SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
4441 - 4460 of 4468 Posts

·
Registered
21,879 Posts
Treba da smanje obim radova pa onda da traze investitore, po meni nisu trebali ovako grandiozan objekat da prave da bi pravili autoritet medju narodom i svijetom, pogotovo jer za sebe kazu da su duhovne vodje a oni se materijalnim stvarima kite.
Ja ne vidim razlog zasto Rijaset IZ ne bi trebao imati onakav objekat? To je sasvim normalna i velicina i reprezentativnost za tu svrhu.

·
ซาราเจโ&
566 Posts
Ja ne vidim razlog zasto Rijaset IZ ne bi trebao imati onakav objekat? To je sasvim normalna i velicina i reprezentativnost za tu svrhu.
A hajd' mi molim te reci koja je svrha jednog takvog objekta?

·
Registered
446 Posts
Treba da smanje obim radova pa onda da traze investitore, po meni nisu trebali ovako grandiozan objekat da prave da bi pravili autoritet medju narodom i svijetom, pogotovo jer za sebe kazu da su duhovne vodje a oni se materijalnim stvarima kite.
naprotiv,bas im je bio nephodan onakav objekat! ako analiziras njegov sadrzaj i namjenu onda ces vidjeti koliko blebetas...tu je sjediste ne samo Rijaseta nego i 10 muftijstava ,stan za Reis-ul-ulemu ,itd itd...
Kardinal Puljic je izgradio zgradu Nadbiskupije iznad Katedrale,u narodu poznata kao "Svecenicka Arena" koja je cak veca od sjedista Rijaseta na Kovacima i nikom nista... imam frisku informaciju u vezi ove zgrade na Kovacima,jako je optimisticna a naravno ne zelim da detaljisem zbog takvih kao sto si ti i tebi slicni!

·
Registered
21,879 Posts
A hajd' mi molim te reci koja je svrha jednog takvog objekta?
Neces vjerovati, ali svrha sjedista Rijaseta IZ je da bude upravo to, sjediste Rijaseta IZ BiH ;)

·
Registered
21,879 Posts
Jeste li skontali da BNX nema curu? Samo se vrti se po gradu... Nista Soukbunar, Velesici,...

:D

·
Moderator
5,040 Posts
naprotiv,bas im je bio nephodan onakav objekat! ako analiziras njegov sadrzaj i namjenu onda ces vidjeti koliko blebetas...tu je sjediste ne samo Rijaseta nego i 10 muftijstava ,stan za Reis-ul-ulemu ,itd itd...
Kardinal Puljic je izgradio zgradu Nadbiskupije iznad Katedrale,u narodu poznata kao "Svecenicka Arena" koja je cak veca od sjedista Rijaseta na Kovacima i nikom nista... imam frisku informaciju u vezi ove zgrade na Kovacima,jako je optimisticna a naravno ne zelim da detaljisem zbog takvih kao sto si ti i tebi slicni!
Tebi poznato, a drugima poznat kao dom za penzionirane svecenike. Dosta vise sa ovim vjerskim inatima, i sta je vece i sta je manje ako jedno nema veze sa drugim.

·
Registered
21,879 Posts
Ja se nisam htio ni zamarati, ako covjek ne zna gdje je sjediste Kardinala i Vrhbosanske nadbiskupije, onda nije vrijedno truda ni objasnjavati preostalo...

·
Moderator
46,251 Posts
Ove godine u Ilijašu deminirano 369.282 kvadratnih metara

Brojni projekti deminiranja na području općine Ilijaš, koja je jedna od najkontaminiranijih u Kantonu Sarajevo, provedeni su i u 2012. godini.
Deminirano je ukupno 369.282 m2 , a obuhvaćena su područja: Lješevo-Staro selo, Lješevo-Jame, Popovići (groblje Haluge) proširenje, Kozlovac 1-Bijambare, Donja Misoča, Krivajevići, Uštovići Repetitor.

Po riječima Zdravka Barića, pomoćnika načelnika u Službi civilne zaštite Općine Ilijaš, u toku 2013. očekuje se nastavak deminiranja u MZ Mrakovo i MZ Srednje o čemu su postignuti sporazumi, a čija implementacija počinje u proljeće 2013. godine u zavisnosti od vremenskih uvjeta.

Također, očekuje se deminiranje u Zaštićenom području Bijambare koje je u kantonalnoj nadležnosti.

Općinska Služba civilne zaštite je sa Službom za imovinsko-pravne poslove i BH MAC-om izvršila pripremu za 360.000 m2 sumnjive površine u MZ Lješevo i to na relaciji Staro selo-Donja Vratnica, gdje će biti urađeni projekti za čišćenje i tehničko izviđanje u svrhu sigurnog kretanja te korištenja površina za obrađivanje.

Prioritetna za deminiranje u 2013. godini su mjesta: Brezik 5, Lješevo-Staro selo 2, Lješevo-Staro selo 3, Kostrača, Solakovići-Vrblje, Milovac, Luke-Naselje Ina, Krivajevići 1, Buljetovina-Poredak, Korita, Taračin do, Gajine, Široka bara i Greben-Srednje.

Iz godine u godinu sve je manje novca za projekte deminiranja, tako da je Općina Ilijaš u 2012. godini izdvojila samo pet hiljada maraka za proširenje projekta deminiranja Gradskog groblja Haluge, a ukupna mu je vrijednost 150.000 KM.

Za sve ostale aktivnosti potrebno je tražiti sredstva od donatora, što je u godini na izmaku uspješno realizovano kroz projekte Uprave za šumarstvo, ITF-a, Ambasade SAD-a i Humanitarnom organizacijom Intersos iz Italije, prenosi Radio Ilijaš.
Klix

4441 - 4460 of 4468 Posts
Status
Not open for further replies.