SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 4180 Posts

·
DROGI TO MOJA PASJA
15,591 Posts
Poprzedni wątek: http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=786120&page=75

Istniejący odcinek:

S-8 Węzeł Dąbrowa-węzeł Cieśle (obw. Oleśnicy)
Lata budowy: 2004-2006
Data otwarcia: 28 listopada 2006

Aktualny stan prac:

S8 węzeł Pawłowice - Oleśnica, węzeł Dąbrowa 22,1 km
wykonawca: Mota-Engil (PL), Mota-Engil (P)
umowę podpisano : 18 listopada 2009.
Wartość umowy: 448,8 mln zł (brutto)
Termin realizacji: maj 2012

S8 Oleśnica, węzeł Cieśle-Syców, węzeł Wschód 25,1 km
wykonawca: Skanska
umowę podpisano : 5 listopada 2009.
Wartość umowy: 468,7 mln zł (brutto)
Termin realizacji: czerwiec 2012

S8 Syców (węzeł Wschód) - Kępno 15,3 km
Data rozpisania przetargu: 30.06.2010
Lista złożonych wniosków:
1. Pajo [Luboń] & DIIPP Autostrady & IC Construction (PL) & IC Construccion (E) & PDiM [Konin]
2. Mota-Engil (PL) & Mota-Engil(P)
3. SIAC CONSTRUCTION (IRL) & SIAC (PL)
4. FCC CONSTRUCCION (E)
5. J&P - AVAX (GR)
6. Astaldi (I) & PBDiM [Mińsk Mazowiecki]
7. HYDROGEO-POLSKA & Construcciones y Promociones Balzola Sociedad Anonima (E)
8. POL-AQUA & DRAGDOS (E)
9. EUROVIA (PL) & EUROVIA (CZ) & WARBUD & DROG-BUD [Częstochowa]
10. Polimex – Mostostal & DOPRASTAV (SV) MSF ENGENHARIA (P) & MSF (PL) & ZRM MOSTMAR & PRDiM [Kędzierzyn-Koźle]
11. SRB Civil Engineering (IRL) & John Sisk & Son (IRL)
12. NDI
13. SANDO BUDOWNICTWO (PL) & CONSTRUCCIONES SÁNCHEZ DOMÍNGUEZ-SANDO (E) & WAKOZ
14. HERMANN KIRCHNER (PL) & HERMANN KIRCHNER (D)
15. Mostostal Warszawa & ACCIONA INFRAESTRUCTURAS (E)
16. Bilfinger Berger Budownictwo & PUT INTERCOR
17. SKANSKA
18. STRABAG (PL) & Strabag (A) & Heilit+Woerner Budowlana
19. BUDIMEX & FERROVIAL AGROMAN (E)
20. APRIVIA & PBG & HYDROBUDOWA POLSKA S.A & Obrascón Huarte Lain (E)
21. POL-DRÓG OLEŚNICA & MOSTY-ŁÓDŹ & ERBUD

S8 Kępno - Wieruszów 16,6 km
1. Dragados (E) & Pol-Aqua
2. Pajo [Luboń] & DIIPP Autostrady & IC Construction (PL) & IC Construccion (E) & PDiM [Konin]
3. SIAC CONSTRUCTION (IRL) & SIAC (PL)
4. FCC CONSTRUCCION (E)
5. J&P - AVAX (GR)
6. Apine (A) & Radko
7. Astaldi (I) & PBDiM [Mińsk Mazowiecki]
8. Mota-Engil (PL) & Mota-Engil (P)
9. EUROVIA (PL) & EUROVIA (CZ) & WARBUD & DROG-BUD [Częstochowa]
10. Polimex – Mostostal & DOPRASTAV (SV) MSF ENGENHARIA (P) & MSF (PL) & ZRM MOSTMAR & PRDiM [Kędzierzyn-Koźle]
11. SRB Civil Engineering (IRL) & John Sisk & Son (IRL)
12. NDI
13. SANDO BUDOWNICTWO (PL) & CONSTRUCCIONES SÁNCHEZ DOMÍNGUEZ-SANDO (E) & WAKOZ
14. HERMANN KIRCHNER (PL) & HERMANN KIRCHNER (D)
15. Mostostal Warszawa & ACCIONA INFRAESTRUCTURAS (E)
16. Bilfinger Berger Budownictwo & PUT INTERCOR
17. SKANSKA
18. STRABAG (PL) & Strabag (A) & Heilit+Woerner Budowlana
19. BUDIMEX & FERROVIAL AGROMAN (E)
20. APRIVIA & PBG & HYDROBUDOWA POLSKA S.A & Obrascón Huarte Lain (E)
21. POL-DRÓG OLEŚNICA & MOSTY-ŁÓDŹ & ERBUD

