SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
6841 - 6860 of 6891 Posts

·
senior member
18,002 Posts
...pa se stime obrati autohtonim arhitektima i autohtonim firmama koja ovakve bisere arhitekture proizvode - a posto spominjes standarde, budi svjesan da ih ima razlicitih, kao sto ima razlicitih grupa ljudi. Stavljane sviju koji trenutno ne borave u drzavi u jedan kos, je istovremeno pogresno, kao sto je i ne unosno.
Toliko od mene, a na tvoj pozdrav cu mozda odgovoriti kad/ako budes manje uvredljiv.

·
Registered
150 Posts
...pa se stime obrati autohtonim arhitektima i autohtonim firmama koja ovakve bisere arhitekture proizvode - a posto spominjes standarde, budi svjesan da ih ima razlicitih, kao sto ima razlicitih grupa ljudi. Stavljane sviju koji trenutno ne borave u drzavi u jedan kos, je istovremeno pogresno, kao sto je i ne unosno.
Toliko od mene, a na tvoj pozdrav cu mozda odgovoriti kad/ako budes manje uvredljiv.
Meni se ovo isto ne svidja. Vanjski dizajn je ok, ali od boja mi se pocelo mutiti, ima tu puno mjesta za poboljsanje. Ali nedo Bog da uputis kritiku ili misljenje nasim tzv. arhitektima/dizajnerima. Oni to dozivljavaju kao neku ovredu....znate ono: "a, ma ko si ti ba da meni kazes..."? Sta se tu ima dalje raspravljati kad te tako neko doceka sa takvom reakcijom.

·
senior member
18,002 Posts
Pravo da ti kazem: nisam ni ja posve odusevljen od ovog projekta i ne znam zasto 2010. godine
prave zgrade i naselja po konceptima 1970. - kad sam vidio prvi render islo je, ali rezultat je
obeshrabrujuci - jedino sto za moj pojam prolazi, to je ona lamela na L sa poluokruglim coskom.

A za ono "a, ma ko si ti ba da meni kazes..." - lol...poznato mi je.
Covjek ne mora biti arhitekt, da moze ocjenuti nesto...kao sto ne mora biti izucen kuhar da bi
slobodno mogao ocjenuti veceru.

Steta za priliku i projekat i investiciju.

·
Banned
3,731 Posts
^^po tom renderu sigurno bi ih puno kostalo za fasadu... pa su zato promjenili dezajn....meni su zgrade solidne....nisu nesto specijalne ali nisu ni lose...

·
Registered
123 Posts
Solidno jeste - i planski projektirano - i velika je investicija
Samo: dosadno je i nije od neke posebne arhitektonske virjednosti - a moglo se je lako nesto ljepse dizajnirati.

·
Registered
150 Posts
Pravo da ti kazem: nisam ni ja posve odusevljen od ovog projekta i ne znam zasto 2010. godine
prave zgrade i naselja po konceptima 1970. - kad sam vidio prvi render islo je, ali rezultat je
obeshrabrujuci - jedino sto za moj pojam prolazi, to je ona lamela na L sa poluokruglim coskom.

A za ono "a, ma ko si ti ba da meni kazes..." - lol...poznato mi je.
Covjek ne mora biti arhitekt, da moze ocjenuti nesto...kao sto ne mora biti izucen kuhar da bi
slobodno mogao ocjenuti veceru.

Steta za priliku i projekat i investiciju.
Tako je. Hocu samo da kazem da zelim ovim novim stanarima sve sa srecom. Valjda ce ove boje malo vremenom izblijediti :)

·
Frank White
187 Posts
Što serendate bezveze, do prije 10 godina ste imali srušenu državu, sad kad se nešto gradi, ne valja vam boja zgrade. Sutra vam neće valjat što u kupatilu nisu Armal tuš baterije, već Unitas..

Znaš nas, je.bo ti nas!

·
Bosna i Hercegovina
2,622 Posts
meni se svidja, pogotovo gad pogledas cijeli projekat, i predpostavljam da ce stanovi biti na jeftinijoj strani, pa ljudi moji i to treba u Sarajevu, gledaj mo malo realno, stanovi (pogotovo novi) u SA su uzasno skupi, ne samo za standard zivota u BiH, vec i dalje, bilo bi fino kad bi ovo bilo low income housing

·
Registered
9,907 Posts
Meni su sasvim ok. boja ima i boljih a i gorih. Najdraze mi je sto su rijesili problem na tom brdu. stabilizirali su zemljiste i napravivli infrastrukturu.

Da nema stanova, 20 ljudi bi tu izgradilo kucu na brdu, isjeklo sve drvece, nebi sredili odvod od kise, i napravili bi kliziste.

Ovo je mila majka ste je sve moglo bit :cheers:

Samo mi malo cudno da je jedan cosak zgrade preblizu ulice koje ce se uskoro prosiriti u tu neku trnsferzalu ako negrijesim.

·
HDZ
6,166 Posts
Evo bas sad gledam jednu mapu koju sam od vas davno ukro, I mani izgleda da I Transferzala bi ovdje negdje trebala ici. Preko Koblije Glave sve do Josinacke Petlje. ne?
Nece preko Kobilje glave nego ispod (tunelom).:)

6841 - 6860 of 6891 Posts
Status
Not open for further replies.