SkyscraperCity Forum banner
Status
Not open for further replies.
1 - 20 of 20 Posts

· Modulator
7,942 Posts
Rezime za 2017.

Evo da prekopiram predvidjanja sa pocetka 2017 i da rezimiram sta je ostvareno:

- pocetak radova na I transverzali - NIJE OSTVARENO
- intenzivniji radovi na juznoj longitudinali - U TOKU
- rekonstrukcija i zatvaranje tramvajskih stajalista - NIJE OSTVARENO
- rekonstrukcija vodovodne mreze - U TOKU
- rekonstrukcija javne rasvjete - NIJE OSTVARENO
- izgradnja Trebevicke zicare - U TOKU

- poplocavanje Titove ulice od BBI Centra do SCC te ulice Hiseta - ??
- poplocavanje trga ispred Narodnog pozorista - OSTVARENO
- pocetak radova na SPO Veneto Otoka - OSTVARENO
- pocetak radova na SPO Sarajevo tower - OSTVARENO
- nastavak gradnje i/ili zavrsetak radova na stambenim objektima poput Sarajevo Waves, Ilidza towers, Ilidza sky, Bau Herc, Izvor, Nova Otoka i drugih - OSTVARENO
- nastavak radova na Akademiji scenskih umjetnosti - OSTVARENO
- intenziviniji radovi na obnovi stadiona Grbavica - ??
- nastavak radova na Sportskom centru na Dobrinji (bazena i prateceg sadrzaja) - NIJE OSTVARENO
- nastavak radova na turistickim i rezidencijalnim naseljima i kompleksima od cega bih za sada izdvojio samo Tarcin Forest Resort i Poljine hills - OSTVARENO
- pocetak izgradnje muzeja Ars Aevi (bar sudeci po odredjenim clancima) - NIJE OSTVARENO
- zavrsetak radova na hotelu Sarajevo - NIJE OSTVARENO
- niz radova na sarajevskom aerodromu - U TOKU

Nadam se pocetku radova na bar jednoj podzemnoj garazi (Kolodvorska ili Vijecnica). Raduje me cinjenica da ce se ove godine "utopliti" osnovne skole "Isak Samokovlija", "Musa Cazim Catic" i "Mehmed-beg Kapetanovic Ljubusak" (moguce jos neke no zapamtio sam ove tri) te zavrsetak radova na osnovnoj skoli Aneks. Vjerujem da ce nas obradovati i rekonstrukcijom nekih saobracajnica i obnovom odredjenog broja fasada.

· Modulator
7,942 Posts
Bio je već taj video ^^ i slijedile su ga tri stranice komentara, većinom negativnih.

• Like
Reactions: Namibija

· Modulator
7,942 Posts

Takodje, prvi i jedini (?) spomenik na latinskom.

"Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua."

· Modulator
7,942 Posts
Ne postoji glavni projekt za prugu prema Hrasnici

Ističe da je projektni zadatak napravljen i za rekonstrukciju tramvajske pruge od Marindvora do S krivine te da je u planu da se uradi i glavni projekt od S krivine do Ilidže.
Koje je sad S krivina?

· Modulator
7,942 Posts
Na Marindvoru, gdje tramvaj presjeca cestu i prelazi na desnu stranu kolovoza
I ja sam to mislio, ali mi onda nije imalo smisla da je uradjen projekat "za rekonstrukciju tramvajske pruge od Marindvora do S krivine", posto je ta krivina na Marindvoru.

· Modulator
7,942 Posts
joooj...pa kako mogu vajk vaditi tu ideju koja se nece nikad..ama bas nikad provesti na bilo kojem dijelu Miljacke - cudi me, kako nisu napomenuli metro ispod korita
:crazy:
To je zato sto ce u ovom planu metro biti u koritu u vidu vodenog voza, s kojim cemo biti prvi u regiji.

· Modulator
7,942 Posts
http://www.biznisinfo.ba/noa-siri-poslovanje-na-sektor-ugostiteljstva-najluksuzniji-restoran-u-bih-otvara-svoja-vrata/
Ako nije najluksuzniji u regiji, nista od toga... :lol:

Gledajuci ove rendere, izgleda mi kao restoran brze hrane. Ne vidim nikakav luksuz.

· Modulator
7,942 Posts
Kvalitet restorana se ocjenuje po ponudjenoj hrani - mobiliar je sasvim sekundarno pitanje ;)

Na Balkanu se ocito formalno stavlja uvijek ispred sadrzaja ... jbg
Da, ali ovdje nije najavljen najkvalitetniji restoran, nego najluksuzniji.

Lukzus podrazumijeva i kvalitet i mobilijar i uslugu.

