SkyscraperCity banner

7761 - 7780 of 7783 Posts

·
Registered
Joined
·
2,075 Posts
I jest potwierdzenie. W sumie ok. 2,3 km nawierzchni do frezowania.

- Z naszej strony to przejaw dbałości o jakość – mówi Malinowski wskazując, że na pierwszym odcinku na dł. 1,575 km (w km 601+700 – 603+275) zakończono frezowanie jezdni i teraz układana jest nowa nawierzchnia, a na drugim odcinku na dł. 0,73 km (w km 614+830 – 615+560) kończy się frezowanie i rusza układanie nowej nawierzchni. Planowo, prace na obu odcinkach potrwają do końca tego tygodnia – podkreśla Malinowski.
https://4lomza.pl/index.php?wiad=53398
 

·
Registered
Joined
·
659 Posts
S8 Wyszków – Ostrów Mazowiecka z niewystarczającymi właściwościami przeciwpoślizgowymi

Mimo że już ponad rok temu trasa z Warszawy do Białegostoku stała się w pełni ekspresowa to na znacznej jej części nadal obowiązuje ograniczenie do 100 km/h. Jak informuje nas białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – powodem tego jest nieosiągnięcie wymaganych właściwości przeciwpoślizgowych nawierzchni.

– Ograniczenia prędkości do 100 km/h na odcinku S8 od Wyszkowa do Ostrowi Mazowieckiej wynikają z tego, że nie zostały osiągnięte właściwości przeciwpoślizgowe nawierzchni wymagane w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – odpowiada na pytanie portalu „RynekInfrastruktury.pl” Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA Białystok.

Jak zaznacza przedstawiciel zarządcy infrastruktury – śliskość powykonawcza nawierzchni nie została jeszcze usunięta przez odbywający się ruch. – W związku z powyższym oraz z upływem dopuszczalnego terminu oczekiwania na uzyskanie wymaganych parametrów, GDDKiA zobowiązała wykonawców do przeprowadzenia dodatkowych zabiegów poprawiających właściwości przeciwpoślizgowe. Obecnie prace te są finalizowane. Po ich zakończeniu nastąpi weryfikacja uzyskanych parametrów. Przewidywane wyjaśnienie sprawy do końca listopada – podaje Malinowski.

Droga pozostawiająca wiele do życzenia

Ograniczenie prędkości, na odcinku Wyszków – Ostrów Mazowiecka, nie jest jednak jedyną kwestią, na którą narzekają kierowcy. Dodatkowym mankamentem jest jakość nawierzchni, która sprawia wrażenie nierównej.

Tu GDDKiA nie podaje precyzyjnej odpowiedzi. – Co do jakości nawierzchni, to obecnie trwają jeszcze czynności odbiorowe i podlega ona kompleksowej weryfikacji – komentuje przedstawiciel Generalnej Dyrekcji.

(...)
 

·
Registered
Joined
·
597 Posts
^^
Na czym polegają te "zabiegi poprawiające właściwości przeciwpoślizgowe"? W jaki sposób wykonawca mógłby poprawić jakość nawierzchni?
 

·
Registered
Joined
·
98 Posts
A jaki to będzie miało wpływ na komfort jazdy? Obejrzawszy filmik mam wrażenie, że podczas jazdy będzie wibrowało i wyło. :eek:hno:
 

·
Moderator
Joined
·
16,254 Posts
S8 Wyszków Poręba – bez ograniczeń prędkości


Od dzisiaj odcinek S8 od Wyszkowa do węzła Poręba (wraz z węzłem) kierowcy przejeżdżają bez ograniczeń prędkości do 100 km/h, w pełnym standardzie drogi ekspresowej.

Ograniczenia prędkości wynikały z tego, że droga udostępniona kierowcom jesienią ubiegłego roku, nie w pełni spełniała wymagania w zakresie właściwości przeciwpoślizgowych określone w Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. GDDKiA zobowiązała wykonawcę do przeprowadzenia dodatkowych zabiegów poprawiających te właściwości. Roboty zostały wykonane, a ponowna weryfikacja wykonana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów w Warszawie wykazała, że poprawki przyniosły efekt i na nawierzchni uzyskano wymagane parametry przeciwpoślizgowe.


Podobna sytuacja zaistniała na sąsiednim odcinku od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Tu jednak działania wykonawcy nie przyniosły jeszcze oczekiwanych efektów i potrzebne będą jeszcze dalsze zabiegi poprawiające właściwości przeciwpoślizgowe.
https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/35673/S8-Wyszkow-Poreba-bez-ograniczen-predkosci
 

·
Registered
Joined
·
2,745 Posts

·
Registered
Joined
·
218 Posts
dziś jadąc z Warszawy zauważyłem że większość zielonych znaków E jest prawie nieczytelna, nie odbija światła, miałem takie wrażenie jakby "przemokły". O co chodzi?
 

·
Registered
Joined
·
43 Posts
Z 2 lata temu wrzucałem zdjęcia i pytałem o zasadność budowy tego wiaduktu w lesie WD05 obok węzła Knurowiec. No to po takim czasie od otwarcia ciągle ciężko znaleźć jakiś większy sens tej inwestycji :sneaky: Po jednej stronie jeden domek (ale od strony serwisówki, więc wiadukt do dojazdu nie potrzebny), po drugiej nadal kiepska leśna ścieżka. Chociaż tyle, że jest już ciut bardziej rozjechana, więc można uznać ją za ciekawy skrót do Puszczy Białej dla tych bardziej zaawansowanych poszukiwaczy leśnych przygód :cool:

79127
 

·
Registered
Joined
·
549 Posts
Jak to jest z północno-wschodnim końcem "ósemki"? Jak na razie swój bieg kończy w Budziskach, ale jak wiadomo będzie tam szła S61. Gdzie zatem docelowo kończyć się będzie S8/DK8? W Białymstoku, czy gdzieś dalej na wschód?
 

·
Registered
Joined
·
642 Posts
Jak to jest z północno-wschodnim końcem "ósemki"? Jak na razie swój bieg kończy w Budziskach, ale jak wiadomo będzie tam szła S61. Gdzie zatem docelowo kończyć się będzie S8/DK8? W Białymstoku, czy gdzieś dalej na wschód?
S8 kończy się w Białymstoku, dalej na północ jest DK8 i chyba tak pozostanie.
 
7761 - 7780 of 7783 Posts
Top