SkyscraperCity banner

141 - 160 of 168 Posts

·
Registered
Ciekawy świata
501 Posts
Budowa tej drogi jest bardzo potrzebna i cieszę się, że sprawa idzie do przodu dlatego serdecznie dziękuję. :) (y)

·
Lower Silesia
5,300 Posts

·
Registered
351 Posts
Dla równowagi już pojawiają się kolejne protesty (tym razem przeciw), bo "jak budowałem dom nikt nie mówił o żadnej drodze". Tak, że możemy liczyć na kolejne blokady.

Boguszyn: protest przeciwko planowanemu przebiegowi drogi S8
Tak jak protestujący uważam, że wariant A4 jest lepszy. Krótszy przede wszystkim :) GDDKiA podejmie decyzje i tyle. Do decyzji środowiskowej idzie podstawowy rekomendowany wariant i drugi zapasowy. Więc zgłoszą dwa warianty i tak do DSU.

·
Registered
647 Posts
Wariant A2 jest co prawda dłuższy o 7 czy 8 kilometrów lecz daje ciekawe możliwości rozwinięcia w przyszłości sieci drogowej na linii Kłodzko -> Złoty Stok -> Paczków -> Otmuchów -> Nysa. Pamiętajmy, że są to dość spore miejscowości, a wydłużenie czasu przejazdu Kłodzko - Wrocław w wariancie S8/A2 wyniesie wtedy jedynie około 4 minuty. No i względy środowiskowe, oszczędzamy malownicze Bardo i pasmo gór Sowich.

·
Registered
351 Posts
^^ Przy wariancie A4 też jest możliwe:

czerwony: wariant A2
pomarańcz: wariant A4
violet i niebieski: warianty S46 do wariantu A2
brązowy: kontynuacja S8 do Boboszowa przy wariantu A2
Dokładnie tak myślałem, żeby przedłużyć do Międzylesia. W taki sposób można by wykorzystać obecną obwodnicę Kłodzka..

·
Registered
8 Posts
A czy gdzieś są informacje jakie warianty odpowiadają władzom lokalnym na poszczególnych odcinkach? Interesuje mnie stanowisko wójtów poszczególnych gmin, a w szczególności w gminie Kobierzyce.

·
Registered
6 Posts
Wójt Kobierzyc z tego co pamiętam nie opowiedział się za żadnym z wariantów. Zgłosił za to swoje uwagi co do każdego z nich.

·
Registered
1,928 Posts
Niema się co podniecać. Przed wyborami wszystko można obiecać, że już się zbuduje. Pamiętacie Panią Szydło jak wbijała łopatę w S1 Bielsk-Biała - Kosztowy ?
5 lat i nic!

·
Registered
351 Posts
A czy gdzieś są informacje jakie warianty odpowiadają władzom lokalnym na poszczególnych odcinkach? Interesuje mnie stanowisko wójtów poszczególnych gmin, a w szczególności w gminie Kobierzyce.
Burmistrz Ząbkowic tez wstrzymał się od głosu oficjalnie.

Z wariantem A4 to dosyć grubo polecieli bo prowadzi przez całkiem spory masyw.
Tak, leci pod górą tunelem. :)

·
Registered
8 Posts
Wójt Kobierzyc z tego co pamiętam nie opowiedział się za żadnym z wariantów. Zgłosił za to swoje uwagi co do każdego z nich.
Wójt rzeczywiście wskazał pismo gdzie ma uwagi do każdego wariantu i wskazał dwa nieakceptowalne ze względów społecznych (przebiegają po terenach na których stoją już budynki)
Wiecej tutaj:
Rozbudowa drogi krajowej nr 8

141 - 160 of 168 Posts