrentz-Polska - 26 591 461,60 - 127,4%
5. ZBM Inwestor Zastępczy & ECM Group Polska - 27 871 341,35 - 133,6%
6. DHV Polska & Scetauroute Polska & Nexel Polska & Dro-Konsult - 31 484 703,33 - 150,9%
7. Scott Wilson Ltd - 34 529 821,04 - 165,5%
8. Arcadis Profil - 39 785 420,00 - 190,7%

Źródło:www.gddkia.gov.pl
Szkoda że GDDKiA udostępnia spis w PDF i blokuje możliwość kopiowania - trzeba ręcznie przepisywać - więc sory jak są jakieś literówki

PS na razie brak modyfikacji SIWZ w przetargu na budowę - jestem zaskoczony -plu plu -wypluwam

PS 2 - GDDKiA popełniła błąd - Armii Krajowej - Krajowej powinno być z dużej(wielkiej litery)

·
Registered
521 Posts
Tylko jedna oferta ponad kosztorys. Ciekawe jest to, że gdy wybiorą najtańszą ofertę, to zaoszczędzą 17mln zł, które mogą gdzie indziej rozdysponować.

·
MrBlackMagicHimself
3,281 Posts
To się okaże, czy zaoszczędzą...

·
Registered
420 Posts
Witam!
Mam nadzieję, ze już wkrótce koparki wjadą na budowę S8, ale zanim to się stanie postanowiłem zrobić wizję lokalną w terenie, gdzie powstanie węzeł A2-S8-S2...
Poniżej krótka fotorelacja...
P.S. Podczas budowy obiecuję również w miarę regularne update'y. Będzie można wtedy porównać zdjęcia z budowy z tymi sprzed... ;)

Po pierwsze mini mapka węzła wraz z naniesionymi punktami, gdzie były robione zdjęcia:

Pierwsze 4 zdjęcia zrobione w pobliżu przejazdu kolejowego przy ulicy Przejazdowej na północnym skraju Ursusa.

W tym mniej/więcej miejscu S8 będzie przecinać tą dróżkę prowadzącą do cmentarza:

Dwa poniższe zdjęcia to widok w kierunku zach-płd na miesce gdzie S8 będzie przecinać linie kolejową.

A tu widok pn-wsch w kierunku Połczyńskiej. Prawdopodobnie S8 poleci gdzieś obok tych zabudowań

A tu widok od linii kolejowej w kierunku południowym na miejsce gdzie będzie węzeł A2-S8

Na GPSku widać gdzie były zrobione następne zdjęcia

Kilka fotek z budynkami do wyburzenia:

A to już południowe okolice przyszłego węzła...
W tym kierunku poleci S2

Zbliżenie na bloki w Ursusie. Prawdopodobnie gdzieś tutaj S2 przetnie się z linią kolejową.

A to widok w kierunku północnych krańców Piastowa. Gdzieś z prawej "przyleci" do nas A2 ;)

Kolejny budynek do wyburzenia

A to całkiem miły zajazd w Konotopie. Będzie kilkaset metrów od A2

Na koniec fotka z miejsca w którym A2 przetnie drogę Bronisze-Piastów. Nie wiem czy te słupki mają coś wspólnego z przebiegiem autostrady, ale mniej więcej tutaj będzie biegła...

Mam nadzieję, że kogoś zainteresowały powyższe zdjęcia? :)
A teraz będę z niecierpliwością czekać, aż staną sie one nieaktualne... :nuts:

P.S. Sorki za troszkę chaotyczne podpisy pod zdjęciami ;)

·
Registered
1,262 Posts
Patryjota said:
Co będzie jak wybudujemy juz s8 a nie będzie a2 i s2 ??
Nic się nie stanie- po prostu nie będzie wykorzystywana na całej długości. Drugi węzeł (licząc od południa) to skrzyżowanie z obecną DK2 - stamtąd część ruchu skręci po prostu bezpośrednio na północ. Miło że się troszczysz, ale jakoś damy radę.. ;)

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,577 Posts
Nic się nie stanie- po prostu nie będzie wykorzystywana na całej długości. Drugi węzeł (licząc od południa) to skrzyżowanie z obecną DK2 - stamtąd część ruchu skręci po prostu bezpośrednio na północ. Miło że się troszczysz, ale jakoś damy radę.. ;)
Jakoś tak dzięki forum zależy mi na tym aby w Polsce budowano drogi :D - hyhyhyhy - (w przeciwnieśtwie do usera Wieliczka )

Tak patrze na mape to jednak lepiej żeby zdążyli z S2 i A2 -w końcu czas budowy S8 na w/w odcinku jest ogromny wręcz dla mnie nie zrozumiały i przerażający

81 - 100 of 7752 Posts
Status
Not open for further replies.