SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 10339 Posts

·
Registered
Joined
·
732 Posts
Zakładam nowy odcinek, zupełnie oddzialny.

http://www.panmedia.pl/serwisy/1613-gddkia/2006/2006-06/pdf/20060608_dziennik_01.pdf

Ludzie! czy nie lepiej postawić wewnętrzne wiadukty, potem odbudować te zewnętrzne. Jeśli chodzi o most, to obie jezdnie są oddzielne. To na upartego można postawić obok tymczasowy most z konstrukcji wziętej z mostu Syreny, a dla drugiego kierunku pozostawić starą część.

Czy moje rozwiązanie jest nie do zrealizowania?

-----------

Odcinek Powązkowska - Modlińska:
Ukończyłem schemat obiektów. Wstawiam tu rysunek nieco zmniejszony, zaś normalny można uzyskać klikając w niego.
 

·
Registered
Joined
·
974 Posts
zaraz zaraz, a nie miala tego robic GDDKiA?? przeciez to fragment S8?

i czy ten remont/odbudowa zostanie w jakikolwiek sposob połączony z przebudową całej trasy AK?

Pozdrawiam
 

·
Robert
Joined
·
10,060 Posts
jjarecki said:
Zakładam nowy odcinek, zupełnie oddzialny.


Ludzie! czy nie lepiej postawić wewnętrzne wiadukty, potem odbudować te zewnętrzne. Jeśli chodzi o most, to obie jezdnie są oddzielne. To na upartego można postawić obok tymczasowy most z konstrukcji wziętej z mostu Syreny, a dla drugiego kierunku pozostawić starą część.

Czy moje rozwiązanie jest nie do zrealizowania?
Jeśli chodzi o wiadukty to jestem przeciwko robienia prowizorek na kilka lat.
a most? most trzyma się świetnie i gołym okiem mozna to stwierdzić,więc nie wiem poco stawiać cos obok. Z wiaduktami nie ma nic wspólnego aby forsowac to rozwiazanie
....................................
Zastanawiam sie czy wogóle im się uda zrobić remont tego "lepszego wiaduktu" w stronę Marek. Do sierpnia muszą postawić podpory między torami kolejowymi [a to wiemy jak się można szybko porozumieć z PKP] plus czy nie wyjdą "dodatkowe"okoliczności.
...a co będzie kiedy w międzyczasie remontu wiaduktu [w str.Bródna] rozwali się ten w strone Centrum? .
Faktycznie on jest znacznie w gorszym stanie. Widzę codziennie jego i mam wrażenie ze w oczach zaraz spadnie przęsło z podpory.
Ciekawostką jest to ze od miesiąca autobusy w stronę Centrum zaraz jak zjadą z ślimaka muszą się wpasować z rozbiegówki na lewy pas. Wiemy jak kierowcy tam bagatelizują ograniczenie do 50 .Większość jeździ grubo ponad 75km/h. Kierowcy Neoplanów,Manów dają "przygazówke" i wciskają się na lewy między szaleńców którzy są nierzadko zdezorintowani i nie chcą ich wpuszczać.
Wynika z tego powodu wzajemne obtrąbienie i piski hamowań [kierowcy osobowych[szczególnie przyjezdni] nie zwracają uwagi na znaki że autobusy nie moga jeździć prawym pasem]
Ogólnie zawsze byłem zachwycony rozwiązaniami trasy. Ślimaki,estakdy,wydzielony tranzyt,ruch lokalny na osobnych estakadach....tyle ze nie zrealizowali do końca założenia [baza PW wzorująca się na zachodnich rozwiazaniach] i wykonali bubel techniczny:(

z budowy:D Dziękujemy

[c]Fredi
z rozbiórki[zeszły rok]środkowych nigdy nie otwartych estakach[podobno kilka dni cos nimi jeździło tak jak na pierwszym zdjęciu]:

własne archiwum.

i z góry jeszcze nie zrozwalonymi środkowymi pasami.
Widzimy takze że nigdy nie powstały estakady nad Wysockiego

[c]Cudak


[c]Cudak
 

·
Banned
Joined
·
1,911 Posts
rcube said:
Naprawde zastanawiajace... wielka zagadka :D Dlaczego nie dokonczono ? Wady konkstrukcyjne ? Brak kasy ? (w PRLu? :D )
Chyba brak kasy i środków. Most Grota otwarto w 1981 czyli podczas strajków i ostrego kryzysu czyli dokończono go ostatkiem sił i środków. Z dokończeniem trasy postanowiono "chwilowo" zaczekać. Ale to "chwilowo" okazało się że na zawsze.
 

