SkyscraperCity banner

121 - 140 of 342 Posts

·
Registered
Joined
·
37 Posts
Dwie informacje dot. SPGK z dzisiejszego TS.
SPGK Sp. z o.o. w Sanoku informuje uprzejmie P.T Podróżnych, że w związku z wydłużeniem od dnia 29.01.2011 (SOBOTA) niektórych kursów linii komunikacyjnych MKS nr "5", "10" i "17" do miejscowości SANOCZEK ulega zmianie rokład jazdy autobusów obsługujących ww. linie. Szczegóły zmian zostaną przedstawione w dniu 28.01.2011 r. na przystankowych rozkładach jazdy.
i

Potrzebna dodatkowa "piątka"
Wielu sanoczan pracuje w zakładach strefy przemysłowej Zasławia. Za naszym pośrednictwem pytają, czy możliwe byłoby uruchomienie dodatkowego kursu linii nr 5, którym mogliby wracać z drugiej zmiany.
- Jest nas tu naprawdę sporo, a nie każdy ma samochód. O ile po pierwszej zmianie powrót do domu jest prosty, to po drugiej stanowi to nie lada problem. Czy SPGK nie mogłoby uruchomić dodatkowego kursu "piątki", która odjeżdżałaby z Zagórza kilkanaście minut po godzinie 23? - pyta jeden z pracowników firmy ATW.
- Teoretycznie to oczywiście możliwe, choć procedura nie jest prosta, bo wszelkie zmiany w rozkładzie jazdy muszą być zatwierdzone przez tzw. koordynatora przewozów. Przede wszystkim jednak ludzie, którym zależy na dodatkowym kursie, muszą wystąpić z wnioskiem do UM, który - jeżeli uzna go za zasadny - przekaże nam odpowiednią dyspozycję. Taka jest procedura - powiedział Zbigniew Majczyk, kierownik MKS-u
 

·
Registered
Joined
·
744 Posts
Discussion Starter #122
Kolejne zdjęcia Sancity. Tym razem 244, który dziś zawitał na linię 0 (już drugi raz w tym tygodniu):


Poza tym od rana na linii 5 jeździł dziś 246. Trochę mnie to dziwi, bo o ile w tygodniu "piątka" ma frekwencję na 12m, tak w sobotę puszczanie takiego autobusu nie jest chyba zbyt uzasadnione. Choć dla dyspozytora to pewnie bez znaczenia i wrzuca na linię to, co jest.
 

·
Registered
Joined
·
744 Posts
Discussion Starter #124
Podczas otwarcia Sanok Ice Racing Cup 2011 Autosan (główny sponsor) zaprezentował nową rodzinę miejskich Sancity. Wśród prezentowanych autobusów znalazły się też 2 Sancity z SPGK: 245 i 12LE 248 (?). Oto zdjęcia z prezentacji:
http://www.sanokonline.pl/index.php/sport/719/719
Swoją drogą 245 albo wozi się na tego typu imprezach albo stoi w zajezdni. Jak dotąd tylko raz wyjechał na linię w przeciwieństwie do 244, który jeździ regularnie (zwłaszcza na mojej linii 0, dzisiaj od 6:15 do 20:25) ;).
 

·
Registered
Joined
·
744 Posts
Discussion Starter #127
Kolejny Sancity z SPGK na linii:


Tym samym na ulice Sanoka nie wyjechał jeszcze 1 Sancity 12LE #250. W tym tygodniu jednak powinien się pojawić. Ponadto dziś jeździły oba Sancity 9LE. 244 na linii 0 (on chyba złapał już stały przydział), zaś 245 na 5 (widziałem go na kursie z Dąbrówki do Zagórza o 15:00-w środku musiało być pewnie nerwowo) ;).
 

·
Registered
Joined
·
2,643 Posts
Nowe autobusy już jeżdżą!

Już od połowy stycznia po ulicach Sanoka jeździ 7 nowych autobusów miejskich. Nie sposób nie zwrócić uwagi na nowe pojazdy. Są żółte, z wymalowanymi po bokach charakterystycznymi boćkami (zostały one umieszczone również na pozostałych autobusach miejskich), które są znakiem szczególnym sanockiej komunikacji miejskiej.


Oprócz tego pojazdy są nowoczesne, wygodne, funkcjonalne, ekologiczne, niskopodłogowe, wyposażone w system elektronicznej obsługi pasażera i monitoring wewnętrzny, a przede wszystkim przyjazne osobom starszym i niepełnosprawnym. Dofinansowanie pozwoliło Miastu na zakup 7 autobusów: 2 do przewozu 55-60 osób i 5 do przewozu 100-110 osób, które zostały wyprodukowane przez sanocką fabrykę Autosan. To naprawdę duża pomoc dla SPGK-u, dysponującego autobusami, z których większość jest stara i mocno wyeksploatowana.