S8 Wieruszów - Walichnowy13,1 km
1. Johan Bunte (D) & Bunte (PL)
2. Dragados (E) & Pol-Aqua
3. Pajo [Luboń] & DIIPP Autostrady & IC Construction (PL) & IC Construccion (E) & PDiM [Konin]
4. Mota-Engil (PL) & Mota - Engil (P)
5. SIAC CONSTRUCTION (IRL) & SIAC (PL)
6. J&P - AVAX (GR)
7. Telex (PL) & Rahsazi Iran (IRAN)
8. Astaldi (I) & PBDiM [Mińsk Mazowiecki]
9. HYDROGEO-POLSKA & Construcciones y Promociones Balzola (E)
10. EUROVIA (PL) & EUROVIA (CZ) & WARBUD & DROG-BUD [Częstochowa]
11. Polimex – Mostostal & DOPRASTAV (SV) MSF ENGENHARIA (P) & MSF (PL) & ZRM MOSTMAR & PRDiM [Kędzierzyn-Koźle]
12. SRB Civil Engineering (IRL) & John Sisk & Son (IRL)
13. NDI
14. SANDO BUDOWNICTWO (PL) & CONSTRUCCIONES SÁNCHEZ DOMÍNGUEZ-SANDO (E) & WAKOZ & J.W. CONSTDUCTION (PL)
15. HERMANN KIRCHNER (PL) & HERMANN KIRCHNER (D)
16. Mostostal Warszawa & ACCIONA INFRAESTRUCTURAS (E)
17. Bilfinger Berger Budownictwo & PUT INTERCOR
18. SKANSKA
19. STRABAG (PL) & Strabag (A) & Heilit+Woerner Budowlana
20. BUDIMEX & FERROVIAL AGROMAN (E)
21. APRIVIA & PBG & HYDROBUDOWA POLSKA S.A & Obrascón Huarte Lain (E)
22. POL-DRÓG OLEŚNICA & MOSTY-ŁÓDŹ & ERBUD

-----------------

Stan przetargów na dzień 24 czerwca 2011 r.

Pozwolę sobie załączyć mapkę poglądową na odcinki S8 dla których nie zostały jeszcze rozstrzygnięte przetargi. może się jakoś przyda ;)

przetargami na odcinki numerowane cyframi rzymskimi zajmuje sie GDDKiA w Opolu
a cyframi arabskimi GDDKiA w Łodzi

wykorzystałem fragment mapy autorstwa esce

·
Administrator
39,048 Posts

·
Wratislavia
1,395 Posts
Wesoły Romek;61938913 said:
Łącznik Długołęka jest w budowie łącznie z resztą AOW ?
Łącznik jest integralną częścią AOW.

·
Lower Silesia
5,298 Posts
CO BY SIĘ JESZCZE ZAŁAPAŁO NA PIERWSZĄ STRONĘ. Z POPRZEDNIEGO WĄTKU:

