SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
7741 - 7760 of 7760 Posts

·
Registered
2,942 Posts

·
Registered
237 Posts
dziś jadąc z Warszawy zauważyłem że większość zielonych znaków E jest prawie nieczytelna, nie odbija światła, miałem takie wrażenie jakby "przemokły". O co chodzi?

·
Registered
56 Posts
Z 2 lata temu wrzucałem zdjęcia i pytałem o zasadność budowy tego wiaduktu w lesie WD05 obok węzła Knurowiec. No to po takim czasie od otwarcia ciągle ciężko znaleźć jakiś większy sens tej inwestycji :sneaky: Po jednej stronie jeden domek (ale od strony serwisówki, więc wiadukt do dojazdu nie potrzebny), po drugiej nadal kiepska leśna ścieżka. Chociaż tyle, że jest już ciut bardziej rozjechana, więc można uznać ją za ciekawy skrót do Puszczy Białej dla tych bardziej zaawansowanych poszukiwaczy leśnych przygód :cool:

79127

·
Registered
551 Posts
Jak to jest z północno-wschodnim końcem "ósemki"? Jak na razie swój bieg kończy w Budziskach, ale jak wiadomo będzie tam szła S61. Gdzie zatem docelowo kończyć się będzie S8/DK8? W Białymstoku, czy gdzieś dalej na wschód?

·
Registered
1,423 Posts
Serwisówki Poręba-Ostrów straciły ciągłość, zamknięty MD16a w Dybkach. Kto wie co tam będą poprawiać?
Wczoraj jechałem S8 i nadal most zamknięty.
Znalazłem info na stronie: Nowa Osuchowa i wyglada że to jakaś grubsza sprawa.

PILNE !!!
Została zamknięta droga serwisowa Dybki - Nowa Osuchowa. Zamknięcia dokonano 2 marca 2020 r. przez GDDiA.
Z informacji uzyskanych przez Panią Sołtys wynika, iż droga ta uległa uszkodzeniu i z obawy o bezpieczeństwo użytkowników postanowiono ją okresowo zamknąć i naprawić. Termin wyznaczonych prac remontowych przewidziany był na okres od 2 marca do chwili obecnej :-(
Zalecamy wjazd z Warszawy przez Dybki i Wiśniewo.
- Info z 14.05.2020r.

·
...
7,203 Posts
Przeszedłeś całkowicie obojętnie obok elementu otoczenia wymagającego natychmiastowej reakcji.

I tu masz odpowiedź, co jest powodem długiego czasu realizacji. Nasza mentalność i nic więcej. Typowe dla niemal wszystkich i niemal w każdym obszarze życia "nie chce mi się", "nie obchodzi mnie to", "nie umiem", "nie warto", "to nie moja sprawa", "niech ktoś", itp. W urzędach i firmach pracują dokładnie tacy ludzie, jak my sami. Sprawa wiaduktu trafiła proceduralnie na kogoś, komu zależy na dopuszczeniu go do ruchu tak samo, jak Tobie na poprawieniu tej barierki. Jedno i drugie będzie sobie wisiało, aż ktoś w końcu się zaangażuje.

Podaj lokalizację wiaduktu, to wyślę maila do oddziału GDDKiA, żeby to poprawili i może jeszcze dziś będzie tam bezpieczeniej.

EDIT: znalazłem (MD16a w Dybkach) i wysłałem maila z prośbą o interwencję.

·
Registered
56 Posts
Obojętnie to raczej nie, ze wstydem przyznam, że bardziej z małą ulgą, łatwiej przynajmniej przejść z rowerem, co robią tu lokalski jak i ja niestety dosyć regularnie. No ale dziękuję za interwencję, może email w sprawie barierki przypomni im o tym zamkniętym, zapomnianym przez świat wiadukcie.

·
Registered
11 Posts
Obojętnie to raczej nie, ze wstydem przyznam, że bardziej z małą ulgą, łatwiej przynajmniej przejść z rowerem, co robią tu lokalski jak i ja niestety dosyć regularnie. No ale dziękuję za interwencję, może email w sprawie barierki przypomni im o tym zamkniętym, zapomnianym przez świat wiadukcie.
To co napisał kolega dokładnie oddaje stan polskiej mentalności. Jest tak jak jest, bo niewielu ludzi interesuje się przestrzenią publiczną np. tym ewidentnym kłopotem z nawiezioną ziemią. Rzadko rezygnujemy z okazji żeby kogoś opieprzyć i przy tym dodać sobie znaczenia i powagi. Polska - w pigułce.

7741 - 7760 of 7760 Posts
Status
Not open for further replies.