SkyscraperCity banner

1 - 20 of 1669 Posts

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #1 · (Edited)

Sanski Most - construction update

As you all probably know by now i come from Sanski Most.Sanski Most is a city in the North-Western part of Bosnia&Herzegovina,administrative it belongs to the Federation and the Una-Sana Canton.With the population of 65.000 it ranks 2nd in the Canton,and by area the 1st city in the Canton..Sanski Most is known as the city on 9 rivers and the green city or the city of flowers :)
Since 1995 its been the biggest construction site in the Canton and even wider..here are some things that are currently in the focus : )

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #2 ·
INTEREX - stambeno poslovna zgrada

Evo nove stambeno poslovne zgrade INTEREX,u kojoj će se na spratovima nalaziti stanovi,dok će se u prizemlju nalazi već završen interEXcity - najveći lanac trgovina u BiH,te novo sjedište Raiffeisen banke Sanski Most i UNIQA osiguranja : )

Pogled iz Ćatićeve

interEXcity u prizemlju

interEXcity i novi Poslovni Centar također u izgradnji iza interexa

interEXcity - najjeftinije mjesto u gradu ;)

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #3 ·
Poslovni Centar - Ford auto salon,baucentar,restoran,benzinska pumpa,kancelarije

Par metara od INTEREXA se gradi Poslovni Centar Čavkunović,imat će veliki zajednički parking s interexom... evo kako bi trebao izgledati...

Poslovni Centar će sadržavati benzinsku stanicu,restoran,Fordov auto salon,te baucentar..izgradnja je počela u julu ove godine i završetak radova se očekuje u maju 2007.
Evo dokle se stiglo...

Pogled prema Poslovnom Centru,novoj zgradi INTEREXA,i novim Invest zgradama izgrađenim 2002.god

·
Streetwalker
7,028 Posts
Bravo Mirza. Keep us updated with the things happening in SM. :eek:kay:

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #5 ·
Domet - stambene zgrade

Također svega nekih 50-tak metara od Interexove zgrade,Poslovnog Centra,i Invest stambeno/poslovnih zgrada se prave 4 nove stambene zgrade Domet..
3 su već izgrađene i 4. bi trebala uskoro biti gotova :eek:kay:

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #6 ·
Thanks SinCity! ;)
ill do my best hehe.. :)
i actually didnt want to start the thread in the first place,but my countrymen talked me into it so here it is :dunno: :|

·
Moderator
46,266 Posts
go for it dude

BiH is more then just Sarajevo, Banja Luka, and Mostar

we want to see more of our cities here good luck :)

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #8 ·
Invest 2002 - stambeno/poslovne zgrade

Ove zgrade su završene prije par godina,i nalaze se odmah preko puta INTEREXA i Poslovnog Centra :)

Pogled prema Investu,INTEREXU i Poslovnom Centru :cheers:

Pogled na Investove zgrade s (obnovljenog :D) tranzita i autobuske stanice

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #9 ·
ALEMA - stambeno/poslovna zgrada

Alema je također jedna u nizu stambeno poslovnih zgrada izgrađena nedavno kraj Investovih zgrada,INTEREX zgrade te novog Poslovnog Centra...trenutno je najviša zgrada u Sanskom Mostu :)

Pogled s autobuske stanice

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #11 ·
Centar BHpošta - centar poštâ Sanskog Mosta

Ovo je zgrada centra poštâ Sanskog Mosta - odnosno zgrada kojoj administrativno pripada svih 5 poštâ na području mog grada..

Evo kako je prije izgledala...

Tokom njene obnove

I napokon,obnovljena : )

Radovi su se odnosili na fasadu i na krov ;)

·
Registered
3,003 Posts
great updates mirza, i finally got u to budge and make a thread for sanski most. :yes:

all the updates are always superb, and i can't wait to see more. my favorite collection of projects is around that ford center, and the new apartment blocks. seems like a shit load of construction happening off in that area. good to hear!

go sanski most. :rock:

·
tu sam
1,424 Posts
bas mi je drago za Sanski Most, ko bi rekao da se toliko gradi

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #14 ·
@ mimica: thanks man :D ill post some new soon ;)
@ beca: hehe hvala,vjeruj mi ne mogu se ni sam načuditi :|
anywayz ne znam jesi vidjela na BiH threadu tamo,ali ovo sam samo za tebe uslikao :D

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #15 ·
Invest 2005/2006 - stambene zgrade

Idemo dalje... ovo je novi blok stambenih zgrada Invest,ali na skroz drugom kraju grada,naselje se zove Front...2005. su izgrađene te 3 bijele velike,i 2006. ova žuta malo manja iza njih : )

:cheers:

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #16 ·
GAP Project - Uređenje korita i prilaznog puta vodopada Blihe

Sanski Most je ušao u GAP Project i osigurao sredstva u iznosu od 60.000km za obnovu korita i prilaznog puta 2. najvećeg vodopada na Balkanu,te postavljanja klupa,stolova i ograda..radovi su trajali par mjeseci i završeni su u julu mjesecu ove godine : )

·
tu sam
1,424 Posts
@ mimica: thanks man :D ill post some new soon ;)
@ beca: hehe hvala,vjeruj mi ne mogu se ni sam načuditi :|
anywayz ne znam jesi vidjela na BiH threadu tamo,ali ovo sam samo za tebe uslikao :D

nisam vidjela
bas ti hvala Mirza, i ona mi djeluje mnogo bolje, sredjenije

·
Lilium Bosniacum
40,080 Posts
Discussion Starter · #18 ·
VF komerc/WISA - shopping centar

Prije par godina VF je kupio Robnu Kuću Sanjanka u vlasništvu Slobode d.o.o i potpuno renovirao oronulu robnu kuću koja je zjapila onako prazna,i osnovao VF-Slobodu d.o.o.

Prijašnji izgled robne kuće Sanjanka

Sadašnji izgled VF/WISA centra

·
Ta☼
3,479 Posts
Vrlo zanimljivo, i Preljep vodopad:eek:!!

1 - 20 of 1669 Posts