OBWIESZCZENIE REGIONALNEGO DYREKTORA OCHRONY SRODOWISKA W POZNANIU
Regionalny Dyrektor Ochrony Srodowiska w Poznaniu
informuje strony postepowania o wniesieniu odwołania od decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Srodowiska w Poznaniu z dnia 30.06.2010 r. znak: RDOS-30-OO.II-66191-87/09/jc, o srodowiskowych uwarunkowaniach dla przedsiewziecia polegajacego na budowie drogi ekspresowej S8 Syców – Kepno – Sieradz – A1 (Łódz) na odcinku Syców – Kepno – Wieruszów – Walichnowy
http://poznan.rdos.gov.pl/images/obw/13_66191-87.pdf

rjk4 said:
Jest aktualizacja na stronie budowy odcinka Wrocław - Syców
http://s8-wroclaw-sycow.pl/post/etap1/1007.html

na pozwolenie czekamy do końca września

·
Registered
110 Posts
Biforka

Z okazji jednodniowego pobytu w miejscowości Mirków, fotka startowa z terenów nad Prosną. Trawy szumią, plony rosną, ogólnie sielanka. Spodziewam się sporego nasypu na tym odcinku, który przesłoni dzisiejszy krajobraz w kierunku północnym (młyna Cieszęcin).

Rzeka Prosna w okolicy planowanego mostu na S-8 płynie sobie leniwie.
Po lewej "Prusy", po prawej "Kongresówka".

·
Registered
65 Posts
Witam, moja rodzina ma gospodarstwo w miejscu przez które ma przechodzić środek drogi, okolice Kępna, wieś Kliny. Budynek mieszkalny, stodoła i trochę ziemi dookoła. Jak myślicie GDDKiA wybuduję im dom gdzie indziej, czy da kasę odpowiednio wcześniej, żeby sami się gdzieś wybudowali? Do tej pory nikt się do nich nie zwrócił w tej sprawie...

·
Registered
20,550 Posts
Witamy na forum :) Po wydaniu DŚU w zasadzie już nie ma szans, by zmienić przebieg inwestycji i trzeba się pogodzić ze zmianą miejsca zamieszkania.
Żeby wypłacić odszkodowania musi być wydana decyzja lokalizacyjna, obecnie Zgda naRealizacjęInwestycjiDrogowej. Wówczas to będzie opinia rzeczoznawcy , wycena, dodatkowo, jeśli twoja rodzina się zdecyduje od razu oddać teren dostanie extra 5% ceny rzeczoznawcy i 10k na przeprowadzkę(jeśli są zabudowania mieszkalne). Trochę to zajmie, w każdym razie rodzinka może już szukać nowej nieruchomości. W zasadzie nie ma szans na zablokowanie inwestycji- nieruchomość z mocy prawa staje się własnością i jeżeli nie zgodzą się na dobrowolne oddanie państwo i tak ją przejmie. Na pewno stracą 5% bonusu i kolejna wycena rzeczoznawcy może być już nie tak korzystna. Dodam, że na wielu odcinkach 95% ludzi oddaje dobrowolnie ziemie bo wiedzą, że ze specustawą drogową nie ma szans na blokowanie.

·
Registered
3,496 Posts
Po wydaniu DŚU w zasadzie już nie ma szans, by zmienić przebieg inwestycji
W zasadzie nie ma szans na zablokowanie inwestycji- nieruchomość z mocy prawa staje się własnością i jeżeli nie zgodzą się na dobrowolne oddanie państwo i tak ją przejmie.
Ehm... Proponuję jednak pisać precyzyjnie.

Szanse na zablokowanie inwestycji mogą być faktycznie niewielkie po wydaniu prawomocnego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej (ZnRID).

Samo wydanie DŚU niestety niczego jeszcze nie przesądza, przynajmniej do uzyskania ostateczności. A w przypadku DŚU na przedmiotowy odcinek do tego jeszcze daleka droga. Nie muszę pisać, ile DŚU upadło w kolejnych instancjach...

Na pewno stracą 5% bonusu i kolejna wycena rzeczoznawcy może być już nie tak korzystna.
Zdarzało się też, że kolejne wyceny były znacznie lepsze. Nie jest przecież żadną regułą, że pierwsza jest najkorzystniejsza...

