SkyscraperCity banner

Status
Not open for further replies.
3201 - 3220 of 3240 Posts

·
Moderator
46,211 Posts
Discussion Starter · #3,201 ·
Nije losa ideja obolisk

·
Registered
267 Posts
Bogami što Sam ja vidio, programeri su bogatiji od lopova I političara.

Studirat programiranje u BiH je promašaj. Jer sumljam da iko ko zna programirat je uspio bit profesor na BiH fakultetu.

Isto tako začudio bi se kad bi sazno da ima ijedan nezaposlen programer u državi. Ti ljudi su magionicari. Oni mogu sve.

Meni je zivotna ambicija biti programer. Volio bi znati da li Sam dovoljno pametan za tako nešto. Mada čisto sumljam.
Kako koji. Znaš koliko neki pravnici zarađuju? Programeri su male mace. :lol: Pogledaj koliko recimo notari prosjecno zarade u BiH.

"Magionicari" bas i nisu. Nije to neko mudro slovo.

·
Registered
416 Posts
U mojoj firm (Francuski multinational sa 7000 zaposlenika u 30 drzava) programeri imaju status izmedzu cistacice i concierga na recepciji!

Rede bukvalno u podrumu dok prava ekipa (people like me) rade na najvisim spratovima ogromne staklene zgrade u centru Amsterdama.

Programeri su samo izvrsioci stvari koji im narede real motherfuckers koji zaradzuju big bucks!

·
Registered
2 Posts
Još malo o hemoroidima :) Momci, evo mog iskustva: ako problem imate trenutno, kupite neku mast za privremeno zaliječite problem ;) A trajno rješenje je promjena položaja defekacije: stavite stolicu visine 30-40 cm kod wc šolje, popnite se na nju i na taj način to obavite:) Tako se crijeva stavljaju u prirodan položaj defekacije "čučeći" položaj.

Osim toga, preporučujem često pranje anusnog područja hladnom vodom, najbolje poslije svakog pražnjenja;) Ovo nije savjet vjernika, vjerujte mi ;) Mirza, pošto znam da mnogo sjediš, pokušaj svakih pola sata dići g..u sa stolice :)))

Tvrda stolica takođe ne dolazi u obzir ako imaš hemoroide, znači jedi hranu bogatu vlaknima.

·
senior member
17,986 Posts
Godina se bliži kraju...pa štošta drugog kako mi se čini :nuts:

·
Registered
2 Posts
Htio sam druge lišiti nelagode čitanja moga posta ali ti nisam mogao poslati PM...pa eto izvinjenje drugima a nadam se da će tebi pomoći ,)

·
Moderator
46,211 Posts
Discussion Starter · #3,219 ·
Adaptacija Doma zdravlja Kumrovec počinje za nekoliko dana

Ugovor o izvođenju adaptacije, djelomične sanacije i dogradnje objekta Doma zdravlja "Kumrovec" Novi Grad potpisan je danas u Sarajevu.

"Realizacija prve faze, koja će početi za nekoliko dana, obuhvata grube građevinske radove i zatvaranje objekta. Vrijeme predviđeno za rad je 90 dana", kazala je generalna direktorica JU Dom Zdravlja KS-a Dženana Tanović.

Naglasila je da se u Domu zdravlja liječi oko 20.000 ljudi te ukoliko radovi budu dozvoljavali, ostat će otvoren za pacijente. U suprotnom, dodala je Tanović, bit će napravljena dislokacija pacijenata u ostale domove u KS-u.

Direktor Zavoda zdravstvenog osiguranja KS-a Kenan Crnkić naglasio je da je projekt adaptacije bio dugo odgađan te da je ovo samo jedna u nizu dobrih odluka. Naglasio je da će novi Dom zdravlja služiti i zdravstvenim radnicima i njegovim korisnicima.

Izvođači radova su firme Eko teh d.o.o. Sarajevo i Trgošped d.o.o. Kakanj.

"Trudit ćemo se da u najkraćem mogućem roku uradimo ono što trebamo", naglasila je zajednička predstavnica izvođača radova Jasminka Pindžo.
E-Kapija

3201 - 3220 of 3240 Posts
Status
Not open for further replies.