Zakup nowych autobusów wpłynął na poprawę standardu świadczenia usług komunikacyjnych. Od najbliższej soboty zaczną funkcjonować także nowe powiązania komunikacyjne, stworzone w ramach projektu. Dotychczasowa linia numer 5 zostanie wydłużona o 10 przystanków, dzięki czemu dostęp do transportu publicznego uzyskają mieszkańcy ul. Okulickiego i wsi Sanoczek. Wykonanych zostało także 10 nowych słupkowych przystanków autobusowych.

Doposażenie Sanockiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej było możliwe dzięki uzyskanemu przez Miasto Sanok dofinansowaniu ok. 5 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Środki na modernizację części taboru pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowych II-VII Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku
Źródło: isanok.pl
 

·
Registered
Joined
·
744 Posts
Discussion Starter #129
Dzisiaj opublikowano nowy rozkład jazdy SPGK w związku z jutrzejszym wydłużeniem linii 5. Powiem szczerze jestem nieco zawiedziony zmianami. Przede wszystkim SPGK zamiast ujednolicić ilość linii i utworzyć nowe narobił dodatkowych wariantów typu 10 B, 10 Z, 5 Z, 5 B itp. W ten sposób jeszcze bardziej osoby spoza Sanoka mogą się pogubić w układzie komunikacyjnym Sanoka. Nurtuje mnie też pomysł "wskrzeszenia" dawnej linii 18 (Sanok-Tokarnia) w relacji Sanoczek-Jana Pawła II. Czy dla zaledwie 2 kursów po 20:00 trzeba było uruchamiać osobną linię? myślę, że spokojnie mogła pozostać jako 17. Tak samo oznaczenia kursów: nie wiem, czy w SPGK wiedzą, że SF to 2 różne oznaczenia (S-kursuje w dni nauki szkolnej, F-w dni robocze) lub FN (z tego wynika, że autobus jeździ codziennie oprócz soboty). Tu też wypadałoby się zastanowić nad zmianami.
 

·
Registered
Joined
·
429 Posts
Dzięki otrzymaniu nowych autobusów powoli wycofywać będziemy te najstarsze, a niektóre pamiętają jeszcze lata osiemdziesiąte.
Część pójdzie na złom, inne może sprzedamy.
Wierzę, że Autosany „SANCITY” będą nam służyć dobrze i długo. Liczę, że minimum 10 lat – powiedział Zbigniew Majczyk, kierownik Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Sanockim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej.

TS
Apropo. Zostały już wycofane jakieś sztuki z taboru SPGK?
 

·
Registered
Joined
·
460 Posts
Prawdziwi weterani polskiej motoryzacji dotarli do macierzystej fabryki w Sanoku.

W przyszłym roku AUTOSAN będzie obchodził okrągły jubileusz 180-lecia. Chcemy nadać temu wydarzeniu odpowiednią rangę, zaprezentować nasze najnowsze, nowoczesne wyroby, ale także pokazać trochę „historii”. W związku z tym do fabryki trafiły już dwa modele starych autobusów rodem z Sanoka: H01 z 1959r. oraz H09 z 1977r. Obydwa zostały zlokalizowane przez miłośników motoryzacji, a w szczególności naszej Spółki i stanowią naprawdę unikatowe egzemplarze na rynku. Autobus H01 odkupiony został od Klubu Sportowego „Borowiak” z Czerska i jest prawdziwą „gwiazdą” filmową: miliony ludzi mogą go ciągle oglądać w kultowym filmie „Miś” Stanisława Barei. Autobus H09 pochodzi z miejscowości Chróścice, a jego właścicielem był również Klub Sportowy o nazwie „Victoria”.
Nasi specjaliści troskliwie zajęli się obydwoma weteranami polskiej motoryzacji, aby przywrócić im dawną świetność. Mamy nadzieję, że w przyszłym, jubileuszowym dla fabryki AUTOSAN roku, te zabytkowe pojazdy będą cieszyć oczy pasjonatów autobusowych, jeżdżąc ulicami Sanoka i nie tylko. Prezentujemy pierwszą partię zdjęć historycznych autobusów AUTOSAN i zapraszamy do komentowania wydarzenia na naszym blogu, na którym będziemy rozwijać wątek odbudowy autobusów.


 

·
Registered
Joined
·
237 Posts
San H01 cudeńcko na podwoziu samonośnym !! :)
 

·
Registered
Joined
·
641 Posts
Z hadziewiątką poradzą sobie bez najmniejszych problemów, pewnie są jeszcze w magazynach części zamienne do autobusów tej rodziny. San H01, zwłazcza z tym stanie w jakim go przywieźli do Sanoka - będzie prawdziwym wyzwaniem :) Ale mimo wszystko rewelacyjna informacja :banana:
 
121 - 140 of 342 Posts
Top