·
Dear Donald, Yours Ever
33,721 Posts
Będzie tak jak piszesz w 2 części pytania. Ale czy odpowiednio wcześniej to już nie wiem.
Nie zawsze, lecz zwykle. Wyjątek: na S3 Szczecin-Gorzów (odcinek Berger Bau) odbudowali zabudowania na pozostałej części działki. Dodam, że będą mieli znakomity widok na nową S-kę :lol:

W wątku o A1 jest pewien user który Ci dużo wyjaśni :)
Był. Teraz ma pod nickiem "uroczy" podpis BANNED :) (m.in. za wrzucanie do wątku o A1 wszystkich wieści o nieprawidłowościach w katowickiej GDDKiA).

·
foto-ml.pl
17,132 Posts
Witam, moja rodzina ma gospodarstwo w miejscu przez które ma przechodzić środek drogi, okolice Kępna, wieś Kliny. Budynek mieszkalny, stodoła i trochę ziemi dookoła. Jak myślicie GDDKiA wybuduję im dom gdzie indziej, czy da kasę odpowiednio wcześniej, żeby sami się gdzieś wybudowali? Do tej pory nikt się do nich nie zwrócił w tej sprawie...
Witamy :)
Tak patrzę na mapkę i w żadnej sposób przez Kliny mi S8 nie chce przejść, ale wiem że są zabudowania po drugiej stronie torów więc spoko ;)
Bardzo ciekawy temat poruszyłeś, sam mam działkę budowlaną nieopodal przyszłego węzła S8/S11 , ale to ok 500m, niestety za daleko aby łapała się na tą inwestycję, ale za to będzie dobry punkt obserwacyjny na budowę węzła ;)

Jeszcze druga sprawa, dzisiaj przejeżdżając DK8 obok węzła Syców-zachód, a potem Węzła Cieśle widziałem spory ruch ciężarówek i spychaczy. Było też sporo nawiezionego żwiru(?), oraz piasku. Jutro postaram się zrobić kilka zdjęć. Widać że na tym odcinku, pomimo braku PnB jakieś roboty ziemne są prowadzone. A i sprzętu ciężkiego trochę widać.

·
Urbancard Premium
1,918 Posts
dzisiaj przejeżdżając DK8 obok węzła Syców-zachód, a potem Węzła Cieśle widziałem spory ruch ciężarówek i spychaczy. Było też sporo nawiezionego żwiru(?), oraz piasku. Jutro postaram się zrobić kilka zdjęć. Widać że na tym odcinku, pomimo braku PnB jakieś roboty ziemne są prowadzone. A i sprzętu ciężkiego trochę widać.
Też to widziałem, chyba w poniedziałek, jadąc od strony Walichnowów widziałem roboty ziemne koło węzła Syców-Wschód [w stronę na Warszawę], na obwodnicy Sycowa żadnych prac, a dalej na węźle Syców-Zachód oraz wlocie na obwodnicę Oleśnicy widziałem w oddali przygotowania pod przyszłą eSkę :banana:

·
Registered
65 Posts
Witamy :)
Tak patrzę na mapkę i w żadnej sposób przez Kliny mi S8 nie chce przejść, ale wiem że są zabudowania po drugiej stronie torów więc spoko ;)
Kliny zaczynają się około 300 metrów przed torami a rodzinka mieszka pod numerem 1. Mają budynek mieszkalny, mały gospodarczy, stodołę i trochę ziemi dookoła. Myślę, że na tej drodze dobrze wyjdą bo ich obecny budynek mieszkalny to taki kloc w stylu pruskim.

·
zarejestrowany użytkownik
zarejestrowany uzytkownik
967 Posts
^^ Wyjdą jeszcze lepiej jeśli nie zdecydują się na odbudowanie budynków gospodarczych. Oczywiście jeżeli są im względnie zbędne.

·
Registered
65 Posts
^^ Wyjdą jeszcze lepiej jeśli nie zdecydują się na odbudowanie budynków gospodarczych. Oczywiście jeżeli są im względnie zbędne.
Są jak najbardziej zbędne bo już nic nie uprawiają, a stodoła ma sporo metrów bo to stodoła z chlewem. Muszę im przekazać te wszystkie podpowiedzi :)

1 - 20 of 4180 Posts
Status
Not open for further replies.