·
Robert
Joined
·
10,060 Posts
glicek said:
Chyba brak kasy i środków. Most Grota otwarto w 1981 czyli podczas strajków i ostrego kryzysu czyli dokończono go ostatkiem sił i środków. Z dokończeniem trasy postanowiono "chwilowo" zaczekać. Ale to "chwilowo" okazało się że na zawsze.
Dokładnie.
Podczas kryzysu budowę przejeła nawet dyrekcja metra! Taki był roz...
 

·
Banned
Joined
·
223 Posts
23 lutego rozesłaliśmy do mediów taką oto informację - komentarz w sprawie wiaduktów trasy toruńskiej:

Jako SISKOM zajmujemy się problematyką budowy warszawskiego węzła drogowego, czyli systemu obwodnic warszawskich, które obecnie planowane, a wkrótce w budowie, pozwolą na łatwiejsze poruszanie się po mieście. Jednym z kluczowych elementów tego systemu będzie obecna trasa toruńska. Miejmy nadzieję, że nie nastapi trwała przerwa w funkcjonowaniu obecnie eksploatowanych wiaduktów żerańskich, czyli ich zawalenie. Wiele jednak wskazuje na to, że tak może być i to pomimo informacji płynących z ZDM o przygotowywanym remoncie. Wiadomości o rychłym remoncie, które do nas docierają odnośnie remontu wiaduktów nie pozwalają spoglądać w przyszłość z optymizmem.
ZDM planuje w gruncie rzeczy powierzchowny remont, który ma przedłużyć eksploatację wiaduktów do czasu, gdy GDDKiA rozpocznie przebudowę Trasy AK - Toruńskiej do parametrów drogi ekspresowej.

Remont przeprowadzany przez ZDM z tego co można przeczytać w prasie, będzie należał do kategorii prac typu robimy, aby robić cokolwiek i nikt nie mógł nam zarzucić bierności. W sumie wydatek pieniędzy bez maksymalizacji zysków. Remont ten bowiem i tak nic nie poprawi - wiadukt po remoncie dalej nie będzie spełniał parametrów stawianych konstrukcjom w ciągu dróg S i w ypadku dostosowywania całej trasy do parametrów S zostanie zburzony. Natomiast wydane zostaną pieniądze na kosztowniejszą konserwację. Przypomina to nieco sytuację z wiaduktem kolejowym w ciągu ul. Górczewskiej na granicy Woli i Bemowa, gdzie ZDM zdecydował o remoncie zamiast o wyburzeniu. Wyburzenie pierwotnie pozostawiono na potem, gdy w realizacji byłaby trasa NS. Tymczasem to byłby dwukrotny wydatek: najpierw remont, a potem zburzenie i budowa nowej konstrukcji. Również kierowcy mieliby utrudnienia dwa razy.

Gdyby wzorowo? zarządzać infrastrukturą drogową, wówczas należałoby zdecydować się na nstępujące kroki:
1. Wystapienie do UZP o zgodę na bezprzetargowy wybór Wykonawcy uzasadniając to stanem przedkatastrofalnym wspomnianych wiaduktów,

2. Doprowadzenie do porozumienia z GDDKiA w zakresie wcześniejszego sfinansowania budowy nowego wiaduktu spełniającego wymogi obiektów w ciągu dróg ekspresowych i warunkującego zwrot ksztów tej inwestycji ZDM-owi, gdy GDDKiA rozpocznie proces dostosowywania istniejącej trasy do parametrów drogi S. Wybudowany w wyniku takiego porozumienia wiadukt powinien być jednocześnie wiaduktem o docelowej szerokości, aby po odbudowie nie trzeba było wiaduktu poszerzać, budować od nowa, itp. Zauważyć bowiem, trzeba, że obecnie trwają analizy, których celem jest wybór optymalnego w perspektywie 30 i więcej lat układu wiaduktow żerańskich, którymi zjeżdżać się będzie z poszerzonego do przekroju 2x5 pasów ruchu mostu Grota. Do wyboru są:
a) jezdnie główne o 2 pasach ruchu, boczne o 3 pasach ruchu,
b) jezdnie główne o 2 pasach ruchu, boczne o 2 pasach ruchu,
c) jezdnie główne o 3 pasach ruchu, boczne o 2 pasach ruchu,
W zalezności od wyników tych analiz obecne boczne wiadukty żerańskie będą mieć 2 lub 3 pasy ruchu (obecnie 2 pasy)

3. ZDM stawia tymczasowy wiadukt w celu przełączenia ruchu i burzy wiadukt w stronę Marek. Następnie odbudowuje go według wymogów i wariantu, który wygra we wspomnianej analizie. Tym samym nie wydaje pieniędzy na remont konstrukcji, która długo nie wytrzyma, tylko na nową konstrukcję, która posłuży wiele lat.

