SkyscraperCity banner

7741 - 7760 of 7783 Posts

·
Registered
348 Posts
Wczorajsza jazda S8 w godzinach wieczornych od Wyszkowa do Warszawy musiała być masakrą: 40 km w tempie piechura...
Od 15 lat ta sama sytuacja w kilka tych samych długich weekendów, a ludzie nadal wyruszają w trasę w trwającym 4-6 godzin szczycie zamiast przełożyć podróż na dowolną inną porę.

Ja właśnie z tego powodu wydłużyłem sobie długi weekend o jeszcze jeden dzień :). Tam w wakacje w niedzielne popołudnie zawsze jest korek do Warszawy, a co dopiero po długim weekendzie. Ciekawi mnie czy po wakacjach się zluźni czy tak już zostanie.

·
prosto z ulicy wieści
2,859 Posts
No niestety, na to żadne dodatkowe pasy nie pomogą. Od kiedy jeżdżę do rodziny żony do Łomży widzę jedną regułę - jest wypadek, wszystko stoi, nie ma wypadku - jako-tako się to wszystko toczy, nawet przy gęstym ruchu.

Niestety, przy długich weekendach wypadki są nagminnie, też dlatego, że kierowcy jeżdżą jak rajdowcy, zupełnie w dupie mając fakt, że po pierwsze nie umieją jeździć bezpiecznie, a po drugie inni mogą być jeszcze gorsi od nich i wykonać jakiś nieprzewidziany manewr. A potem się stoi.

·
...
6,904 Posts
Wypadki na S i A to w zasadzie tylko przez niezachowany odstęp, nadmierna prędkość to tylko dodatek. Generalizując śmiało można powiedzieć, że typowy odstęp na polskich drogach jest dziesięciokrotnie za mały. 20 m odstępu przy 120-140 km/h to jest kpina, a regularnie widuje się 5-10 m. Tu nie ma mowy na reakcję przy średnio intensywnym hamowaniu, a w sytuacji naprawdę awaryjnej kierowca dowie się dopiero w szpitalu, że nawet nie zdążył depnąć hamulca.

·
Registered
348 Posts
Wypadki na S i A to w zasadzie tylko przez niezachowany odstęp, nadmierna prędkość to tylko dodatek. Generalizując śmiało można powiedzieć, że typowy odstęp na polskich drogach jest dziesięciokrotnie za mały. 20 m odstępu przy 120-140 km/h to jest kpina, a regularnie widuje się 5-10 m. Tu nie ma mowy na reakcję przy średnio intensywnym hamowaniu, a w sytuacji naprawdę awaryjnej kierowca dowie się dopiero w szpitalu, że nawet nie zdążył depnąć hamulca.
Trzeba dodać, że te 5m odstępu (czasami nawet mniej) najczęściej widuje się u tych co pędzą 200 km/h. Zazwyczaj podjeżdżają pod sam zderzak jadącego przed nimi pojazdu, nie biorąc pod uwagę, że ten jadący przed nimi pojazd może nagle zacząć hamować, a wówczas droga/czas jaki założyli na redukcję prędkości z 200 do 120 km/h musi im wystarczyć aby np. zredukować prędkość z 200 do 60 km/h i wtedy okazuje się, że tej drogi/czasu brakuje.

·
Lower Silesia
5,391 Posts
Podobne odczucia miałem na A2 w Poznaniu. Na zdjęciach wydawało mi się, że trzeci pas się nie zmieści, a teraz kiedy go dobudowano nie rozumiem jak mogłem mieć wątpliwości.
Bo 3x3,75m by się nie zmieściły. Szerokość pasa ruchu zmniejszyła się o 25cm.

·
Tanzdiktator
245 Posts
Czy wiadomo coś już może więcej na ten temat?

NIK; said:
W dniu 23 kwietnia 2019 r.Wiceprezes NIK Wojciech Kutyła w trybie art.62a ust.2 ustawy o NIK poinformował Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego o ustaleniach kontroli w zakresie ww.inwestycji – wskazując, że w wydanym pozwoleniu na użytkowanie przedmiotowego odcinka drogi Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego nie uwzględnił stanu technicznego nowo wybudowanej drogi.Droga ta nie spełnia wymaganych właściwości przeciwpoślizgowych i równości podłużnej, określonych w załączniku nr 6 do rozporządzenia w sprawie warunków technicznych dróg.W odpowiedzi na to pismo z 14 maja 2019 r.Mazowiecki Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego poinformował, że z uwagi na okoliczności przedstawione w piśmie NIK, 13 maja 2019 r.wszczął postępowanie administracyjne w ramach rozdziału 6 prawa budowlanego „Utrzymanie obiektów budowlanych”.
Źródło: https://www.nik.gov.pl/plik/id,21157,vp,23789.pdf

·
Registered
9 Posts
Kiedy odcinek Wyszkow-Ostrow Mazowiecka bedzie eska??.Czy tak zostanie na wieki??/.A tak powaznie to jest cyrk.!!!!!!!!!
Na odcinku Wyszków - Poręba występują lokalne nierówności, które są spowodowane między innym błędami wykonawczymi. Niespełnione są kryteria jakościowe. Sprowadza się do "falowania" auta na nawierzchni i negatywnych odczuć w kabinie.
Dodatkowo brak ekranów osłaniajacych przed wiatrem.

Ja w swoim aucie faktycznie mogę pojechać tym odcinkiem max 130-140 km/h, powyżej - ze wzgl. na nierówności + wiatr czuć brak stabilności.
Na odcinku Wyszków - Marki zupełnie inna bajka. Nawierzchnia gładka jak tafla wody, ekrany ochronne, można przycisnąć bez obaw.

·
Registered
6,912 Posts
Dziwne ja robie ta trase 2 razy w miesiacu i nic takiego nie zaopserwowalem.
Toruń-Ciechocinek jezdnia zachodnia to koszmar, kto ma trochę twardsze zawieszenie ten niemal wali głową o sufit.
Jeżdziłem też po odcinku S8 o którym mowa i moim zdaniem na A1 problem jest większy

·
Registered
642 Posts
Zamknięty jest kawałek jezdni w stronę Warszawy, kilka kilometrów za Jeżewem jest przekładka ruchu na jezdnię w stronę Białegostoku. Jechałem od strony Warszawy i dużo nie widziałem, ale chyba wzięli się za naprawę bubla naprędce oddanego do ruchu. Nie jestem w stanie określić teraz dokładnie lokalizacji, muszę sięgnąć po nagranie, ale to nie dziś, bo mi się nie chce.

·
Registered
1,474 Posts
^^ przy dużym zwierzaku w okolicach węzła Kobylin, a drugi w okolicach Zambrzyc, oba w stronę WAW, to dokładnie te miejsca które były robione jako ostatnie po nocy i w deszczu. Stoją frezarki i rozściełacze więc pewnie wymiana nawierzchni.

7741 - 7760 of 7783 Posts