· Modulator
7,942 Posts
Visinska razlika između Skenderije i Vijećnice je 13 metara. Vrlo lako možeš provjeriti. Prebroj kaskade - od Skenderije do Vijećnice ih ima 27, a svaka je visoka po pola metra. Podizanje nivoa Miljacke kod Vijećnice za 1,5 metar je skoro 15 metara kod Skenderije. Ovo je po meni takođe nemoguća misija.
Opet se djeca igrala na casu likovnog, a ovi online portali sve prenesu. :bash:

Najzanimljivije su mi ove ustakljene platforme (pristanista za camce) u koritu na nivou vode, kad svako ko je bar jednu godinu zivio u Sarajevu zna da Miljacka varira od plicaka do skoro punog korita.

:nuts:

· Modulator
7,942 Posts
Kao što mi je i rekao prodavač nekretnina u Vrtovima Riverine, planiran je most koji će adekvatno to naselje spojiti sa ostatkom Ilidže, a vezat će naselja Sarajevo Waves i Vrtovi Riverine.
Nadam se da je za motorni saobracaj, a ne samo pjesacki. Ovaj most bi bio i odlicna veza za Riverine prema gradu, jer bi se mogli direktno ukljuciti na zapadni prilaz.

· Modulator
7,942 Posts
^^ Ovo im i treba (opstini) kad tako arogantno pocinju izgradnju, a da nisu projekat pokazali na uvid lokalnom stanovnistvu i trazili njihove komentare i sugestije. Valjda ovo treba biti nesto sto lokalci zele.

• Like
Reactions: VozdraRajvosa

· Modulator
7,942 Posts
Ispred muzeja treba biti poplocana povrsina sa odgovarajucom hortikulturom i nekom primjerenom fontanom.

Inspiraciju mozemo dobiti u drugim evropskim gradovima, npr:

U principu, ovo treba biti pravilo sa svim znacajnim lokacijama/gradjevinama u gradu. Parking treba praviti na sekundarnim ulicama, pod zemljom, na nebitnim lokacijama, itd.

• Like
Reactions: corvus_edin

· Modulator
7,942 Posts
Zanimljivo. Nadam se da ce obracati paznju na ove prijave.
Puštena u rad mobilna aplikacija "mojCENTAR"

Besplatna mobilna aplikacija na jednostavan i brz način omogućava svim stanovnicima i posjetiteljima ove lokalne zajednice da Općini Centar Sarajevo prijave nepravilnosti koje je potrebno sanirati, kao što su komunalni, stambeni, socijalni problemi, sigurnost građana, ali i da upute pohvale, odnosno kritike.

Osim opisa, uz svaku prijavu građani također mogu priložiti i neophodne fotografije kao i odabrati tačnu lokaciju na interaktivnoj mapi.

Sve podnesene prijave prosljeđuju se nadležnoj službi Općine Centar koja putem aplikacije odgovara na upit. Ukoliko građani žele o stanju prijave biti obaviješteni drugim kanalima osim aplikacije, mogu u aplikaciju unijeti svoje kontakt podatke (e-mail i telefon).

https://www.klix.ba/vijesti/bih/pustena-u-rad-besplatna-mobilna-aplikacija-mojcentar/181022086

· Modulator
7,942 Posts

Ovo je bas bezze, nikakvih sadrzaja, ne moze se nazvati ni park kad nema ni 25% zelene povrsine. Centralna atrakcija je lift za parking.

Samo jos fali da se pri izvedbi ova ploha asfaltira i ugodjaj bi bio potpun.

· Modulator
7,942 Posts
Prema ovom starom prijedlogu, park je izdignut u odnosu na sve ulice koje ga okruzuju, sto je vrlo ruzan koncept iz perspektive pjesaka.

Trebalo bi da je pristupacan direktno sa svih strana i bez stepenica, a ovaj prijedlog ima pristup samo iz Titove i to sa velikim stepenistem. Sto bi rekao 549, kako ce majka da djetetom u kolicima doci da se dijete igra u ovom parku?

Pogotovo su zanimljive ove tacke sa kojih bi djeca mogla da uce da lete. ;)

· Modulator
7,942 Posts
pa nece sigurno tako ostati, bice ograda...
Odlican koncept. Puteljak koji vodi kroz park i zavrsava ogradom preko koje se gleda na ulicu.

Ulaz samo iz Titove nema smisla za stanovnike Kranjceviceve, na koju se ovaj park naslanja. Pogotovo sto ni sa jedne strane nema ulaz u nivou.

• Like
Reactions: sarma and HDZ
1 - 20 of 20 Posts
Status
Not open for further replies.