4. W razie konieczności schemat można powtórzyć dla wiaduktu w stronę Wisły, a także z brakującymi estakadami nad ul. Wysockiego i ul. Łabiszyńską.

5. Gdy GDDKiA już będzie dostosowywac całą trasę toruńską do parametrów S, to na podstawie wcześniejszego porozumienia zwrócono by miastu pieniądze za wykonane prace.

Miasto dzięki temu zyskałoby drożność trasy AK - Toruńskiej o wiele szybciej, a także skutecznie oddaliło "siedzenie" na bombie. Bo czyż remont daje gwarancję, że obecne filary wytrzymają do planowanej przebudowy całej trasy?

Reakcji praktycznie nie było, poza wydaniem kuriera z 25 lutego:
http://www.siskom.waw.pl/informacje-tv.htm

Niedawno zaś ukazał się artykuł w Dzienniku:
http://www.siskom.waw.pl/artykuly/060608-dz.jpg

Tarantula01
 

·
Registered
Joined
·
732 Posts
Discussion Starter · #12 ·
Myśle, że miasto dopiero zareaguje jak się coś ruszy na konstrukcji, kawal jezdni odpadnie... Wtedy będzie problem, jednak jak pokazuje przyklad nie dla wszystkich.
W grudniu stawialem, że wiadukty do czerwca nie postoją - mylilem się na szczęście!
 

·
Registered
Joined
·
82 Posts
Miasto przekazalo pieniądze na to by w tym roku, postawić przeprawę tymczasową na miejscu zburzonych wiaduktów - z konstrukcji byłego mostu syreny, konstrukcja ta ma powstac do końca września 2006.
Miasto przekazalo ponad 30 mln zl, na remonty, budowe etc na rok 2006.
 

·
Urban experience...
Joined
·
2,350 Posts
Trasa Torunska jest na prawde fajna, ale zostala tak koszmarnie wykonana ze trasa Lazienkowska (ladnych pare lat starsza) trzyma sie lepiej (szczegolnie estakady). Zaciekawia mnie to kiedy zacznie sie przebudowa i poszerzenie Torunskiej/AK (wlacznie z odbudowa tych wiadkuktow na skrzyzowaniu z Modlinska), bo kiedys czytalem ze w 2006 roku :)
 

·
Banned
Joined
·
223 Posts
W tej chwili przed wojewodą toczy się postępowanie w sprawie wydania decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych potrzebne do przebudowy tej trasy. Potem będzie postępowanie w sprawie wydania decyzji lokalizacyjnej, wykup gruntów (niewiele, ale jednak trzeba), uzyskanie pozowlenia na budowę i wyłonienie wykonawcy.
W GDDKiA szacują, że w 2008 r. ruszą prace.
 

·
Moderator
Joined
·
83,092 Posts
rcube said:
Naprawde zastanawiajace... wielka zagadka :D Dlaczego nie dokonczono ? Wady konkstrukcyjne ? Brak kasy ? (w PRLu? :D )
A może urzędnicy stwierdzili,że jeśli już mają po jednej jezdni w każdym kierunku,to dlaczego mają budować następne:D
 

·
Registered
Joined
·
82 Posts
Komunikat w sprawie remontu wiaduktów Trasy Toruńskiej nad ulicą Modlińska oraz terenem PKP i FSO w Warszawie
ZDM realizując postanowienie Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego do 31 października br. wyremontuje część przejazdową wiaduktu południowego Trasy Toruńskiej oraz wybuduje stalowy wiadukt do czasowego użytkowania. Remont polegał będzie na naprawie urządzeń dylatacyjnych, stref podparcia przęseł i nawierzchni oraz chodników wraz z balustradami i barierami na wiadukcie południowym. Remont nie będzie się wiązał z zamknięciem ruchu.
W oparciu o gotowy już projekt, autorstwa Transprojektu Warszawa, wykonawca przystąpi równolegle do budowy wiaduktu stalowego, umieszczonego pomiędzy wiaduktem północnym i południowym. Konstrukcja ta umożliwi przeniesienie ruchu z wiaduktu północnego na czas jego remontu.
Prace remontowe i budowlane rozpoczną się pod koniec lipca br. Podczas całego okresu remontu obu wiaduktów, który zakończy się w roku 2008, przewiduje się utrzymanie ruchu drogowego dwoma pasami ruchu w każdym kierunku.
Źródło www.zdm.waw.pl
 
1 - 20 of 10339 Posts
Status
Not open for further replies.
Top